Jump to content

Moto Zajednica

R 1100R 1993-2001

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

VVreM_bmwr1100r1998text110104.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

Još uvek ga vozim. 1995 godište , kupljen u januaru 2013. na rikardu sa 70000 km. Pre njega 2 god. sam vozio R850R 1999.god.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

Racunajuci oba skoro neprekidno od 2010. godine, na prvom oko 20000 km, na drugom tek 1000 km. Sa prvim u leto 2012. napravio sam 2500 km za deset dana po Grckoj od toga oko 800 km u jednom danu

 

3. Šta mi se dopada:

 

Izuzetan balans ,obrtni moment, jednostavan i jeftin za održavanje,sa originalnim kresbarom mogu da stavim noge na cilindre.Relativno mali potrošač 4,5 l do 100km/h. Tri nivoa sedista,koje je uz to extra udobno ,ABS i grejaci rucki kao standardna oprema, jedna ili dve osobe sa ili bez prtljaga sasvim nevazno odlican u svim uslovima,izuzetno pouzdan ,fantastican za zavojite puteve. Vec postao youngtimer, za ljude koji vole sami da cackaju mehaniku apsolutna nirvana, elektronika tek u tragovima. Vesanje telelever i paralever vec cuveno i dokazano po svojim pozitivnim osobinama.Kocnice fantasticne

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Kapacitet rezervoara bi mogao biti veči (posle 250km se pali lampica i ima jako malu rezervu).Fali mu 6.brzina, bez vizira naporan na brzinama preko 120 km/h, modeli pre 97 poznati po problemu menjaca

 

5. Moj utisak:

 

Neunistiv motor. Motor koji je pravljen za grad i duze ture izuzetno pouzdan motor. To je motor koji je pravljen za brzine do 160km/h, mada može da ide slobodno i 190km/h. Najviše mu prija putna brzina od 80-120km/h. Taj motor pleni pažnju jer je nejked pa ga cilindri koji se kod njega posebno isticu cine impozantnim.Motor naprosto smiruje u vožnji, mada se može sa njim voziti i do ruba guma bez problema (kada fuzrasteri stružu po podu nema panike, granica je cilindar ili rollbar).

Polovnjaci napolju drže cenu dok ih je kod nas moguce naci izuzetno povoljno. Pri kupovini polovnog treba obratiti pažnju na menjac na modelima pre 97.

Pre BMW sam vozio yamahu staru 2 godine kada sam u oglasima video r850r. Covek je dosao da pogleda yamahu i da se menjamo . Na prvi pogled bmw je delovao glomazno do te mere da sam razmisljao dal da probam uopste,ali posle par stotina metara bio sam kupljen za sva vremena. Bocni trzaj kod dodavanja gasa mu daje posebnu draz.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1997

 

 

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

tek sam ga kupio, do sada sam presao 2.000km od ukupnih preko 80.000km

 

 

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

u potpunosti se slazem sa "Gockom" pa da ne ponavljam sve, samo u kratkim crtama

 

 

-udobnost na duzim putovanjima, polozaj vozaca

 

-lako manevrisanje, cak ni voznja po gradu ne predstavlja problem, s obzirom na dimenzije i tezinu

 

-nije zahtevan sto se tice odrzavanja i potrosnje

 

-dizajn samog motocikla, i posle 16god predstavlja atraktivnu pojavu :moto3:

 

-jednom recenicom, dobro sklopljen motor za vozikanja kao i za duze ture. BMW kvalitet je vidljiv na svakom koraku.

 

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

ABS se ne aktivira uvek, za moj ukus brzine bi mogle biti krace + naravno 6 brzina, polozaj vozaca kada je sediste spusteno u najnizi polozaj ( po meni skroz neupotrebljivo jer se sediste ne samo spusti, vec i nagne podosta napred),

 

 

 

 

5. Moj utisak:

 

pitoma masina, deluje kao sedativ svaki put kada se provozam ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja