Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Kolege sta se radi?ja se vratio iz sela,trosio mi je 4,5 l na 100 km :D ja zadovoljan + juce ugradjena sirena nautilus u laboratoriji,znate kako ono pisti :/:D :D ostavili smo i fabricku...zlo...rekao bi kamionska ili brodska tome je bliza!za preporuku!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Namerno isprobasmo sirenu u garaži Laboratorije, uz upozorenje prisutnima...ipak su poskakali i za malo da dobijemo štapom preko leđa :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Auh al je to bilo veseloo :D pogotovo cika Skubi :D evo upravo je skinoh sa moba,i htedoh da postavim,imas srece :D a prvo smo hteli napred ispod plastika kod viljuski al nema za sta da se fiksira,al srecom cika Arakis ima uvek resenje :D i bolje je ovako,ne pada kisa po njojzi,a svakako se cuje gde god da se stavi,okacicu uskoro klip pa da cujete to,al ne moze da docara uzivo!plus lica i poskakivanje nesavesnih vozaca :D hvala cika Arakise jos jedared!a za ostale svaka preporuka!

post-9583-0-65833200-1312533872_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Pozdrav drugari,hteo sam da pitam ima li neko Shad ili Moto-detail kofer na freewind-u?Naime uzeo sam kofer od 42 L,hteo sam da ga namontiram na fabricku plocu sto ima na repu ali nesto nikako da ploca od kofera legne kako treba.Ima li neko iskustva sa ovim,ili uopsteno da li je neophodno imati poseban nosac za kofer?Zanima me kakva su vasa iskustva da li imate posebene nosace za kofer ili ste montirali na tu postojecu fabricku plocu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pozdrav!Ja imam moto detail 42,i shadov nosac,uklopilo se al nisam ja to montirao nego prethodni vlasnik pa ne znam koliko sam pomogao al da moze MOZE! :D cek cek ti hoces direktno da montiras kofer na nosac na motoru ako sam dobro razumeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Pozdrav!Ja imam moto detail 42,i shadov nosac,uklopilo se al nisam ja to montirao nego prethodni vlasnik pa ne znam koliko sam pomogao al da moze MOZE! :D cek cek ti hoces direktno da montiras kofer na nosac na motoru ako sam dobro razumeo?

 

 

Jeste ja sam to hteo i to sam i uradio.Dve stvari sto sam morao da budzim je busenje fabricke ploce na motoru da bi prosli srafovi koji drze metalnu plocu kofera i pravljenje otvora na ploci kofera (metalnom delu) da bi mogao da napravim mesto sa kojeg bi mogao imbusom da zavrnem zadnja dva sarafa koja drze fabricku plocu za ram motora.E,da jos da dodam da sam izmedu ploce kofera i ploce motora ubacio podloske koje omogucavaju da ploca lepo tj. ravno legne jer ploca motora ima ovalni oblik pa je jako mala povrsina na koju ploca kofera dodiruje samim tim je i nestabilna. Sto se tice cvrstine i sigurnosti mislim da je to O.K.Bio sam juce na voznji i nisam primetio da kofer pravi bilo kakve probleme.E,sada nisam ni ja bas sretan sto sam busio tu plocu na zadnjem delu motora cisto iz razloga sto znam da sam promenio nesto sto je bilo u fabrickom stanju opet sa druge strane rukovodio sam se time da motor dok je kod mene bice i kofer na njemu tako da onda i ne predstavlja neku smetnju.Jos da dodam da sam bio u stvaralackoj euforiji i da je kofer juce morao biti namontiran,tako da verujem da je bilo boljih resenja ali i ovo je dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ja sam skoro kupio Kappu 35l i dobio plocu uz nju

takodje kinez koji je bio na motoru isto ima plocu koja se pricvrscuje za fabricki nosac

 

sto se vizira tice, fabricki pruza korektnu zastitu i ne pravi turbulencije

svaki veci vizir koji stiti grudi za razliku od fabrickog, pravi turbulencije i probleme na brzinama preko 100

 

btw, za vikend sam bio na zlatiboru na skupu i juce kad sam se vracao sam opet malo vezbao krivine po ovcar banji

lele majko kako ovo bolesno drzi, obzirom da je enduro

ja vise nisam imao hrabrosti da obaram a on ni ne pomislja da pokaze znake nestabilnosti u krivini

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Niko ne pise,svi se vozaju jel? :D ja dosao iz bele crkve,za 215 km potrosio ravno 8 L,dobro do 100 km/h al svakako!!ista pumpa,oba puta do cepa,znaci 3,72L na 100 km,nisam mogao da verujem :D mojoj sreci nema kraja :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

to je super potrosnja, samo ako si uspeo da sipas gorivo do istog nivoa, sto meni iskreno nije polazilo za rukom do sada

Pa valjda ti je cep uvek na istom nivou? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

nije, pluta gore dole, zavisi od temperature, i nivoa goriva ispod :D

naravno da je na istom nivou, nego nesto mi malo trip da mi pljuska barica skroz do cepa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

...Samo da se prijavim da sam još tu i pratim vas redovno! :lol: a da se stalno vozam, to da.

Ni sam nisam mogao da verujem svojim očima, ali ubio sam 4000km od kako sam ga kupio, a da nisam ni osetio.

Sabrao sam sve račune od goriva, podelio sa kilometražom i dobio prosek od 5.2 litre. Ja happy, pošto mi je 80% gradska vožnja.

A što se tiče sipanja goriva, uvek ga dignem na centralnu i sipam do početka onog "uvoda" u rezervoar.

 

Jedino što mi one tri crtice nikad nisu jasne. Neki put nestanu u 20km nekad u 50km, a koji dan sam išao na posao i nazad (cca30km) nije bila nacrtana nijedna crtica ( a čujem da bućka u rezervoaru). Kako je kod vas?

 

Vidim da ću na zimu imati u garaži svašta da radim! Dejane, daj malo više detalja o sireni sad nakon upotrebe (može klip na ytubu :aha: ) i gde si je nabavio (i kol'ko paara ako nije tajna).

Jesi bio do Grčke i kako se ponašao motor i (sedište) ?

 

A što se tiče krivina, stvarno super leži, jedino što moram da bežim od linija po putu ko đavo od krsta (ne znam da li je to do guma) ali redovno mi beži zadnji deo kad naiđem na linije ili pešački, takođe kad je vlažno. Drugar sa TDM-om i starijim metzelerovim gumama nema tih problema

Zato razmišljam o promeni guma. Trenutno vozam Dunlop trailmax, šta mislite da li bi neka putna guma bolje držala ?

 

Kneletu, pozdrav ! Napravi li centralni štender?

 

Muljaz, pozdrav! Kod mene cr9ek sveće, a u manualu stoji CR10e, a po knjigama kod drugara u radnji cr9ek, pa samo tako i uzeli i nemam problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sto se tice crtica na rezervoaru tu ni meni nije nista jasno. Ja sam lenj sto se tice tocenja goriva. Vozim dok sve dok stane, pa prebacim na rezervu i hvatam prvi nailazak na pumpu. 2x mi je zbog toga nestajalo goriva jer posle iz nekog razloga nije imalo ni na pumpi. Znam da predjem i po 30-40km kad nema ni jedna crta na satu. I kad sam praznio rezervoar radi ciscenja utvrdio sam da je 6l sve one tanke crtice. 4.5l mu je po manualu rezerva.

I mene zanima kako doci do nautilusa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

muljaz, provozao sam se u nedelju do guce, da vidim malo sabor preko dana i da se provozam malo preko jelice, obzirom da su prelepi putevi za voznju

i mislio da se vratim preko ivanjice i arilja i usput te nahvatam negde po gradu, ali sam odustao od ideje jer sam skontao da je mala sansa da te sretnem :D

 

a sto se potrosnje tice, gledajuci vase rezultate, stvarno mi nije jasno kako onda meni onda 500 dinara goriva traje oko 60km, sto mu dodje oko 6.4 l/100km u gradu??????

 

da li da trazim gremlina ili da se pomirim sa tim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Sto se tice goriva ja sipam na pola rezervoara recimo,pa ne dolazim do rezerve..jel neko sipa evro premium,svi na pumpi su mi rekli sipaj tra la la bolje gorivo...sto se tice sirene doneo mi je drugar iz amerike,tamo je 40 dolara ako se ne varam,stavljena je do auspuha i to mi je bila jedina briga al ako se do sad nije istopila nece ni sad :D a sto se zvuka tice...vredi svaki dolar ;) joj kad zatrubim skakucu svi u kolima!i to smo ostavili i fabricku....zanimljivo vrlo :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Kneletu, pozdrav ! Napravi li centralni štender?

 

Nista od stendera jos uvek.Nadam se bice preko zime.Trebalo bi da navatam nekoga ko ima stender i da skinem sablon pa po tome da napravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Pozdrav svim vozacima freewinda :) Moj se nesto razboleo pa ako neko zna nekog ko moze da mi nabavi klackalice i bregastu neka ostavi broj. Inace majstor mi kaze da je to najverovatnije od loseg ulja koje je prethodni vlasnik (Svajcarac) sipao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Poz ekipo!

Da li i vas vetropir skroz legne kada stavite nekog pozadi?Jel je neko cackao amortizer da bi motor bio malo "tvrdji"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

kad pozadi sedne neko krme od 100 kila, prednji tocak samo igra ulogu povremenog upravljanja :D, a kad sedne neka cica, kako i treba da bude, ciklistika nije mnogo poremecena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam cackao. Moj motor je bio spusten skoro skroz i jos kad neko sedne gotvo da je dohvatalo do tocka. Malo je veci posao prici do amortizera i nastelovati ga. Podigao se najmanje za 4-5cm i sad je za upravljanje extra. Kad sedne neko od 100kg pozadi oseti se da je prednji malo slobodniji ali nije strasno kao pre. Na udobnosti nije mnogo izgubio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja