Jump to content

Moto Zajednica

Reed ventil prepravka na MZ-u

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Danas napravljen novi auspuh da isprati vremena kanala u cilindru

A da li je neko merio vreme otvorenosti izduva u stepenima mi se drzimo ko pijan plota da je 180 stepeni a ja pre neki dan na dva cilindra merio 175 stepeni gde se izgubise onih 5 stepeni sto ga fabrika deklarise0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sumi daj ponovo onu uporednu tabelu otvorenosti kanala na raznim modelima cilindara neznam u kojoj je rubrici da nekopam

 

e jbg... 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Šumi, nadam se da si video ovo na FB...

Ovo opasno izgleda , mora i da ide tako ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Procitao sam temu, pa me zanima da li je neko radio nesto od ovoga na Cz 175 sport i ako jeste da kaze neku rec o tome. Video sam da je kod Mz lakjse staviti reed ventil jer je usis na cilindru, dok je kod cz u bloku i ima vrlo malo protora za razbusivanje. nemam trkacke ambicije, ali bih zeleo vise snage i obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Pa nije to preko radilice kanal za usis je u cilindru samo sto cilindru viri hilzna malo vise sve ti je isto kao na MZ samo imas vise mesta za doradu izmeri prostor i vidi od cega ti odgovara pa polako triput meri jednom seci i pocni sa igrom

Jedan mali savet nemoj da koristis mnogo veliki frater jer ces izgubiti brzinu usisane smese samim time ces izgubiti elasticmost motora na malom gasu sto bi rekli imace knedlu dok neporastu obrtaji srecno0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Trebao bi da izracunas povrsinu usisnog kanala pa izracunaj povrsinu usisa na frateru pa ako su priblizni moze Ako su velike razlike probaj da nadjes nesto priblizno Ako nemas neke ambicije velike prema snazi motora koju ces da dobijes onda bolje manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Jel ima neki snimak da cujemo kako radi

Ja sam trenutno zapao u problem da karburatori koje imam nemogu da daju dovoljno goriva jer rupa u cilindru usisnog kanala toliko velika da sam izgubio efekat brze usisane smese i nemam dovoljno vakuna da povuce gorivo iz karburatora povecao sam dizne malte ne za duplo i nista

Kad mu uspricam gorivo on upali a li da nastavi da radi sa gorivom iz karburatora nece moram da probam da mu dignem nivo na max pa da vidim sta ce da kaze1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Jel ima neki snimak da cujemo kako radi

Ja sam trenutno zapao u problem da karburatori koje imam nemogu da daju dovoljno goriva jer rupa u cilindru usisnog kanala toliko velika da sam izgubio efekat brze usisane smese i nemam dovoljno vakuna da povuce gorivo iz karburatora povecao sam dizne malte ne za duplo i nista

Kad mu uspricam gorivo on upali a li da nastavi da radi sa gorivom iz karburatora nece moram da probam da mu dignem nivo na max pa da vidim sta ce da kaze1zdravo.gif

 

Probaj da mu smanjis protok kroz filter vazduha. Ako sti stavljao pecurku mozda je prevelika pa ima prevelik protok, Malo lepljive trake bi prebalo da resi problem u tom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mislim da je Boban prešao tu tanku liniju kod budzenja cvaja gde više nema pozitivnih efekata već samo onih loših kada su u pitanju karburatori i prelivi . :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Nisam video kakav je klip ali ako je bez prozora na usisnoj strani tesko da ce da radi.Cini mi se da sam vec to i napisao ovde pre neku stranicu.Kada je usis sa lamelicama na cilindar a ne na karter obavezni su prozori na klipu a pozeljno jos dva prelivna kanala.Ako je klip sa prozorima a nece da radi motor onda postoji mogucnost da su promeseni uglovi otvaranja kanala.Lakse bi nam bilo da mozgamo kada bi znali uglove otvaranja kanala i sta je sve uradjeno do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Ljudi svaka cast na tehnickoj podkovanosti u vezi 2t tuninga. Pratim temu , mada se vrlo malo razumem u te uglove , prelive, usise, izduve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ovaj cilindar nije friziran izduv 180 protok oko 130 usis 165 za deset stepeni vise nego fabricki na klipu nista radjeno

Hteo sam da probam da li ce da radi jer kad ga isecem onda promenim usis sa prozorima dobijem 360 stepeni otvoren usis

Nisam hteo da mnogo pobegnem od originala jer mi se desilo da mi klip pukne na prozorima na pola jer veliko je optercenje za klip koji nije u nikakvom kvalitetu niti je ojacan na ivicame prozora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja