Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

na zalost mislim da je disk kriv

e sad, da li ima obrade kao kod auta ili mora zamena.....

 

voleo bih da nisam u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ja sam imao ovajh motor 3 godine.Feneomenalan enduro.Sadasnji vlasnik je mvalenta :takoje:

Neko vec rece kad je imao ovaj motor skoro ih nije bilo u Srbiji u opste.Tako je bilo i samnom,poznavao sam decka iz Subotice koji je vozio ovaj model u to vreme.

Ja sam dosta procitao o ovom modelu na ovom sajtu http://www.xf650.com/forum3/index.php sajt je na nemackom a posto sam ja u nemackoj meni nije bilo problem da se registrujem i citam.Svako se moze registrovati ali citati mozes samo na nemackom nazalöost.

Dosta sam ovde naucio o Freewindu koji sam do tad poznavao samo sa slika.

Ja sam menjao sediste na njemu kod Bobana iz zemuna , napraviosam mu nosace kofera,kopirano od GIVI originala (koji sam dobio od decka iz subotice).

Na ovom Nemackom sajtu je bilo sve opisano kako prepraviti auspuh original u sportsku verziju.Fenomenalna stvar i sve u slikama.

Treba seci stari i ponovo ga variti sto moze svaki varioc da uradi.Znaci za skoro DZ dobijes original sa sportskim zvukom :takoje:

Pa ko ima volje nek trazi na ovom sajtu sto sam vam dao.

Dakle rezime :moto3:

Sa povisenim vizirom dobijate dobru zastitu od vetra- Ivan BG

Kod bobana zemun uradite sediste (ja sam kopirao bagstera) dobijate udobniju voznju

Od mvalenta kopirate nosace za torbe :jee:

Srednji kofer moze da se stavi koji ocete potrbana vam je samo ploca koja se zvarce u rep (netreba poseban drzac)

Mislim da su vam ove stvari potrebnije od Auspuha a vi kako hocete :zvizduk:

Pozdrav od Kobaje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

dobar savet zlata vredi :D

 

ako te ne mrzi, molim te na tom nemackom forumu iskopaj temu sa slikama za izduv, posto mi je nemacki malo zardjao od srednje skole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ja da pogledam oko zadnjeg diska sta se desava,kad ono medjutim :D disk ima neke nepravilnosti,dal je zbog onoga sto sledi ne znam,al ce da saceka,no,zadnji tocak ima lufta tj pretpostavljam da su lezajevi....pa to sad ima prioritet posto ima dosta luft.jel neko zna kakvi tj koji idu nazad,gde to da uzmem jeftino u bg...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

dobar savet zlata vredi :D

 

ako te ne mrzi, molim te na tom nemackom forumu iskopaj temu sa slikama za izduv, posto mi je nemacki malo zardjao od srednje skole

Pazi kad sam ceo forum pregledao i nigde ih nema :zbunjen: Nesto su menjali ceo sajt pa toga nema.Ali sam se setio da sam to slao nekom na email :aha: Pregledam sve sta sam slao pre dve tri godine i nadjem :takoje:

Evo sad cu da postavim slike i tekst na nemackom a vi prevodite,nemoj samo da ja prevodim nemam volje :(

 

 

Aupuff teilweise zersägt: (slika1)

 

 

Innenteil des Endschalldämpfers (schon teilweise gekürzt,außen befand sich eine Lage Dämmwolle (slika2)

 

 

Flöten des Dämpfers: (slika3)

 

 

Innenteil und Flöten (schon teilweise gekürzt): (slika4)

 

 

Übergang zum Vorschalldämpfer: (slika5)

 

 

Aupuff lose zusammengesteckt: (slika6)

 

 

also mir hat das mit der radautütekeine ruhe gelassen, habs mal riskiert meinen topf zu zersägen,hab aber denkompletten topf augesägt und beide kammern leergeräumt,aus dem innenliegendenlochblech hab ich mir ein durchgehendes rohr gebogen und verschweisst und denrestlichen hohlraum mit dämmwolle vollgestopft und alles wieder schönverschweisst, mit thermolack lackiert und fertig,was soll ich sagen, der klangis phänomenal, und das ding hat mächtig power dazu bekommen, geht im1.gang ohnekupplung aufs hinterrad, hätt ich schon früher machen sollen, war zwar 9stunden damit beschäftigt aber die zeit wars echt wert

post-8154-0-05923200-1308495753_thumb.jpg

post-8154-0-14559600-1308495762_thumb.jpg

post-8154-0-68492000-1308495771_thumb.jpg

post-8154-0-94474400-1308495779_thumb.jpg

post-8154-0-42988300-1308495792_thumb.jpg

post-8154-0-83428700-1308495801_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ubacio sam i slike valjda ce te se snaci ko se odluci za ovaj rad.:takoje:

Coveku je trebalo 9 sati da sve ovo uradi a kaze zvuk mu je strava.

Eto toliko od mene :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Super, ja sam na tom forumu tražio pre mesec dana ali nisam ništa našao. Odlično što si sačuvao 8) . Šta je on uradio ustvari, skratio lonac za pola kolko vidim? Po svemu sudeći tako se nije mogao dobiti bolji zvuk jer je zapremina lonca prepolovljena pa je zvuk sigurno višlji i reskiji, umesto dublji. :stabre: Po meni bi trbalo skratiti put putovanja vazduha jer ga to ustvari prigušuje. Ja bi izbacio onu donju cevku, a izlaznu (srednju) skratio na 10 cm, tek da ima ljudski izlaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ajde pliz ako je ko skontao kako je svaba sredio izduv neka objasni

 

a sad pitanje za ekipu sa povisenim vizirima

kako vam se ponasaju viziri prilikom voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ja bio danas u Laboratoriji :D :D hvala puno laborantima na odradjenom poslu,a odradjeno je:zamenjeni zadnji lezajevi,promenjene svecice ;) ne mali posao hehe i zadnje plocice,rece mi Skuba da sam zeznuo i Popsija,dobro tu smo negde,nego ljudi pratite sta se desava da ne prodjete ko ja,isao je metal na metal,disk za malo za bacanje...sad moze jos da se tera!! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Pozdrav svima... Imam jedno pitanje, ako mozete da mi odgonetnete...

Danas sam gledao da kupim jednog 'wind-a, sve mi je na njemu super, osim cinjenice da pri saltanju brzina na vise, ima prilikom svake promene stepena prenosa indetican zvuk, blago "tk", kao sto se kod vecine motora cuje kod ubacivanja u prvu... Vlasnik kaze, da je to za ovaj motor specificno...

Sta vi kazete?...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Šta znam...kod mene toga baš nešto i nema, možda samo ne odvaja dobro kvačilo .. Kad ubacujem u prvu čuje se.. i to ne blago "tk" nego ""TK" ali daljim šaltanjem toga nema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Šta znam...kod mene toga baš nešto i nema, možda samo ne odvaja dobro kvačilo .. Kad ubacujem u prvu čuje se.. i to ne blago "tk" nego ""TK" ali daljim šaltanjem toga nema :)

 

Takođe i kod mene isto tako. Verovatno je neki problem sa kvačilom, i to nikako nije specifično za Freewinda. Ili je možda sajla za kvačilo otputšenta pa ne razdvaja dovoljno lamele, mada u tom slučaju šaltanje je samo teže ali e bi trebalo da lupa. Takvo kliktanje je uglavnom svojstveno kod Rotaxovog agregata (GS650, Pegaso).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Hm mislim da se meni to cuje,mislim i to dok se ne zagreje ulje,i da posle nije izrazeno toliko al da se ipak malo cuje,svakako ne treba da te to sputava,ako mislis da je to to uzimaj motor,pa ako ti to TK bude toliko smetalo vidi da sredis!!

PS ja volim moje TK :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

kod mene se tk ne cuje cak ni kad saltam navise bez kvacila

samo sto kaze vanjus TK pri saltanju u prvu, prosto mi bude zao sto ne zivim na nekoj nizbrdici da mogu da krenem na leru pa da saltam u pokretu

 

XF je veoma kvalitetan motor i pretpostavljam da je to neki sitan problem, ali svakako treba proveriti, jer nema nesalomivog motora

 

nekome na forumu je menjac davao cudne zvuke i jasno se osecalo saltanje na nozi dok nije promenio ulje

nakon toga je sve bilo u redu

 

proveriti zategnutost lanca, sajlu kvacila, samo kvacilo....

znaj da ako je kvacilo, koliko ja baratam informacijama, na motorima nije bas jeftino, tako da napravi svakako kalkulaciju

 

obavezno, ako mozes, idi kod nekog neutralnog majstora na proveru da te ne izadje skupo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

kad smo vec osvezili temu, jel moguce da mi je motor prebacio 7l/100km po gradu??? >:(

 

 

Evo ja ubijam bar jedno 10ti rezervoar od kako ga vozim, pratim potrošnju stalno i nije mi prešlo nikad preko 6.5 (a to je bilo po onoj odvratnoj vrućini pre par nedelja, a i bila je 100% gradska vožnja) čak mi je pao prosek na 5 litara kad sam išao do Čačka, a pržio sam Ibarskom baš dobro. A i biraj gde sipaš gorivo.

 

P.S. Da sam obraćao pažnju ranije, skontao bi da si iz Čačka pa bi se našli .. jbg, sad tek vidim :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Hvala svima! Puno!

Danas idem u jos jedno "izvidjanje terena", tacnije oslusavanje, pa javljam sta sam uradio...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Mene je jako zivcirao zvuk kada ubacujem u prvu brzinu,pogotovo kad je hladan motor >:( mada navikao sam se,nista strasno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Evo ja ubijam bar jedno 10ti rezervoar od kako ga vozim, pratim potrošnju stalno i nije mi prešlo nikad preko 6.5 (a to je bilo po onoj odvratnoj vrućini pre par nedelja, a i bila je 100% gradska vožnja) čak mi je pao prosek na 5 litara kad sam išao do Čačka, a pržio sam Ibarskom baš dobro. A i biraj gde sipaš gorivo.

 

doduse, ni ne stedim ga. veliki procenat startova u gradu je prva druga snazan start, nebitno da li je izvlacenje do blokade ili do pola obrtaja, ali opet mi je nekako visoka potrosnja za motor sa ovako malo snage

 

P.S. Da sam obraćao pažnju ranije, skontao bi da si iz Čačka pa bi se našli .. jbg, sad tek vidim :lud:

 

:( i meni sad krivo kad videh da si se vozao na ovu stranu

ljudi, koga god put nanese ovamo, dobrodosao je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Sad htedoh da kazem da izgleda da volis crveno :D a i tvoj motor da popije,meni ne ide preko 6 gradske voznje,nekad cepam malo jace nekad ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ja ne znam kako mu odolevas :D

ni ja ne divljam pun gas, ali gdegod ima malo prostora, zavrnem snazno makar do srednjih obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja