Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Podigo sam motor od Gaguja, bio je na redovnom servisu kao i svaki Japanac pokazao da je i posle 60000 km kao nov i spreman za Sibir. Gagi je morao da pokaze filter za vazduh:) a na njemu flora i fauna severne Amerike. Momci iz 3T- racinga spremili rezervne delove dali savete i kontakte ljudi koji bi mogli da mi pomognu

post-16369-0-23428000-1307262837_thumb.jpg

post-16369-0-92921000-1307262838_thumb.jpg

post-16369-0-91068200-1307262841_thumb.jpg

post-16369-0-76761200-1307262843_thumb.jpg

post-16369-0-25073800-1307262845_thumb.jpg

post-16369-0-18122500-1307262847_thumb.jpg

post-16369-0-76077100-1307262848_thumb.jpg

post-16369-0-68175000-1307262850_thumb.jpg

post-16369-0-56425400-1307262852_thumb.jpg

post-16369-0-63094800-1307262854_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Sto neko ne krene za Australiju,Zamisli tripa prejahati australiju motorom, a da ne pominjem onaj dio kopna DO australije. Ukljucis se kod Darwina i uz malo srece ako te ne pojede nesto picis prema jugu obidjes i ULURU ( Ayers Rock ) i tako dalje. Malo mi je dosadilo citat putopise po Raspalom SSSR-u. Nikola_M ako ikad dobijem 7 na lotu idemo ja i ti za Sidnej :) Naravno, PericeMali puno srece i jako ti zavidim u ime cijele posade BJ Bikersa koja nije isla u Rusiju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Danas sam se video sa Zoranom iz hrabrog srca i sa Danetom iz X Siberija. Koliko sam danas naucio o ovom putu za Vladivostok , mnogo plus sto sam cuo sa obe strane drugacije price. Zadovoljan sam danasnjim danom do maksimuma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Nikola_M ako ikad dobijem 7 na lotu idemo ja i ti za Sidnej :)

 

Drzim te za rijec :)

 

 

Dao bog !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Iz Vrnjacke Banje za Beograd. Upozno sam jedne od najacih ljudi u Srbiji

post-16369-0-95756700-1307604228_thumb.jpg

post-16369-0-97262600-1307604230_thumb.jpg

post-16369-0-70038100-1307604232_thumb.jpg

post-16369-0-19848700-1307604234_thumb.jpg

post-16369-0-30619600-1307604236_thumb.jpg

post-16369-0-45147600-1307604238_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Ajmo za Srbac tamo su mi roditelji pa ujedno da me i vi ispratite za Vladivostok

Sto neko ne krene za Australiju,Zamisli tripa prejahati australiju motorom, a da ne pominjem onaj dio kopna DO australije. Ukljucis se kod Darwina i uz malo srece ako te ne pojede nesto picis prema jugu obidjes i ULURU ( Ayers Rock ) i tako dalje. Malo mi je dosadilo citat putopise po Raspalom SSSR-u. Nikola_M ako ikad dobijem 7 na lotu idemo ja i ti za Sidnej :) Naravno, PericeMali puno srece i jako ti zavidim u ime cijele posade BJ Bikersa koja nije isla u Rusiju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Metzeler tourance exp, Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pomoc od "Top Tires" u pravom momentu, samo reci hvale za momke iz Top Tires, cim su culi da nameravam da idem za Vladivostok i pogledali prezentaciju na kompu odlucili su da mi daju gume bez ikakvog natezanja jos mi predlozili da uzmem Metzeler tourance exp . Trenutno imam obicne Turanc i pokazale se vise nego odlicne po krivudavim putevima Kalifornije

Jos jednom hvala momcima iz Top Tires

post-16369-0-97856700-1307780005_thumb.jpg

post-16369-0-91585900-1307780008_thumb.jpg

post-16369-0-71914400-1307780011_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Druže svaka čast! :takoje: Ostvarićeš san mnogih od nas!!! :care: Muž i ja planiramo neki dalji put samo da nam se sve kockice zaista potrebne za takav put slože.... Srećan ti put, pa da nam pišeš o svojim utiscima i putu kad se vratiš!!! :moto3: Veliki pozdrav i sve najbolje..... da istraješ u svojoj nameri onako kako si ti to zamislio!!!! Ja ne mogu drugačije da pomognem osim ovako..... apsolutnom podrškom i poštovanjem!!! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Šta je zapad nadspram istoka, šta je tamo neki John Smith nadspram našeg Perice? Samo tako, idemo!

LIčna mi je želja da predjem Australiju na motoru i ako dobijem na lotou, evo me! - Slažem se sa postom jednog kolege...

Jedno pitanje za Komu i Daneta: dal ste ga obučili za menjanje pneumatika ćopavom ili će to morati zubima?

Samo reči hvale za Pericu i ko ga je poznavao... zna da će taj i izvozati tih 20 sati dnevno na motoru, bez da uzima pauzu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Aaaaa....ne mogu da verujem......to je moja životna želja!!!!! :jee1::jee1::jee1:

 

Zaista ostvaruješ moj san @ Pericamali !!!! :takoje: Night Wolves!!!!:care::care: Nadam se da ćemo jednog dana na tu stranu suprug i ja!!!! :bacikosku:

 

Sve najbolje druže!!!! :BJB3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

шта би, више се нико не јавља у теми ...

 

јел' отишао Перица на пут?

шта се догађа?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Perica je razocaran svim i svacim. Ja kao jedan od najvecih motorista u Srbiji dozivlljavam da mi Srbija i Srbi pomognu sa dve gume i jednim servisom da nezaboravim 4l ulja i filter cccccccc

Ali hvala im i za to jer su ljudi makar dali sto su imali ili mogli da mi pruze

 

Da ja pokusam reci par rijeci u vezi tvoga posta ali te molim da ne shvatis ovo kao kritiku tebe, i nije mi zaista namjera uvlaciti se u nikakve polemike.

 

Ne razumijem zasto si ljut na ljude sa foruma, nadam se da nisu oni krivi sto nisi skupio vise sponzora. Zasto uopste mislis da netko treba financirati tvoja putovanja, pa putujes, valjda, samo zbog sebe. Sponzoriranje je dio biznisa, i ako potencijalni sponzor ne vidi u tome nikakvu korist za sebe, ili ga ne zanima to sto radis, nitko i nista ga nece natjerati da ti da novac...a i teska su vremena... Putovanje do Vladivostoka financijski nije zahtjevno i s obzirom da si ziveo u Americi (ako sam dobro shvatio) nebi ti trebao biti nikakav problem. A ako ti je do javnosti, a po tvojim izjavama vidim da je, opet me cudi tvoj postupak. Vremena ce se promijeniti, pa, valjda, i financijska situacija, i ti ces iza sebe imati jedno putovanje vise, pa stoga i vise sanse u potrazi za sponzorima za neka iduca putovanja. A pored svega, putovanje mozes valorizirati i po njegovom zavrsetku. (putopisi, knjiga, slajd prezentacije...) a tu i te kako mozes ovisiti o ljudima koji vole moto putovanja, a vecina njih je sigurno ovdje na forumu...

 

Ni u Hrvatskoj nije situacija puno bolja. Rakelu su, na forumu, gotovo popljuvali kada je kretao na put oko svijeta, Rikic je, naizgled, prosao puno bolje, ali on se za svoje snove zestoko bori i zbog toga u tome zaista i uspijeva. Rostuhar, veliki putnik i odlican pisac, koji iza sebe ima vec 3 odlicne knjige, takodjer se, po njegovim izjavama, sve teze nosi sa mogucim sponzorima ... itd...itd

Na drugoj strani, covjek koji je iz Hrvatske prvi obisao svijet motorom, Vanja Padelin, napravio je to bez i jedne rijeci u javnosti. I da ga Dane nije slucajno sreo u Rusiji, mozda nikada nebi ni znali za njega, niti ga upoznali...

 

Sto se tebe i tvog putovanja tice zelim ti sve najbolje

(i ako sretnes Nocne Vukove iz Kijeva ili iz Kazana uputi im veliki pozdrav)

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ne zameri mi ali ispade da ti je FB više pomogao od BJBikers.com :stabre:

Ne znam što si ljut na nas? :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Ja nemam profil na FB... :neznam:...pa se iskreno nadam da ćeš nešto od slika okačiti i ovde!!! :) Veliki pozdrav za tebe jer je ovo putovanje zaista poduhvat u svakom smislu vredan poštovanja i praćenja!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Znam sve i totalno te razumem. Dali si cuo za mene uopste a odradio sam Ameriku bez cvonjja sa strane. Dane je zmaj za mene. Prijao mi je svaki sekund sa njime i on mi je dao zeleno svetlo da krenem sa ovo malo para. Za mene Dane i Koma su #1, uzivali su svaki sekund. Imas moje ime i prezime pa me nadji na F.B tu ce biti slike i video. Ja ne radim ovo da bi zaradio

pitanje je bilo za Nikolu_M, ali pošto je ovo forum i pošto sam ja procitao temu, ja cu dati odgovor u svoje ime: ja za tebe stvarno nisam cuo a kako kažeš najveci ili najaci si biker u Srbiji, stvarno mi je žao ali eto iskreno neznam za tebe. Nikola ti je i odgovorio dobro na ono što se veže za sponzore, ako imaju interesa sponzoriraju ako ne onda zna se, snađi se sam.

znam da pored tebe ima još onih koji su " odradili Amerike i još neke kontinente " ali nisu se eksponirali u javnosti jer to su radili za svoj gušt a vožnje po svjetu nisu naucne ekspedicije nego " možda " neki " vid avanturizma na koji se pojedinci samostalno odluce. Nikola_M je dao i dobar savjet, odradi to što si naumio, slikaj i snimaj, piši, drži govore pa ili se proslavi ili obogati ili oboje što bi ti ja želio od srca. još nešto bi primjetio a mislim da sa tvoje strane nije bilo u redu a to je da ako ti netko pokloni dvije gume, ulje i servis iza toga nebi trebalo stajati " c c c c c c c c " vec " hvala, hvala, hvala .... " teška su ovo vremena.

sretno u naumu kad god to bilo.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja