Jump to content

Moto Zajednica

Honda VTR1000 RC51 SP1/2

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ovaj motocikl mi je već dugo želja i pošto razmišljam da postanem ponosni vlasnik zanimaju me vaša iskustva sa njim. Pročitao sam na netu svaku moguću informaciju o njemu i bukvalno sam na svakom sajtu našao samo reči hvale. Na raznim sajtovima se od strane vlasnika toplo preporučuje podešavanje ogibljenja prema vozaču, kao i ugradnja power commandera koji bi trebalo da olakša vožnju u gradu kao i da smanji potrošnju.

 

vxZYr_hondavtr1000sp213091600.jpg

 

K15fy_mycastrolhondasp2170120.jpg

 

Dakle, mene zanimaju osnovne informacije npr. koliko troši u gradu, van grada, da li je neko od ponosnih vlasnika uočio neki problem (bilo kog tipa), kakav je za duža putovanja pošto mu je osnovna namena sportska vožnja, šta imate od dodatne opreme i kako se pokazala...

 

ya3UL_hondarc512002091680x105.jpg

 

sTwPc_hondarc512002101680x105.jpg

 

af1j0_hondarc512002111680x105.jpg

 

Po nekim šturim informacijama koje sam dobio sa raznih strana izgleda da je kod nas mnogo više zastupljeniji SP1 model, što bi jel tako automatski značilo da ima sam par SP2. Da li je stvarno tako i zbog čega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Pričaj sa Pablom i Sašom iz Niša (nick je bješe valjda SasaNis). Ako već nisi. Sale je prodavao SP2 prošle godine, ako se dobro sjećam, u odličnom stanju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Koja je razlika izmedju sp1 i sp2 sem godista proizvodnje,sp1 se pravio do 2001,a od 2002 ide sp2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Koja je razlika izmedju sp1 i sp2 sem godista proizvodnje,sp1 se pravio do 2001,a od 2002 ide sp2

Razlika između SP1 i SP2:

 

2000: VTR1000 Honda SP1 launched.

2002: VTR1000 Honda SP2 launched; new swingarm, fuelling system, ECU map, longer wheelbase, subframe, 6kg weight reduction and Castrol Honda team colours amongst the key changes. Top end work squeezes another 4bhp from the motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Da sei ja ukljucim u temu o sp2.Kupio sam je polovnu 2006. a prodao ove jeseni. Prezadovoljan sam motorciklom u svim segmentima upotrebe, osim performansi.SP-2 ima 135 konja i ako se posmatra kao diraktan konkurenr klasi 750, sto objektivno i jeste onda su performanse ok.  Uostalom doneo sam dva pehara sa Batajnice u klasi modiween. Uporedo sam vozio zx10 , pa k8, zx12,  i .superbajk ducati  916.Ostale su mi obe kawe, i ducati tako da ovo sa losijim performansama treba uzeti sa rezervom, jer su mi drugi motori bili u konjima  u ozbiljnoj prednosti. Sa Hondomsam imao ozbiljan udes, iz koga je ona prosla mnogo bolje od mene..SP-2  u svakodnevnom saobracaju zbog vecih usisnih tela 62mm. nije elasticna u niskim obrtajima za razliku od Sp1 ili Ducatija. Sto se odrzavanja tice, za to vreme samo redovni servisi, dok sam na Ducatiju zamenio kompletnu masinu (lom menjaca i ostecenje kartera), sto se pri toj voznji Hondi sigurno nebi desilo. Mislim da je SP-2 namenski uradjena kao ozbiljna podloga za superbajk preradu i da su kriterijumi kvaliteta daleko iznad prosecnog japanskog proizvoda.

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Moj drugar iz Backe Palanke je vozi vec 4 sezone,ako ti pomaze dacu ti njegov broj pa se cujte.Ja sam je probao par krugova i sad nesto da pametujem ne zelim jer je nisam potpuno osetio a u isto vreme sam vozao i TL-R Suzuki koji me nije odusevio kao VTR.Pa znamo da je Honda VTR-a sastavila od najboljih "komponenti" sto je imala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Hvala Simon69, svaka informacija je značajna. Međutim, više bih voleo da se informacije postavljaju ovde, čisto zato što bi bile svima od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Naravno da si u pravu ali Gile nije forumas pa sam ti zbog toga i predlozio kontakt telefonom a ja da prepricavam njegove utiske ne bih,nije lepo.Znam da je prezadovoljan motorom i da je vozio i duge ture za koje je VTR neudoban ali mi od motora ne trazimo udobnost,za to imamo Passat-e,Audi-je,BMW-e,Mercedes-e.. :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja