Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Iako sam presao celih 100m sa svojim freewindom zakljucio sam da je jako okretan i lako upravljiv,polozaj sedenja je odlican,motor lepo povlaci.Cekam da se malo prolepsa vreme pa da provozam motor koji km vise,posto ovako u sustini ni ne znam kak\v sam motor uzeo :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Iako sam presao celih 100m sa svojim freewindom zakljucio sam da je jako okretan i lako upravljiv,polozaj sedenja je odlican,motor lepo povlaci.Cekam da se malo prolepsa vreme pa da provozam motor koji km vise,posto ovako u sustini ni ne znam kak\v sam motor uzeo :lol:

e brate,svaka ti cast,i hvla na ovako iscrpnom odgovoru...

pozdrav,kad napravis jos koji krug po dvoristu obavezno mi javi :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Super su oni komentari ali mislim da je dobro imati i ovakvu temu za svakodnevne stvari vezane za freewinda,pa bi bilo super da ovde pisemo svoja iskustva i savete,moj uskoro stize pa pisem o tome!pozdrav freewindovcima :D :D :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Moja prva zamerka je prednja kocnica,ocekivao sam bolje kocnice... :stabre: Interesuje me koliko je precizan merac goriva?Na meracu mi pokazuje jednu crtu a u rezervaru ima sigurno oko 2 litre. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Moguce da su losije plocice?dal znas kad su menjane zadnji put?al dobro svakako jedan disk napred ne obecava mnogo,vidi dal su istrosene,mozda ce resiti problem,a sto se tice goriva,ne znam jel moj jos nije stigao,kad stigne javljam,al realno je bolje i to nego dosta motora tog godista koja i nemaju pokazivac!! :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Merač je skroz ok samo što ima malo podeoka. Kad ti ode na minimum to znači da ćeš vrlo brzo na rezervu, a rezerva je 3,5 litre, tako da se može još dosta preći. Jedino treba obratiti šažnju da kad treba da se prebaciš na rezervu prvo treba slavinu staviti na PRI, upaliti bajk, pa tek posle u vožnji prebaciti na RES, jer neće da upali ako se odmah prebaci na RES. Pre par dana sam tako prošao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Savke pa bio bi red da ga obradujes s malko bmb :moto3: hvala caslave na informaciji,pretpostavljam da ce mi kad tad dobro doci :D inace kako sluze bajkovi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Moj zasad odlično, ali pošto sam ga kupio pre 2 meseca nisam stigao dovoljno da se izvozam. Obradovao sam ga sa novim svećicama, paknama i lancem (RK), karburator je očišćen i sad možemo spremni da uletimo u sezonu :moto3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Padina, (preko nedelje Novi Sad)
  • Motocikl: Suzuki XF 650 Freewind

Pozdrav svim freewind-ovcima... Ja ga vozim već dve sezone i u potpunosti sam zadovoljan njime. Jedino obratite pažnju da pri paljenju ne verglate dugo jer im je starter mana i oće da crkne što se meni desilo pa me izašla popravka oko 100e. :'( Ako vam stoji duže vreme pre paljenja okrenite na PRI jedno 10sekundi pa ga onda palite. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pozdrav,ja moj vozim ima vec koji mesec,prezadovoljan sam,zamenio sam samo ulje i filter vazduha,cekaju me i svecice,al to je za sada to!dal neko ima service manual,ili ima neki "pouzdan" link za skidanje istog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Pošalji mi email na pp pa ću ti poslati uputstvo, ima svega 13MB. A svećice NGK CR10E koje se preporučuju u service manualu najjeftinije ćeš naći u MASS-u (685din). Ja sam moje nedavno promenio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Upravo tako! :zdravo: ja mislio ima nas malo frivindovaca,kad ono medjutim :moto3: samo nek se sirimo!!Caslave hvala za info,gledacu skorije da zamenim te svecice,nekad malo nepravilnije radi kad ga upalim,ugl dok se ne zagreje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

nadam se lepom druzenju, kako sa motoristima uopste, tako i sa ovom ekipicom :)

 

inace, kupio sam motor u koji sem registracije i nesto jaako sitno kozmeticki, nema dinara ulaganja

gotovo nove gume, nove plocice, odlicni diskovi, komplet servisirana viljuska, podmazane sajle, zamenjeno ulje i filter, lanac lancanici...

naredne 2 sezone bukvalno samo gorivo

 

moram skinuti kapu decku koji ga je odrzavao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Proveri i kakvo ti je stanje kapica za svećicu jer je upravo jedna meni pravila problem. Naime u njoj se nalazi neka mala prigušnica ili šta već koja služi da umanji radio smetnje koje se javljaju na okolnim vozilima. E ona je kod mene zbog godina starosti pravila veliki otpor pa je varnica bila slabija. Ona se komotno može izbaciti i premostiti komadom žice.

Pa nek onda slušaju radio :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Evo i ja da se prijavim u "klub"

 

Uzeh ovaj sjajni motorić pre oko mesec dana, pošto je bio malo zapušten odmah sam mu radio servis - nove svećice, ulje i filter, a i stavio sam mu novi lanac i lančanike

 

Qy3ff_photo0152y.jpg

 

(ovaj sa slike je stari mlitavi) i pošto nisam uspeo da nađem zadnji lančanik od 43 zuba, stavio sam sa 41 i ispostavilo se da sam uradio pravu stvar

 

Pošto su brzine sad malo "duže" ne moram mnogo da šaltam po gradu, 2 i 3 brzina sve "odrađuju", pretpostavljam i da će krajnja brzina biti veća (nisam probao), mada mi to nešto ne znači puno, pošto mi je dovoljno 120-130 na autoputu što sad postiže sa manje obrtaja

 

Jedino što mi je malo čudno - mada mi svi kažu da je normalno za single cilindraše - vibracije su dosta izražene kad povlači iz nižih obrtaja, ne znam da li je tako i vama? Ako nije, šta može još da se utegne da se to smanji?

 

Eto da se zahvalim i Časlavu na linku za manual, mada se nadam da mi neće puno trebati :)

 

Pozdrav svima! Mogli bi da se prebrojimo, pa da napravimo "sektu" 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Dobro došao u klub! :zdravo:

Nemaju pojma ovi i Rotaxaši i Transalpaši kolko je ovo dobar i zabavan motor :moto3:

Vibracije su normalna pojava, kod mene je to više trzanje nego vibracije, tako da treba izbegavati

niske obrtaje, ili barem ne davati pun gas na njima, kad se pređe 3000 o/min onda sve može.

Jesi merio potrošnju? Kod mene je 5-5.5 L/100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Freewind,poznatiji kao zurka sa pasuljem ili sokocalo :moto3: Vozio ga dve sezone,bez ikakvih problema sem redovnog odrzavanja.Po meni fenomenalan motor za malo novca.Pozdrav freewind ekipi,drago mi je da Vas ima.Kada sam ja posedovao to sokocalo daj boze da nas je bilo 3,4 na forumu,verovatno ne vise od 7,8 u Srbiji :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ee, i ja gledah ovaj motor i zvah vlasnika, pa odustadoh i kupih drugi

u kakvom stanju je kad se pogleda izbliza, posto je meni par stvari ovako vizuelno budilo skepsu i odustao sam od kupovine bas ovog primerka

 

sto se vibracija tice, do 3k je zaista nervozan i ne prijaju mu ti obrtaji sto i motor veoma jasnim negodovanjem i udarcima pokazuje kada se iz niskih obrtaja zavrne gas

 

ja moj vozim nepune 2 sedmice i moram priznati da sam se jako brzo uhodao iako nekog bitnijeg iskustva u ovim kubikazama nemam

motor je stvarno super za voznju, samo sto se zbog pomenutih vibracija na niskim obrtajima malo teze vozi u laganom kruzingu po gradu

i imam problem sa povisenim vizirom koji zaista super stiti grudi, ali prebacuje vetar pravo na kacigu i pravi mi jezive turbulencije od kojih mi se glava toliko trese da slabije vidim put :). to uc morati da regulisem jer motor je sposoban da savrseno lako ima putnu brzinu od 120, a zbog vizira je neupotrebljiv preko 80-90 :(

 

pitanje za starije kolege vetropire, par puta sam na sedistu imao suvozace od 90-100kg i mnogo su mi remetili ciklistiku motora zgob prebacaja mase pozadi

planiram svakako da na sedistu bude neka cica, a ne neki debeli konji :), ali da li moze to otvrdjavanjem zamorta da se poboljsa

 

@vanjus - dobrodosao u klub i ajde da pokazemo ovim ostalim hejterima koliko su ovo dobri i nepravedno nepopularni motori (nadam se da oni nisu u pravu sa time sto govore za XF :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja