Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje akumulatora

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja imam Iskrin analogni, skoro pa nov. Ovi digitalni zavise i od napona baterije u njima.

Ovaj kinez mi služi samo da vidim da li je nešto u spoju i kad merim 220V po kući gde mi nije bitna preciznost. Imam i jedan digitalni malo kvalitetniji za nešto preciznije merenje i on se gađa sa ovim Iskrinim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pre sedam-osam godina kupio sam unimer Mastech 8218 (plaćen tada oko 400 evra), vrlo precizan (predviđen za kalibraciju drugih instrumenata).

Upoređivao sam izmerene vrednosti ovim instrumentom sa nekim jeftinim unimerom i rezultati su vrlo "šareni" (uglavnom greške u plusu 0,05-0,2V ).

Vrlo je bitno da greške nisu iste na svim mernim područjima, pa se dešavalo da neki instrument bude skoro idealan na nekom području (recimo na 2V), a da na području od 20V laže i za 0,3-0,4V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Jeste, to sam i ja primetio. Kako sam mu podizao merno područje tako je i greška bila veća.

Meni je verovatno oslabila baterija na ovom kinezu kad toliko laže, pošto ga koristim za neke nebitne stvari neka ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Akumulator za motor mi drzi napon 11,5v kad prikljucim pametni punjac, puni ga na 13,5v u nekom trenutku je kao napunio, prebaci u mod odrzavanja i iste sekunde ponovo vrati na punjenje. Onda krene da svake 2 sekunde ukljucuje i iskljucuje punjenje jer pokusa da prebaci na mod odrzavanja, a napon odmah padne na 11,5v cim iskljuci punjenje (proveravao unimerom sta se desava). Kad iskljucim punjac, napon stoji na 11,5v i mogu da upalim motor bez problema, vise od toga ne pada napon. U cemu je stvar, kao da je jedna celija crkla, a ostale su u dobroj kondiciji. 

Akumulator je star godinu dana, kupljen, stavljen na motor i iznenada sam morao u inostranstvo pa nije ni upaljen motor sa njin, niti sam se setio da prikacim punjac. Kad sam se posle 3 meseca vratio kuci, akumulator mrtav, mislim da je imao 7-8v, ne vise. Jedva sam ga nekako povratio pametnim punjacem i od tad drzi napon 11,5v 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Nisu dve, bilo bi ispod 10, nego me cudi da moze da upali motor. Ako ti nije u garanciji zbog necega mozes da pitas coveka kod nas da li menja celije na malim akumulatorima. Znam da radi vece akumulatore i to dosta uspesno. Drugar uzeo takav repariran od njega pre tri god i kaze i dalje odlican a dao njegov stari i 30evra za akumulator of 100ah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Aco, vrlo čudna situacija!?

Da je crkla jedna ćelija teško da bi bez problema upalio motor, a i napon (bez priključenog punjača) bio bi niži (oko 10,4-10,5 V) i to pod uslovom da su ostale ćelije u odličnom stanju.

A prilikom punjenja (na nekom "pametnom" punjaču) napon bi trebalo da dostigne 14,2-14,4V pa da pređe na održavanje.

Predlažem ti da prvo proveriš ispravnost instrumenta kojim vršiš merenje jer mi deluje da ne pokazuje ispravne vrednosti. I Obavezno promeni bateriju na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

To sam i ja pomislio, mogu ti reci da sam kineskim od 400 din prilicno zadovoljan koliko je precizan. Izmeri tim unimerom na kolima da vidis sta kaze. I jesi li siguran da hoce da ukljuci mod za odrzavanje, to me podseca na onaj mod za ciscenje celija od naslaga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Proverio instrument, na autu pokazuje 12.85v kad auto ne radi, na motoru 12 sati posle punjenja 11,70v isto kao i neposredno posle punjenja, ne pada napon. I meni je cudna situacija, zato i pisem ovde, nisam do sad cuo za ovakav slucaj. Verovatno je motoru dovoljno tih 11,7v da upali, posto pali odlicno i posle mesec dana stajanja upali posle sekunde,dve verglanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Aco, akumulator uglavnom bude u kvaru iz sledećih razloga:

1. Zbog sulfatizacije (nastaje uglavnom zbog dugotrajnog stajanja nedovoljno napunjenog akumulatora ili zbog preniskog napona punjenja u dužem periodu.

Manifestuje se slabim kapacitetom (brzim padom napona pri opterećenju) i brzim dostizanjem visokog napona odmah po priključenju na punjač.

2. Crkavanjem neke od ćelija (odnosno kratak spoj u ćeliji) i dešava se zbog greške u proizvodnji ili zbog "prljavog" elektrolita.

Manifestuje se smanjenim naponom (za 2,1-2,2V) i prilikom mirovanja i prilikom punjenja.

3. Prekid na nekoj od veza između ćelija i ili ba stubiću. Nastaje uglavnom zbog greške u proizvodnji, a manifestuje se (uglsvnom) ispravnim naponom bilo u mirovanju ili pri punjenju, sli kada treba da zavergla od toga nema ništa.

4. Otpadanje aktivne mase (paste) od olovnih mrežica u ćelijama, i na taj način dolazi i do smanjenja aktivne površine ploča i do prljanja (zamućenja) elejtrolita, a može da izazove i kratak spoj u ćeliji.

Do ovoga dolazi usled starosti akumulatora, zbog ounjenja prevelikom strujom i pregrevanja (preko 45°C) ili zbog previsokog krajnjeg napona na akumulatoru (kad recimo probije regler).

Meni ovo kod tebe najviše liči na ovu četvrtu mogućnost, međutim akumulator nije star, punjenje ti nije loše, .....!

Jedino ako si ga nekada pregrejao (ili prepunio) pa da ga sada "stiglo". 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ma nosi to ako imas garanciju za drugi, oni ce posle njihovoh punjenja isto to da izmere i to je razlog da ti daju drugi. Kad je sulfatizacija mozes normalno da ga napunis do 13+ da pokazuje ali brzo opada i tu pomaze gorka so, probao sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja zaboravio da napomenem da agm akumulator, zatvoren. Garanciju sam izgubio, a ionako imaju neku foru na svakih 6 meseci da nosim akumulator na proveru i placam taj pregled da bi produzivao garanciju posle 6 meseci, sto mi ne pada na pamet. Dok pali motor, dobro je, kad crkne drugi je 20e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Pa onda tako, samo dobro bi bilo da neko napise ovde da li ne postoji opasnost po regler i namotaje ako aku ne "prima" dovoljno struje. Lupam sad ali mozda se greje regler previse ili nesto ili je dovoljno da uvek drzis upaljeno svetlo i time potrosis taj visak ako uopste postoji. Ovo ja nagadjam onako laicki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 35 minuta, Biker Q je napisao:

Pa onda tako, samo dobro bi bilo da neko napise ovde da li ne postoji opasnost po regler i namotaje ako aku ne "prima" dovoljno struje. Lupam sad ali mozda se greje regler previse ili nesto ili je dovoljno da uvek drzis upaljeno svetlo i time potrosis taj visak ako uopste postoji. Ovo ja nagadjam onako laicki.

U ovakvoj situaciji je potpuno nepoznato da li akumulator iz reglera povlači veću struju (što se dešava kada je neka ćelija u kratkom spoju), ili ne povlači skoro nikakvu struju (kada je u pitanju sulfatizacija).

Neki ljudi u svojim komentarima mešaju pojmove napona i struje i unose zabunu.

U svakom slučaju ovo sigurno nije zdrava situacija za regler (koji bi trebalo da održava napon na akumulatoru na oko 14V).

Inače je u normalnoj situaciji (sa ispravnim akumulatorom) za regler povoljnije da ima i neki potrošač (upaljen far), jer je u tom slučaju manja disipacija na regleru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ziko, cak iako paljenjem potrosaca skace napon na samom accu? Imam stalno povezan merac napona i kada mi rade dugo svetlo i grejaci rucica na max napon ide i do 15V. Bez rucica napon normalan, 14.4 u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Regler bigbad, sve je ok dok nema opterecenja, cim ga opteretis on pisne malo kako ne treba. To ti je probijanje jer povecanjem opterecenja (ukljucenje potrosaca) u normalnim uslovima napon treba pasti za odredjenu vrednost, tipa sa 14.4 na 14.1V dok kod tebe skace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam juce merio bas akumulator i regler. Ugasen motor, dam kontakt, palim svetla napon opadne za par V.
Upaljen motor, 14.0-14.1V, sa paljenjem svetla 14.3-14.4V. Nemam nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty
11 hours ago, Satelis said:

Regler bigbad, sve je ok dok nema opterecenja, cim ga opteretis on pisne malo kako ne treba. To ti je probijanje jer povecanjem opterecenja (ukljucenje potrosaca) u normalnim uslovima napon treba pasti za odredjenu vrednost, tipa sa 14.4 na 14.1V dok kod tebe skace.

Kako je onda moguce da on u ovakvom rezimu rada radi vec 4 godine? Cak sam i na more isao, 10 sati voznje pod dugim svetlima (bez grejaca) i drzao je napon 14.8, tu negde. Da napomenem da mi u manualu za motorcikl stoji da je normalno punjenje od 13 do 15V

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nista nije nemoguce danas, 14.8V i 15V nije isto, prva cifra je sama granica, druga je vec probijanje limita, hoce i kad je losiji aku da povuce vecu struju punjenja (pisao je zika o tome) dokle ce tako biti/raditi to samo on zna :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni stoji 14-15V, i verovatno je tako od uvek. Iako cu testirati kad uzmem nov akumulator. 14.3V je sasvim ok, pogledacu samo da nisam pomesao da ipak padne malo kad upalim svetla a ne skoci. Mada mislim da sam dobro zapamtio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Accu mi jeste star 2.5 god ali ista punjenja je imao i sa onim starim sa kojim sam ga kupio. A isto se ponasao i sa ovim kada je bio nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 13 sati, bigbad86 je napisao:

Kako je onda moguce da on u ovakvom rezimu rada radi vec 4 godine? Cak sam i na more isao, 10 sati voznje pod dugim svetlima (bez grejaca) i drzao je napon 14.8, tu negde. Da napomenem da mi u manualu za motorcikl stoji da je normalno punjenje od 13 do 15V

Kod nekih motora dolazi do povećanja napona kada su upaljeni farovi iz razloga što je kod njih "pobuda" (a ujedno i referentni napon u odnosu na koji regler vrši nivelaciju napona), dovedena povratnom vezom sa kontakt brave, pa kada se uključi potrošač dođe do pada napona u tom vodu i regler dobije informaciju da je napon nizak pa ga onda malo poveća. Ukoliko je opterećenje veće, a uz to provodnici tanki (i sa lošim kontaktima), može da se desi i da referentni napon dosta padne pa da regler na osnovu toga podigne napon i preko granice koju akumulator može da podnese.

Kod motora gde se referentni napon za regler uzima direktno sa samog akumulatora nema ovakve pojave.

A kod motora kod kojih se referentni napon uzima iz samog "plus" izvoda sa reglera, događa se suprotno (sa povećanjem opterećenja dolazi do pada napona na akumulatoru), što međutim nema nikakvog uticaja na punjenje jer se radi o vrlo malim razlikama.

Već sam više puta napisao da je dobro kada na samim izvodima akumulatora (kada je motor upaljen i vrti se na preko 3.000 obrtaja) napon bude u granicama 13,8-14,4 V (kod AGM može do 14,6).

Idealna vrednost bi znači bila oko 14V. Kada napon pređe 14,4 Volti dolazi do elektrolize vode (razdvajanje na vodonik i na kiseonik), čime se gubi tečnost iz ćelija, uz to raste i temperatura elektrolita, a postoji i opasnost od eksplozije "praskavog gasa".

Običan (kiselinski) akumulator možemo POVREMENO (pomoću punjača sa vrlo malim strujama) da dopunimo i do 16,4V, ali opet naglašavam da na vozilu napon ne bi trebalo da bude preko 14,4 V.

A to što u nekim podacima za pojedine motore piše da naponi treba da budu 15 (ili više) Volti ne bih da komentarišem.

Više godina sam radio kao rukovodilac razvoja, proizvodnje i servisa za aku. baterije (trakcione, stacionarne i starter), kao i za proizvodnju uređaja za punjenje i održavanje istih, (a i sada se bavim projektoanjem i izradom reglera) pa se prilično razumem u ovu problematiku.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

malo guglajući sam došao do zaključka da sam 11 godina pogrešno punio fabrički akumulator na versisu.Na samom aku i u uputstvu piše puniti jednom mesečno-misli se na period nekorištenja sa jednom desetinom ampersati akua deset sati .Nepiše puniti  jednom desetinom deset sati samo ako je potpuno prazan.-verovatno ispod 12 volti.

Recimo moj je 10 ah i punim ga mojim prostim punjačem sa 1a 10 sati.Takvim punjenjem je yuasa agm vec posle 3 sata bila 15 volti a posle je polako rasla do 16v čak i malo iznad.Ispada da sam ga prepunjavo i da je svaki put bio pun na 14,75 volti a da samposle samo oštećivao  aku.Moj aku je izdržao punuh 11 godina stim da je zimi stojao na 15 stepeni-konstatovo da je to pogrešno zbog ubrzanog samopražnjenja -bolje da je stojao napolju,a leti još gore u metalnoj garaži u kojoj je leti pakao-ogromno samopražnjenje.

Ispada da sam u svim siuacijama držao akumulator u jako lošim usllovima  a on je trajao punih 11 sezona.

ŠTA JE TU MOJA GREŠKA.

Bolje da sam gasio na jedno 15 volti i drzao ga zimi napolju a leti na 20 stepeni a aku bi trajao mnogo duže-Da li bi se to stvarno desilo

Sad držim i punim aku po nauci ali me i dalje kopka ono jedna desetina deset sati a ne dok se ne napuni.

, jersu ovi zamenski izgleda poprilično loši  i treba im savršena nega da bi uopšte radili.

Neću da kupim pametni punjač jer već imam ovaj obični a moje iskustvo sa jednim od najskupljih cteka je loše dok sam pokušavao i uspeo da obnovim jedan drugi dotajali aku.Naime  prilikom punjenja sa običnim made in kina punjačem sam imao dobar rezultat a dok sam probavao kod drugara autoelektričara a ctekom ništa nije mogao ni da zavergla drugi put a obični punjač mu je produžio život za više od godinu dana ali sam ga punio sa jednom desetinom puta trideset umesto deset i uspelo je iz trećeg puta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
pre 11 minuta, sasa ns 1 je napisao:

 fabrički akumulator

 

i da si sve pogresno radio isto bi trajao , e sad kad ga budes zamenio prvi put recices " sta ovo bi" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja