Jump to content

Moto Zajednica

centralni stender za varadera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

jer moze neko da mi kaze koje su mere centralnog stendera za Hondu varadero xl1000 v 2001 godiste ili ako neko zna neki sajt gde to ima 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav druze .

 

Ne znam da li si upucen koje su mane fabrickog stendera . Ja na mom varaderu sam skinuo to govno i odmah ga bacio . Evo sta se desava . Kad podignes motor na stender , stoji skoro pod pravim uglom ( stender u odnosu na polugu tj. nije uopste nakrivljen da nasedne motor lepo na njega ) . Tako da ako ga malo parkiras na nizbrdici ili na ravnom slucajno malo gurnes ( kod mene je bilo pritezanje zadnjeg tocka ) motor ce da ti padne sas stendera samo tako . Vidim da ti je motor 2001-o godiste a te je bio i moj . I na novijim modelima je to isto tako ( mozda malo bolje ) ali uopste nije sigurano . Moj prijatelj iz Nisa ima isti takav problem na 2005-om godistu i stalno stavlja neki kamen ili drvo ipod tocka da slucajno ne sklizne .

 

Dobro razmisli o tome da li je vredno da sjebes motor a imas i po stranim forumima da nedjes dosta dikusija o tome . Mozda bi mogao malo da ga prepravis da ima bolji ugao kad se digne na stender .

 

U ostalom ako ti treba pogledacu gde sam moj bacio ako ga do sada nisam iseko za nesto pa cu ti ga pokloniti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Da bi se lakše snašao, napisaću ti dimenzije koje sam izmerio u odnosu na sliku centralnog štendera koju si postavio u temi i dimenzije koje si označio na njoj:

13,2- je 20cm.( na mom štenderu)

28- je 35cm.

16,5- je18cm.

24- je 27cm.

Moj štender je drugačiji od ovog na slici, jer je iz dva dela, jedan deo je poseban držač koji je pričvršćen na sam agregat, to ti je ova širina od 20cm. i taj deo je nepokretan, a sa obe strane ovog držača imaju dve osovine na koje se prišrafljuje drugi deo štendera, koji se oko njih okreće odnosno diže i spušta. Sve mere su ti unutrašnje od cevi do cevi, a prečnik samih cevi od kojih je štender je 2cm.

 

Inače štender je stabilan, čak treba dosta snage da sa njega spustiš motor, ali ja imam drugi problem jer ne mogu sam da ga podignem jer nije napravljena dobra krivina poluge,ali su mi momci iz Laboratorije rekli da bi mogli da da reše taj problem.

 

Nadam se da sam ti pomogao..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja