Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ima li neko iz BG-a da jos uvijek vozi freewinda?

 

 

 

 

 

 

@kosooki - hvala na objasnjenju, vec sam mislio da nesto nije u redu sa njim 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ma sta moze da ne bude u redu, samo peta pun gas i polako :-). Ovo je jedan od motora koji ljudi obicno ne budze i prebudzuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Drugari, ostavljam motor na 6 meseci posto idem preko - ima li nesto sto bih trebao da odvrnem, zavrnem, odpustim itd - znate vec na sta mislim. Ovo mi je prva masina pa nemam preterano iskustva. Da li da organizujem nekoga da ga upali s vremena na vreme. I onaj prekidac on, off, pri - da li i njega treba u odredjeni polozaj. Mislim uvek je na on pa rekoh...

Bilo koji savet znaci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Slavinu na ON ostavi, a posto je leto, neces imati nekog kondenza, tako da za nabijanjem masnih krpa u auspuh i filter vazduha mislim da nema potrebe, a mozda mozes to uraditi, posebno ako ostaje napolju. Takodje mozes i podici na centralni ako imas, da ne bi stajao na gumama da se ne krive. Sto se povremenog paljenja tice, nemas potrebe, svaki motor svake zime stoji toliko vremena i nista mu ne fali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Nabavio sam mu nove "cipelice", mislim da ce ovako bolje ici po zemljanim putevima nego sa onim starim gumama kojima se nije bas mnogo svidjala raskvasena podloga 1hej.gif

 

 

P1011322.jpg

 

 

 

 

P1011321.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Zna li iko ima li ko sa foruma da prodaje neki dobar primjerak za neki realan novac, tražio sam po oglasima i najviše mi se svidja od nekog tipa iz Kule 1998 na satu ima 27.000 km (to mi je malko sumljivo). Mislio sam da ga carinim iz Srbije u Crnu goru? Pozdrav...

 

 

Sent from my heart using desnu pretkomoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Ovi sa oglasa kao da su se dogovarali, skoro svima je cijena 1600 €, to bi bila ok cijena da ne moram da ga carinim pa čak i da je istekla registracija. Do sad mi je najbolju ponudu dao tip iz Zemuna 1400€ 1998 godište. Ako ne nadjem ništa povoljnije mislim da ću njega uzeti (naravno ako je sve ok).

 

 

Sent from my heart using desnu pretkomoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Takve cijene su i u EU, ako je u ok stanju bez 1500€ ga nema...

 

@kosooki - jeste scout, odusevljen sam gumama i njihovom mogucnoscu na off roadu 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Da, tako se kreću cijene, možda malko jeftinije u Njemačkoj i Austriji ali kad se sabere put, carina PDV... izadje me 1800-2000€. Zbog toga sam riješio da ga kupim u Srbiji, naravno ako sve bude OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Hvala ti. Zvao sam ovog tipa što ga prodaje 2200 km, ali Bosanci su katastrofalni sa papirima od motora, to je sve nešto odjavljeni papiri, izgubljeni, hvali uvijek nešto... ono LAKO ĆEMO. A enduro motore rijetko ko i registruje jer ne skidaju sa sa makadama (čast izuzetcima), ne izlaze na asfalt.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Ipak sam riješio da ga kupim u Srbiji, iskreno u regionu najbolje čuvate motore, Makar što sam pratio po forumima. U uži izbor su 2 motora iz Zemuna i iz Kule, oba se vode na prodavca, što mi olakšava papirologiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Taman napraviš neku turu preko Srbije da izabereš motor za sebe ili nađi nekog da pogleda one koji su ti interesantni. Može to dosta drugačije da izgleda uživo i dok se ne provoza. Ako ti bude trebala neka pomoć u tom smislu za motore u blizini Beograda ili Čačka, javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

E stvarno fer od tebe, nemam riječi. Tako sam i mislio da pogledam 2-3, kupim, napravimo kupo-prodajni ugovor, odjavim i predam za probne tablice, čuo sam da se čekaju 5-6 dana ali kad to sve sredim sjednem na njega i pravac Podgorica, ako taj put prodje bez greške ne mijenjam ga narednih nekoliko godina. Hvala ti još jednom, ako budem dolazio blizu, zovem te da pijemo piće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

Ovi sa oglasa kao da su se dogovarali, skoro svima je cijena 1600 €, to bi bila ok cijena da ne moram da ga carinim pa čak i da je istekla registracija. Do sad mi je najbolju ponudu dao tip iz Zemuna 1400€ 1998 godište. Ako ne nadjem ništa povoljnije mislim da ću njega uzeti (naravno ako je sve ok).

 

 

pozdrav svim Free-tj.slobodnim ljudima ,i jesi bio da pogledas ovaj u zemunu http://www.polovniautomobili.com/oglas4997484/suzuki_freewind_xf650/ dali to vredi i sta gledati ako nemas majstora sa sobom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ako taj put prodje bez greške ne mijenjam ga narednih nekoliko godina.

 

meni je ovo cetvrta sezona i nemam nameru da menjam jer ne znam sta bi ga zamenilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja vidis ne znam :). Juce sam se sa ortakom koji vozi KTM 640sm terao po nekim brdima do iznemoglosti i verujte mi da ono magarence trunku brze nije od ovog naseg plastikanera. Istina, malo kraci menjac, lepo manje kila (on nema ni migavce ni retrovizore, a ja u startu tezi 20 kila, plus 10 litara vise goriva, crash, centralni, kofer pun stvari, ja tezi par kila), 10ak ks vise, ali sve se to ogleda samo u tome da on malo lakse ode na zadnji, da malo ostrije primi gas, ali jednostavno nigde nije bio brzi, ukljucujuci i pravce izmedju krivina, cak je po nekim tesnim uskim krivinama rekao bih bivao i sporiji.

 

Na kraju se tih 70 i kusur km punog gasa zavrsilo tako sto sam u jednoj preglednoj levoj kao poslednji debil pogodio malo peska po sredini puta i ljosnuo koliko sam dug, ali sam sedeci tako pored motora na patosu shvatio da ja ovo nase motorce nedam ni za koje pare :D. Podigli smo motor, obrisali prasinu i nastavili put, doduse, sporije jer sam slomio rucicu kvacila. Inace, dobro smo obojica, ja malo secnuo ledja i udario kuk (oprema odradila svoje), a motor uz 2 sitne ogrebotine sa strane, malo iskrivljen crash (odradio posao, fala mu), polomljenu rucicu kvacila i retrovizor, i dalje u super stanju.

 

Mesto prvog, nadam se i poslednjeg pada sa ovim motorcetom

post-11839-0-79722600-1406484056_thumb.jpg

 

Vidim pesak, pokazujem ortaku nogom da ima peska na putu i ni sam ne znam kako sirim putanju i nalecem na klizavo, resto je istorija.

Jako sam ljut na sebe koliko sam glup ispao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ma zadovoljan sam ja sa windom u potpunosti tako da nemam namjeru da ga mijenjam za sad. Ali uvijek postoji bolje i uvijek postoje nove zelje, valjda mi je to podsticaj za sve sto radim.

 

Ovo je meni prvi enduro motor tako da nemam mnogo iskustva, ali ispunio je sva moja ocekivanja i opravdao ono zbog cega sam ga kupio. Kada sam bio na "Enguru" mnogo njih je sumnjalo u moje motorce kao i u moje kratko iskustvo voznje offroada ali wind i ja smo presli kompletnu rutu bez ikakvih problema tako da se ne bih slozio sa onima koji tvrde da je ovaj motor samo za asfalt i lagani makadam 0takoje.gif

Inace, ja sada asfaltom idem samo kada moram, odnosno onim putem koji me vodi od kuce do nekakvog poljskog ili sumskog puta.1oda.gif

 

 

A i ti da si se vise vozio neasfaltiranim putevima bolje bi prosao pri padu 1jezik.gif salim se naravno, dobro je da si se samo klizao i da nisi imao povreda!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja