Jump to content

Moto Zajednica

GM MOTO Agencija za registraciju vozila

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ja imam jedno pitanje koje možda nije najbolje adresirano, ali možda mi vi možete pomoći, naime, prilikom kupovine motora u inostranstvu, koji je registrovan(nije mu istekla tablica i sl) i recimo teorijski da se motorcikli prodaje za 7000€, i recimo da se motorcikli kupuje u nemačkoj ili poljskoj,

Kao prvo

Da li mogu očekivati odredjeni povrat novca na granici , jer motorcikli napušta zemlju u kojoj je oporezovan, ocarinjen i registrovan

Znam za motorcikle koji se prodaju u salonima, obično piše bruto i neto cena , znači sa porezom i bez oporeza , ali šta je sa carinom?

I naravno , kada motorcikli ulazi u Srbiju, da li se carinska procena vrši isključivo kataloški ili spram overenih računa sa cenom koja je plaćena za motorcikli, bio bih vam jako zahvalan barem na delu odgovora, ili da me se uputi koga da pitam za što preciznije iformacije.

Hvala Unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

I tako meni Loshmi spremi sve papire za Ljermontovu sa svim zivim uplatnicama i papirima....i ja tako dodjem i gledam babu na shalteru kojoj nije jasno "kako to da ima sve papire"??? Hahah ja onako sa blagim osmehom gledam kako mi daje tablicu sav srecan sto sam ih Z*j*bao :)

Loshmi care nisam bio kod tebe ni 2min sve si mi spremio i na put me poslao :) Svaka preporuka za coveka! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Lošmi... Milorad Čavić u opasnim, mutnim i nikada do kraja istraženim vodama administracije. Prosto od njega čovek ne može da živi. Samo što sam mu predao papire za kola i motor, on me već zove i kaže da je gotovo :moto3::moto3::moto3::moto3::moto3:

 

 

 

 

Svaka ti čast, matori. I čestitamo, znaš zašta ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Lošmi, druže, koliko izađe registracija za moje sokoćalo, sa tehničkim kod tebe? I kako može da se plati?

 

Kawasaki Z750, 2010. godište, 748 ccm.

Imam novu tablicu i novu saobraćaju, ali i onu yebenu nulu u F.1 polju za nosivost.

 

Registracija mi ističe sutra.

 

Danke.

 

Pozdrav.

 

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: YAMAHA XVZ 12T

Sa malim zakasnjenjem , velikim odusevljenjem i najtoplijom preporukom , zahvaljujem se GM MOTO Agenciji i naravmo LOSMIJU za expresno obavljen posao oko prenosa i registracije moje masine ! Veliki pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Mislio sam da ljudi preteruju, ali čovek stvarno objasnio kako se radi.

Kamo sreće da ima više ljudi koji ovako rade svoj posao.

Veliko hvala firmi, ja više ne menjam. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha V-star

cak i kad vi nesto pogresite u datoj mu papirologiji, Loshmi je tu da ispravi!

 

 

p.s. Jedite kod Dzoa, ragistrujte kod Loshmija :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Bio kod čoveka, prvi put, pre desetak dana - sve ekstra urađeno ! Jedini zez je bio što sam ja zapucao na adresu sa prve stranice ove teme, a čovek uopšte nije na toj adresi 1hmm.gif0stabre.gif. Znači nije Dr. Drage Ljočić, nego Čingrijina ...bem li ga koji broj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Elem, ja zaboravio a i ne stiže se od Momaka, posao oko registracije Zafire završen na opšte zadovoljstvo i u najkraćem roku. Još jednom - hvala Lošmi! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Pozdrav,

 

Kupio sam motor u Pancevu, imam overen ugovor sa placenim porezom, odjavljenu saobracajnu,osiguranje(bio je registrovan do juna)

Jel moze registracija preko tebe ili moram licno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Imam jedno pitanje nevezano za motore.Cuo sam danas da je promenjeno nesto u vezi registracije vozila koja imaju TNG,kao da treba pregled ovlascenog servisa na 5 godina iako je sistem atestiran na 10 ili tako nesto...Pa ako moze pojasnjenje,to jest da li je ovo dezinformacija ili nam drzava sprema jos neki harac!Pozdrav! <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Matori,ostavi mi br. telefona,juce mi je bio haos pa da te pozovem danas i da se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Mitre,ovako stoje stvari...

U pravu si....

Ako je vozilu uradjen atest plina koji vazi 10 god a primera radi uradjen je 2007. god. po novom zakonu neces moci da registrujes auto u koliko ne uradis kontrolni atest plinskog uredjaja koji se radi na 5 god tj koji je morao biti uradjen 2012.god bez obzira sto ti atest vazi recimo do 2017.god.

Odlazis u AMS,MASINSKI FAKS ILI VINCU da uradis kontrolni pregled plinskog uredjaja pa tek onda registraciju i to ce te kostati od 6000din pa navise u zavisnosti jesi li menjao nesto od delova na plinskom uredjaju.

Jbg....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Mitre,ovako stoje stvari...

U pravu si....

Ako je vozilu uradjen atest plina koji vazi 10 god a primera radi uradjen je 2007. god. po novom zakonu neces moci da registrujes auto u koliko ne uradis kontrolni atest plinskog uredjaja koji se radi na 5 god tj koji je morao biti uradjen 2012.god bez obzira sto ti atest vazi recimo do 2017.god.

Odlazis u AMS,MASINSKI FAKS ILI VINCU da uradis kontrolni pregled plinskog uredjaja pa tek onda registraciju i to ce te kostati od 6000din pa navise u zavisnosti jesi li menjao nesto od delova na plinskom uredjaju.

Jbg....

Ma lako je vama u Beogradu,imate vise mesta gde to mozete odraditi,nadam se da u AMS rade proveru!Mislim da mi nije isteklo 5 godina,sledece cu sigurno na proveru jbg! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Dans se nešto muvali po gradu i svratimo do Miloša na kafu i ja registrova motor nenadano u roku od 45min 1neznam.gif

 

Mislim da su komentari hvale suvišni za dvadeset i kusur godina koliko registrujem moja prevozna sredstva ovo mi se još nije desilo 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Samo da pohvalim Loshmija za brzo uradjenu registraciju (kola) i za sve pruzene informacije i pomoc koju sam dobila! :takoje:

 

p.s. popih i ja kafu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja