Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Krenuo bi krajem Juna a vratio bi se pocetkom Augusta

Bilo bi super da ima isti motor kao ja V-Stroma 650 zbog delova

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Ok takav sam stacu :) malo pricam puno radim

Iso bi preko Rumunije, Moldavije, Belo Rusije, Rusije, spustio bi se do Ulanbatora u Mongoliji i vratio bi se na Citu u Rusiji i nastavio do Vladivostoka i tamo bi strpo motore i ukrco se u vozic i klacko bi se do Moskve osam dana. Ako ostanu neke parice mozda bi zapalio za Norvesku preko Sank Peterzburga u Finsku, Svecku odradio u Norveskoj par Fjordova i vratio bi se preko Danske, Nemacke, Ceske Visokih Tatri,Slovacke ,Madjarske nazas u Srbiju. A ako mi zafali onda iz Moskve za Ukrajnu,Madjarsku

Trudio bi se da posetim tokom ovog puta sve manastire

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ok takav sam stacu :) malo pricam puno radim

Iso bi preko Rumunije, Moldavije, Belo Rusije, Rusije, spustio bi se do Ulanbatora u Mongoliji i vratio bi se na Citu u Rusiji i nastavio do Vladivostoka i tamo bi strpo motore i ukrco se u vozic i klacko bi se do Moskve osam dana. Ako ostanu neke parice mozda bi zapalio za Norvesku preko Sank Peterzburga u Finsku, Svecku odradio u Norveskoj par Fjordova i vratio bi se preko Danske, Nemacke, Ceske Visokih Tatri,Slovacke ,Madjarske nazas u Srbiju. A ako mi zafali onda iz Moskve za Ukrajnu,Madjarsku

Trudio bi se da posetim tokom ovog puta sve manastire

 

A Bled?? Propustio si Bled, brate!! :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Krenuo bi krajem Juna a vratio bi se pocetkom Augusta

Bilo bi super da ima isti motor kao ja V-Stroma 650 zbog delova

 

ovo boldovano mi nije nešto najjasnije.....ako može malo obrazloženje šta si mislio sa time....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ne bih da budem neko ko pametuje i kvari planove, ali...

 

Predvideo si za ovo nekih mesec i po dana... recimo 45 dana. Od toga odbijes 8 dana povratka vozom i jos 2 dana do kuce i ostaje ti 35 dana, grubo. Do Vladivostoka ima koliko kilometara... recimo oko 20000 (+/- koja hiljada). E sad, i sam sam puno puta razmisljao i racunao na ovu temu. Dane i Koma su pre neke dve godine isli tu rutu, citao sam dosta putopisa veoma ozbiljnih avanturista koji su isli ovim putevima, kao sto je Colebach sa ADV foruma...

 

Taj momak je, cini mi se rekao da je, kada se sve sabere i oduzme, prosecna dnevna kilometraza oko 250km dnevno i to ukoliko vreme bas posluzi. Tu se, naravno racuna, manje vise svakodnevna voznja, a ti mislis da razgledas manastire... mnogo manastira. Pa sam sracunaj koliko se moze preci za mesec dana.

 

Po mojoj proceni ako se bas dobro gura, forsira i ako vreme bas dobro "usere", za 45 dana se moze doci do Vladivostoka, ali to mora da bude bas bas bas forsiranje.

 

Mozda gresim, mozda treba malo da se raspitas.... na kraju krajeva eto Daneta i Kome pa pitaj njih i saznaj iz prve ruke koliko su realni ti planovi. Da se ja spremam, ne bih racunao na nista manje od 3 meseca. I to samo do Vladivostoka i nazad... nista Skandinavija.

 

Puno srece i zelim ti da ostvaris planove ali se dooobro raspitaj i nemoj se previse vezivati za taj period od kraja juna do pocetka avgusta.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kad nesto crkne da moze da poskida delove sa partnerovog motora, dok ovaj spava, i nastavi put neometano.

 

aha, ona narodna "ko če koga, ako ne svoj svoga", zar ne?....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Da vam razjasnim sta je covek mislio????

 

Mislio je da ako su motocikli isti, onda mogu nositi recimo, rucice, regler, gume, injektor..blablabla.......i posto je put dugacak moraju biti spremni na sve, a lekse ce biti spremni ako su im motocikli isti....

 

Ne vidim cemu sprdnja povodom toga????

 

 

U svakom slucaju ja ti zelim sretan put:))))))))

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Da vam razjasnim sta je covek mislio????

 

Mislio je da ako su motocikli isti, onda mogu nositi recimo, rucice, regler, gume, injektor..blablabla.......i posto je put dugacak moraju biti spremni na sve, a lekse ce biti spremni ako su im motocikli isti....

 

Ne vidim cemu sprdnja povodom toga????

 

 

U svakom slucaju ja ti zelim sretan put:))))))))

 

Drago mi je da ima intelegentnih ljudi i zelim da budem tvoj prijatelj

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Ne bih da budem neko ko pametuje i kvari planove, ali...

 

Predvideo si za ovo nekih mesec i po dana... recimo 45 dana. Od toga odbijes 8 dana povratka vozom i jos 2 dana do kuce i ostaje ti 35 dana, grubo. Do Vladivostoka ima koliko kilometara... recimo oko 20000 (+/- koja hiljada). E sad, i sam sam puno puta razmisljao i racunao na ovu temu. Dane i Koma su pre neke dve godine isli tu rutu, citao sam dosta putopisa veoma ozbiljnih avanturista koji su isli ovim putevima, kao sto je Colebach sa ADV foruma...

 

Taj momak je, cini mi se rekao da je, kada se sve sabere i oduzme, prosecna dnevna kilometraza oko 250km dnevno i to ukoliko vreme bas posluzi. Tu se, naravno racuna, manje vise svakodnevna voznja, a ti mislis da razgledas manastire... mnogo manastira. Pa sam sracunaj koliko se moze preci za mesec dana.

 

Po mojoj proceni ako se bas dobro gura, forsira i ako vreme bas dobro "usere", za 45 dana se moze doci do Vladivostoka, ali to mora da bude bas bas bas forsiranje.

 

Mozda gresim, mozda treba malo da se raspitas.... na kraju krajeva eto Daneta i Kome pa pitaj njih i saznaj iz prve ruke koliko su realni ti planovi. Da se ja spremam, ne bih racunao na nista manje od 3 meseca. I to samo do Vladivostoka i nazad... nista Skandinavija.

 

Puno srece i zelim ti da ostvaris planove ali se dooobro raspitaj i nemoj se previse vezivati za taj period od kraja juna do pocetka avgusta.

 

Ima tu istine ali ja trazim nekog ko je slican meni npr. Da moze da odradi i do osamnest sati na motoru

Ja sam grubo racunao 17 hiljada po 500km sto je neka realnost. problemi nastaju pred kraj puta kad se izadje iz Mongoije prema Citi jedno soma ipo do ponovog normalnog puta. Plizzz nemoj da ih plasis :) nego mi pomogni da nadjem nekog dovoljno ludog za ovaj poduhvat

Zapoceo sam temu pod "Putopisi" Znaci odradio sam Ameriku i Kanadu uzduz i popreko

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

 

Ima tu istine ali ja trazim nekog ko je slican meni npr. Da moze da odradi i do osamnest sati na motoru

Ja sam grubo racunao 17 hiljada po 500km sto je neka realnost.

 

sad mi je jasno zasto ne pricas puno :moto3:

 

salim se naravno, to jedino moze da se odradi na nekim drogama u magnovenju tako da predlazem prvo da holandije, snabdevanje osvezenja i pravo na drum

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Ima tu istine ali ja trazim nekog ko je slican meni npr. Da moze da odradi i do osamnest sati na motoru

Ja sam grubo racunao 17 hiljada po 500km sto je neka realnost.

 

sad mi je jasno zasto ne pricas puno :moto3:

 

salim se naravno, to jedino moze da se odradi na nekim drogama u magnovenju tako da predlazem prvo da holandije, snabdevanje osvezenja i pravo na drum

 

Adrenalin je jedna od jeftinijih a to odradim cim sednnem ili pomislim na put ,motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Ko ima zelju da ide za Vladivosok tusam. Moze i privatno da mi posalje poruku nije problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Ovi momci su išli prošle godine tim putem oko sveta pa pogledaj

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/47428-the-ride-around-2010-iliti-put-oko-svijeta/page__p__813214__fromsearch__1#entry813214

 

http://www.theridearound2010.me/

 

a i ovaj Amer Dag je išao tuda dva puta

 

http://www.motosapiens.org/forum/viewforum.php

 

a i naši sa foruma Dane i Koma

 

išao bih stobom ili sam samo nema $ zato sretno i da odeš.

post-5033-0-08421800-1299547784_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

 

problemi nastaju pred kraj puta kad se izadje iz Mongoije prema Citi jedno soma ipo do ponovog normalnog puta.

 

 

Nema vise makadama nakon Chite. Koliko je meni poznato, sve je to sada asvaltirano. Dakle sve do Vladivostoka su sada normani putevi, mada, iskreno govoreci, ne mogu se bas ni sve asvaltirane dionice ruskih puteva nazvati normalne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Da vam razjasnim sta je covek mislio????

 

Mislio je da ako su motocikli isti, onda mogu nositi recimo, rucice, regler, gume, injektor..blablabla.......i posto je put dugacak moraju biti spremni na sve, a lekse ce biti spremni ako su im motocikli isti....

 

Ne vidim cemu sprdnja povodom toga????

 

 

U svakom slucaju ja ti zelim sretan put:))))))))

 

Drago mi je da ima intelegentnih ljudi i zelim da budem tvoj prijatelj

 

Nemoj tako. To što neko iznosi svoje mišljenje, pokušava da te posavetuje i skrene ti pažnju da možda nisi dobro proračunao put ne znači da nije inteligentan. Ja bih voleo da uspeš i nadam se da ćemo ovde čitati taj putopis i pomogao bih koliko mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Samao mali savet....mislim da je 8 dana za voz od Vladivistoka do Moskve netacan podatak. Ili je 12 ili 17 dana koliko mene pamcenje sluzi.Proveriti obavezno, Dane Koma....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja sam siguran da mi treba da podrzimo Pericumalog i da mu pomognemo sto savetima, internet podrskom i na 100 drugih nacina, makar i moralno:))))

 

Jasno je da je u nasoj zajednici malo igraca koji mogu da krenu na ovako veliki put, pa da mu pomognemo makar covek isao i sam.....a ne prica kako je to zajebano i da mora po drogu u Amsterdam!!!!????? to je stvarno jadno i nisko od BJB zajednice koja velica svoju nadaleko cuvenu humanost!!!????

 

 

Znaci podrzimo coveka kao sto smo i Gabora podrzali:))))))))))))))))

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Niko nije rekao da ne podrzava. Ja sam spreman da pomognem koliko i kako god mogu, samo bi bi,o lepo da se napise nesto detaljnije, neki malo konkretniji plan, sta god...

 

Takodje neka Perica napise kako bismo mu mogli pomoci. Savetima i misljenjima svakako... i ja sam svoje misljenje izneo, a na njemu je da to prihvati ili ne, da proveri, da istrazi.

 

Mada jos uvek kazem da bi bilo najbolje da kontaktira nase momke koji su prosli ovo da sazna konkretne stvari o deonicama, cenama i pogotovo vremenu koje je potrebno za ovako nesto

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nisam ni mislio na tebe:)))) Nema potrebe da idemo u OFF nego da gledamo kako coveku da pomognemo:))))

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja