Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Meni još nije prešlo preko 6L, čak ni sa dvoje (s'tim da je moja putna brzina 110-120km/h, malo ga pržim i na 140 ali ne na duge staze). Prošli vikend sam išao na Frušku Goru na vozikanje sa jednim likom koji motor vozi 80-90km/h, :lud: za neverovati, i ja odlučim da jedno 100km vozimo po njegovom. Kad sam nasuo gorivo nisam mogao da verujem, potrošnja je bila 3.7 l/100km !! To je definitivno minimalna potrošnja za taj agregat.

Očigledno puno znači da li voziš 90, 110 ili 130km/h.

 

Nebi smeo da troši 7 nikako, moguće da ti jedna svećica ne radi iz nekog razloga. Proveri da li obe imaju jaku varnicu, za to ti ne trba majstor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Pozdrav svima, jos jednom... 1zdravo.gif

Od danas sam i ja, ponosni vlasnik Freewind-a! Masina je 2001. godiste, teget kombinacija boja i prvi utisci su 0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Naravno, odmah razmisljam o servisu, sto je sigurno-sigurno! Filter ulja sam vec kupio, nisam nikad video takav, lici na ulozak 0zbunjen.gif Koja gradacija i koje ulje preporucujete? Zatim, filter vazduha, kazu da se kod ovog motora pere? I poslednje pitanje, nadam se da nisam dosadan, koja svecica je odgovarajuca za ovaj model? Promenio bih i nju...

Slike sutra, cim padne "dubok glanc" 1hej.gif

Hvala unapred1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

OO nek je sa srecom kolega,puno sigurnih kilometara!!ja sam ako se ne varam 10-40 sintetiku sipao,mislim da je castrol mogu da proverim,mada malo dimi od kad sam ga promenio,al nista strasno,svecica je cr9 ako se ne varam,pise to u user manualu,jedna je oko 800 din,ja uzeo u biker house-u.daj slike da vidimo motor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Čestitam, u zdravlju ga vozio!

 

Svećica koja ide je NGK CR10E, ili CR9E. Ovde je post gde sam stavio linkove za servisno uputstvo Link

 

Filter za vazduh je sunđer koji se samo opere i naulji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

vule, sa srecom kupovina, dobrodosao u ekipu koja vozi totalno nepravedno nepopularni xf

 

ako nije tajna, koliko je presao, cena..... daj malo slika

 

sto se tice potrosnje, stvarno bi mi prijala da je ispod 6, bas cu proveriti da li je sve ok sa motorom, mada on skroz lepo radi i vuce

mislim, nije u pitanju 100 dinara tamo/'vamo , vec brojka kao brojka

koliko je tesko zameniti svecicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

KO ME VUKAO ZA JEZIK, KO ME VUKAO ZA JEZIIIIKKK!!!!! :D

 

znam za to, hehe, nego cuh negde da je malo komplikovano doci da svecice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Evo kratke priče o mojoj prepravci auspuha. Čitao sam puno članaka o principu rada mufflera (topa) i kontaktirao mailom neke proizvođače (Akrapovič, Arrow i jednu američku firmu), i rešio da malo razbušim moj. Rezultat nije baš kao što sam očekivao, hteo sam da bude još upečatljiviji, ali je ipak dublji i jači zvuk motora nego pre :aha:

Nije mi jasno zašto su ga fabrički baš tolko napravili bezčujnim, a slično su uradili i na V-Stromu, ustvari unutrašnjost lonca je potpuno ista, dve komore i tri cevi ukupno.

 

Na prvoj slici koju sam skinuo sa foruma xf650 vidi se sistem cevi, a ja sam docrtao princip rada i toka vazduha.

Da napomenem samo da je ovo pogled sa leve strane lonca, a ne sa desne sa koje sam ja otvarao, jer naravno ne mora se uopšte skidati auspuh. U prevodu gornja cev gde ulazi vazduh na ovoj slici, je ustvari na mojim fotografijama donja cev, e ona se buši!

post-2637-0-35395400-1310028167_thumb.jpg

 

 

Naravno prvi korak je bio pogrešan. Bušio sam izlaznu cev u rezonantnoj komori da skratim put kretanja vazduha jer se sa svakom promenom smera kretanja vazduha zvuk prigušuje, ali to je dalo neki glup i zviždav zvuk loncu. Pa sam rešio da to zavarim i vratim na početno.

Onda smo otvorili desnu komoru i prvo izbušio jednu manju rupu, a posle je proširio na 13mm i udario još jednu pored nje.

post-2637-0-17681900-1310028518_thumb.jpg

 

post-2637-0-28790800-1310028614_thumb.jpg

 

Time smo napravili da deo vazduha ne odlazi na prigušenje u rezonatnu komoru već odmah izlazi napolje.

 

Za privremena testiranja napravili smo komad lima koji smo pričvršćivali žicom preko otvora.

 

post-2637-0-45135400-1310028739_thumb.jpg

 

 

To je dalo zadovoljavajuć rezultat iako ne baš ono što sam ja mislio da će biti. Nisam hteo da bušim dalje a ako je neko voljan nek proba. Rad motora nije poremećen, a čini mi se da je i snaga ostala ista.

Varili smo sa CO2 i običnom žicom. S'obzirom da preko lonca ide onaj aluminijumski lim, varovi se uopšte ne vide.

Eto pa ko voli nek izvoli. Barem se neće zeznuti da otvara džabe levu komoru.

 

A evo i mog dobrog prijatelja Caneta kako pravi vatromet! :vlajko:

 

post-2637-0-96207800-1310029087_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Sto se tice svecice,ja sam se namucio posto nisam imao pravi kljuc,ide manji nego za kola i pod cudnim je uglom,pogotovo druga,al ako se ima pravi kljuc ;) sve se moze!Caslave svaka cast za poduhvat,bitno je da se cuje lepo i zbog sebe i zbog drugih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Pozdrav svima! Masina je uvoz iz Nemacke, tamo je za razliku od naseg podneblja, ovaj motor itekako na ceni i popularan! Prethodne dve sezone vozio moj kolega, a od ove, nadam se u zdravlju i sreci, JA1moto3.gifPresao 28.000 km, cena 2300e + prenos! Registrovan godinu dana, nove Metzeler Tourance gume, lanac i lancanici i plocice. Sedi i vozi 1aha.gif

Hvala za info o filterima i svecama, sad jos da mi neko preporuci gradaciju ulja? Video sam na deklu 10w/40, ali covek kod kog vozim na servis preporucuje 15w/50, zbog specivicnosti masine kako vazdusara tj. uljare i paklenog vremena koje dolazi...0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

@kosooki - "...ja ne znam kako mu odolevas" :lol: kako lepo peva od 4000-5000 obrtaja! a? To mi je najlepši opseg. Trećom (bar kod mene) od nekih 50 do 100km/h očas posla, i NE MOGU da mu odolim :moto3:

 

@časlav - svaka čast na preradi auspuha :care: ! A još lepše što si podelio sa nama sve :takoje: Moraćemo da skočimo do Apatina da čujemo taj zvuk.

 

@Vuleta - Nek te služi sa srećom...Odličan izbor motora! Nećeš se pokajati. Taj tvoj baš lepo izgleda. I slažem se sa "čovekom" koji ti je preporučio ulje. Ja sam istu gradaciju sipao, ipak je to mašina koja ima dosta km pa to što fabrika kaže ipak više ne važi pogotovu na ovu vrućinu :zdravo:

 

I aj ako te ne mrzi slikaj gume, pa ih turi ovde da vidim šaru "izbliza" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Da sto je neko rekao ovde,sve preko 3000 mu je ok,a do 5000 mislim da bas lepo peva hehe :D ja sipao 10 40 i bogami grejeee za sve pare :D mozda je bilo bolje neko drugo al sad sta je,u motoru je ;) jel neko planira neki duzi put sa motorom?ja cu mozda pocetkom avgusta do grcke,nadam se da ce lepo da sluzi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Bio sam do Divcibara u Subotu, motor me odusevio! Nikad nista zabavnije nisam vozio... Agilan, okretan, ma nauzivao sam se! 1aha.gifJedina zamerka je na kocnice, da nije odlicnog motornog kocenja, bilo bi rizicno...1ups.gif Diskovi dobri, plocice imaju mesa, nisam pametan!0zbunjen.gif

Ne znam kakvi su vasi utisci?..

Pozdrav svima 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Bio sam do Divcibara u Subotu, motor me odusevio! Nikad nista zabavnije nisam vozio... Agilan, okretan, ma nauzivao sam se! 1aha.gifJedina zamerka je na kocnice, da nije odlicnog motornog kocenja, bilo bi rizicno...1ups.gif Diskovi dobri, plocice imaju mesa, nisam pametan!0zbunjen.gif

Ne znam kakvi su vasi utisci?..

Pozdrav svima 1zdravo.gif

Ja sam se isto u početku gubio sa kočenjem.. Stisneš , ono ništa :gaa: (skoro). Vremenom sam se navikao - prednju treba baš dobro nagaziti, a doziraš zajedno sa zadnjom i mnogo je bolje. Međutim puno znači kočenje motorom (kao što si i sam skontao) i dobre gume. Podmaži i sajlu prednje kočnice i sve "pokretne" delove oko diska , a za zadnju sve poluge i opruge sa WD40. Meni je to malo pomoglo (ili sam se navikao jbm li ga :lol: ) U svakom slučaju ne škodi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Hvala buraz... Ja sam do sad ispustio vazduh, zargonski ozracio prednju kocnicu i zamenio ulje u cilindru... Oseca se blagi napredak, ali1hmm.gif

Nisam bas najsrecniji! Kaze mi jedan prijatelj da mu moje plocice deluju kao lepljene ili mozda losije(kineskog kvaliteta) 0zbunjen.gif Odmah nazovem Guevaru, kazu 6500 din komplet prednje-zadnje! Nije to neka para da sacuvam vrat, tako da se ozbiljno nosim mislju da odradim plocice!

p.s u jedmom trenutku mi padne na pamet, mozda je kocioni cilindar prosvirao, u EuroSumaru nov cilindar prednjeg tocka 250e0plac.gif Momentalno zapadnem u tesku tahikardiju i predinfarktno stanje0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Vuleta zanimljivo vrlo,pogotovo zbog produkta :D imam slicni i znam koliko znaci,a i uzivam u njemu!!ja sam pre koji dan uradio sediste kod Bobana,nadam se taman pred put u grcku,i prezadovoljan sam,polozaj sedenja,pravilnija kicma,nema klizanja,za suvozaca cemo tek da vidimo,i duza putovanja al ne sumljam da je udobnije dosta,prelepo,testirano danas na kisi,samo obrisao krpom i gas...sve preporuke ko moze i zeli nek uradi obavezno!!evo i slike

post-9583-0-38052900-1311189755_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Vuleta: napisao sam već u tvom putopisu: samo ste mi zazubice napravili... u sunce vam žarko! Sad i ti Dejane! Otkazujem more :lol:

 

Aj ako nije tajna koliko te izašlo sedište kod Bobana (ako je tajna pošalji PP) i da li si pričao sa njim koliko bi bilo još da nešto "ispiše" na sedište

 

Pozdrav i srećno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

A a a u u u,al je sediste!!! 0takoje.gif

To je prava stvar... I u pravo vreme, jer sa fabrickim, mislim da ti put do Grcke ne bi narocito prijao... Vidim da ce to biti moja sledeca investicija1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Vanjus sediste me je izaslo 8000 din,a sad ne znam za to kad hoces jos nesto da ispises...svakako zovi,dacu ti broj ako ti treba,ili idi do Bobana,covek je za svaki dogovor i ispunjava sve zelje!naravno sto se motora tice ;) pa da nadam se da cu ga isprobati i do grcke ove godine,ako ne bice nekih voznjica po srbijici....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Danas resim da zamenim dihtung cilindra, na kom mi je masina jos od kupovine vlazila ulje... I kad sam otvarao i rastavljao, vidim da mi je jedan od spanera, onaj najmanji "spaner klizac" bukvalno bez funkcije... Skoro pa se raspao...0plac.gif0plac.gif0plac.gif

Ceo dan sam na telefonu, EuroSumar, Tale, Guevara i nista... Nigde ga nema!

Ljudi kakva su vasa iskustva? Gde je najbolja ponuda delova za nas motor???0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

Gde to mogu da nadjem?1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja