Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje akumulatora

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12232 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bolje puniti slabijom strujom duže vreme. To sam možeš da vidiš kada acu priključiš na punjač, na ampermetru očitaš koliko ampera vuče. Ako je u početku do 1/10 C (kapaciteta akumulatora) biće u redu pošto će struja vrlo brzo pasti i posle nekoliko sati doći ispod 0.2A što će značiti da je acu pun. 

Znači, kad priključiš acu na punjač  vidi posle 5 minuta koju struju pokazuje Ampermetar, ako je acu 14Ah to je 1/10 C = 1.4A i to je ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Bas zato sam ovu pricu i pokrenuo jer vidim da su uglavnom oko 1A pametni punjaci, a ovaj je 10x jaci. 

 

Nema tog momenta od 5min cekanja pa da lagano spusta :)Kada prikljucim, na pola sekunde skoci kazaljka na pola skale i padne levo na nulu. Kad je na nuli to je pokazatelj da je pun. 

Jedino sto nema tog zadrzavanja na nekom od podeoka ni sekundu vec samo inicijalni skok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12232 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Neprecizan ti je taj ampermetar tako da ne možeš tu mnogo sa vidiš i zaključiš. 

Ostaje ti samo "vremensko" punjenje - ostavi acu da se puni 5 sati i prati napon na povezanom multimetru pošto gledanje u taj ampermetar nema svrhe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Niti imam sta da povezem niti znam da koristim. Na pocetku rekoh struja i ja smo u svadji :P Imao sam multimer, ali ga je sprzila TA pec skoro. 

I dalje ne kontam da li uopste sa konkretno ovim prostim punjacem i 10A smem da punim. Bez obzira na dodatni uredjaj kojim bi se pratio tok punjenja, 10A je svakako nepozeljno, ako mogu da zakljucim iz price. 

Svakako malopre sam ga drzao 1h na punjacu pa sta mu bude. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12232 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A onda kupi u Lidlu onaj "pametni" za 2000 dinara i nemoj više da se mučiš sa tim punjačem :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 300 postova

A da tek vidiš sa koliko se ampera puni kad ga voziš
10A je maksimalna struja koju taj punjač može isporučiti a akumulator uzme koliko mu treba no poslušaj ti čika Arakisa i zaboravi na brigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
58 minutes ago, Arakis said:

A onda kupi u Lidlu onaj "pametni" za 2000 dinara i nemoj više da se mučiš sa tim punjačem :)

Njega i videh pa sam poceo da razmisljam da li taj ili mi je i ovaj moj ok :) (sa tehnicke strane)

Kad smo kod njega, da li je stvarno iole pametan ili je neka sprdacina od pameti s obzirom da se pametni krecu oko 6000, a on je samo 2000din?

 

41 minutes ago, croarcher said:

A da tek vidiš sa koliko se ampera puni kad ga vozišemoji6.png
10A je maksimalna struja koju taj punjač može isporučiti a akumulator uzme koliko mu treba no poslušaj ti čika Arakisa i zaboravi na brigu.

Ne znam to. Sa koliko se puni dok vozim? 

Ahaaa znaci munjac ne gruva max koji moze vec aku uzima. Pa nisam znao ni to :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12232 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da je tako. Možeš da puniš akumulator sa punjačem od 100A, bitan je napon a akumulator uzima struje koliko mu treba. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
IBC4000-e1520583069180.jpg
WWW.AKUMULATOR-SHOP.RS

-Oznaka modela: IBC4000 -Mogućnost punjenja Litijumskim baterija i...

 

 

Nisam ga jos uzeo, ali pala je odluka za ovaj Pro User IBC4000. Pre svega za motor, a vidim da je i za AGM sa start stop sistemom i to mi treba za kola. Ima klasicne stipaljke i fixni miki maus kablic za motor. Skuplji od Lidla i nije papren kao C-tek, ali mi pokriva sve sto imam. 

Ima li neka bitna serijska mana koju nisam nasao na netu pa da se ne zeznem ili je korektan brend, model? 

Na YouTube nijedan video :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Imam neko pitanje za ovaj punjac. Kada nakacim na kola uvek mi odradi na pocetku za minut dva neka merenja, dize napon i uvek mi krece sa dve crte (svaka je 20%) pa ga puni satima i satima iako je pre par dana napunjen aku. 

Da li tako i tebi radi? Zar ne bi trebao ako je aku pun pa ga dopuni to malo procenata bukvalno za odredjeni broj minuta ili pola sata ili je onaj princip da prvo prazni aku do nekog procenta pa ga iznova puni (u ovom slucaju od 40%)? 

 

Moto aku kad sam nakacio posto je takodje bio pun prikazao je da blinka poslednja crtica i bukvalno posle 5min zavrsio.

 

Zasto me zeza za kola nije mi jasno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

treba da staviš sijalicu od 12v 10w u red vezano i preko nje puniš.Znači jednu klemu spojiš na aku drugu na žicu koja ulazi u sijalicu a drugu žicu koja izlazi sa druge strane sijalice spojiš na klemu.

Dobićeš da aku puni sa 0.83 A i to ti je idealno za moto akumulatore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Sasa ns 1 imam pametni punjac sa linka iznad koji sve sam radi. Nikakvo budzenje. Pitam konkretno za taj punjac na kom principu moze da radi jer svasta sam citao, a user manual je vrlo oskudan. 

I pitanje je za "problematicno" (meni neobicno) punjenje auto akumulatora dok je moto ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Ne znam da li si čitao ovo uputstvo za taj punjač

https://www.akumulator-shop.rs/wp-content/uploads/2018/02/Pro-user-IBC4000-IBC4000B.pdf

Rekao bih da u njemu ima dovoljno a mislim i da su pametni punjači ove klase napravljeni da rade bez mnogo filozofije i da se sve svede na to da ga priključiš na akumulator.

Takvo ponašanje punjača bi moglo da ukazuje da je loš taj akumulator za kola.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da, to je uputstvo koje se dobija uz njega. 

Sve je jasno sto se tice koriscenja samo nema tehnicki detalj (kako neki kazu) da li pun aku obara do neke tacke pa ga iznova puni ili ako je aku prazan samo 10% da dopuni samo tih 10% za neko kratko vreme umesto uvek iznova "od nule". Suludo mi je da uvek obara pa ga 10h puni ako nema realne potrebe. 

Akumulator je inace nov, proveren u radnji i kod nezavisnog elektricara.

Sto kazes jeste sumnjivo ponasanje, ali nebitno da li ga vozim, parkiram pa nakacim ili gapunim pa ostavim dan ili nekoliko dana uvek mi startuje sa 2 od 5 crtica iliti sa 40% kako kaze knjiga. On da je pun samo 40% ne bih mogao ni da upalim kola..tako? Inace vergla veselo tako da tih 40% po toj logici ne bih rekao da je realno stanje napunjenosti jer bi bilo problema kod paljenja. 

Sve mi je cudno :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Jedno pitanje za ovaj pametni iz Lidla. Dopunu akumulatora odradjuje bez problema ali prazan akumulator nikako. Znaci treba mu neki inicijalni napon (ne znam koliki) da bi krenuo sa punjenjem. Da li je to normalno ?

Pre neki dan komsinica ostavi svetla na kolima par dana i akumulator padne na 0 V. Probam ca pametnim celu noc ali nista. Na kraju sam napunio sa starim klasicnim punjacem bez problema. Kako to resiti ?

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ili ako nemaš drugi punjač a imaš kablove, prikačiš se na zdrav akumulator da se malo podigne napon pa ga posle puniš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Mogli su da smisle nacin i da se probudi mrtav akumulator. Ja imam i glupi punjac ali sta ce onaj koji ima samo pametni ? Kao imas punjac a treba da se dovijas sa trikovima / komsijama...

Jel postoji neki "pametni" da radi od nule ?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3492 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 5.5.2020. at 10:04, Ferty_ je napisao:

Da, to je uputstvo koje se dobija uz njega. 

Sve je jasno sto se tice koriscenja samo nema tehnicki detalj (kako neki kazu) da li pun aku obara do neke tacke pa ga iznova puni ili ako je aku prazan samo 10% da dopuni samo tih 10% za neko kratko vreme umesto uvek iznova "od nule". Suludo mi je da uvek obara pa ga 10h puni ako nema realne potrebe. 

Akumulator je inace nov, proveren u radnji i kod nezavisnog elektricara.

Sto kazes jeste sumnjivo ponasanje, ali nebitno da li ga vozim, parkiram pa nakacim ili gapunim pa ostavim dan ili nekoliko dana uvek mi startuje sa 2 od 5 crtica iliti sa 40% kako kaze knjiga. On da je pun samo 40% ne bih mogao ni da upalim kola..tako? Inace vergla veselo tako da tih 40% po toj logici ne bih rekao da je realno stanje napunjenosti jer bi bilo problema kod paljenja. 

Sve mi je cudno :stabre:

Akumulator sa 40% kapacitetom će bez problema da pali auto, samo može da bude problem ukoliko bi to verglanje trajalo duži period.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

I dok mu nakacis sijalice, releje, zavrsis srednju elektro radi sbega toga, kupis unimer da bi pratio radi li to sto treba da radi i zamolis ga jos malo :jee:

 

Kupio pametni 4500, kupio glupi 5000, unimer da valja nema ispod 2, 3.000.

Za te novce kupis 4 nova prosecna aku ili dva skupa. Svaki neka traje samo po 2-3god bez ikakvog odrzavanja, a trajace duze pa izracunaj. 

Generalno neisplativa investicija osim za one koji imaju nekoliko vozila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
11 minutes ago, zika56 said:

Akumulator sa 40% kapacitetom će bez problema da pali auto, samo može da bude problem ukoliko bi to verglanje trajalo duži period.

Da, samo sto za moju hondu nc to ne vazi. Cim malo oslabi ne moze se upaliti, a ako ipak nekako skopca, nece dct da ubaci u brzinu ili upali gresku. Malo i pametni motor zeza :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3492 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, Ferty_ je napisao:

Da, samo sto za moju hondu nc to ne vazi. Cim malo oslabi ne moze se upaliti, a ako ipak nekako skopca, nece dct da ubaci u brzinu ili upali gresku. Malo i pametni motor zeza :)

Pad kapaciteta ne mora obavezno da znači i pad napona (u nekom kraćem periodu verglanja).

Čak i sa 15% kapaciteta motor pali (ukoliko je u dobrom stanju). 

A vrlo je bitan i razlog zbog kog je došlo do gubitka kapaciteta.

Ukliko bi ste izvršili kapacitivnu probu vaših akumulatora (koji funkcionišu dobro i za koje mislite da su u "top" stanju), grdno bi ste se začudili kad vidite rezultate.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Gubitak iskljucivo zbog stajanja motora duzi period, a vuce i alarm. Standardna zimska boljka ili kad nisam kod kuce duzi period

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja