Jump to content

Moto Zajednica

Reed ventil prepravka na MZ-u

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Zovni ovog tvog drugara koji ima te delove pa mi javi koliko.. :) razmisljam jos dali da ovaj poklopac napravim od aluminiuma.. :) osecem drzac sa originalne MZovog usisa i zavarim za alu plocu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма дај види да ли ћеш од те скаламерије да имаш неке вајде када покренеш мотор, а онда се сезај са алиминијумом, титанијумом, карбоном.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ма дај види да ли ћеш од те скаламерије да имаш неке вајде када покренеш мотор, а онда се сезај са алиминијумом, титанијумом, карбоном.

 

cim nadjem crevo od vode za auto 1Mina.gif i da izbusim ovu rupu na 30mm..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

@Šumi Zmajček

Pa jer ces sada imati mesta za karburator?To jest kako ces nabudziti karburator u kutiju za vazduh? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ima mesta.. 0takoje.gif ova dugacka cev ce skracuje, i tu ide guma do karba, a guma sa karba moze da se okrene naopacke i ubaci u filter kutiju.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Sumi javljaj rezultate, ali mislim da bi ipak trebalo malo skratiti klip sa donje strane, ili mu izbusiti par rupa, kako bi usistni takt bio duzi. Bas se radujem ovom poduhvatu, i nestrpljiv sam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sumi javljaj rezultate, ali mislim da bi ipak trebalo malo skratiti klip sa donje strane, ili mu izbusiti par rupa, kako bi usistni takt bio duzi. Bas se radujem ovom poduhvatu, i nestrpljiv sam :takoje:

 

E to bi mogao da uradim.. 1zvizduk.gif posto je klip za MZ-a 10e.. 1lol.gif a stublina mi se ne busi.. 1zvizduk.gif

 

Uradio sam spojku i nasao gumenu spojku od Binga sto mi Đenka poslao.. 0takoje.gif

 

0qfbnjr1kasmel8lyizh.jpg

 

gdxv3elzgk3h0e6i5r2x.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Englezi ne preporucuju duze vreme usisa od 170 stepeni

Ja sam na mom imao otvoren kanal usisa 360 stepeni ili samo dok ima vakuma u radilici 180 stepeni mada kazu da je u praksi duzina usisa oko 190 stepeni jer jedan deo smese je u inerciji i kad nema vakum koji je povlaci u radilicu on utrci u poslednjem trenutku

Na onom klipu koji se raspao su bila dva prozora i mislim da je to dodatno oslabilo klip i sigurno kumovalo mu da se prepolovi ako otvaras prozore busi rupe oko14mm naspram kanala0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Sumi, brate a cemu ti sluzi ovaj var po obodu?

Ваљда да има шта да "запне" за жљеб са унутрашње стране те гумене.... спојке. :lol:

 

Englezi ne preporucuju duze vreme usisa od 170 stepeni

 

Енглези? Мислиш на онај приручник за МЗ или нешто друго, типа књижице Александра Грахама Бела?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sumi, brate a cemu ti sluzi ovaj var po obodu? :zbunjen:

 

Kad ne pratiš na casu.. :D vidi slike iznad gde stoji ona dugačka cev, e pa ona je 30mm unutrašnji prečnik, a spoljni 33-34.. A meni treba 41 za ovu gumenu spojku. Kako sam to rešio? Navukao na ovu tanku, cev sp. prečnika 40, ali ima lufta unutra tako da deo smeše ićiće između te dve cevi, to je rešeno zavarivanjem.. :D treba taj var i ostalo da sredim sura pa će biti slika gotovog dela.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

kako god, lako je vama da se sprdate, kad nešto konkretno i lično napravite podelite to sa nama koji ne znamo nista.. Na početku sam pitao sve da pomognu, neke tekstove, slike sve bi bilo dobro doslo, ali niko se nije javio osim par ljudi koji su mi pomogli, HVALA! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

i da ovo čudo ne bude radilo neće mi biti žao što sam pravio! Ostaće za nekad kad budem hteo da friziram MZ-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Postavljao sam negde link za skidanje jedne lepe tjunerske knjige, ali sada ne mogu da se setim gde, mislim da je tamo imalo odosta o uglovima otvarnaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

kako god, lako je vama da se sprdate, kad nešto konkretno i lično napravite podelite to sa nama koji ne znamo nista..

Надам се да мене не рачунаш у те који се спрдају, јер засита "држим фиге" да ствар доведеш до краја и макина проради како треба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Moze biti da je ta... nisam je skidao sa ovog linka. Ako je ona sa plavim koricama mislim da se zove "tuner handbook".

A takodje sam negde imao skinutu knjigu o tuniranju tomosa, jako lepo i detaljno opisana, i primanjiva na mnoge dvotaktase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sklopio sam sve kockice, ali mi se pojavio problem kod montaze, ne mogu dovoljno stegnuti kuciste za cilindar(desni saf) pa mi uvlaci fals vazduh, upalio sam radio je na 3000, probao pod sauhom(curi na sve strane).... nema efekta.. 1neznam.gif tj, bez lepo prcvrscenog kucista za cilindar ne mogu da probam i da ocenim kako radi.. 1neznam.gif

 

Inace MZ-a vozio od 4000 pa navise tako da ne znam dali bi uopste imao nekog efekta bez dodatnog tjuniranja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Imam dosta literature o tunigu 2T masina ali ne umem da postavim.Sumi radice to sigurno ,samo obavezno prozore na klip bez njih slaba vajda.Ja sam ubacivao ventil na tomosa ali direktno na karter i radi fantasticno.I na MZ bi bilo najbolje tako uraditi ali mi se cini da je previse posla.Meni je u planu da uradim auspuh za mz jer me opasno nervira njegov fabricki(ne po karakteristikama vec vizuelno).Medjutim treba mi dosta podataka da bih mogao da izracunam kako treba a ne da bude kao ovi sto se prodaju kod nas.Za proracun mi treba duzina klipnjace od centra velike pesnice da centra male pesnice,mera izduvnog kanala od gornje ivice do vrha cilindra i isto to za prelivne.Sa lamelnim ventilom potrosnja se smanjuje dosta i masina bude elasticnija jos kad se ubaci i boost bottle rasipanje smese dovede se do minimuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja