Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje akumulatora

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako i posle punjenja spoljasnjim punjacem ne mozes da upalis motor - menjaj akumulator. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Upalio iz prve, dzabe sam pisao ovo haha. Al opet,  cudno mi jer se prakticno nije punio uopste, mada mozda je oslabio jer ipak ima koju godinu, ko zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, No_LiMiT je napisao:

Upalio iz prve, dzabe sam pisao ovo haha. Al opet,  cudno mi jer se prakticno nije punio uopste, mada mozda je oslabio jer ipak ima koju godinu, ko zna.

Akumulator koji se brzo "napuni" isto se tako brzo i "isprazni". To uglavnom znači da se potrošio i da je zreo za zamenu. To što nakon punjenja uspe da startuje mašinu ne znači da je dobar, nego da mašina lako pali. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ne znam za Pg, ali u Bg ima servisa koji lepo mogu da urade test opterecenja akumulatora.. i onda znas na cemu si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Raspitacu se, a zika56 da se ispravim, nije ga napunio brzo jer se prakticno nije ni punio, vise sam mislio "napunio" i proradio, ne znam. Svakako ako opet bude nesto testiracu ga pa uzet novi ako ne valja, no svakako cim stane kisa idem da sipam gorivo, napumpam gume i svakako micem taj akumulator i motor prekrivam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Godinama sam koristio glupi punjač koji smo kupili negde na vašaru. Radio je tridesetak godina dok prošle zime nije rekao zbogom. Na njega sam punio i aku od motora i od Fergusona.

Danas udjem u neki bateri šop i pitam sta ima za mene. Znaci, da puni 14Ah od motora, ako moze od automobila i da može da održava preko zime. Za ove novce teško da može bolje, a kakav je ovaj pokazaće vreme. Puni 6-12V. Obične, agm, gel... 1.2Ah -120Ah. 

Garancija 25 meseci. 3800.00 dindzi. 

Screenshot_20201210_182346.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
On 2.12.2020. at 19:05, Biker Q je napisao:
meta_image.png
M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

Mogu li ovo da dodam na moj stari punjac da podesim da iskljuci punjenje kada aku dostigne recimo 14v-14,5? Za auto punjac pitam jer taj imam i ne bi ga za motor koristio vec za vece aku ali nikada ne znam koliko da aku ostavim na punjacu, ovo mi deluje kao jeftino a dobro resenje jer imam dobar punjac ali glup, ako ostavim duze uporpasticu aku.

Uzeo ovo i upakovao u neku kutijicu van punjaca da bi mogao da koristim i na manjem i na vecem punjacu. Podesio sam da iskljuci na 14,5 ali se i ukljucuje odmah kada spadne ispod 14,5, ne znam moze li da se podesi da ukljuci tek na 11v recimo i nemam za sada ideju kako da to podesim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 51 minuta, Biker Q je napisao:

Uzeo ovo i upakovao u neku kutijicu van punjaca da bi mogao da koristim i na manjem i na vecem punjacu. Podesio sam da iskljuci na 14,5 ali se i ukljucuje odmah kada spadne ispod 14,5, ne znam moze li da se podesi da ukljuci tek na 11v recimo i nemam za sada ideju kako da to podesim.

Nemam pojma ima li ta sprava potenciometar za Max. i potenciometar za Min. napon (a trebalo bi da ima). 

Ukoliko ima treba podesiti isključenje na 14,5V, a uključenje na oko 12,7 V. 

A kada napon padne na 11V (bez opterećenja) taj akumulator je zreo za otpad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pozdrav svima, i hvala za korisne informacije i savete u ovoj temi. Pročitao sam veći deo, ali hteo bih da potvrdim da sam neke stvari razumeo dobro.

Ne znam koliko je star aku na motoru, i nisam imao nikakvih problema do sada. Prethodni vlasnik mi je rekao da zbog alarma skinem klemu sa negativnog pola kad ne planiram da vozim duže od 5 - 6 dana, i to sam i radio. Tako sam ga i ostavio u garaži kad sam završio sezonu.

 

Uzeo sam lidlov punjač i rešio pre neki dan da ga priključim.  Napon je prvih desetak sekundi nešto išao gore dole oko 12.7 - 13 V, i onda se stabilizovao i u narednih sat vremena polako otišao na 13.8 V (sve ovo na displeju uređaja). Okvir one baterije treperi, i pokazuje 3 od 4 crtice. Tako sam ga ostavio. Kada sam pogledao posle dva dana - napon stoji na 13 V , sve 4 crtice su pune, i baterija ne treperi. 
Predpostavljam da je punjač odradio svoje, i da se prebacio na održavanje. Da li ovo znači da aku pokazuje znake zamora, s obzirom da bi trebao da postigne napon od oko 14.5V ?
Koliko sam shvatio - ako ga skinem sa punjača, i posle par dana ne padne napon više od 0.2 - 0.3 V moći će još da tera ?

Da li može da šteti što nisam ugrejao aku pre punjenja ? Predpostavljam da je temp u garaži oko 10 - 15 stepeni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, antir3ality je napisao:

Pozdrav svima, i hvala za korisne informacije i savete u ovoj temi. Pročitao sam veći deo, ali hteo bih da potvrdim da sam neke stvari razumeo dobro.

Ne znam koliko je star aku na motoru, i nisam imao nikakvih problema do sada. Prethodni vlasnik mi je rekao da zbog alarma skinem klemu sa negativnog pola kad ne planiram da vozim duže od 5 - 6 dana, i to sam i radio. Tako sam ga i ostavio u garaži kad sam završio sezonu.

 

Uzeo sam lidlov punjač i rešio pre neki dan da ga priključim.  Napon je prvih desetak sekundi nešto išao gore dole oko 12.7 - 13 V, i onda se stabilizovao i u narednih sat vremena polako otišao na 13.8 V (sve ovo na displeju uređaja). Okvir one baterije treperi, i pokazuje 3 od 4 crtice. Tako sam ga ostavio. Kada sam pogledao posle dva dana - napon stoji na 13 V , sve 4 crtice su pune, i baterija ne treperi. 
Predpostavljam da je punjač odradio svoje, i da se prebacio na održavanje. Da li ovo znači da aku pokazuje znake zamora, s obzirom da bi trebao da postigne napon od oko 14.5V ?
Koliko sam shvatio - ako ga skinem sa punjača, i posle par dana ne padne napon više od 0.2 - 0.3 V moći će još da tera ?

Da li može da šteti što nisam ugrejao aku pre punjenja ? Predpostavljam da je temp u garaži oko 10 - 15 stepeni.

 

Akumulator ne pokazuje znake zamora, nego je punjač odradio ciklus punjenja i sad "čeka" da napon padne na ispod 12,7V, pa da ga ponovo dopuni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Moram da naglasim da je to vrednost koju sam ja izmerio na svom akumulatoru 15-tak minuta posle vožnje ali i nakon periodičnog dopunjavanja "pametnim" punjačem iz LIDL-a u toku zimskog mirovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Koliko se sećam, u početku ciklusa punjenja su vrednosti manje ali kako vreme prolazi rastu i na kraju se tu negde kreću oko 14,4V. Po skidanju akumulatora sa priključnih klema napon postepeno opada u narednim satima i sutradan bude oko 12,7V. Sledeće nedelje bude 12.6V i tako... Mislim da je to ok, nisam imao problema sa aku. Koristim neki LP (Landport) od 12Ah već godinama i ne znam koliko je star...

Promenio član bajker71
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Može li neko da mi pozajmi punjač?

Kontakt može u privatnoj poruci.

 

Treba da napunim akumulator Punta (44Ah). Auto nije redovno vožen, palim ga na eksternu džepni bateriju ali vozim 10-15 km pa je nedovoljno da se dobro dopuni.

 

Ja sam na Novom Beogradu, da ga napunim pošteno pa vidim dal je dobar Il da kupujem novi.

 

Promenio član rast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Imam jedno pitanje u vezi 'poreza na budale'  .   Zanimam me punjenje, punjač i LiPo aku.  Navodno puni se isključivo specijalnim punjačem a aku kad je montiran na moped - prima istu struju sa statora-reglera kao i svaki drugi , pa me interesuje u čemu je kvaka sa tim navodno 'specijalnim-skupim' punjačima . Verovatno može da se puni i sa regularnim (osim sa onim koji imaju mod za duboko pražnjenje)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koristio sam i upravo koristim lipo akumultor.

Punjenje ne sme da predje 15v i voli da se puni brzo, vecom amperazom (znaci ne desetina kapaciteta kao kiselinac ili agm).

Zimi se drzi polupunim.

13.6-13.7V je voltaza punog kapaciteta, 12.9v je prazan i blizu ostecenja.

Dopunim ga kada zatreba pametnim punjacem koji nema LiPo mod ali u rezimu za auto (5A). Ne treba vise od 20 minuta da se posle zime totalno napuni. 

Ima jaku startnu struju, u voznji brzo povrati kapacitet koji startovanjem izgubi, traje dugo i lagan je.

Od mana, kosta dosta, ovaj od 48Wh koji koristim je oko 15000 dinara. Ne voli "curenje" struje i diskretni potrosaci ga uniste (alarm i sl...)

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Imam mali CTEK pametni punjač i imam neki 'hand made' što su matorci masovno pravili na poslu sa viškom materijala, taj DIY punjač komotno možeš da koristiš kao švajs aparat, na prazan aku od automobila , povežeš i anasuješ u roku od minut, bez da štucne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ćao društvo, opet jedno pitanje:

Za šta služi "pahuljica" mod na Lidlovom pametnom punjaču ? Uputstvo mi nije trenutno pri ruci, a na nekoliko mesta sam video da  AGM akumulatori zapravo treba u tom modu da se pune, a ne u modu "motocikl".
Da li je to tačno, i zašto je tako ?

Inače imam LP AGM akumulator, ne pravi nikakve probleme trenutno, ali napon mu par sati posle punjenja padne na oko 12.6 , tako da predpostavljam da će uskoro (na proleće) trebati da se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne drug, punis na "Moto" modu... Ta pahulja gura mnooogo struje brzo i koristi se za akumulatore od 45A na gore...

 

Objasnim kasnije ako treba a mozes mi i verovati, da ne duzimo :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Verujem, nemam razloga da ne verujem - tako sam i radio.


Nego bas sam ovde na forumu pročitao da neko ovo pominje, pa onda i na nekom yt videu komentar sa nekoliko like-ova. Pa rekoh hajde da se raspitam / proverim.
Hvala na odgovoru @N.F.S.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lipofe tip akumulatora voli rapidno punjenje, znaci kratko i velikom amperazom.
AGM je pod vrsta kiselinaca samo sto je elektrolit "zarobljen" u apsorbcionom materijalu.
Prija im sporo punjenje, malom strujom..

Na njima i pise tako, desetinom nazivnog kapaciteta..
Tako da ukoliko vozis npr. 12v 8Ah bateriju, punis je sa 800mA (0.8A)...

Sent from my motorola one using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja