Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Nisam 100% siguran koji je navoj jer ide lako na obe strane. Moracu to da resim sto pre, jel ima neko predlog gde bih mogao da nadjem? Gledao sam u louis-u i polo-u nemaju, mislio sam da mozda imaju one namagnetisane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jebo ga saf. Jesi li siguran da je saf? Meni je loza od kartera ostala na safu. Morao da rezem novu i da pravim drugi stopli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

EE eto vidis svaki dan ucis nesto novo o svom motoru ;) prethodni vlasnik je ugradio auspuh,pa sam pretpostavio da je race posto tad nije radio robert..fala za info! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Jebo ga saf. Jesi li siguran da je saf? Meni je loza od kartera ostala na safu. Morao da rezem novu i da pravim drugi stopli

I kod mene ista stvar, samo sam ja ispustio ulje... Jesi stavio posle deblji sraf ili isti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Muljaz jesi skidao karter ili ti je urezivao navoj direktno? Ne bi valjalo da udju opiljci u karter, ja cu sad da odem da majstora da ga pitam, a interesuje me i kako si to izveo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ne moze da se skine karter, to je sve komad motora. Aluminijum je mnogo jeben, kruni se. Treba prvo da se uzme burgija, da se provrti veca rupa, pa onda ureznicama da se reze druga loza. Saf napravi neki metalostrugar. Bitno je da ostavi prostor za bakarnu ili alu podlosku. Najveci problem je sto taj novi navoj tako spolja ne moze da se nareze 100% pravo. Tako podloska ne moze da zadihtuje bas kako treba pa valja staviti neki koncic ispod dok ne uhvati.

 

Ja sam to sve sam radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Ništa, uhakovao sam ženin FB :zvizduk: , pa sam video sve što me zanima vezano za Roberta i auspuhe, hvala svima!

 

A smo me još zanima da li ima neke bitne razlike "u hardveru" između karbona i prohroma, ili su samo vizuelno različiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Muljaz je u pravu ali prohrom ispoliras i bude kao nov. Meni iskreno se ne svidja karbon na motoru koji mi teramo. On mi je vise za trkalice.

Evo usput i jedan prijateljski savet za sve: kada budete vracali sraf za ispustanje ulja ucinite to nezno sa dva prsta kao da trazite kod male na bradavici na kojoj frekvenciji je radio Raka Eshinger. Tako cete ustedeti sebi dosta vremena i zivaca (a verujte i novca)

 

tumblr_luv7i5XNOx1r3kr4ko1_500.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Muljaz je u pravu ali prohrom ispoliras i bude kao nov. Meni iskreno se ne svidja karbon na motoru koji mi teramo. On mi je vise za trkalice.

Evo usput i jedan prijateljski savet za sve: kada budete vracali sraf za ispustanje ulja ucinite to nezno sa dva prsta kao da trazite kod male na bradavici na kojoj frekvenciji je radio Raka Eshinger. Tako cete ustedeti sebi dosta vremena i zivaca (a verujte i novca)

 

Pa i džepu mi više odgovara prohrom :) nije neka razlika u ceni, ali s obzirom da se treba i "obuti" za sezonu - tesan budžet,

a sve sam bliži tome da ostavim fabrički auspuh, eventualno ga malo ispoliram, a uzmem kvalitetnije gume (što je ipak mnoooogo bitnije)

 

...ako se nekad nađemo na onom pivu, ja častim jednu turu za ovu fotku! :takoje:

a što se tiče tog šrafa, heben je baš, stvarno treba kao na slici, meni su svojevremeno skrenuli pažnju (na sreću)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Izgleda da cu i ja da povucem moj iz prodaje. Sutra cu da mu montiram 15 litara bezolovnog benzina i idem da cepam gume. Treba do jeseni da se potrose da bih kupio druge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF650

Gospodo draga da Vas lijepo pozdravim,

 

Čitam topic ima 2 sata i oduševljen sam. Ja nisam znao da ovo postoji.

 

Veliki sam fan Propuha, ovo mi je treći :)

 

2 su imala 60 i 80 000 km.

 

Sad sam našao jedan redizajnirani sa 27 u top izdanju. Nakačim slike!

 

Inače sam iz Mostara, radim kao voditelj prodaje Volvo vozila, naša firma zastupa i IXS opremu pa ako budete nešto trebali galamite....

 

Aaaaa nek sam Vas našao, oduševio sam se :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Opaaa, postajemo internacionalni :moto3: . Komsija, dobrodosao u nase malo drustvance

sad kad imas konkretno iskustvo, koja je raazlika izmedju prvog i redizajn modela? Ja cuh da noviji ima direktno ubrizgavanje i bitno nizu potrosnju, imam li krive informacije?

 

@muljaz - ne sviraj onu stvar, nego teraj to magare, sta ce ti drugi motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja