Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Zatezanje opruge (tj. preload) amortizera će svakako pomoći. I ja sam to planirao da odradim ali se mora izvaditi amortizer da bi se mogao nategnuti, jer je ovako nepristupačno, a to je malo ozbiljnija rabota. :/

A za vizir si upotpuno u pravu, ja sam dosta visok i mnogo mi bolje leži ovaj srednje visine koji imam (MRA), nego neki viši koji tuku direktno u kacigu i ne samo da jače udara u vugla već i pravi mnogo veću buku unutar kacige.

 

k5NV8_p1100509.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

a kako bi se takva opruga onda ponasala kad se vozim sam?

 

kod mene je ovaj vizir i ne znam sta da mu radim

 

70551849.jpg

 

ne znam da li da prepravljam kako nosace, da dignem, spustim vizir, da ga uspravim malo, da stavim onaj mali deflektor na vrh vizira ili da skroz menjam

vozio sam winda bez vizira i vetar udara pravo u grudi, sto nije dobro, tako da neki vizir svakako moram imati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Odeš kod Ivana u BG što radi vizire, pa ćete naći neki kompromis. Evo dva rešenja koja je napravio. Čovek nije bio zadovoljan sa prvim pa mu je stavio dodatak. A što se tiče opruge jedino što će ti biti malo neudobnije, ali će biti stabilniji u krivinama, pa ti sad biraj.

 

post-2637-0-88743800-1307082621_thumb.jpg

 

post-2637-0-48229600-1307082668_thumb.png

 

post-2637-0-91696700-1307082746_thumb.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

nije mi bg bas pred nosem, mislio sam da sam potrazim resenje sa ovim vizirom koji imam, pa ako ne budem nista uradio, da odem kod njega

 

sto se amorta tice, mislim da cu preci na tvrdji setup, ali svakako ne sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Dobro došao u klub! :zdravo:

Nemaju pojma ovi i Rotaxaši i Transalpaši kolko je ovo dobar i zabavan motor :moto3:

Vibracije su normalna pojava, kod mene je to više trzanje nego vibracije, tako da treba izbegavati

niske obrtaje, ili barem ne davati pun gas na njima, kad se pređe 3000 o/min onda sve može.

Jesi merio potrošnju? Kod mene je 5-5.5 L/100km.

 

Hvala na dobrodošlici!

 

 

Da.. skontao sam to za niske obrtaje - malo više paprike i onda je sve ok.

 

Po gradu (a samo sam po gradu vozio) mi je bio oko 6l/100km, mada je baš sve bila kreni stani vožnja. Čekam hebene tablice pa da mogu već na dužu turu, pa ćemo onda baš da vidimo potrošnju.

 

Meni vizir taman (Givi)! Pošto sam 176cm taman mi prebacuje vetar za prc preko glave, mogu komotno i flip up kacigu da nosim, ništa ne duva :)

 

Što se tiče opruga, kontam da neće to biti nešto mnogo neudobnija vožnja, pa ovaj moj upija sve moguće rupe (a ima ih fala bogu), ivičnjake, bankine - baš je udoban motor, malo i da bude tvrđi neće se osetiti.

 

Ne znam da li ste našli ovaj sajt, ali ima dosta dobrih saveta (uključite google translate.. pošto je na nemačkom) http://www.lucasmatic.de/

 

 

:zbunjen: Koje gume imate ? Ja kontam da stavim neku turer gumu, pošto slabo "silazim s puta". Kakva su vam iskustva? Šta preporučujete?

 

@kosooki

"ee, i ja gledah ovaj motor i zvah vlasnika, pa odustadoh i kupih drugi

u kakvom stanju je kad se pogleda izbliza, posto je meni par stvari ovako vizuelno budilo skepsu i odustao sam od kupovine bas ovog primerka"

 

šta znam.. farban je, pošto je bio pad sa njega, ali mi to nije smetalo, pošto ništa veliko nije s*ebano, ali ispade još bolje u ovoj boji :) sve manje bagove sam mu otklonio, osim što mi je ružno ovo:

 

uVdhl_missingdeo.jpg

 

:zbunjen: Da li ima neko možda ovaj "poklopac" ili kako da ga nazovem već od krivine izduvne grane ? Ovo što je kod mene je neko budžio (nemam sad sliku, pošto mi je motor u garaži kod kuće - a ja na poslu) i mnooogo mi gadno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Teško ćeš to naći, jedino da ti ga neko vičan napravi da liči čemu. Ja sam 193cm i navikao sam da me bije vetar, što mi uopšte nesmeta jer bar imaš osećaj da juriš. Dok na V-Stromu je tako dobra zaštita od vetra da imaš utisak da ideš duplo manjom brzinom, što i nije loše za nega duža putovanja i hladno vreme.

Ja napred imam Michelin Anake, i stvarno je dobra, nju valjda enduraši i najviše preporučuju. Natrag mi je Pirelli Scorpion i nisam preterano zadovoljan sa njom, malo je tvrđa i hoće da klizne, dok Anake dobro grize za asfalt.

Možda neko ima drugačija iskustva..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pozdrav novim clanovima sekte :zdravo::moto3: meni je okvirna potrosnja oko 5,5 u gradu sto je ok...danas sam kupio svecice da zamenim i redovan servis je kompletiran,zanima me dal neko zna dal neravnomeran rad na leru,dok je relativno hladan,a i kad se zagreje,mogu da srede nove svecice?danas cu ih zameniti,pa ako ne bude do njih...moracu da jurim dalje sta moze da bude....inace vizir na mom motoru je ivanov i meni savrseno odgovara,jedino nisam probao auto put,to je onaj poslednji vizir bez nastavka,ja sam oko 180...Inace imam originalni auspuh za njega,pa ako nekom treba nek javi,oko cene cemo lako ;) jel neko planira duzi put sa freewindom?ili je bio?kako se ponasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Pozdrav novim clanovima sekte :zdravo::moto3: meni je okvirna potrosnja oko 5,5 u gradu sto je ok...danas sam kupio svecice da zamenim i redovan servis je kompletiran,zanima me dal neko zna dal neravnomeran rad na leru,dok je relativno hladan,a i kad se zagreje,mogu da srede nove svecice?danas cu ih zameniti,pa ako ne bude do njih...moracu da jurim dalje sta moze da bude....inace vizir na mom motoru je ivanov i meni savrseno odgovara,jedino nisam probao auto put,to je onaj poslednji vizir bez nastavka,ja sam oko 180...Inace imam originalni auspuh za njega,pa ako nekom treba nek javi,oko cene cemo lako ;) jel neko planira duzi put sa freewindom?ili je bio?kako se ponasa?

 

Meni je pre servisa isto tako dok je bio 'ladan radio neravnomerno, posle novih svećica i štelovanja karbova (na vakuumu) je bilo mnoooogo bolje (i mirnije)

 

Koji si izduv stavio? Robert Ada? ili nešto drugo? baci neku sliku ako imaš i okvirnu cenu

 

A gume?

 

Poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Probacu prvo svecice,pa ako ne onda i stelovanje karbova ce da dodje na red!Kad sam ga kupio bio je na njemu Ada alA Dragon ;) pa mi ovaj stoji...jel nikako nemam nameru da ga skidam!cuje se taman koliko treba i uopste nije tih iako ima db killer,sliku nemam sad al mogu da slikam,pa da ti posaljem ako te bas zanima,ne znam kako se krecu cene recimo 30,40 evrica...mada dogovor frivinda poboljsava :D

 

PS da li neko ima kljuc za svecicu,sad sam provalio da ne moze za ovu obicnu za kola,a nemogu da im pridjem drugacije,malo su zeznuli sa njihovom pozicijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

e,i meni motor nema bas najmirniji rad na leru :)

i jos nesto sam primetio

kada se vozim po gradu lagano, motor povremeno ima tendenciju da ne ide bas mirno pravo, vec se osecaju neka sitna lelujanja

 

da li je to do vesanja ili do sare gume, posto su mi na motoru ove

Conti%20Trail%20Attack.jpg

 

sto se vizira tice, stvarno me nervira situacija sa ovim, i moracu obavezno nesto da radim po tom pitanju, posto preko 80 je nemoguce voziti se, a agregat drema na toj brzini

 

sto se ovog poklopca tice, zanima me da li je on celicni ili alu lim? posto mi je boja malo nabubrila pa da znam da li da nosim na eloksaciju ili da farbam

 

koliko moze da kosta neki aftermarket izduv, posto ovaj ne daje notu koja mi se dopada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

e,i meni motor nema bas najmirniji rad na leru :)

i jos nesto sam primetio

kada se vozim po gradu lagano, motor povremeno ima tendenciju da ne ide bas mirno pravo, vec se osecaju neka sitna lelujanja

 

da li je to do vesanja ili do sare gume, posto su mi na motoru ove

Conti%20Trail%20Attack.jpg

 

sto se vizira tice, stvarno me nervira situacija sa ovim, i moracu obavezno nesto da radim po tom pitanju, posto preko 80 je nemoguce voziti se, a agregat drema na toj brzini

 

sto se ovog poklopca tice, zanima me da li je on celicni ili alu lim? posto mi je boja malo nabubrila pa da znam da li da nosim na eloksaciju ili da farbam

 

koliko moze da kosta neki aftermarket izduv, posto ovaj ne daje notu koja mi se dopada?

 

Za lelujanje pre će biti da su ti otišle prednje vile ili čaure zadnje viljuške. I ja se slažem da je fabrički top vrlo tih i nečujan. Prijao bi mu malo bučniji, nije dobro biti "nevidljiv". Što se tiče neravnomernog rada proverite da li kapice svećica imaju možda prevelik otpor, jer su u tom slučaju, kao što je to bilo na jednoj mojoj kapici, riknule prigušnice za radio smetnje. One se mogu izvaditi i ubaciti jednostavno komad deblje žice punog preseka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Hmmm izgleda da svaki ima iste sitne mane....ja sam probao da dodjem do svecica,tj da ih zamenim al nema sanse...nemam kljuc za tako malu svecicu i tesko....tako da i dalje imam problem sa ler gasom dok ne zamenim....a sto se tice auspuha,ja imam dragon ada,i najtoplije(a ne greje se ;) )preporucujem njega,odlican je,cuje se malo jace od onoga sto meni odgovara,al me zato svi cuju u saobracaju to potpisujem!!i robert iz ade odlicno radi,samo ne znam dal su proradili ponovo posto su imali nekih problema krajem prosle godine,mislim odokativno koliko se secam da je sam zadnji lonac nije vise od 150,200 evra,al nisam siguran!i to naravno zavisi od vrste....al svakako bi vam to preporucio da zamenite!jel neko menjao sediste posto sam razmisljao da ga preradim kod dejana i bobana??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

pa upravo to.. nešto glasnije - da ne bude SMIDSY-ja, niko neće moći da mi kaže SMIDHY :oda2::)

 

@kosooki> koje su to gume sa slike? ne mogu baš da skontam. Continental... trail attack? tako nešto? I gde ima da se kupe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

znaci ipak su caure

moguce da je zadnja jer vise mi lici da nekad imam na pravcu sitnu neposlusnost zadnjeg tocka

nista nije strasno, ali osecam

doduse, dobio sam jedno neprijatno lelujanje na 130kmh koje nije htelo da se smiri dok nisam usporio

 

koliko moze da kosta zamena zadnje caure? za prednju znam cenu

 

sto se topa tice, moze slika tog robertovog izduva ili jos bolje snimak, JAKO me zanima kako se cuje, posto je zvuk otvorenog topa jedan od bitnijih razloga zasto sam se odlucio na ovakav tip motora

i kakav bih efekat imao ako bih uzeo neki polovni top sa nekog drugog motora, cisto da ne prodjem sa 200+, nego sa oko 100e

 

@vanjus - jesu conti trail attack. nisam imao kontakta sa bilo kojom gumom ranije, ali ova me za ovo malo polusissy voznje odusevila. a ne znam gde ima, ja sam ih dobio sa motorom, ako zelis mogu da pitam bivseg vlasnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Hmmm izgleda da svaki ima iste sitne mane....ja sam probao da dodjem do svecica,tj da ih zamenim al nema sanse...nemam kljuc za tako malu svecicu i tesko....tako da i dalje imam problem sa ler gasom dok ne zamenim....a sto se tice auspuha,ja imam dragon ada,i najtoplije(a ne greje se ;) )preporucujem njega,odlican je,cuje se malo jace od onoga sto meni odgovara,al me zato svi cuju u saobracaju to potpisujem!!i robert iz ade odlicno radi,samo ne znam dal su proradili ponovo posto su imali nekih problema krajem prosle godine,mislim odokativno koliko se secam da je sam zadnji lonac nije vise od 150,200 evra,al nisam siguran!i to naravno zavisi od vrste....al svakako bi vam to preporucio da zamenite!jel neko menjao sediste posto sam razmisljao da ga preradim kod dejana i bobana??

 

Deki ajd daj neku fotku da vidimo koju varijantu Dragona si uzeo? Da li ti je vratio nazad onaj aluminijumski štitnik preko njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

da, da, mnogo je lepse bez stitnika, mada on mnogo znaci od toplotne zastite

al daj zvuk, pliiiizz :D

 

vizir ti je mnogo lepsi nego kod mene, koliko novca uzimaju ljudi koji prave vizire?

 

i jesi li ti radio crash bar ili vlasnik pre tebe?

ja razmisljam da napravim, pa me zanima kako da to odradim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

U nikakoo stitnik...vidite i zasto :D

 

Stvarno izgleda do OO :) a da li ti je vruć auspuh? Čuo sam da Dragon nije mnogo vruć, ali baš me zanima iz iskustva kako se ponaša (tj greje)?

 

 

;) .. vidim i ti imaš budž umesto one originalne "poklopca krivine izduva" jel ima neko to sačuvano :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

da, da, mnogo je lepse bez stitnika, mada on mnogo znaci od toplotne zastite

al daj zvuk, pliiiizz :D

 

vizir ti je mnogo lepsi nego kod mene, koliko novca uzimaju ljudi koji prave vizire?

 

i jesi li ti radio crash bar ili vlasnik pre tebe?

ja razmisljam da napravim, pa me zanima kako da to odradim

 

Sto se toplote tice,i ovaj ne greje bas mnogo...nije kritican,nikakko ne stizem da ga usnimim,al uskoro nadam se,strpljenja molim ;) al svakako je bolje uzivo.. :D

vizir je radjen kod ivan-viziri bgd,slagacu oko 4000 je,al to mozes da proveris,a i crash bar je radio prethodni vlasnik,kod skube i arakisa,mislim oko 100 evrica da je,mozda malo manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

U nikakoo stitnik...vidite i zasto :D

 

Stvarno izgleda do OO :) a da li ti je vruć auspuh? Čuo sam da Dragon nije mnogo vruć, ali baš me zanima iz iskustva kako se ponaša (tj greje)?

 

 

;) .. vidim i ti imaš budž umesto one originalne "poklopca krivine izduva" jel ima neko to sačuvano :zbunjen:

 

U da proklinjao sam taj stitnik,tj opekao sam se na njega,auh al sam vrisnuo tad...da je bio original..ko zna :D

ovaj gril na koferu je kazu praktican,nisam jos imao duzi put,nadam se na leto grckoj,pa cu vam reci al svakako deluje prakticno,ako se ne varam i to je uradjeno u laboratoriji,kod skube i arakisa!pa pitajte!!!jel ima neko kljuc za svecicu?nisam uspeo da ih odvrnem,jel su manje nego normalne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

zvao sam danas Dragon, i kažu da je najjeftiniji ovalni prohromski top 100€, a ugradnja 30€. Pa ko voli nek izvoli. Ja mislim da ću radije pokušati da razbušim postojeći. Zna li neko šta se nalazi u tom topu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja