Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ma super, bas sam srecan sto nisam morao da secem nista.

 

post-11839-0-87967800-1392199462_thumb.jpg

 

Meni je gornja crna stipaljka ispala iz lezista, ali to samo jer je desno holsraf kojim se socivo fiksira za kuglu ispao iz lezista, tako da samo da osmislim kako da zasrafim da ponovo ne ispadne (ima li ko predlog cime da mimo sraflejna jos malo fiksiram sraf u rupi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nasao sam gremlina.

Obzirom da ove u Kragujevcu ne mogu da dobije, krenem po netu u potragu za ljudima koji se bave posrebravanjem farova i od jednog lika kog sam nasao dobijem odgovor da je u zavisnosti od stanja fara, cena 30-50e. Najlepse sam mu se zahvalio i resio da sam vidim sta mi je ciniti.

Znatizelje radi predjem prstom preko ovog navodno oljustenog dela srebra na socivu i shvatim da je srebro ispod u savrsenom stanju :staa2: . Uzmem krpu, ocistim celo socivo za koje se ispostavi da je u gotovo savrsenom stanju :moto3: i shvatim da se taj talk u stvari stvara od materijala od kog je izlivano socivo. To se u stvari kruni i zadrzava svuda, pa i po socivu i staklu.

Izgleda da ce motor biti spreman za sezonu mnogo pre nego sto sam se nadao, samo da smislim kako da obezbedim da se ovo sranje sto manje kruni.

 

Divan neki dan danas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja nisam hteo ni da te pitam da li si probao da ocistis far, reko to se podrazumeva da si uradio. Kad ono sad vidim da nisi cis' :lud::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)
:lol: pa posle onoliko muckanja sudomila u faru, ni na kraj pameti mi nije bilo da jos nesto moze ostati. A nisam bas imao hrabrosti da se latim krpe, jer sam tako na caletovoj Oktaviji vec jednom sjebao socivo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nije pozeljno samo da se nekom agresivnom hemijom pere. Ja jednom umalo nisam napravio belaj sa sredstvom za beskpntaktno pranje. Posle toga samo vlazna jelenska krpa, da ne kazem kozica, i na kraju skoro suva pamucna ili magicna ili tako neka

 

Poslato iz Lade Samare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: Freewind 650

Ja sam relativno novi vlasnik Freewinda,i osetio sam nocu da se izduvna grana malo crveni nocu,neki majstor mi je rekao da je to za Freewinda normalno,kao da bi bilo ne normalno da se ne crveni,pa me interesuju vasa misljenja-iskustva,da li je to istina ili problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Crveni?? Mislis kao usija?

Licno do sad to nisam primetio nikada, a imalo je seansi sa dooobrim jarenjem. Da ti slucajno nije neki deo izduva malo zapusen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: Freewind 650

Neznam,nisam primetio da bi mogao da bude zapusen,ima jedan covek u crvenki isto ima Freewinda kaze i njemu da se crveni.Kad ga upalim povicem saug,radi mozda nesto manje od minuta,onda pocne da crveni-sija polako,kad ga pustim da radi na leru onda se to skoro i da nevidi.Taj majstor kaze da je normalno,da se zacrveni grana 30 do 40 cm,sto meni i bas ne cini.Nije to sad da preterano sije al se crveni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Oce da se crveni kad radi u mestu pod malo vecim obrtajima nego sto su oni za ler. Vozi to i uzivaj, nemoj da trosis gorivo bezveze :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nakon sto sam napisao sinoc post, shvatio sam da na ovom auspuhu i nema bas sta da se zapusi, a ako ti motor radi u mestu bez hladjenja, onda je vec moguce da se malo zacrveni, cisto da te opomene da ne pipas :D. Sto kaze muljaz, teraj to, nemoj da trosis gorivo u mestu.

 

A sto se mog fara tice, nasao sam resenje za sprecavanje ponovnog stvaranja talka. Nasao sam ga kod devojke u neseseru :). Bezbojni lak za nokte koji cu da nanesem na sva okrnjena mesta cime cu fiksirati dalje krunjenje.

 

Edit: hm, sad nesto razmisljam, da lak nije malo agresivan za podlogu? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Socivo uspesno izdrzalo lak za nokte, a bezobrazni talk uspesno fiksiran da se dalje ne kruni :-).

 

Nego drugari, ima li ko, ako ima viska, da bi hteo za jedno lepo hvala, ladno pivo, odredjenu kolicinu dinara ili nesto cetvrto :-) ustupi gumicu sa navrtkom za pricvrscivanje vizira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Dakle moze da pase od nekog drugog motora?

Imate li predlog cime da spojim far da to lepo drzi i ne pusta vodu, a da opet spoj bude razdvojiv sutra nekad u buducnosti, ako zatreba ponovno otvaranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja