Jump to content

Moto Zajednica

Polovni kineski čoperi

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova

Ja ovo što pronađoh 250 kubika kineza od 800-1000. Jedino ima Prinčeva 125ccm i od 550. Ovde me savetuju da je to premala kubikaža mada kažu i da oni prelaze 100 km/h

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Ja neću da se vozim ozbiljno, hoću da se vozim polako i mirno. Hoću da naučim nešto o vožnji. Da zavolim motore i vožnju ,da naučim po šta je po neki deo Ni sa kolima ne prelazim 100km/h. Ne volim brzo

 

nisi probao ;)

 

 

 

 

Smatram da se sve da naučiti. Polako ću napredovati. Po meni je super da počnem od kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Svasta! od 600-800e se krecu kinezi u solidnom stanju. Za pocetak vidi sa Ziletom. Sigurno je laksi za voznju od bilo kog copera.

 

 

Ipak mi čoperi malo ozbiljnije deluju. Odlepiš Ćinći i staviš yamaha, laik neće primetiti razliku. A ovi kros-enduro nekako mi previše plastično deluju. I nisu oni za neko krstarenje, uživanje, a za blato su verujem slabašni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Princ od 125 ako mozes gledaj da izbegnes, najlosiji je. Pogledaj malo po oglasima u novinama i na drugim mestima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

i ja sam se dvoumio za 125cc i 250cc, probao jedno i drugo, i bez razmisljanja se odlucio za 250cc.

 

recimo da ces sa 125cc da mislis kako silujes motor kada ides preko 80 km/h. Realno im je 90 km/h maksimalna brzina, sto nije loshe ako si za easy ride, ali po mom misljenju uvek ti treba neka mala rezerva snage, ako nista, ono bar za preticanje, koje je sa 125cc nocna mora na magistrali.

 

ja ovaj 250cc prosecno vozim 60-80km/h na magistrali i ne osecam da mi treba brze, al zato je preticanje okej ako to pozelim. sa 125cc je to bilo mucenje kada sam probao.

na 80-90km/h u petoj je milina i za rad motora i za potrosnju, i za osecaj voznje, dok je 125icama to relativno muchenje.

 

takodje, ako uzmes kruzera, voznja je manje vise neprijatna ides li preko 100km/h. mozda je to samo u mom slucaju, ne znam. prosto mi je zamorno da vodim racuna o svakom milimetru kada idem 110-120 na sat, kad me cimne bocni vetar istera me iz pamet, a lagana 60-80km/h u petoj brzini mi dodje ko opustanje + voznja. isto tako, polozaj sedenja na kruzeru prosto nije za neke velike brzine. al to vec znas.

 

i ono sto ces da primetis cim sednes na neki od motora, to je da si potpuno neiskusan i da treba da vezbas da vozis. i ja se jos uvek uchim a preshao sam tek 3000. prosto ti treba neka rutina, jer kocenje nije zajebancija, ulasci u krivine, planiranje ubrzavanja i zaustavljanja se podrazumeva, itd. jbg, sve postane rutina, al opet.

 

zato i mislim da za prvi motor ne moras nesto puno da se potrosis, uzmi nesto pouzdano i manje vishe novo, izvozi sezonu do dve, pa vidi sta ces.

 

uzmi provozaj 125cc i 250cc pa vidi, mene je to definitivno ubedilo da je 125cc premalo cak i za pocetnika (sa ambicijama). dok npr, uzeo sam i cbr-ku od 600cc, ono mi je nocna mora koliko tu snage ima, i ne treba mi to u zivotu. opet, zavisi od licnih prohteva kako ko vozi (ja sam u teshki easy ride mood)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ovo sto ti pisem je iz licnog iskusva i iz najbolje namere

motore vozim vece 20 godina (od prvog osnovne) poceo sam i duuugo duuugo se vozao sa 50ccm i raznim varijantama tomosa

Za prvi motor, iole ozbiljniji u klasi 125-250, opet kazem iz licnog iskustva, a od gorepomenutih i ponudjenih mogu ti reci ovo

keeway speed ti je super motorce za pocetak,ako volis nesto sto slici na japanca jer je kopija yamahe ybr, tezine taman da te ne obari ako se za*ebes u stajanju, dovoljno lak i lagan na upravljacu da savladas voznju i lak za provlacenje kroz grad, moci ces da se usudis i na duze voznjice, nije toliko los mada mi je smetalo to sto mi je sa mojih 190 koleno udaralo u guvernal kada sam pravio osmice na polaganju pa sam morao da sirim kolena umesto da ih lepim za rezervoar

Opet keeway ali superlight 150ccm-nemoj nikako da upadnes u grupu onih koji ga potecenjuju, to je super zilavo motorce, udobno mozes da ga vozas na turama i po 400km bez da se zamoris, ide 100km/h bez problema,vuce i uzbrdo, a vozao sam dve sezone non stop sto sa curom sto sa Danijelsom pozadi i bez problema je podnosio 160-170kg zive vage + opremu i ostali prtljag, sprint mi se ne svidja, probao ga ali mi nije odavao neki osecaj kvaliteta (moje misljenje) dok Quingqi QM250 mi deluje dosta solidno

keeway supershadov i superlight su po dimenzijama isti a 250 ccm ima prednosti

Masina nece da ti prsne kako svi misli i ako ga teras muski (vozim ga 4 sezone na 3/4 i skoro pun gas) i jos uvek ide

Tvoji afiniteti ce rasti polako kako budes ovladavao sa tehnkom voznje i vrlo brzo ces pozeleti da pazaris jaci motor ako se odlucis za 125/150 ticu, tako da ti je moj savet da ako vec kupis motor prilagods to svom dzepu, mogucnosti da ga ponovo prodas i da ne izgubis bas mnogo :stabre:

(svaki ciga svoga konja hvali) ali uzmi keeway superlight :zvizduk: bar ces dve godine biti miran a i od svih kineza mi je najlepsi, samo ces ga tesko naci za te novce nekako mi od svih drzi najvise cenu oko 900-1100e

pozzzz (ala sam se namlatio)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Kako god okrenes kupovinom polovnog japanca ili kineza(ako je motiv voznja a ne impresioniranje ostatka populacije)racunica se svodi na,neumitnu,zamenu pojedinih(potrosnih) delova u obe varijante. Ovde plus,ovde minus i lako dodjes do racunice sta ti se vise isplati s obzirom na cene delova kao i sopstvenu plateznu moc u trenutku kupovine i kasnijem odrzavanju. Na kraju krajeva, do saznanja da li sam se zeznuo ili ne(naslusao sam se i ja saveta za i protiv u slucaju 4 motora do sada)saznas,voleo to ili ne,tek kad kupis makinu. Zelim ti svu srecu i sto skoriji pocetak voznje (sta god odabrao) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Kako god okrenes kupovinom polovnog japanca ili kineza(ako je motiv voznja a ne impresioniranje ostatka populacije)racunica se svodi na,neumitnu,zamenu pojedinih(potrosnih) delova u obe varijante. Ovde plus,ovde minus i lako dodjes do racunice sta ti se vise isplati s obzirom na cene delova kao i sopstvenu plateznu moc u trenutku kupovine i kasnijem odrzavanju. Na kraju krajeva, do saznanja da li sam se zeznuo ili ne(naslusao sam se i ja saveta za i protiv u slucaju 4 motora do sada)saznas,voleo to ili ne,tek kad kupis makinu. Zelim ti svu srecu i sto skoriji pocetak voznje (sta god odabrao) :takoje:

 

 

Hvala. Kineski delovi su valjda jefriniji i lakše se pronalaze kažete u forumima. Ostajem pri kinezu.

/ Keeway Speed... Ne znam. Ružniji mi je od ovih čopera a vidim da ga mnogi hvale. Razmisliću

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Oko hiljadu dinara. Kad pomenuste kablove za svećice ja se ne sećam kad sam video promenjen kabal na japancu, fabrički vire iz bobina i eventualno neko promeni kapu kad je polomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

evo i ja da pohvalim kineze...

 

kinroad 150ccm,

 

prosle god kupljen nov i do sad prešao oko 12000km

 

max brzina oko 100-tke,troši do 3l,upravljiv extra,

 

kvarovi...šta je to,ako neračunam sijalice i jednu glupu diznu koja je ispala ništa...

 

vozim se i dalje,kad se setim proverim po neki šraf,redovno menjam ulje i perem filter ulja ili sito kako se već zove i to je to...

 

znači kao neko ko je rođen kad su i kola i motori bili prosti tako je i ovde,

 

sve je prosto i što bi rekli stari majstori,maži i vozi...

 

spominjete sajle,pa podmažite ih neki put i neće pući sigurno...

 

tako da slobodno koji god bajk pazariš posle svake vožnje nećeš skidati kez sa face bar 2 sata...

 

živ bio i da nam se uskoro pridružiš...poz :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Moja yamaha je 1983. godiste, mislio sam u jednom trenutku prosle godine da uzmem i nov kinroad 250, bio je 1050eu. Ali kada sam seo na njega, ispipao ga, zagledao, ostasmo yamaha i ja skupa. Pa dokle tera. Koliko je presla pojma nemam. Prosle godine nisam mogao da je vozim od avgusta do novembra, ali je izgurala 7000, bez problema. A vi sa novim kinezima isprobajte malo japanska gvozdja iz prve polovine 1980-ih, pa onda pricajte kako ne valjaju. Ako je motor odrzavan, ima da se vozi... Ahile, ja bih ti najtoplije preporucio da pogledas keeway supershadow 250 ovde na forumu. Mlad, malo presao, 1000eu. Rekao si da ti je budzet 500-800. Cenjkaj se malo i pazari V2 masinu, kvalitetniju od istocnih kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ja cu ti reci moje iskustvo sa 18 godina sam kupio nekog Kineza, a mozda je i Koreanac. Znam samo da mi je u saobracajnoj pisalo EAGLE 250cc (vodeno hladjenje) i imao je nov da se uzme u Valjevu (2400e nov). Ja sam sa njim pregurao 18500 za dve godine redovno ga odrzavao i vozio se svuda. Imao sam ture do 1300km sa njim nikad nije stao. Prezadovoljan sam bio tim motorom pocevsi od cena delova i svega. Ja mislim da ne mozes pogresiti da uzmes bilo koji samo redovno da ga odrzavas. Ja sam ga promenio samo zbog mojih dimenzija bio je premal za moju visinu i tezinu, a na ovom sada sam KNAP. :moto3:

 

p.s. I ja kada sam kupio nisam znao nista sto se mehanike tice!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Moja yamaha je 1983. godiste, mislio sam u jednom trenutku prosle godine da uzmem i nov kinroad 250, bio je 1050eu. Ali kada sam seo na njega, ispipao ga, zagledao, ostasmo yamaha i ja skupa. Pa dokle tera. Koliko je presla pojma nemam. Prosle godine nisam mogao da je vozim od avgusta do novembra, ali je izgurala 7000, bez problema. A vi sa novim kinezima isprobajte malo japanska gvozdja iz prve polovine 1980-ih, pa onda pricajte kako ne valjaju. Ako je motor odrzavan, ima da se vozi... Ahile, ja bih ti najtoplije preporucio da pogledas keeway supershadow 250 ovde na forumu. Mlad, malo presao, 1000eu. Rekao si da ti je budzet 500-800. Cenjkaj se malo i pazari V2 masinu, kvalitetniju od istocnih kineza.

 

 

Ne mogu da nadjem taj keeway supershadow 250 ovde u oglasima, daj link ako imaš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Moja yamaha je 1983. godiste, mislio sam u jednom trenutku prosle godine da uzmem i nov kinroad 250, bio je 1050eu. Ali kada sam seo na njega, ispipao ga, zagledao, ostasmo yamaha i ja skupa. Pa dokle tera. Koliko je presla pojma nemam. Prosle godine nisam mogao da je vozim od avgusta do novembra, ali je izgurala 7000, bez problema. A vi sa novim kinezima isprobajte malo japanska gvozdja iz prve polovine 1980-ih, pa onda pricajte kako ne valjaju. Ako je motor odrzavan, ima da se vozi... Ahile, ja bih ti najtoplije preporucio da pogledas keeway supershadow 250 ovde na forumu. Mlad, malo presao, 1000eu. Rekao si da ti je budzet 500-800. Cenjkaj se malo i pazari V2 masinu, kvalitetniju od istocnih kineza.

 

 

Ne mogu da nadjem taj keeway supershadow 250 ovde u oglasima, daj link ako imaš

 

Evo linka, mada sam ti ga dao jos na prvoj strani tvoga posta :) Srecno!

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/60407-prodajem-kewway-supershadow-250/page__pid__1030633#entry1030633

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja