Jump to content

Moto Zajednica

Dihtung (o-ring) za kućište termistata za TDM 850 93.g.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Pri prolećnom sredjivanju motora, primetio sam da mi je na TDM-u iz 93.g počela curi rasladna tecnost na kućistu termostata. Uredno sam sve razmontirao bez vecih problema, i skapirao da je dihtung (o-ring gumica) od vremena stradao. Posto je sprava stara punih 17 godina gumisa je naravno izgubila elesticnost i oblik. E tu sad počinju problemi, to naravno kao pojedinačni deo ne postoji (ili ja bar nisam uspeo da nadjem), a prakticno je nemoguce precizno izmeriti dimenzije zato sto se sve to deformisalo. Ni podatke za taj deo nisam uspeo nigde da nadjem i ako posedujem dve vrlo precizne knjige za odrzavanje (očigledno nisu bas precizne koliko bi meni trebalo). Ako iko ima bilo kakvu ideju ili podatke za tu djevolju gumicu puno bi mi znacilo jer dok to ne rešom makina mi nije u voznom stanju a to me obaška uznemirava .. :). Ukratko pomagajte ljudi ako boga znate.. Unapred vrlo zahvalan......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Namazi sve lepo silikonom za dihtovanje i zasrafi, posle toga nema ni kapljice.

Ja sam kod sebe zalepio pre 1000 km i sve je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Probao ali nije bas sigurno, uglavnom resio sam problem tezim putem, narucio deo preko prijatelja iz slovenije pa kad stigne stigne a do tada ce silikon da radi mada i posle dva pokusaja kaplje ne puno ali dovoljno da me nervira. U glavnom hvala na savetu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

I ja imam isti problem na hondi ali me ne nervira kao tebe. Po malo curka ali nista strasno. I ja cu ovih dana pokusati ti rijesit tim silikonom, mada mi nije jasno zasto kod tebe jos uvijek curka 0stabre.gif. Ne razumijem se nesto puno ali nebi rekao da je to pod nekim velikim pritiskom. A da se napravi neki novi dihtung od neke gume?

U pitanju je gumica sa slike

post-14678-0-75843000-1299949302_thumb.jpg

post-14678-0-17000500-1299949316_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Ja sam svoj upravo premazao silikonom. Javim kroz koji dan kakva je situacija, mada mislim da je problem vjerovatno rijesen :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja