Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Vuleta, nemoj da spamujes da te ne bih banovao :D

Mora podobro da se razvali okolina da bi mogao da pridjes do amortizera. Nema precica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Sta se moze postici sa promjenom pritiska vazduha na ventilu koji se nalazi na ovoj bocici koja je spojena na amortizer?

 

 

@svestenik - koji su simptomi problema sa onim senzorom neutrala o kojem si pisao nekad ranije u ovoj temi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

To za bocicu se i ja pitam... Nigde ne pise koliki pritisak vazduha treba da bude?

Sto se tice ove slike sto si prilozio, odmah sam izmerio i kod mene je opruga na 180mm, znaci "softest" :(

Morace da padne dotezanje, i razvaljivanje sto kaze dr Muljaz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500
 

Sta se moze postici sa promjenom pritiska vazduha na ventilu koji se nalazi na ovoj bocici koja je spojena na amortizer?

 

 

@svestenik - koji su simptomi problema sa onim senzorom neutrala o kojem si pisao nekad ranije u ovoj temi?

 

 

Najbezbolnija varijanta je da ti nece sijalica signalizirati nista kad je motor u leru ili ce treperiti kad je motor u leru. Najopasnija varijanta je da ce saraf da se izvrne pri nekoj vecoj brzini i da upadne u kvacilo, posto je na cca 3 cm od njega. U tom slucaju je neka veca steta neminovna, zavisno od toga u kojem pravcu kvacilo katapultira saraf.

 

U svakom slucaju vrijedi provjeriti da li je sve na svom mjestu, nije to neki velik posao.

 

P1010688.jpg

 

Ovo je jedan od losijih slucajeva.

 

To za bocicu se i ja pitam... Nigde ne pise koliki pritisak vazduha treba da bude?
Sto se tice ove slike sto si prilozio, odmah sam izmerio i kod mene je opruga na 180mm, znaci "softest"  :(
Morace da padne dotezanje, i razvaljivanje sto kaze dr Muljaz  :)

 

 

Mislim da je to ventil za dopunjavanje azota, ne za vazduh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sta se moze postici sa promjenom pritiska vazduha na ventilu koji se nalazi na ovoj bocici koja je spojena na amortizer?

 

 

@svestenik - koji su simptomi problema sa onim senzorom neutrala o kojem si pisao nekad ranije u ovoj temi?

Kad podesis oprugu kako treba onda uzmes pa stelujes to kod boce. Tu se steluje kompresija, tj. brzina hoda te opruge. Stvar je malo specificna i nema pravila za podesavanje. Mora da se cacka i da se isprobava dok se ne dobije zeljeni rezultat.

To je onako prosto receno. Sve detaljno objasnjeno imate u ovoj temi. m900 i Maki su sve objasnili pa dalje i ne morate da citate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

 

 

Sta se moze postici sa promjenom pritiska vazduha na ventilu koji se nalazi na ovoj bocici koja je spojena na amortizer?

 

 

@svestenik - koji su simptomi problema sa onim senzorom neutrala o kojem si pisao nekad ranije u ovoj temi?

 

 

Najbezbolnija varijanta je da ti nece sijalica signalizirati nista kad je motor u leru ili ce treperiti kad je motor u leru. Najopasnija varijanta je da ce saraf da se izvrne pri nekoj vecoj brzini i da upadne u kvacilo, posto je na cca 3 cm od njega. U tom slucaju je neka veca steta neminovna, zavisno od toga u kojem pravcu kvacilo katapultira saraf.

 

U svakom slucaju vrijedi provjeriti da li je sve na svom mjestu, nije to neki velik posao.

 

 

 

Mislim da onda nemam jos sa tim problem. Nekada mi se dogodi, apsolutno bez ikakvog pravila, da poslije normalne voznje i gasenja motora poslije 2 min nece da upali. Anlasuje sasvim normalno i sve je onako kako bi trebalo samo sto ne "sastavi", nekada upali poslije 3-4 pritiska na dugme za startovanje a nakada to zna biti i vise. Napominjem da apsolutno nema nikakvog pravila kada ce se to dogoditi i zasto, a desi se jako rijetko samo eto sto nervira... 

 

Poslednji put kada mi se to dogodilo sam ubacio u brzinu i gurnuo napred/nazad poslije cega je upalio pa mi je palo na pamet da je mozda to u pitanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Danas posle voznje, trepnula mi tabla i sad mi radi samo neutral, zelena lampica, nemam ni svetla, sirenu,

nevergla, od sve struje samo ta lampica svetli, ok osiguraci svi, ima neko ideju sta moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Sta se ovjde desava, tema nam krepala skroz :)

Da li se vozite ili ste samo sa ovim toplim danima izgubili volju za pisanjem po forumu?

 

 

Moj wind je dobio novu rasvjetu kontrolne table  ;)

 

dsc0121.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Vozi vozi, evo Dmitar i ja se malo kaljali u petak :)

 

 

post-11839-0-55869500-1429180638_thumb.jpgpost-11839-0-25964500-1429180673_thumb.jpgpost-11839-0-86461900-1429180664_thumb.jpgpost-11839-0-22033900-1429180651_thumb.jpgpost-11839-0-26745400-1429180683_thumb.jpg

 

 

Glavno blato smo iz opravdvanih razloga zaboravili da slikamo :)

 

A da li smo imali adekvatne gume za takav teren, naravno da ne, kakva bi avantura to onda bila :)

 

post-11839-0-77096000-1429181144_thumb.jpgpost-11839-0-56790800-1429181193_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Neznam za ostale, a meni voznje sve krace! ;)

Kriza neka, registracija ide..

To je led rasveta? Izglada lepo!

Jeste, ideju sam dobio od nekog slovaka :)

 

Ugradio sam ovakve diode, nista nisam morao trajno mijenjati tako da je moguce za 2 min vratiti stare sijalice ako nekad pozelim.

 

 

@kosooki - nisi jos mijenjao gume a poceo si da vozis van asfalta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kako mislis poceo? :D To sto izbegavam klizavo (opravdano :)) ne znaci da se ne tera.

 

Nego, iskreno se nadam da si poslikao rad sa diodama i da ces to podeliti ovde sa drugarima. Ako nisi, imbus cetvorku u ruke, pa rasklapaj :P:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja