Jump to content

Moto Zajednica

CBR1000RR SC57

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Sto bi rekli honda je to,licno iskustvo nemam,necu da se pravim mnogo pametan,ali moj dobar drugar ima i prezadovoljan je + sto je prelep,preleeep!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4

Vozio sam Hondu... I mogu reci da je broj 1.... Moj drugar ima 1000 RR-a 2006god. I prezadovoljan je... Vozio sam ga, mogu ti reci da se jako, ali jako lepo vozi i da ide i vise nego odlicno, a sto se licno meni svidja nije toliko uljav kao recimo GSXR 1000, dosta je pitomiji u manjim obrtajima i neces u krivini,ako malo dodas gas, da razmisljas da li ce da prokliza ili ne... Jednom recju perfektan motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

pa to hoces da kazes da je pala prinova :moto3:

 

Stiza prinova za par dana iz inostranstva :)

e pa cestitke cemo uruciti kad stigne masina......................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Motor se izuzetno lako vozi i prasta gotovo sve greske. Kvalitet...HONDA. Zadnja balansna je toliko dugacka i tezina tako rasporedjena...da motor stvara utisak da ide sporije nego sto zapravo ide (ne dize se na tocak kao suzuki a ubrzava bolje). Napravljen je tako da i pri punom gasu imate potpunu kontrolu.

Po meni najbolji R motor za ulicu...

post-9098-0-59373800-1299337394_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

50.000 km na Motoradovom testu prosla kao i ostali Japanci, bez najmanjeg uzbudjenja..... istina je da se najlakse vozi od svih 1000 ccm3 i da najvise prasta greske......

 

Kad napisah ovo "najlakse vozi" mislim da nisu adekvatne reci.... to je raketa kao i ostali..... da nije najbrza pokazala je na svim testovima gde su se klali Suzuki i Kawasaki.... medjutim sve te razlike su merene delicima sekunde tako da su nebitne.....

 

Hondina pouzdanost i kvalitet izrade su vec postali legendarni, tako da mislim da je ovo najcenjeniji Japanac te kubikaze kada se prodaje kao polovan....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Hondina pouzdanost i kvalitet izrade su vec postali legendarni, tako da mislim da je ovo najcenjeniji Japanac te kubikaze kada se prodaje kao polovan....

Sličan zaključak je donela i Motorevija u prvom broju prošle godine. Oni su se u duelu polovnih sportskih motocikala između CBR1000RR i GSX-R1000 opredelili za Fireblade. Motorevija je napisala da Suzukiev agregat znatno teže podnosi eksploataciju za razliku od Hondinog. Dalje piše da na Hondi sve potpuno isto radi i na 20.000 km i na 50.000 km. Sem toga, Fireblade ima nešto nižu cenu na tržištu što još više olakšava eventualni izbor između ova dva motocikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: K8 1000

Kao vlasnik gore pomenutog motocikla (u istoj šemi boja kao na slici) mogu da potvrdim komentare kolega forumaša da se motocikl veoma lako vozi i da stalno imaš utisak da je sve pod kontrolom . Prašta greške ali ima svoju granicu . Položaj sedenja je ok i nećeš se umoriti ni na dužim turama . Gradska vožnja je druga priča , podlaktice ne da bole nego peku ! Mnogo si više na rukama nego recimo na K7 1000 koji mi je posle RR-a došao kao sport turer. Ubrzanja su sjajna zato što vrlo teško ide gore al kad ode neće dole , imaš utisak da možeš da ga držiš na 40cm od asfalta kilometrima . Da , na prednji ide neuporedivo lakše nego na zadnji zbog rasporeda težine . Potrosnja je meni od nekih 6 do 9 , i stvarno nisam uspeo da ga nateram da troši više od 9ke po gradu a baš sam se trudio. Želim ti puno lepih kilometara na novom motoru .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Budi precizan (ja mislim da sam razumeo sta si hteo da napises) ...ni jedan 1000 ccm 3 se novozi sam..... ovo pisem zbog nekih a imam prilican broj drugova koji voze motore i mogu napisati "neznaju"....

 

Voznja jedne hiljadarke je pre svega neopisivo zadovoljstvo za one koji su tome skloni..... sve se desava neverovatno brzo...motor je okretan kao da ima 600 ccm3 a u stvari sve oko tebe se desava neverovatno brzo.... ako ne obratis paznju na kilometar sat cesto nisi ni svestan brzine....nezaboravite od 0-200 7,5 sec od 0-250 9,6-10,5 sec.... ne to nije normalno....ne preporucujem nikome ko nema iskustva..... a iskustvo neznaci ko ce brze proci kroz krivinu ili kroz ulicu...vec iskustvo znaci imati "hladnu" glavu i znati kada i gcde pustiti "konje" da trce......to jest da lete....

 

Svaki vlasnik zna da generalno nemora da prelazi 7.000 o/min da bi bio gospodar puteva...do 9.000 je worp speed a preko 9.000 treba biti izuzetno raspolozen za voznju.....

 

Uzivaj u motoru koji si kupio i nezaboravi koliko god mislili da mi upravljamo njima...ipak su oni ti koji odredjuju pravila....

 

 

 

 

bikepics-1726181-800.jpg

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: K8 1000

Kao što Čaruga reče vožnja hiljadarke , pogotovo ove , je stvarno zadovoljstvo ali ... Moram da priznam da mi je trebala skoro cela sezona da udjem u fazon . Konkretno mislim na ozbiljnije lomatanje po krivinama tj. kada koristiti samo counter steering , kada samo malo pomeriti guzicu , a kada kompletno menjati položaj tela ( što bi rekli na koleno) i sve to ukomponovati sa pravom dozom gasa i kočnice na kraju . Tek na kraju sezone sam ukapirao šta ovaj motor sve može i koliko u stvari može biti opasan u rukama nekog ko nije hladne glave . E da , ako nekome koristi podatak prva 148km/h , druga 196km/h , treća 236km/h , četvrta 266km/h (4.je posebno ludilo ), peta nekih 280km/h i šesta 299. Pomenute brzine su bile u momentu ulaska u blokadu i može biti odstupanja u zavisnosti od kvaliteta goriva ,vlažnosti vazduha i temperature . Pre par dana su stavljeni novi filteri za vazduh (idu 2) pa cemo videti koja je razlika ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uh uh... mnogo dobar motor. Probao sam ga kad sam vozao 929 i razlika je vise nego primjetna po svim parametrima.

Motor koji bih rado posjedovao bez tablice, za stazu. Ali jos se nisam dovoljno obogatio...

 

Cestitam na izboru (a i birao si ga brate 100 godina, pa je moralo uroditi plodom :D )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja