Jump to content

Moto Zajednica

Polovni kineski čoperi

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova

Koliko maksimalno vi vozači 250ccm kineza ste prelazili dnevno? Jesu ugodni za dvoje ili imaju problema na usponima?

 

ja imam keeway supershadow, 250cc, variram od 90 do 100kg, dnevno sam prelazio koliko sam hteo, nemas tu neko ogranicenje, dok ti se vozi, vozis :) u dvoje sam ga probao sa drugaricom od nekih 60ak kg, drugom od oko 90kg i jos jednim likom koji je nesto iznad 100kg.

 

sa drugaricom smo isli preko Plocha, od Nisha onaj put prema Pirotu koji nije kroz Sicevacku klisuru, tu je uspon od 250 na oko 700m nadmorske visine za nekih 8km puta, jedini problem su mi bile serpentine na jednom delu pa nisam mogao mnogo da ubrzavam. na ravnom smo isli do nekih 125 km/h

 

sa drugarom od 90ak kg (ili manje), takodje nije bilo problema sa vuchom, max. smo isli na otvorenom nekih 120km/h

 

sa ovim od preko 100kg se vec osecala neka osetnija razlika u ubrzanju, ali nista tolko strasno, recimo da nije previse poletan pod tolikom kilazom, tj, ne 'zalepi' te bas za sediste iz prve. vukao nas je bez problema bilo gde i ni u jednom momentu se nije osetilo da nema rezervnu snagu.

 

mozda malo preterujem sa opisima, al to ti je to, nemas problem sa 250cc nikako.

 

potrosnja na njemu mi varira od 3,35 do 4,7 litara na 100km, zavisi kada i kako ga vozim. kada je bio sveze nashtelovan, filtri novi, itd, trosio mi je nekih 3,35 do 3,50 litara na sto km, u odnosu 20% gradske voznje, 70% magistralne, 10% autoput. Na nekih 100% gradske voznje trosio mi je oko 3,5 do 3,8 l/100km. Pod ovim potrosnjama podrazumevam 'lepu' voznju, npr bez nekih preterivanja u ubrzavanju i kocenju, bez teranja na 120km/h duze od 20ak kilometara, itd itd. Trenutno mi trosi nekih 4,5 litara, al treba da nastelujem karburatore i eventualno promenim filtere.

 

 

Hvala na iscrpnom odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Morao si ti da se javis, hejteru :nanana: :nanana: :nanana:

 

nisam bre hejter nego sam okruzen ljudima koji voze i koji su vozili kineske motore, e sad je glavno pitanje, zasto se pokazalo da ovi koji su ih vozili deluju srecnije od ovih koji ih jos uvek voze? :P

 

 

Mozda zato sto su sa 125/250 ccm presli na 600ccm i vise? :nanana::Mina:

zato sto su prvi put seli na prave motore :P

 

 

niko jos nije posle prvog kineskog motora kupio jos jedan osim tebe :lud::lud::lud:

 

Prvo, jesi hejter :nanana: Drugo, i ja sam sa kineza presao na kineza :moto3: A trece... jbg nema trece. I ja bih bio srecniji kada bih ovih 200cc zamenio sa 1200 :Mina:

 

 

 

 

vidi se da ne znas :P bez hayabuse nista a ona je 1300 :D

 

 

 

 

Lenčuga u pravu si. U Japanu jedu zato jedu četničku gibanicu i leskovačke ćevapčiće. Srbija do Tokija.

:yamaha:

 

Al' ja tebra jedva ću imati kinte i za kineza, ne staj mi na muku. A '85 mi je i riba matoro.

 

 

 

japan=srbija :)

 

 

skupi ti 1000 pa se javi, cudo jedno sta sve moze da se kupi za te pare ;) , i izbegavaj copere :D

 

 

 

 

Zašto da izbegavam čopere? Ja baš mislio da su najstabilniji. Ne bih da se polomim sa nečega što je teško za upraljanje. Čoper mi onako deluje zavališ se, lagano krstariš, uživaš... Izvinite ako mešam čopere i kruzere. / 1000 mi je premnogo, da imam 1000 jura u džepu ja bih bio u Riu ovih dana (neka čeka A kategorija i fakultet)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

 

I da znas ta 85-to bi ti legla k`o budali samar ;):D

 

 

Uh i meni... Onako bas :moto3:

Ti budi miran! da ne bude :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

i moje je misljenje da je bolje da uzmes skoro novog kineza nego 25 godina starog japanca.

 

kakav god da je kinez, kakvi god da su materijali korisceni, kakav god da je kvalitet sitnica ili bitnih stvari, to je motor koji je malo presao. ti ionako do sad nisi vozio motor. znas li da ga popravljas? bilo koju sitnicu? da li ti uopste nesto znaci poreklo motora, ako ti je prvi motor?

mislim, ja sam imao istu dilemu, mada malo vishe para. naravno da sam uzeo kineza.

 

uzeo sam ga kada je imao 4200 predjenih kilometara. maltene nerazradjen. znam i ko ga je vozio do tad (samo jedan vlasnik) i gde je vozen, kako je vozen. nisam poznavao vlasnika, nego je jednostavno tako ako je motor maltene nov, nije stigao da izmenja ni vlasnike ni da dozivi promene ulja, itd itd.

 

da sam uzeo japanca sa 50,000+ predjenih kilometara, i godina koliko sam i ja star, sta bih time dobio? dobio bih brend koji vozim, a nemam nikakvo iskustvo, nisam vozio nista sem skutera, ne znam ni kabl svecice da promenim. mislim... i onda, sta? da imam motor koji realno ima sve moguce razloge da krene da se kvari. i neka je kvalitetniji od kineza, sta to meni znaci? naravno da necu da imam 250cc kineskog kruzera zauvek, ali za prvi motor, itekako je odlican. nevozen, maltene nov, pa kolko god da je 'nekvalitetan' u odnosu na prastare japance, nece me opterecivati sa previse kvarova koje ionako ne umem da popravljam. bar dok se ne naucim.

 

a dok se naucim da vozim, promenicu motor, ako budem u mogucnosti. ili necu. bar za tih par sezona kinez ima da sluzi bezprekorno.

 

takvom logikom sam ishao.

 

inace, moj supershadow 250 je 2008. godiste, malo sam s njim preshao od kada sam ga uzeo, svega nekih 3000km (jbg, nisam bio u mogucnosti zbog posla van srbije). jedini problem koji sam imao je los kabl za jednu svecicu, koji je u smislu cene sitnica. e a to mi je oduzelo nekih 6 dana mozganja da utvrdim o cemu je rec (i nekoliko novih svecica, desetak sati u garazi posle posla, itd itd). Jos samo nek mi neko kaze da japanac koji ima 25+ godina nece da se pokvari dok nov kinez hoce, i da japanski kablovi ne pucaju od vlage i vrucine. Na japancu sa X kilometara ne bih ni znao odakle da krenem da gledam kad nesto ne bi valjalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Samo ti kupi nekog kineza do 25o kuba pa polako kada ti dosadi manjaj. Bar ti imas vremana za trazenje idealnog motora. Na kruzeru 250 cu Ljudi isli na more i to ne jednom ili jedni. Imas dosta tih putopisa.

I da znas ta 85-to bi ti legla k`o budali samar ;):D

 

 

I sa kinezom išli na more?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Dzoks i Violeta, Dzaks i Bojana 2x, sa stvarima u danu mozda i 700km. Kazem ti ne budi lenj procitaj putopise ipak je tamo pravo iskustvo. Dzaba ti ja ovde pisem kada sa kinezom nikada nisam presao vise od 300km u danu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

opet ti kazem probaj malo motore pa vidi, svi razlicito trazimo od motora pa su i misljenja drugacija, imao sam par kineskih motora i u kakvom god stanju da su bili naspram japanaca su krsine. kad naprave da im ne rdja plastika mozda i budu nesto :)

 

coperi samo izgledaju laki za voznju u stvari su mnogo tezi za upravljanje nego R-ovi i enduro.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

i moje je misljenje da je bolje da uzmes skoro novog kineza nego 25 godina starog japanca.

 

kakav god da je kinez, kakvi god da su materijali korisceni, kakav god da je kvalitet sitnica ili bitnih stvari, to je motor koji je malo presao. ti ionako do sad nisi vozio motor. znas li da ga popravljas? bilo koju sitnicu? da li ti uopste nesto znaci poreklo motora, ako ti je prvi motor?

mislim, ja sam imao istu dilemu, mada malo vishe para. naravno da sam uzeo kineza.

 

uzeo sam ga kada je imao 4200 predjenih kilometara. maltene nerazradjen. znam i ko ga je vozio do tad (samo jedan vlasnik) i gde je vozen, kako je vozen. nisam poznavao vlasnika, nego je jednostavno tako ako je motor maltene nov, nije stigao da izmenja ni vlasnike ni da dozivi promene ulja, itd itd.

 

da sam uzeo japanca sa 50,000+ predjenih kilometara, i godina koliko sam i ja star, sta bih time dobio? dobio bih brend koji vozim, a nemam nikakvo iskustvo, nisam vozio nista sem skutera, ne znam ni kabl svecice da promenim. mislim... i onda, sta? da imam motor koji realno ima sve moguce razloge da krene da se kvari. i neka je kvalitetniji od kineza, sta to meni znaci? naravno da necu da imam 250cc kineskog kruzera zauvek, ali za prvi motor, itekako je odlican. nevozen, maltene nov, pa kolko god da je 'nekvalitetan' u odnosu na prastare japance, nece me opterecivati sa previse kvarova koje ionako ne umem da popravljam. bar dok se ne naucim.

 

a dok se naucim da vozim, promenicu motor, ako budem u mogucnosti. ili necu. bar za tih par sezona kinez ima da sluzi bezprekorno.

 

takvom logikom sam ishao.

 

inace, moj supershadow 250 je 2008. godiste, malo sam s njim preshao od kada sam ga uzeo, svega nekih 3000km (jbg, nisam bio u mogucnosti zbog posla van srbije). jedini problem koji sam imao je los kabl za jednu svecicu, koji je u smislu cene sitnica. e a to mi je oduzelo nekih 6 dana mozganja da utvrdim o cemu je rec (i nekoliko novih svecica, desetak sati u garazi posle posla, itd itd). Jos samo nek mi neko kaze da japanac koji ima 25+ godina nece da se pokvari dok nov kinez hoce, i da japanski kablovi ne pucaju od vlage i vrucine. Na japancu sa X kilometara ne bih ni znao odakle da krenem da gledam kad nesto ne bi valjalo.

 

 

Ti si dobar. Ja sam do sada samo biciklu vozio. Ne znam ni šta je kabl svećica. U kolima znam samo šta je akumulator i gde se sipa gorivo. :zvizduk:

Ali isto tako položio sam i za C iz prvog pokušaja a da nisam znao da se popnem u kamion.

Kad ovako volim motore kako ću ih tek voziti :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

i samo jos jedna stavka, i Japanci su bili smatrani za Kineze pre 30ak godina i za motore i za automobile, Juzno Korejanski automobili su bili omalovazavani do pre 5-6 godina, Dacia kad je izbacila Logan 2003 bila je za podsmeh i vladalo je zestoko nepoverenje i kruzile svakakve priche, za Shkodu da ne pricam, itd itd. Kinezi su trenutno aktuelni.

 

Ne tvrdim da ti je kineski motor savrsen.

 

Ali za ono sta tebi treba, to ti je apsolutno bolji izbor od bilo cega toliko polovnog. Osim ako se ne ubrajash u shminkere, onda ti je kineski motor stvarno bezveze :D Sluzice te bilo koji od pobrojanih kineskih kruzera iz one liste bez problema minimum sezonu ili dve, a najgori problemi koje mozes da imas su eventualno nepricvrsceni srafovi, nekvalitetne gumene zaptivke i kablovi, nezategnute sajle, itd, sto su sve zbirno totalne sitnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Dzoks i Violeta, Dzaks i Bojana 2x, sa stvarima u danu mozda i 700km. Kazem ti ne budi lenj procitaj putopise ipak je tamo pravo iskustvo. Dzaba ti ja ovde pisem kada sa kinezom nikada nisam presao vise od 300km u danu.

 

dzoks i violeta sada voze bmw, dzaks je promenio bojanu a kineza ce zameniti cim bude imao para a ti ako se ne varam vfr?

 

 

pa kad su kinezi tako dobri sto ih ne vozite vise? :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Znam Lenčugo ali ja ipak smatram da su godine bitne.:neznam: I delovi su im jeftiniji koliko vidim. Ne tražim ja mnogo,hoću nešto da naučim da vozim, neka lagana putovanja. Kada mi dosadi lako ću, sa kakvim-takvim iskustvom, preći na nešto jače i kvalitetnije.

Enduro su super motori ali ne vidim da postoji neki veliki izbor kineskih pa tragam za čoperom.

Moja prva želja bio je Aprilia RX50 ili čak RS50 i da ne polažem, ali odlučio sam ipak da je bolje da položim danas sa 20 nego za nekih 10ak godina kada budem želeo nešto jako i dobro a moram da polažem za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Lenji nije ovo tema o meni i tebi :nanana:

Decko ima 20g i nije nikada vozio motor. Ja sam ubedjen da je za njega polovan kinez od 600e idealan, za prve dve godine a i zakonski se uklapa!

Nigde nisam napisao da su odlicni ali da mozes da se odvezes bez problema do mora, mozes. To sta ja vozim je samo slika ponude i trenutne situacije u novcaniku nikako licni afinitet! Ti si sa litre seo u autobus da li to znaci da je on bolji? :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

neka ti zile-nbg kaze kako se pokazao njegov enduro. mislim da nije jako skup a i zile prodaje svog ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

neka ti zile-nbg kaze kako se pokazao njegov enduro. mislim da nije jako skup a i zile prodaje svog ;)

Eto resenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Lenji nije ovo tema o meni i tebi :nanana:

Decko ima 20g i nije nikada vozio motor. Ja sam ubedjen da je za njega polovan kinez od 600e idealan, za prve dve godine a i zakonski se uklapa!

Nigde nisam napisao da su odlicni ali da mozes da se odvezes bez problema do mora, mozes. To sta ja vozim je samo slika ponude i trenutne situacije u novcaniku nikako licni afinitet! Ti si sa litre seo u autobus da li to znaci da je on bolji? :takoje:

 

 

Šta za 600 evra? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Lenji nije ovo tema o meni i tebi :nanana:

Decko ima 20g i nije nikada vozio motor. Ja sam ubedjen da je za njega polovan kinez od 600e idealan, za prve dve godine a i zakonski se uklapa!

Nigde nisam napisao da su odlicni ali da mozes da se odvezes bez problema do mora, mozes. To sta ja vozim je samo slika ponude i trenutne situacije u novcaniku nikako licni afinitet! Ti si sa litre seo u autobus da li to znaci da je on bolji? :takoje:

ne ja sam sa litre seo na autobus jer mi je odgovarala razlika u parama. do mora se moze i peske ;)

 

 

sve ostalo si skoro u pravu jedino sto su kinezi i dalje losiji od polovnih japanaca :takoje:

 

za jedno 5-6 godina ce kinezi verovatno praviti dobre motore mada cujem da ih i sad rade ali da ih nema kod nas na trzistu. za sada ko hoce malo ozbiljnije da se vozi treba da ih izbegava.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Svasta! od 600-800e se krecu kinezi u solidnom stanju. Za pocetak vidi sa Ziletom. Sigurno je laksi za voznju od bilo kog copera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Ja neću da se vozim ozbiljno, hoću da se vozim polako i mirno. Hoću da naučim nešto o vožnji. Da zavolim motore i vožnju ,da naučim po šta je po neki deo Ni sa kolima ne prelazim 100km/h. Ne volim brzo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Ja neću da se vozim ozbiljno, hoću da se vozim polako i mirno. Hoću da naučim nešto o vožnji. Da zavolim motore i vožnju ,da naučim po šta je po neki deo Ni sa kolima ne prelazim 100km/h. Ne volim brzo

 

nisi probao ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja