Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Uuu tek sad videh ovu temu. Da pozdravim kolege. :zdravo:

Ja sam isto imao problem sa kocnicama. Bile su uzasne i nisu mogle da se doziraju nikako. Skinuo komplet klesta, ispustio staro ulje koje je bilo katastrofa. Povadio klipove iz klesta i ocistio gumice koje idu okolo. Ocistio i razradio klizace na klestima. U njima je i bio glavni problem. Zaribali su bas domacinski. Stavio bakarisanu mast na klizace, sipao novo ulje, stavio nove nisin plocice i sad koci odlicno. Kupio sam motor sa losim kocnicam i samo promenio ploce misleci da cu resiti problem. Kad ono medjutim... Zadnja plocica, spoljna, je trajala celih 5000km i pojela se do metala. Unutrasnja je bila skoro nova. Razlog je bio naravno zaribao klizac i verovatno zbog toga sto nije mogao lepo da kliza malo je i iskrivio onaj bolcnic. Pregledajte te stvarcice, vredece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Sto bi rekao moj matori,samo pocni na vreme da kocis pa ces stati! :moto3: Ja imam nove plocice i zdrave diskove i opet nisam nikako zadovoljan kocinicama,to mi je i jedina zamerka ovom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Takodjer....danas idem da kupim prednje plocice,pa uskoro na montazu!mada to vise radim zato sto nema vise mesa,ne zato sto mislim da ce se poboljsati kocenje,Muljaz pozdrav,kapiram da ako se uradi isto sto si i ti,da ce biti mnooogo bolje al ja to ne bi smeo da pipnem nema sanse :D posle bi bilo delova za izvoz kad ga "sklopim" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Konsultuj Beru sa foruma, on moze skoro sve da nabavi :)

 

Nema spanera-klizaca lanca ni kod Bere! Ljudi ima li jos neko, bilo kakav predlog?...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

@Vuleta

Da li si dobio nesto na performansama sa novim auspuhom?(da li masina malo lakse "dise")

 

Sto se tice performansi sa novim auspuhom, krajnja brzina je ista, ako ne i za koji KM manja, bolje ubrzava i dosta lakse trpi nize obrtaje u visem stepenu prenosa...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Narode, bez da budem naporan... Ima li ko kavav predlog gde bi mogao za nas motor da nadjem deo sa slike, spaner-klizac lanca?.. Sve sam prodavnice i majstore po BG-u obio i nista!

post-14390-0-15360300-1311689172_thumb.jpg

post-14390-0-89687000-1311689181_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Jesi zvao Markos iz NS? Ja sam tamo sve nalazio što mi je trebalo. Možda je malo jača cena, ali bar mogu da nabave ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Zvao, kazu u Markosu da mogu da naruce, ali cak i njihov snabdevac nema trenutno na lageru... Pa da se javim kroz par dana 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Narode, bez da budem naporan... Ima li ko kavav predlog gde bi mogao za nas motor da nadjem deo sa slike, spaner-klizac lanca?.. Sve sam prodavnice i majstore po BG-u obio i nista!

 

Kontaktiraj ovog coveka(DIMITRIOU Spiros) u Solunu, cuo sam da zna i srpski, ukoliko ima dacu ti broj coveka koji donosi robu iz Soluna da ti donese:

 

MOTO PART

Electronic Mail

mail@motopart.com.grTelephone

 

(+30)-2310-535361 & (+30)-2310-545461

FAX

(+30)-2310-529249

Postal Address

1) Οδυσσέως 30 - 30 Odisseos str. 2) Βίτσι 17 - 17 Vitsi str. , Θεσσαλονίκη Ελλάς - Thessaloniki Hellas (Greece)

Electronic Mail

mail@motopart.com.gr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Narode, bez da budem naporan... Ima li ko kavav predlog gde bi mogao za nas motor da nadjem deo sa slike, spaner-klizac lanca?.. Sve sam prodavnice i majstore po BG-u obio i nista!

 

Kontaktiraj ovog coveka(DIMITRIOU Spiros) u Solunu, cuo sam da zna i srpski, ukoliko ima dacu ti broj coveka koji donosi robu iz Soluna da ti donese:

 

MOTO PART

Electronic Mail

mail@motopart.com.grTelephone

 

(+30)-2310-535361 & (+30)-2310-545461

FAX

(+30)-2310-529249

Postal Address

1) Οδυσσέως 30 - 30 Odisseos str. 2) Βίτσι 17 - 17 Vitsi str. , Θεσσαλονίκη Ελλάς - Thessaloniki Hellas (Greece)

Electronic Mail

mail@motopart.com.gr

Hvala buraz, pokusacu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Trebalo bi da moze od DR-a. Onog novijeg od '93. "3T racing" bi takodje mogao da bude resenje problema. Cini mi se da su i oni ovlasceni serviseri za Suzuki.

nego kad smo kod tog spanera, da li je taj kvar proizvodio neki neobican zvuk u motoru? Kao da susti vazduh negde ili tako nesto slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Nikakav zvuk uopste! Da ne poverujes... Da nisam rasturio masinu zbog dihtunga cilindra, ne bi ni znao kakvo se zlo sprema1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Moram da priznam,ne znam... Ali ako si rad da se latis tog posla, moras misliti i na semeringe viljuske... Gde i kako ih naci za nas motor? Ili napraviti?.. Ta dva idu u paketu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sve znam ko mator i sam cu to da uradim i znam gde imaju semerinzi (imaju u svim radnjama moto delova) samo ne znam tu gradaciju. Zbog semeringa to i hocu da radim, prso jedan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

http://www.louis.de/_3042a4f5289ce50a448f8346126b1ee051/index.php?topic=bikedb&article_context=bikedb&anzeige=0&CONTENT=technik&typ_id=AC

 

...za osnovne podatke stranica odlicna, jos nisam nasao ni jednu netocnost.

 

znaci 655ml po stapu, ulje SAE 15W

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Za svecice u manualu pise da idu CR10E, a ovde pise da idu neke CR9EK

 

Pise i u service manual-u da je standardna svecica CR10E a hot type CR9E (bez K) tako pise na strani 19.

 

Odkud ja u ovoj temi?Pa pomno je pratim vec neko vreme,i sa nekima sam od vas bio na vezi preko pp.Razlog svega ovoga je to sto sam se razmisljao i odlucio da kupim jednog Freewinda :moto3:Utisci su za pocetak zadovoljavajuci.Sve ono o cemu ste vec mnogi pisali i ja sam za ovo kratko vreme koje ga imam primetio.Jednino sto bi voleo da kazem a sto nije ovde bas pominjano je to da je zastita od vetra sa fabrickim vizirom DOBRA.Ovo sto iznosim je subjektivno misljenje,napominjem da sam visok 176 i da nikakvih problema sa vetrom nisam imao a dosta se ljudi zali upravo na zastitu od vetra.Od svega sto bi voleo da je bolje na motoru su kocnice i sediste.Po mom misljenu ne mogu reci da su kocnice lose ali bi mogle za nijansu bolje da koce da bi bile dobre.Druga stvar je sediste,ali koliko vidim to se resava za 80-ak EUR.Kada pominjem sediste,nije ni ono lose ali moglo bi biti bolje.Predhodni vlasnik,je na mom motoru korman drzao previse povucen prema repu motora,sto je kod mene izazivalo ne snosne grceve u dve tacke na ledima,ja nisam skontao zbog cega se to desava.Po savetu Caslava pomerio sam korman napred prema viziru i problem je odklonjen.Putne brzine od 110-130 drzi i lepo se ponasa,potrosnja 5-5,5 l koliko sam uspeo da vidim.

Mana dosta velika kod mene je to sto motor nema centralni stender.Jedan od razloga zbog koji se javljam.Drugar koji je majstor,rece mi da posto na njemu postoji kompletna fabricka konstrukcija za koju se nogari kace nije to nikakav problem napraviti.E,sada pitanje ima li neko od vas da je to vec radio?Ili ovi sto imaju tu centralnu nogaru mogli bi nabaciti neke slike sa merama za nas sto bi mozda pokusali da napravimo tako nesto.Ukoliko neko ima vremena i zivaca da malo slika nogaru i napise:

 

1.Koliko je nogar visok od sredine rupe kroz koju prolazi saraf koji drzi nogar,do zemlje?

 

2.Da li je simetricno sirok,tj da li se nogare sa leve i desne strane jednako spustaju na zemlju (pod istim uglom)?Nadam se da razumete sta sam hteo da pitam.

 

3,Koliko je siroka nogara,na dodirnim tackama sa zemljom?

 

Pogledao sam u louisu mislim da je 100 EUR,uz malo truda i mnogo manje para mislim da se to moze zavrsiti.

 

To bi bilo to za moje prvo nadam se ne i poslednje javljanje u ovoj temi.I naravno necu vas uskratiti za slike.Caslav ga je video na skupu u Apatinu,na zalost nismo imali bas nesto vremena da o svemu procaskamo malo bolje.Veliki pozdrav za Caslava,koji je imao strpljenja za milion pitanja.

post-495-0-93068400-1312143627_thumb.jpg

post-495-0-71372100-1312143636_thumb.jpg

post-495-0-85076900-1312143650_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Za svecice u manualu pise da idu CR10E, a ovde pise da idu neke CR9EK

...eto prva greska u bazi za koju sam cuo.

 

CR9EK je isto sto i CR9E ali s dvije elektrode. Za freewinda mislim da je nepotrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja