Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje akumulatora

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
9 hours ago, zika56 said:

Kod nekih motora dolazi do povećanja napona kada su upaljeni farovi iz razloga što je kod njih "pobuda" (a ujedno i referentni napon u odnosu na koji regler vrši nivelaciju napona), dovedena povratnom vezom sa kontakt brave, pa kada se uključi potrošač dođe do pada napona u tom vodu i regler dobije informaciju da je napon nizak pa ga onda malo poveća. Ukoliko je opterećenje veće, a uz to provodnici tanki (i sa lošim kontaktima), može da se desi i da referentni napon dosta padne pa da regler na osnovu toga podigne napon i preko granice koju akumulator može da podnese.

Kod motora gde se referentni napon za regler uzima direktno sa samog akumulatora nema ovakve pojave.

A kod motora kod kojih se referentni napon uzima iz samog "plus" izvoda sa reglera, događa se suprotno (sa povećanjem opterećenja dolazi do pada napona na akumulatoru), što međutim nema nikakvog uticaja na punjenje jer se radi o vrlo malim razlikama.

Već sam više puta napisao da je dobro kada na samim izvodima akumulatora (kada je motor upaljen i vrti se na preko 3.000 obrtaja) napon bude u granicama 13,8-14,4 V (kod AGM može do 14,6).

Idealna vrednost bi znači bila oko 14V. Kada napon pređe 14,4 Volti dolazi do elektrolize vode (razdvajanje na vodonik i na kiseonik), čime se gubi tečnost iz ćelija, uz to raste i temperatura elektrolita, a postoji i opasnost od eksplozije "praskavog gasa".

Običan (kiselinski) akumulator možemo POVREMENO (pomoću punjača sa vrlo malim strujama) da dopunimo i do 16,4V, ali opet naglašavam da na vozilu napon ne bi trebalo da bude preko 14,4 V.

A to što u nekim podacima za pojedine motore piše da naponi treba da budu 15 (ili više) Volti ne bih da komentarišem.

Više godina sam radio kao rukovodilac razvoja, proizvodnje i servisa za aku. baterije (trakcione, stacionarne i starter), kao i za proizvodnju uređaja za punjenje i održavanje istih, (a i sada se bavim projektoanjem i izradom reglera) pa se prilično razumem u ovu problematiku.

 

Hvala za ovo :) Kod mene je 14.3V sa svetlom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, bigbad86 je napisao:

Accu mi jeste star 2.5 god ali ista punjenja je imao i sa onim starim sa kojim sam ga kupio. A isto se ponasao i sa ovim kada je bio nov.

Ako ti je regler sa pobudom koju dobija +12V preko kontakta pa samim tim tako vrsi korekciju napona (u tvom slucaju dizanje na 15V), mozes probati sledece......

Nadjes probnom lampicom zicu koja dobija +12V preko kontakta (obicno je tanja zica), skini izolaciju, upali motor i vidi sta ce ti ispisati na unimeru. Zatim uzmi drgo parce zice, oguli sa obe strane, jedan kraj stavi direkt na + akumulatora, drugi kraj stavi na zicu gde si skinuo izolacij pa vidi sta ce pokazati na umimeru.

Ako spusti napon, znaci da instalacija nije kako treba.

Ako i dalje drzi visok napon, onda definitivno nesto sa reglerom nije kako treba. 

 

pre 48 minuta, hard_rock je napisao:

Hvala za ovo :) Kod mene je 14.3V sa svetlom.

Kod tebe je ideala punjenje, nista ja tu ne bi diro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Zapravo unimerom nisam merio jako dugo od kad imam ovaj uredjaj sa aliexpresa, i to cu proveriti. Instalaciju svakako ne smem da secem. kazem ako vozim sa ugasenim svetlima,  ili samo sa kratkim, sve je ok. Samo kad ukljucim grejace onda skace, vrv zato sto su vezani preko svetala ili brave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Proveri ti ipak napon dobrim multimetrom, sa dobrom baterijom...ti ugradni voltmetri hoće malo da poblesave kad dobiju vode ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Znam to za vodu, citao sam i tu temu, nije to sigurno. Moguce je da pokazuje vise za 0.2 V sto bi me jako obradovalo :D Sad cu da odem da kupim novu bateriju pa cu da probam ;) Dobar unimer nemam, zao mi je :) Poceo sam proces LEDalizacije motora, i to ce valjda pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hoće sigurno, ima da oboriš potrošnju samo tako ;)

 

Evo da kopiram moj stari post pre 5 godina :):

 

Potrošnja struje na motociklu sa klasičnim sijalicama:

 

5W - pozicija pozadi

5W - pozicija napred

oko 5W - osvetljenje instrument table

55W - oboreno svetlo

______________________________

Ukupno 70W ~ 7A stalna potrošnja

 

21W - kočiono svetlo

2 x 21W - migavci

______________________________

Ukupno 63W ~ 6A povremena potrošnja

 

Ukupna potrošnja struje u "najgorem slučaju" (sa uključenim i kočionim svetlom i migavcima) ~ 130W ~ 13A struje

 

E sad, kada bi (kao kod mene :)) zamenio baš sve sijalice na motoru LED diodama i LED H4 8000 Lumena:

0,25W - pozicija pozadi

0,25W - pozicija napred

oko 0,75W - osvetljenje instrument table

25W - oboreno svetlo

______________________________

Ukupno 26,25W ~ 2,6A stalna potrošnja

 

1W - kočiono svetlo

2 x 1W - migavci

______________________________

Ukupno 3W ~ 0,25A povremena potrošnja

 

Ukupna potrošnja struje u "najgorem slučaju" (sa uključenim i kočionim svetlom i migavcima) ~ 29,25W ~ 2,85A struje

 

Znači, razlika (aprosikmativna, čisto radi poređenja) između motocikla sa originalnim sijalicama i motocikla sa LED diodama i LED H4 u faru je oko 100W ili, cca 10 AMPERA STRUJE koju daje alternator a to je, otprilike, trećina njegovog kapaciteta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Arakis

Sto se migavaca tice, zar nije 4x21W (2 napred i 2 pozadi)

 

@bocca_bastard

Samo otvaranje table nije neki posao, treba povesti racuna prilikom demontaze kazaljki, mala nepaznja i zna da pukne i pre demontaze obavezno uslikati ili obeleziti gde su tacno stajale pa tu i vratiti.

Sijalice mogu biti male/mini ubodne ili smd diode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Uveliko zavisi od motorcikla i jedno i drugo. Meni je relativno lako, zamenio sam u oba sata sa LED i tu idu T10 sijalice. Nisam dobio ni gore ni bolje osvetljenje ali lepo se vidi a trebalo bi i duze da traje. One male sijalicice za indikaciju za neutral, migavac, dugo svetlo i ulje nisam menjao mada imam i njih. Mada one su 1.5W komad, nema potrebe tu juriti neku ustedu, zamenicu kad riknu. Imam i T10 za poziciju u faru ali me strah da je stavljam u kombinaciji sa H4 halogenom. To cu kad stavim LED lapred. To mi je sledece "ulaganje"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

2 x 21W je za normalno uključenje leve ili desne strane, sva 4 migavca duplo povećavaju potrošnju - sa 42W na 84W ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Takodje razmisljam da stavim neke LED trake na stapove ili crash barove pa da mi do bude dnevno svetlo a far da uopste ne palim danju. I da to ima sopstveni prekidac i osigurac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 1 minut, Arakis je napisao:

2 x 21W je za normalno uključenje leve ili desne strane, sva 4 migavca duplo povećavaju potrošnju - sa 42W na 84W ;)

Aha jest, skroz sam predvideo to...jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Izmerio unimerom, ista su ocitavanja kao i na voltmetru sa Aliexpresa. Videcu dal mogu da otvorim accu, mozda mu fali malo vodice iako je agm.  I kad stignu  LED stopaljke, stavicu i LED poziciju u far.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Preko vikenda punio akumulator i sad da upalim, neće. Izmerio unimerom i pokazuje 12.5. Ma ni da zavergla. Popali svetla, odradi sve što treba na kontakt ali da kresne neće. Varta Blue Dynamic 12v 44ah 420a. Mozda nije pravo mesto da pitam ali jel ovo 12.5 ok da zavergla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

I više nego dovoljno, proveri da li ti radi stop svetlo pre nego zaverglas i vidi da ti ćopa nij spuštena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
I više nego dovoljno, proveri da li ti radi stop svetlo pre nego zaverglas i vidi da ti ćopa nij spuštena.
Fiat Punto. Ne napisa da su kola u pitanju. Meda pali ko grom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ćut ima i toga, Bev jedan ima aku od jugica nekog ispod sica, vidjao sam i kod skutera 50ccm......svasta se stavlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Fiat Punto. Ne napisa da su kola u pitanju. Meda pali ko grom
Trebao bi da imas kodirano paljenje, hoce da nema vergkanja kad ne vidi ključ.
Da li ti gasi sve lampice na tabli kad daš kontakt i da li pali neku kad kreneš da verglas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Trebao bi da imas kodirano paljenje, hoce da nema vergkanja kad ne vidi ključ.

Da li ti gasi sve lampice na tabli kad daš kontakt i da li pali neku kad kreneš da verglas?

Ključ nije kodiran. Popali lampice na kontakt pa pogasi, ne pali ni jednu kad okrenem ključ da upalim. Probacu na kleme pa ako upali onda je akumulator....valjda

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ubedjen sam bio da svi Puntići imaju kod ključ (drugar ima jedinicu (isti problem je imao), sestra dvojku).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja