Jump to content

Moto Zajednica

Polovni kineski čoperi

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova

Trebalo bi da do proleća položim za A pa bih za leto kupio neki motor.

Zbog finansija a i nekih pozitivnih mišljenja koja sam ovde pročitao rešio sam da to bude kinez.

Izbacio sam Keeway Speed i Keeway Exceed koji su koliko vidim kvalitatni jer smatram da je kruzer stabilniji za početnikaj i razmišljam o nekom čoperu tj. kruzeru kao npr. Sprint Prince, Kinroad 150, Kinroad 250, Quinqi, Chituma 150.

 

Dajte mi neke savete i informacije ili ako vi imate neki oglas. Šta je najkvalitetnije u toj kategoriji i isplati li se kupovati polovnog kineza?

Izdvojio bih nekih 600-800 evra.

Od motora ne zahtevam mnogo pošto sam totalni početnik; koristio bih ga za laganu vožnju 30,40 km/h par kilometara dnevno.

 

Koji kineski čoper se najbolje pokazao? Ima li ih polovnih na tržištu? Isplate li se kinezi polovnjaci? Da li je moguće montirati vetrobran na Princa? Hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Razmisljaj o tome da uzmes bar 250cc kako bi mogao da vozis nekoga bez poteskoca

 

Chopperi su super za pocetnike zbog niskog tezista i sugurnosti jer uvek se mozes osloniti nogom, na chopperu sam i ja naucio da vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ulazi svakako samo se neće postavljati pitanje koji je najbolji već koji ima za te pare. Ako malo zafali dodaju neku robu u račun, ili što reče jedan drugar obećaj nešto :) Neki kinroad verovatno, bolje i sa manjim felerom nego 125 koji ćeš posle par meseci tražiti kako da ga zameniš za veči. Četvorotaktni od 125 može na skuter, na kruzeru ne pije vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

generalno su manje vise svi isti..

 

moj utisak je da je kinroad 250-16 za dva broja veci od ostalih pa tako da na samom motoru ne izgledas smesno

 

takodje ako povezes nekoga, ima dovoljno mesta pozadi i dovoljno snage da se ne muci i dostigne odredjenu brzinu

 

kinroad ima prava dva izduva koji su povezani na cilinre pa samim tim i ozbiljno zvuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Kad su kineski kruzeri u pitanju, ja bih za navedene pare tražio ovim redom:

 

Jinlun 250-5 (Princ 250)

Quingqi QM250

Jinlun 150-5

Keeway Silverlight 150

Kinroad XT250-16

Kinroad XT150-16

 

Sve navedene 250-ice imaju identične dvocilindrične agregate (tip 253FMM), a takođe i sve navedene 150-tice identične jednocilindraše (tip 162FMJ, potpuna kopija Hondinog CG125/150).

 

Podrazumeva se da je bolje uzeti što očuvaniji primerak...

 

S druge strane, ne znam zašto si odustao od Keeway Speed-a?!? To je po meni idealan početnički motor. Lagan, vozi se kao bicikl, lepo ide za svoju kubilažu (150-ica posebno), pokazali su se kao izdržljivi i ima ih stalno u oglasima za cifru do 800 evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Kao sto rece japanx, zaboravi na 125/150, prava ti je mera 250. Kinroad 250 je nov kostao, istina prosle godine, oko 1000eu. Iako si naveo budzet do 800eu, predlozio bih ti da pogledas i razmislis o Keeway Supershadow 250. Verna kopija malog viraga, ima ovde na forumu jedan povoljan

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/60407-prodajem-kewway-supershadow-250/page__pid__1030633#entry1030633

 

Da vec nemam 250-icu, o tom bih najradije razmisljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

 

Sve navedene 250-ice imaju identične dvocilindrične agregate (tip 253FMM), a takođe i sve navedene 150-tice identične jednocilindraše (tip 162FMJ, potpuna kopija Hondinog CG125/150).

 

Podrazumeva se da je bolje uzeti što očuvaniji primerak...

 

S druge strane, ne znam zašto si odustao od Keeway Speed-a?!? To je po meni idealan početnički motor. Lagan, vozi se kao bicikl, lepo ide za svoju kubilažu (150-ica posebno), pokazali su se kao izdržljivi i ima ih stalno u oglasima za cifru do 800 evra...

 

Ovime ti je sve receno, nema sta da se doda. Narocito sto se tice Speed-a, mnogo ces lakse nauciti njega da vozis nego kruzera, koji je glomazan i mnogo tezi pocetniku za upravljanje.

 

jeti

 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas643396/qingqi_kn250/ nadam se da ce ti odgovarati ovako nesto vel.pozzz i sa srecom u pronalazenju masine. pogledaj i moju

 

Preporucujem motor kao najkvalitetniji kineski kruzer, malo presao, odlicno ocuvan, jeftiniji i bolji neces naci. Ako si se odlucio za kruzera uzimaj ga odmah. Srecno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jinlun, tj Sprint Prince, apsolutno nema razloga da bude ispred Qingqi-ja i Kinroad-a.

 

Kao neko ko je vozio Princa, a vozio se sa ljudima koji voze Qingqi i Kinroad, pa i Keeway, tvrdim da je Sprint Princ najlosiji iszbor (ovo se odnosi na copere/kruzere).

 

Za 800e bi trebalo da mozes da kupis motorce. Inace, Keeway speed nisam vozio, ali sam cuo sam najbolje o njemu.

 

Pogledaj Qingqi QM250, Kinroad 250, pa tek onda Princa 250.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

U pravu si, izmenio sam citat. Moj odgovor se uglavnom nije odnosio na redosled po kojem ih je icatenej postavio, vec na njegov komentar ispod.

 

Inace moj spisak redosleda kvaliteta kineskih kruzera izgleda ovako:

 

Quingqi QM 250

Keeway Cruiser 250

Keeway Supershadow 250

Kinroad XT 250-16

Jinlun 250-5 (Princ 250)

 

Ova dva zadnja su diskutabilna koji je kvalitetniji, sto se odnosi uglavnom na zavrsnu obradu. Agregati su im odlicni.

 

Naveo sam samo motore od 250ccm koji se mogu naci na nasem trzistu, nisam uzimao u obzir slabije, kao ni Dajtonu od 350ccm koja je preskupa. Ako sam neki preskocio dodajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

To je bilo vezano za post koji je postavio Icatenej, nego me je iz nekog razloga mrzelo da citiram :moto3: Izvinjavam se.

 

P.S. tvoj redosled je mnogo bolji, tj realniji :zdravo:

 

Nego ljudi, jel zna neko nekoga koje kupio onaj SPT 350?

Motorce na izgleda nije lose, a bas me zanima neko iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Khm, khm

ako smijem da dodam na tu listu Sprint Challanger

Mozes, stavi ga na listu i napravi redosled po svom misljenju. Samo Challanger nije bas za pocetnike, svi pricaju da je voziti njega isto kao i voziti autobus. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Hvala na savetima. Ovaj Quingqi 250 bih odmah kupio da imam sada pare.:(

Keeway Speed mi onako laički smešno izgleda pre bih posedovao obaj kros/endruro, šta li je, Exceed.

Visok sam 180, težak 75.

Koliko troše ovi od 250ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

http://www.polovniautomobili.com/oglas983557/kinroad_xt_250/ mi isto ulazi u cenovni rang i još ostaje za nekakavu kacigu :aha: samo što ga vi stavljate na dno liste.

Ja apsolutno nemam pojma o kvalitetu motora i ne znam šta bih to mogao da isprobam kada kupujem.

Koja bi okvirna cena bila tvog motora na proleće Japanx? Odakle si?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Ili neko ima neki savet gde da zaradim jop 500 evra pa da ne brinem hoće li mi stati negde motor?;)

Ne bih nešto forsirao, čuvao bih ga kao dete igračku.

Nekih 4,5 kilomera dnevno, jednom sedmično 15ak km.

Hvala slayer pregledao sam sve oglase, verovatno će na proleće svi još skuplji biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne bih da ti namećem ali da sam na tvom mestu kupio bih ovaj v motor kakav najbolje leži toj sorti, a čovek daje i na rate. A te priče oko kvaliteta su mi bezveze kad svi nose par istih mašina ostaje samo rasprava na kom će se pre odvrnuti šrafovi i buksne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Ne bih da ti namećem ali da sam na tvom mestu kupio bih ovaj v motor kakav najbolje leži toj sorti, a čovek daje i na rate. A te priče oko kvaliteta su mi bezveze kad svi nose par istih mašina ostaje samo rasprava na kom će se pre odvrnuti šrafovi i buksne.

Ovo je dobar motocikl,po meni nije losa kupovina.Mada mozda probaj da nadjes Quinqi 250,ja ga posedujem i prezadovoljan sam :moto3:

post-9677-0-51543000-1299619318_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne bih da ti namećem ali da sam na tvom mestu kupio bih ovaj v motor kakav najbolje leži toj sorti, a čovek daje i na rate. A te priče oko kvaliteta su mi bezveze kad svi nose par istih mašina ostaje samo rasprava na kom će se pre odvrnuti šrafovi i buksne.

 

Druze, nemaju uopste iste masine, tako da ta prica ne pije vodu. A zna se na kom motoru najvise ispadaju srafovi (Sprint).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Kao bivsi vlasnik Jinlun-a 150-5 i Kinroada 250XT16 mogu da kazem sledece:

Zadovoljniji sam bio prvim po mnogim aspektima a narocito kvalitetom izrade,menjacem,strujom,kocnicama(Jin za razliku od Kin-a ima dvoklipnu prednju kandzu)i na kraju, sam ram je ozbiljnije uradjen(bolja ojacanja,kod Kina je pomalo..hm,biciklisticki recimo, sto se odrazavalo na "uvijanja" tokom voznje po neravninama).

Jinlun sam (bez ikakvih problema) vozio dve godine dok je sa Kinroadom bilo problema vec posle dva meseca.(oba motora su kupljena kao polovnjaci,Jin stariji godinu dana)

Svakako,gorepomenuti Quinqui je (bar po onome sto sam cuo od vlasnika) u vrhu ponude(sto govori i cena na trzistu).

E sad, zanimljiv je i Challenger 250, V Twin mada i tu vladaju oprecna misljenja po raznim pitanjima. Na kraju krajeva,veliko pitanje je i ko je sklapao sve te motocikle po pristizanju iz Kine, i na koji nacin.Bilo je slucajeva da je nedostajalo po par srafova na nekim mestima sto se odrazavalo na ,famozno,otpadanje delova tokom voznje...

U svakom slucaju,listajuci motoberzu,naleteo sam na nekoliko kineza cruiser-a u klasi do 1000 evra.Mozda naletis na nesto dobro i tamo. Srecno! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

dobro gledaj oglase sa kineskim motorima jos jedno 3-4 meseca, skupi malo para pa kupi japanski motor, nebitno je godiste samo gledaj da bude u dobrom stanju. i da, trudi se da ne dovedes sebe u situaciju da se prepoznas na ovom snimku :)

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja