Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje akumulatora

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Zar nije kupac obavezan da cuva racun do isteka garancije ako mislim da ostvari svoja prava iz garantnog roka.

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bio sam, radnja na Maloj Vagi, da ne imenujem.... Traze mi garantni list koji oni iz kutije izvade i popune... I medju drugim delovima zasebno mi kucase za acu racun, bas da bi fiskal uz garanciju imao...

 

Izvinjavam se na off-u!

 

@Bane, naravno da je u obavezi, ne sporim niti se bunim! Iznosim svoje iskustvo sa vartom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Zakon o zaštiti potrošača predvidja da i prodavac mora da čuva fiskalni račun dve godine, što reče neko ranije. Nije neophodan garantni list, ali prodavci pokušavaju na sve načine da 'otkače' kupce.

 

Ako kupac ne želi da uvaži tvoje pravo, obaveštavaju se organizacije za zaštitu potrošača i/ili tržišna inspekcija.

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@N.F.S. Mislim da je to sa Vartom ili bilo kojim proizovdom iskustva od slucaja do slucaja, kako ti se zalomi. Ja igrom slucaja imam novu Vartu u skuteru i nemam primedbu a pre toga novi Landport i crko za sest meseci jbg. eto desava se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Eh da ipak za akumulatore mora da se ima garantni list, zato sto oni moraju da idu na redovne servise. Meni bas pre par dana bio poslednji, cetvrti, redovni servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Naletio sam kod lika koji prodaje polovnu robu iz uvoza na pametni punjač Tevion\Medion MD11951 i kupio ga za čitavih 10EUR :)

ogw2n9.jpg

 

292lbax.jpg

Akumulator je AGM tipa a u uputstvu piše sledeće:

 

2iw0yok.jpg

 

Zanima me na koji mod da stavim za punjenje AGM akumulatora 12ah,normalno punjenje ili ovo zimsko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

Naletio sam kod lika koji prodaje polovnu robu iz uvoza na pametni punjač Tevion\Medion MD11951 i kupio ga za čitavih 10EUR :)

ogw2n9.jpg

 

292lbax.jpg

Akumulator je AGM tipa a u uputstvu piše sledeće:

 

2iw0yok.jpg

 

Zanima me na koji mod da stavim za punjenje AGM akumulatora 12ah,normalno punjenje ili ovo zimsko?

 

Imam punjač sličnih karakteristika i kod mene zimski mod podrazumeva sledeće:

 

˝Specijalni program punjenja za baterije od 12V i 14Ah do 120Ah, za niske temperature ispod 0˙C. Efektivno punjenje sa povećanom voltažom i strujom punjenja˝

 

Probao sam na kratko da punim moto akumulator u ovom modu i počeo je veoma glasno da cvrči, tako da sam odustao i vratio ga na ˝moto˝ mod od 0.95A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Hvala na odgovorima,puniću na "moto". Zbunilo me ovo što piše AGM na taj mod ali ponovo sam prevodio i shvatio da se odnosi na AGM preko 14Ah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

kaže kawasakijevo uputstvo,samopraznjenje akua lead antimon na 40 stepeni 100 dana.n a 25 stepeni 200 dana a na nula stepeni 550 dana ,calcium 300 ,600 i 950 dana,sve od 100% punog do 100% praznog.Ispada da kad se skine aku zimi  najbolje da se ostavi napolju,jedino da nije ekstremna hladnoca pa d ne smrzne,što mislim d je kod nas nemoguće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Interesantno, ziveo sam u zabludi da sto je hladnije akumulator se brze prazni.. :stabre: 

Posto nemam obicaj da "konzerviram" motor iz prostog razloga sto nebitno da li je decembar, januar ili mart kada vremenske prilike dozvole (nema snega, niti je padavina bilo u blizem periodu) okrenem koji krug za svoju dusu. Do sada sam motor kao i preko leta i zimi naravno drzao u zatvorenoj garazi koja se ne greje i sastavni je deo kuce (iz kuce se ulazi u garazu i obrnuto) ususkanog ispod cerade i cebeta sa skinutim akumulatorom koji sam stavljao u deo kuce koji se greje na sobnoj temperaturi (22-23C). Ako je ovo gore tacno znaci bolje mi je da ga ostavim u garazi na "hladnom"? I da li ako se motor vozi najmanje jednom mesecno i periodicno pali ima uopste potrebe za skidanjem akumulatora sa motora i otkacivanjem klema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto bi skidao kleme ako staviš onaj
pametni punjač? Ako hoćeš da ti bude još lakše napravi izvode sa klema na neko pristupacnije mesto gde lako možeš zakaciti punjač a da ne skidaš sedište od motora npr. I ja sam to tek pre neki dan video ovde na forumu. Neke marke imaju već gotov proizvod za to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, SkoMy je napisao:

Interesantno, ziveo sam u zabludi da sto je hladnije akumulator se brze prazni.. :stabre: 

 

Manje se prazni na minusu ali mu kapacitet oslabi pa mu u praksi dođe na isto, teško paljenje.

 

Pre sat vremena, Savan je napisao:

lako možeš zakaciti punjač a da ne skidaš sedište od motora npr. I ja sam to tek pre neki dan video ovde na forumu. Neke marke imaju već gotov proizvod za to.

Ovde je tema ali se ne vide izgleda slike zbog nove verzije foruma. Uglavnom, Ctek dođe sa kablićem na koji se kopča punjač, a veže se za kleme i ne skida nikad. Dodatno postoji adapter u vidu cigaret upaljačas, pa se time puni preko utičnice koje dosta motora sada ima, a automobili svi.

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/87137-akumulator-ugradnja-kabla-za-punjenje-i/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, SkoMy je napisao:

Interesantno, ziveo sam u zabludi da sto je hladnije akumulator se brze prazni.. :stabre: 

Posto nemam obicaj da "konzerviram" motor iz prostog razloga sto nebitno da li je decembar, januar ili mart kada vremenske prilike dozvole (nema snega, niti je padavina bilo u blizem periodu) okrenem koji krug za svoju dusu. Do sada sam motor kao i preko leta i zimi naravno drzao u zatvorenoj garazi koja se ne greje i sastavni je deo kuce (iz kuce se ulazi u garazu i obrnuto) ususkanog ispod cerade i cebeta sa skinutim akumulatorom koji sam stavljao u deo kuce koji se greje na sobnoj temperaturi (22-23C). Ako je ovo gore tacno znaci bolje mi je da ga ostavim u garazi na "hladnom"? I da li ako se motor vozi najmanje jednom mesecno i periodicno pali ima uopste potrebe za skidanjem akumulatora sa motora i otkacivanjem klema?

ima potrebe skidati kleme jer  tek onda je samo na sampraaznjenju.Ali kad hoces da ga palis utoplis ga i kad bi mogao da uporedis te vrednosti on bi bio napunjeniji od onog sto je stojao na toplom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ni ja Landportom nisam odusevljen. Cak sam razocaran. Kupio sam novi lp ytx20ch sa 18ah i na vozilu Atv vergla za nijansu bolje od yuasse 12ah, staroj 5 godina i ispraznjenoj 15 puta..

Krsine su to, a posto nisam imao izbora, ili je  alternativa duplo skuplja u yuassa (ostali nemaju tu dimenziju), pridruzujem se negativnom ocenjivanju Landporta u Srbiji. 

Jos im je garancija na 6meseci provere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 12/20/2017 at 2:16, sasa ns 1 je napisao:

kaže kawasakijevo uputstvo,samopraznjenje akua lead antimon na 40 stepeni 100 dana.n a 25 stepeni 200 dana a na nula stepeni 550 dana ,calcium 300 ,600 i 950 dana,sve od 100% punog do 100% praznog.Ispada da kad se skine aku zimi  najbolje da se ostavi napolju,jedino da nije ekstremna hladnoca pa d ne smrzne,što mislim d je kod nas nemoguće

sam sebe citiram,da li neko može ko se razume da pojasni da li je stvarno bolje ostaviti napolju raskačen  aku pod uslovom da se ne vozi,i da li to ima nekih drugih negativnih posledica.Nisam shvatio da li je samopraznjenje nepovratno a kapacitet   raste samo do onog nivoa koliko se samoispraznio i to kad se poveća spoljna tmperatura.Da li sam u pravu ili ima još nešto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

I ja sam pre neki dan pazario neki polovan "Banner" punjac (ili u prevodu cuvar akumulatora).

Nema nikakvih podesavanja na njemu, nekoliko sekundi je sijala narandzasta lampica i posle je prebacio na zelenu.

 

K640_IMG_0187.JPG.ec03df1243d9f3ecaba8923d63b991b2.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ti kineski unimeri hoće da lažu, isti takav na slici imam i pokazuje mi skoro 1V više kad merim napon na akumulatoru.

Treba ga uporediti sa nekim kvalitetnijim unimerom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja