Jump to content

Moto Zajednica

Tomos BT 50

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Tomos BT 50

 

23866_0_1_2_bt%2050%20s_zero.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

1989.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

Dve sezone. I idalje ga vozim.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Dopada mi se sto je lagan (70kg), malo trosi, kocnice su odlicne, napred-disk, pozadi-dobos, el.paljenje, lak za odrzavanje, lepo vuce za 50ccm, a i lepo ide. Delovi su jeftini, mogu se lako naci. I odlican motorcic sa pocetnike... :moto3:

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Konkretno na MOM motoru sam imao problema sa: Hladjenjem, dihtung glave kratko traje ( mada mislim da je to zbog velike kompresije (42L klip)). SVI delovi su loseg kvaliteta, meni je 2x zakucao motor zbog lezaja u maloj pesnici na klipnjaci (znaci delovi su uzas :neznam: ).

 

5. Moj utisak:

 

Za te pare je sasvim odlican motorcic, odveze te svuda, koliko ti njega postujes-postuje i on tebe... :hej: Ako nekog jos nesto zanima pitajte... :kafa:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: JA-god-InA
  • Motocikl: MaxX 125cc, XCitinG 500Ri

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1991god ali N verzija

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

dobrih 4 god počevši od '99e

 

3. Šta mi se dopada:

verovatno ništa ali velika ljubav iz mladosti prema tom modelu naterala me je da kupim dati model koji mi je sisao krv kap po kap počevši od karburatora pa svega ostalog.ali nije mi krivo dosta sam naučio o njemu i ostalim motorima.možda sam tada mogao i generalnu da uradim (bez onog brušenja stubline)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

generalno motor i niej toliko loš ako je lepo očuvan lepo ide kao malo troši (moj je trošio 3-4l).sa obzirom na današnje modele na njemu bi sve moglo biti bolje ali kada se vrati čovek u one godine vidi se da je napravljen baš kako treba.

 

5. Moj utisak:

moj utisak je veoma pozitivan iako sam imao samo probleme sa njime jer mi je neverovatno činio srečnim.iošao je oko 85, mogao je još, nije imao prednje pločice, palio se na gurku, struja bila zeznuta na njemu ali sreći nikada kraja...dok nisam video da je skuter car i da sam dosta čistiji ...mnogo čistiji nego kada sam vozio ovaj motor.

moja preporuka za isti ako ste početnik jer treba sve probati.

 

edit:prvu stvar koju sam uradio kada sam ga uzeo je ta da sam skinuo masku sa fara da bi imao nešto kao SF ili neki polu naked motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1987.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Treca sezona... Ali doslo vreme da se uskoro oprostim sa njim.

 

3. Šta mi se dopada:

... ide lepo za 50ccm, dere i skutere u istoj klasi... Mozda je samo aprilia rs50 brza, ali uz malo friziranja ni ona mu ne moze prici. Dobra prednja kocnica, elektronsko paljenje. Izgled za godine proizvodnje sasvim dobar.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Vodeno hladjenje bi bilo prava stvar za one koji vole ostru voznju. Ali ni vazdusno ne pravi problem kada je masina dobro ustelovana. Za one sa vecim potrebama, trebao bi i sestostepeni menjac sa menjanim odnosima medju brzinama.

 

5. Moj utisak:

Iako su uvek masne ruke, cak me i ostavljao na putu par puta, zadovoljan sam. Ipak i kvalitet delova igra veliku ulogu, a njih skoro da nema. Standard masina ide lepo, elasticna je zbog fabrickog auspuha. Ima dosta snage i na srednjim obrtajima.

Na mom je sve izmenjano. Menjani tajminzi, sireni kanali, veci karburator, klip sa jednom karikom, trkacki aupuh... Ide do 11k rpm, u rezonaciju ulazi na nesto preko 9k rpm... Povecana snaga za nekih 50%. Potrosnja skocila na blizu 5 litara, ali mala cena za dobijeno.

 

IaKn9_snc00356.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Moj BT je bio 88god, vozio sam ga 6 godina. u pocetku je isao solidno sa fabrickom stublinom ali posto se mnogo greje i nije za neku dugu voznju , trebalo bi da se uradi sledeca prepravka. Stublina od APN-a sa prinudnim hladjenjem busena na 38.5 L Klip, prosiriti izduv sa standarnih 24mm na 27mm kao i auspuh, tj;izduvnu granu samo, ostatak auspuha od BT-a je dobar ima dobru rezonancu.karburator od T-14 on je 13 mm sa stelujucom diznom za razliku od apn-a koji je 12mm , ja sam jos i produzio zadnju viljusku za nekih 5 cm radi stabilnosti i udobnije voznje kao i korman u stilu SM motora.Da vam kazem da je isao 90kmh mozda mi necete verovati ali je isao i to dugo , ne neki kratak period dok su mu dobri delovi. sa ovakvim setom prepravki sam ga vozio nekih 20000 hiljade do sledece generalke. PS; zurim na posao slike od ljute makine cu pustaviti veceras pa da vidite kako to izgleda. POZDRAV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1989.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

~50km.

 

3. Šta mi se dopada:

Ekstremno jeftino održavanje, kočnice (napred disk, pozadi doboš), jednostavnost

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Vidi ispod.

 

5. Moj utisak:

Solidan odnos uloženog/dobijenog, delovi su jeftini, nažalost, kod nas su uglavnom mala privreda pa često znaju da zakažu (kao gore pomenuti dihtung glave), kočnice su odlične, motor je jako jednostavno održavati uz osnovno poznavanje mehanike. Što se performansi tiče, mislim da u ubrzanju dobija većinu 50ccm skutera (ako izuzmemo SR-ove, Aerox-e i slično), maksimalna brzina sa 42L klipom je 80km/h, izmereno. Primerak koji sam ja vozio je bio u srednje lošem stanju što se estetike tiče, obrtomer, kilometar sat i poneki prekidač nisu radili, ne znam da li da to pripišem lošoj završnoj obradi ili održavanju/tretiranju. Sve u svemu, odlična mašinica za početnike (do 15-16 godina, gabaritno je jako mali motor) i za ljubitelje mehanike, uz male prerade može da se napravi ozbiljan zvrk :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prvi da kazem motor koji sam posedovao, obozavao...

U osnovnu skolu sam isao i vec tada ljubav prema dva tocka bila je jaca od svega, kao narkoman iz svoje sobe dadoh televizor i video za BT50!

Svadja sa roditeljima, vratise ga isti dan, ali na moje insistiranje (citaj kukanje bez prekida) dobih ga nazad...

Posle automatika imao sam osecaj da letim na njemu, padao par puta dnevno, vozao se bez prekida i svaki put posle voznje, sa drugarima nosio ga na drugi sprat zgrade i parkirao u dnevnu sobu... Toliko sam ga voleo!

Onda je krenulo "budzenje" masine... Vozile su se trke u Zastavinom krugu, na "standardu" je bilo glupo voziti... Poenta svakog takmicenja je pobediti a ne ucestvovati kako kazu ljudi naviknuti na poraze :D

Kurbla i kompletan sklop za paljenje napolje, kanali i prelivi sireni i polirani, glava spustena toliko da 43 klip sa jednom karikom mora biti ukopan za par mm kako ne bi udarao u svecicu, radilica od pumpe za vodu...

Za lakse disanje i zvuk kom Aprilia rs50 moze pozavideti zaduzena Nemet Racing zujka, guvernal M selnas se podrazumeva!

Koliko sam ga voleo, niti jedan motor posle njega mi nije toliko radosti doneo a bilo ih je dosta...

Danas mlad vozac kao prvi motor kupi nekog oklopnjaka, ne stice nikakvo znanje o radu masine niti je kada vidi iznutra... Steta.

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

1989

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

1000km i dalje ga vozim

 

3. Šta mi se dopada:

 

posle skutera od 150 kila ovo je bicikla...ima 42 klip i jos neke sitnice stavljene i ide dobrih 110 km/h..imao sam i ctx-a pre njega i bt je mama za njega.lep zvuk,nemam fabricki auspuh,lako se vozi,po krivinama ga teram koliko moze..znaci oko 70-80....nemoze vise da se obori :)..delovi su jeftini,kupio sam ventilator i deklo od apn-a za 1000 dinara i sad nema pregrejavanja...odlicno ubrzanje..do 80 stigne za cas...ovo mi je peti motor i cudo je posto je slabiji od prethodna dva da mi nije dosadio...kocnice odlicne,pogotovo prednja...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

mozda da je malo visi i malo vece gume,ali ni sa ovim mu nista ne fali...

 

5. Moj utisak:

 

za te pare odlican motor,jos ako se malo "namunji" ko moj nece biti dosadan,odlican je za pocetnike...iako ja nisam pocetnik,super mi lezi...preporuka za prvi motor za uzrast od 13-16 godina...pozdrav... :zdravo::moto3::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1989.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

~50km.

 

3. Šta mi se dopada:

Ekstremno jeftino održavanje, kočnice (napred disk, pozadi doboš), jednostavnost

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Vidi ispod.

 

5. Moj utisak:

Solidan odnos uloženog/dobijenog, delovi su jeftini, nažalost, kod nas su uglavnom mala privreda pa često znaju da zakažu (kao gore pomenuti dihtung glave), kočnice su odlične, motor je jako jednostavno održavati uz osnovno poznavanje mehanike. Što se performansi tiče, mislim da u ubrzanju dobija većinu 50ccm skutera (ako izuzmemo SR-ove, Aerox-e i slično), maksimalna brzina sa 42L klipom je 80km/h, izmereno. Primerak koji sam ja vozio je bio u srednje lošem stanju što se estetike tiče, obrtomer, kilometar sat i poneki prekidač nisu radili, ne znam da li da to pripišem lošoj završnoj obradi ili održavanju/tretiranju. Sve u svemu, odlična mašinica za početnike (do 15-16 godina, gabaritno je jako mali motor) i za ljubitelje mehanike, uz male prerade može da se napravi ozbiljan zvrk :)

 

80 ide u fabrickom stanju...posle malo duze vremena,ali ide :) ...ajde dodji da probas mog...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Hhahahah stvarno me mrzi vise da objasnjavam neukima... Ovo nije Bt vec je ctx masina, odnosno ona je uzeta za osnovu i ulozeno je preko 700-800 € da bi isao ovako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ctx ili od elektronika...

 

Davno bese, prijatelj i ja vrsimo ovakvo "merenje"... On na MZ-251, ja BT naravno u iberu, smesa sa manje ulja, da ga ne davi! Hhhhh...

 

Zakucao/zalepio, blokirao tocak, veselooooo! :bicikl:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja