Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Temerin, SRB
  • Motocikl: BMW 1250 GSA 2019

Inače, ima li neko od vas 12V ili 5V (USB) utičnicu? Ja planiram da nabavim nešto tako, pa da mogu da nakačim telefon kao navigaciju kad krenem na dalek' put. :D

Imaš na ali expressu 2 u 15012187821c74062a2f7f372c5b358f8.jpg

Dođe za oko 20ak dana

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ovo je uticnica koju sam ja nabavio (dobio). Mislim da je to na otpadima smece koje bacaju i koje se dzabe moze uzeti.

Jedino sto mozda moze biti problem sto nema nikakvu gumicu za zaptivanje otvora

post-11839-0-76997100-1487159255.jpg

post-11839-0-10451500-1487159289.jpg

post-11839-0-11418300-1487159315.jpg

post-11839-0-60410900-1487159340.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Gledao sam ja ove sa AliExpress-a. Tako i planiram da uzmem, da naručim odatle. Nego, koliko sam ispratio, retko koja ovakva utičnica ima struju punjenja veću od 1A. Meni bi trebala neka sa strujom punjenja od 2A. E sad, ne znam da li se to odnosi samo na USB utičnicu ili važi i za 12V utičnicu? Ja recimo imam adapter za auto upaljač koji radi na 12V, a ima dva USB izlaza, jedan sa strujom punjenja 1A, a drugi sa strujom punjenja 2,1A. Pretpostavljam da bi obična utičnica od 12V bez problema istrpela i 2A. Zar ne?

 

Mada bih najradije najurio neku koja ima samo USB na 2A, da bi zauzela što manje prostora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Temerin, SRB
  • Motocikl: BMW 1250 GSA 2019

Gledao sam ja ove sa AliExpress-a. Tako i planiram da uzmem, da naručim odatle. Nego, koliko sam ispratio, retko koja ovakva utičnica ima struju punjenja veću od 1A. Meni bi trebala neka sa strujom punjenja od 2A. E sad, ne znam da li se to odnosi samo na USB utičnicu ili važi i za 12V utičnicu? Ja recimo imam adapter za auto upaljač koji radi na 12V, a ima dva USB izlaza, jedan sa strujom punjenja 1A, a drugi sa strujom punjenja 2,1A. Pretpostavljam da bi obična utičnica od 12V bez problema istrpela i 2A. Zar ne?

 

Mada bih najradije najurio neku koja ima samo USB na 2A, da bi zauzela što manje prostora...

Treba da dođe ovih dana pa ti mogu javiti. A utičnica je mislim jača. Ja koristim punjač od 3.2a i radi ok

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Okej. Javi ako nešto saznaš. :)

 

Koliko je teško to ugraditi u varijanti 'uradi sam'? Nije komplikovana instalacija? Vezuje se direktno na akumulator ili? Pretpostavljam da ne, ja bih to povezao tako da daje struju samo kada je dat kontakt ključem. Ali ne znam gde bi trebalo da spojim žičke za tako nešto. :D

 

Inače, kad razmišljate o unapređenju, jer mislite o V-Stromu? :) Meni je ovaj predobar: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117114-suzuki-dl-650-v-strom/ :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Strom je direktan naslednik winda i sasvim logican iskorak napred. Jedino sto je ipak tezi i malo putnije orijentisan. Ali sjajan motor, i tako konstruisan da je period adaptacije sa winda na njega cirka 10 metara voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja volim prirodu, tako da meni kao jedini motor ne igra ulogu. I wind je na granici sa tezinom, a strom je 40kg tezi. Plus tvrdje vesanje i plus alu tockovi.

 

Sto se mene tice, wind je sjajno pogodjen univerzalac i ne vidim mu zamenu u tom cenovnom rangu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da znam za X-a. U odnosu na stari, ovo je zaista znacajan iskorak ka off-u, ali i dalje ostaje problem sa tezinom.

Mislim da jedino sto bih, zbog najmanje tezine, iz te klase sad terao je F800GS iako sam veliki neljubitelj BMW motocikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pa ako su strom i "taj" slicne dry mase, onda kul. Ali svakako 177kg dry je 15kg teze od laganog wind-a, sto je odlican rezultat.  Plus 21 prednji, plus 85ks.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da se vratimo na utičnicu. Kod mene je u uži izbor ušlo ovo:

https://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Dual-USB-Socket-Charger-Power-Adapter-Outlet-Power-12-24V-Mobile-Phone-Charger-with-LED/32723054666.html

https://www.aliexpress.com/item/Dual-USB-Motorcycle-Cigarette-Lighter-Car-Cigarette-Lighter-Charger-Socket-Charger-LED-Digital-Voltmeter-Meter-Monitor/32787530702.html

 

Ni jedno ni drugo nije skupo, pa samo razmišljam još oko toga koliko mi je potreban ovaj voltmetar. Ono, ništa bitno, ali možda bi bilo kul metnuti ovo. :D Druga ide u i setu sa potrebnim kablovima i osiguračem. Inače su oba spremna za ugradnju, pa bih verovatno to ubacio negde pored instrument table. Mada mi je mrsko da bušim, ali mislim da bi lepo moglo da izađe. :) No to ću na licu mesta da odlučim. Ako uspem da uglavim negde bez bušenja, verovatno bih tako ostavio. :)

 

Šta vi mislite?

 

O povezivanju pročitah ovde: https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117209-thundercat-povezivanje-uticnice-12v-pomoc/ Mislim da ne bi bilo problematično da to sam ubudžim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa ne mora da se buši. Vidi linkovanu temu, lik je bez problema zakačio uičnicu sa istim kućištem. :) Svakako, nisam definitivno odlučio da ću da bušim. Treba da pogledam malo, pa ako dobijem neku dobru ideju, onda hoću, a ako ne, onda sam razmišljao ili da nakačim samo tako, ili da kupim neko malo plastično kućište i nakačim njega nekako da se to lepo uklopi. A drugo, ne treba mi ni pumpa za gume/dušek, niti bilo šta slično. Niti za neke navigacije. :) Mada, da, slažem se, trebalo je da pomenem šta je osnovna namena. :) Osnovna namena bila bi punjenje telefona i/ili tableta. Ja to koristim kao navigaciju, pa mi ove utičnice sasvim odgovaraju.

 

Inače, iskreno, jesam razmišljao i o tim raznim gedžetima. Baš u linkovanoj temi videh da pominju kompresor, a o lampi sam i sam razmišljao (takođe u uradi sam varijanti, jer mi to često treba i za auto :)). No, trenutno ne vidim potrebu za tim, pa bi mi zato više ovako nešto odgovaralo. Kada mi nekada bude zatrebala 12V utičnica, lako ću da kupim takvu i ubudžim je da bude mobilna, recimo sa krokodil klemama ili slično, pa kad treba samo podignem sedište i nakačim je. Stvarno mi ne treba da mi bude na kormanu uvek, a da je koristim svaku petu ili desetu vožnju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Mislim da ti je bolje uzeti upaljac uticnicu, pa kupiti adapter za USB, nego ovako kako si ti naumio. Za sada nemas nameru da kampujes, sto ne znaci da ti nece dunuti u glavu za 5 meseci kada skontas koliko daleko i u kakve predele sa ovakvim motorom mozes da zabasas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Naručih ovaj sa voltmetrom. I dalje ostajem pri ideji da kupim drugu kad/ako mi zatreba. Verujem da ovo uvek može lako da se proda. Mada, siguran sam da neće dotle doći. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ja sam ni za jedno.

Prvo moraš da bušiš, drugo nema onaj 12V upaljač. A treba upaljač, puno je gadžeta za to, npr. pumpa za gume/dušek. Onda neka led lampa koju sam napraviš za kampovanje, kao ja...Navigacije...

Ja sam naručio ovo:

em se kači gde oćeš, em ima to sve, a osigurač ću ja da dodam.

http://www.ebay.com/itm/Waterproof-USB-Motorcycle-Cell-phone-GPS-Cigarette-Lighter-Charger-for-Harley-/191547996735?hash=item2c99267a3f:g:zc8AAOSwM4xXX2c~&vxp=mtr

s-l500.jpg

 

I gledaj da piše "waterproof".

 

Ovakav ja imam sad na motoru i mislim da je odlican,zastićen je od kise ili vode kada peres motor a moze da se montira gdje hoces. Pored ovog nosaca koji se montira na cijev ima jos jedan ravni koji je samoljepljivi tako da moze da se postavi gdje god ti je zgodno. Moj ima "fabricki" osigurac na kablovima tako da nisam morao ni sa tim da se zezam, bukvalno sve sam dobio uz njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Al se navozah danas. kosooki, nemoj da se ljutiš, znam da si mi savetovao da ne radim to, ali prosto nisam mogao da izdržim.  :na_glavi: Imao sam danas i časove vožnje, pa sam vozio i preko dana oko sat i po. Na obuci teram Kymco Xciting 500, i moram da vam priznam da mi se i ono motorče veoma sviđa. I sasvim ga lepo teram, kako kaže instruktor. Kaže biće od mene bajker.  :jee1: Mada, moj motor sie moj motor. Kako lepo ide, pa baš sam zadovoljan. smajli.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Cuj, sto da se ljutim, tvoja glava i dozvola su u pitanju :), nase je da ti kao zreliji i iskusniji ljudi i motoristi, roditeljski skrenemo paznju na posledice. Ali ja prvi nemam pravo ista da ti pricam, jer sam i ja kao maloletnik vozio sve zivo od traktora, do kamiona (u paketu i sa motorom A kategorije), tako da samo mogu da ti kazem pamet u glavu i budi spreman da snosis posledice koje ti vise nad glavom :). A zelim ti da prodjes bez njih  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Na obuci teram Kymco Xciting 500, i moram da vam priznam da mi se i ono motorče veoma sviđa.

 

Sve te razumem. Maksiji su odlican i vrlo praktican prevoz na dva tocka, ali na zalost, samo prevoz. Sva zabava ipak ostaje na strani pravih motocikala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Dobro. Kad se glava ohladi, svestan sam i sam da nije baš pametno. Mada, glavu mnogo čuvam, pa samo za dozvolu rizikujem. Al' ko reskira taj i profitira, zar ne? Zato sam baš lepo raspoložen sada. :D

 

A neće biti posledica. :) Vozim i sutra i prekosutra, pa mi posle toga ostaje još dva časa, odnosno jedan termin, i onda polaganje. Ovog meseca je polaganje bilo skoro, mislim ovaj vikend, pa ću verovatno do kraja marta da imam dozvolu ako Bog da. :sampion: Već planiram da posle toga ponovim sve rute i obiđem značajnije destinacije u okolini koje sam nekada obilazio bajsom. Da se uvežbam, a onda će biti i nešto duže sigurno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pritrpi se jos samo malo da se posle ne bi cesao po glavi i pricao da smo bili u pravu. Svi smo mi bili usijane glave i najpametniji na svetu. I sa neke strane, kada sve prodje kako treba, je to odlicno. Ali jebeni marfi...

Da nemas u planu skoro polaganje pa i da rokas, ali kad ti je to na jos mesec dana od danas, glupo je ne biti karakter i ne strpeti se do tada, iako svi jako dobro znamo kakvi te pundravci svrbe. Duga je i ova sezona, kao i citava moto karijera pred tobom, a osecaj da si napokon legalan u saobracaju i da policija moze samo da te poljubi u dupe golo je neprocenjiv. Nemoj to da uprskas sad kad si nadomak cilja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Malo si me motivisao sada. Gledaću da ovo levo vreme iskoristim na biciklu što više mogu, pa će biti valjda uskoro i to polaganje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pazi, vozi ti... Ali znaj da bilo kakav susret sa policijom ti pomice datum polaganja sa mesec na 2-3godine, uz poklanjanje drzavi kroz kaznu barem polovine tog motora koji sad imas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Baš me ocrni. :|

 

Elem, gotova obuka, odvozio sam sve časove i poslali su moju prijavu za polaganje u petak, pa u prvom sledećem terminu polažem. Dakle biće to uskoro. :) Nego, vozio sam na poligonu poslednji čas, i onu osmicu opšte nisam mogao da obrnem kako valja. :| Vežbao sam ranije na Freewind-u, i radio je ko od šale ispred kuće gde je i uže nego na poligonu, ali sa ovim maxi skuterom to nikako da izvedem valjano. Pre svega ne mogu da zavrnem korman a da ne udaram u kolena, a i dosta loše držim ravnotežu, pa kao da se teturam. Mada, na poligonu postoji ucrtana osmica i traka je široka manje od 1m. sve vreme sam se trudio da mi oba točka budu unutar trake (što je vrlo zajebano sa ovim Kymco skuterom, jer sam sve morao da vozim po spoljnoj ivici trake), a tek sinoć gledajući klipove na YT skontah da to uopšte nije bitno. Bitno je samo da prolazim bez problema kroz 'kapije' koje se nalaze na određenim mestima u osmici i da ne izlazim iz okvira osmice. Gledaću da uzmem jedan dopunski čas da to uvežbam malo, da se osiguram da iz prve otkačim to, jer mi se žuri baš. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja