Jump to content

Moto Zajednica

Zasto (ne)uzeti Yamahu TT Belgardu?

Recommended Posts

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Trenutno sam u potraznji za motorom, i za oko mi je zapala jedna Belgarda http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/yamaha-tt-belgarda-oglas-4743/ , ali dosta ljudi mi je reklo nemoj uzimati belgardu, vec obican tt, tj valjda TT 600E, ali nije mi jasan razlog zasto? Zasto je balgarda losija od obicne yamahe TT?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Zasto je balgarda losija od obicne yamahe TT?

Nije losija, nego je bolja. Belgarda je italijanska radionica koja stavlja vrhunske delove na TT-a, USD viljuska, brembo kocnice, Ohlins amortizer itd. Sve to obican TT nema.
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

Zasto je balgarda losija od obicne yamahe TT?

Nije losija, nego je bolja. Belgarda je italijanska radionica koja stavlja vrhunske delove na TT-a, USD viljuska, brembo kocnice, Ohlins amortizer itd. Sve to obican TT nema.

 

nemam sta dodati, sve je receno. u svakom slucaju kada sam ja bio zainteresovan za tt to su bili argumenti koji uzeti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Zasto je balgarda losija od obicne yamahe TT?

Nije losija, nego je bolja. Belgarda je italijanska radionica koja stavlja vrhunske delove na TT-a, USD viljuska, brembo kocnice, Ohlins amortizer itd. Sve to obican TT nema.

apsolutno tacno, ja imam belgardu prepravljenu u super moto, ko ti je rekao da je losija od obicnog tt-a zajebo se. cak kruze price da je bolja od ttr-a ali to ne mogu da tvrdim. :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

I ja sam licno bio nepoverljiv da je to los motor ;) Znaci preporuka je uzeti ga ;) E sad ja se dvoumim izmedju XTa i TT. XT mi je dostupniji i jeftiniji, dok mi se TT cini dosta cvrsci, lepsi i ima dobar nivo fabricke opreme, a i vise mi odgovara, posto dosta vozim offroad, a mozda padne i prerada u supermoto, samo sto su uglavnom skuplji od XT... Uostalom, ne zurim nigde... A jel znate nesto o ovoj TT sto sam stavio link ka ogasima (vlasnika, stanje, mozda je neko posedovao sa foruma)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: hornet

Zasto je balgarda losija od obicne yamahe TT?

Nije losija, nego je bolja. Belgarda je italijanska radionica koja stavlja vrhunske delove na TT-a, USD viljuska, brembo kocnice, Ohlins amortizer itd. Sve to obican TT nema.

A jel postoji TT600E Belgarda? Gledao sam neku TT600E '97 godiste i imala je USD viljusku, brembo kocnice ali ne i Ohlins amortizer.

 

@Goshke

Zvao sam da se raspitam o tom motoru sto si postavio link, i vlasnik mi je rekao da nema satove i da je kriva prednja felna, da "trese" prednji kraj na oko 80-90kmh, ali nisam isao da je gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Uzimaj bre ne razmisljaj :D

Gavrolini i TT600 voze te motore pa im nista ne fali !

 

Nije moja Belgarda, zato joj nista i ne fali :zvizduk:

 

Salim se, nisam nikad bio ljubitelj italijanskih dorada, ali kod tog motora su uradili pravu stvar - dodali vec proverene delove dodatne opreme, izvukli par konja vise i dali joj zvucno ime.

 

Neces pogresiti ako je dobar primerak ( opet naglasavam da se tu estetika negleda - vrlo cesto estetsko lickanje skriva ozbiljnije mane )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ima TT600E belgarda. Ima cak i mladja koliko god ljudi mislili da je zadnji model tt600e u 97 god. Moj primer,uvezena iz italije. Godiste 2000. E sad u toj godini vec treba da bude TTR ali aj reko znam da italijani pisu u papire godiste prve registracije a ne proizvodnje. Znaci svesno sam kupio motor koji se vodi kao 2000god. ali po mom misljenju najmladji sto moze da bude je 1997. I tako sam sve mislio do pre dva meseca dok nisam rasturao motor za farbanje. Na savakoj plastici na motoru je bio utisnuto godiste. 99. i to 11.mesec. Prvo sam to video na rezervoaru,potom na blatobranima i posle na svakom delu na kojem sam nasao da ima utisnuto godiste. Tako da postoji TT600E balgarda i 2000godiste a vi kako hocete.... :nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

XT i TT su dosta slicni..ali Belgarda je Belgarda, da budem iskren, ja bih je rado stavio u garazu pored XT-a...da nemam XT-a i da trebam da kupim enduro...uzeo bih TT-a...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: hornet

Ima TT600E belgarda. Ima cak i mladja koliko god ljudi mislili da je zadnji model tt600e u 97 god. Moj primer,uvezena iz italije. Godiste 2000. E sad u toj godini vec treba da bude TTR ali aj reko znam da italijani pisu u papire godiste prve registracije a ne proizvodnje. Znaci svesno sam kupio motor koji se vodi kao 2000god. ali po mom misljenju najmladji sto moze da bude je 1997. I tako sam sve mislio do pre dva meseca dok nisam rasturao motor za farbanje. Na savakoj plastici na motoru je bio utisnuto godiste. 99. i to 11.mesec. Prvo sam to video na rezervoaru,potom na blatobranima i posle na svakom delu na kojem sam nasao da ima utisnuto godiste. Tako da postoji TT600E balgarda i 2000godiste a vi kako hocete.... :nanana: :nanana: :nanana:

Nije mene bunilo godiste nego sam mislio da belgarda ima samo kurblu, a video sam TT600E sa brembo kocnicama i USD viljuskom pa ko veli da pitam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Не размишљај много између XT-a и ТТ-а, осим ако новац не игра пресудну улогу. Мој глас иде за ТТ, наравно! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Na zalost, novac igra presudnu ulogu... Za 1500e mogu da nadjem solidnog XTa, ali TTa ne mogu, jbg :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Na zalost, novac igra presudnu ulogu... Za 1500e mogu da nadjem solidnog XTa, ali TTa ne mogu, jbg

 

 

imas na forumu tt belgardu od clana krsto ili slicno za 1200 eura. motor deluje pristojno. mada je gazda malo nezgodan :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Primetio sam taj motor jos odavno, ali rekose mi neki clanovi ovog foruma da zaobidjem... :) A i ne ide mi se u nis daleko je, da znam da je dobar motor otisao bih :) Nego, zapao mi za oko isto jedan xt http://www.mojauto.rs/polovni-auto/669016 , da li je mozda vlasnik na forumu, ili ga mozda neko zna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja bih rado uzeo sad jednog KTMa EXC 525 ili yamahu WR 450, al drugo su zelje i snovi a drugo realnost :D Msm da ce i XT da zadovolji moje potrebe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Primetio sam taj motor jos odavno, ali rekose mi neki clanovi ovog foruma da zaobidjem... :) A i ne ide mi se u nis daleko je, da znam da je dobar motor otisao bih :) Nego, zapao mi za oko isto jedan xt http://www.mojauto.r...vni-auto/669016 , da li je mozda vlasnik na forumu, ili ga mozda neko zna?

 

Gde god da je vlasnik, ovo je mnogo para za taj motor...za 1500e i to nije registrovan...ma previse, nemoj za ovakve primerke da dajes preko 1200e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

lepo ti je rekao jericho....za xt je previse para pogotovo za to godiste...strpi se malo i cekaj...bilo je i bice TT za 1500-1600e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ma znam ja to sve, i ne zurim nigde, al iskreno, plasim se lepog vremena :D Kad je ovako lose vreme, ja gledam po oglasima, citam zovem raspitujem se, al kad ugreje sunce, ne znam kud cu, plasi me sama pomisao da cu mozda ovo leto da provedem bez motora :lud: A kako se blizi sezona, cene rastu... Da makar nisam moj prodao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Vidi ovo. To je bio moj prethodni motor ( prepoznao sam ga po nekim detaljima, a i prodat je u LE ) Malo je stavio zescu cenu ( i on ga je zestoko platio pre tri god ) vidi koliko mu je hitno i koliko bi spustio. Sad da imam kesa, ja bi se vratio na taj model http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/yamaha-xt-350-oglas-6113/

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ako uzmeš XTa nikad nećeš upoznati ni jednog majstora. Nećeš znati gde žive, kakvu kafu kuvaju, imaju li lozu u dvorištu. :'(

 

PS. XT je legenda, dok se TT švercuje vozeći se na plaštu tuđe slave. :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja