Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje akumulatora

Recommended Posts

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Jesam tezak glupan ali da pitam.

Motor mi je 2008 god.uz njega je dosao i akumulator Yuasa 12V 9Ah.

Akumulator radi manje vise ok negde u martu ili aprilu sam mu dodao po malo destilovane vode u neke celije,nista preterano nije falilo.

Do sada mi se mozda 2-3 puta bio ispraznio da nisam mogao da upalim motor ali sam ga napunio c-tek-om (onako direktno na motoru) i onda je radio.

Danas resim da ga skinem sa motora i stavim na punjenje pa da ga posle unesem u kucu,posto sam zurio prikacim ga i odem kada sam se vratio on napunjen rekoh da pogledam i nivo tecnosti kad ne vidi se nista celije skroz prazne.

Da li sta vredi da mu sipam destilovane vode,zivim na selu pa ovde nemam gde da kupim kiselinu ili ako bi mu sta pomoglo da izvadim kiselinu iz auto akumulatora koji je crkao ali ima kiseline u njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Jesam tezak glupan ali da pitam.

Motor mi je 2008 god.uz njega je dosao i akumulator Yuasa 12V 9Ah.

Akumulator radi manje vise ok negde u martu ili aprilu sam mu dodao po malo destilovane vode u neke celije,nista preterano nije falilo.

Do sada mi se mozda 2-3 puta bio ispraznio da nisam mogao da upalim motor ali sam ga napunio c-tek-om (onako direktno na motoru) i onda je radio.

Danas resim da ga skinem sa motora i stavim na punjenje pa da ga posle unesem u kucu,posto sam zurio prikacim ga i odem kada sam se vratio on napunjen rekoh da pogledam i nivo tecnosti kad ne vidi se nista celije skroz prazne.

Da li sta vredi da mu sipam destilovane vode,zivim na selu pa ovde nemam gde da kupim kiselinu ili ako bi mu sta pomoglo da izvadim kiselinu iz auto akumulatora koji je crkao ali ima kiseline u njemu.

Koliko znam samo destilovana voda. Svi ti hemijski busteri su kratkog daha. Sve zavisi koliko je dugo bio suv.Normalno je da izvetri tečnost zato je periodična  kontrola obavezna jer aku se greje prilikom punjenja što vožnjom što punjačem i naravno isparava tečnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Znam i ja da se dodaje destilovana ali me brine sto unutra nema nicega da li onda vredi sipati destilovanu vodu?

Nisam mislio na nikakve hemijske bustere nego kiselinu iz auto akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Vredi. Ja sam potpuno isto tako imao potpuno PRAZAN akumulator, znaci okretao sam ga naopacke i nije bilo ni kapi icega. Dolio vodu dokle je trebalo, napunio, i to leto je radio kako treba, posle sam ga prodao. E sad kako ce drzati po ovoj hladnoci to ne znam. Proveri punjenje na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ljudi kad vam kazem, ja sam samo dolio destilovanu a accu je bio POTPUNO prazan/suv, Nikako kiselinu ne dodavati jer je kiselina upila u ploce i sta vec jos. Nek proba samo sa destilovanom vodom i nek napuni, a ako to ne uspe nek nosi u sevis, nemoj sam da se zeza sa kiselinom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2461 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Samo destilovanu i puni ako su ćelije u redu. Ja sam kao omladinac u nedostatku destilovane vode sipao kišnicu da dopunim ćelije. Mrzelo me da pešačim do pumpe po destilovanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

pre godinu dana su bile velike hladnoce i kupim preventivno aku 45ah jer mi blek hors 3 godine star pravio probleme na 3 nedelje,ali proguglam i sa obicnim punjacem 5a kad bude pun -izmerim kiselinu i napon i  zavsavam punjenje sa od nekoliko sati punjenja sa 1a, i spasim aku radi normalno a nov sam prodao.sSa tim punjacem sam punio 1a yuasu 10ah jednom mesecno 9  godina i kineza 5  godina i jos uvek rade.Zadnjih godinu dana po preporuci jednom mesecno ih dopunjavam do max i leti i zimi jer su stari i jer mu se produzuje zivot za 50% ,znaci od kad bude nov stalno ga dopunjavati jer je poenta u punom akumulatoru.E sad meni nije jasno zasto kad se napuni aku koji ima 12,6 volti pre punjenja  ,posle ima 12,9 i tako stoji danima ako nije na autu.Kad se montira za 1 dan padne na 12,6iako se vozi-Koja je poenta punjenja ako posle jednog dana  napon bude isti kao i pre to bi trebalo da znaci da je isto pun  -nikako mi nije jasno,ili jepoenta u tome da ako se ne doponjava bi brze padaao napon -brze bi propadao aku

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Juce sam mu sipao destilovanu vodu i sinoc kada sam posao na posao prikljucio na punjac stavio sam na "recond" mod (RECOND: Recondition of deeply discharged batteries.)

Sada sam stigao sa posla i pokazuje da ga je napunio.

Videcu sutra ako budem stigao da probam da upalim motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Juce sam mu sipao destilovanu vodu i sinoc kada sam posao na posao prikljucio na punjac stavio sam na "recond" mod (RECOND: Recondition of deeply discharged batteries.)

Sada sam stigao sa posla i pokazuje da ga je napunio.

Videcu sutra ako budem stigao da probam da upalim motor.

Znaci od juce ujutru stoji skinut sa punjaca u montaznoj garazi i danas uspeo da upali motor,nemam unimer da vidim sta on kaze,sutra ujutu kad podjem na posao opet cu ga staviti da se puni do uvece a uvece cu ga uneti u kucu do proleca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Nisam u mogucnosti da ga sada palim,ovih dana radim,sada cu ga uneti pa cu na prolece da ga iznesem napunim i prikacim na motor tada cu da vidim da li ce da drzi struju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Uradicu tako,sada imam svoj punjac pa mi nije problem.

Za ovih skoro 8 godina sam ga punjacem dopunjavao samo jednom s proleca kada ga iznosim iz kuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prema karakteristikama odličan je i za punjenje i za dopunjavanje akumulatora...a i cena je super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Ja ga imam vec 2 meseca,odlican..za te pare.2u1 pokriva moto i auto akumulatore.platio sam ga 3600din.ima tri rezima:moto(0.8A)auto i brzo punjenje(3.8A),zastitu od spajanja klema,puni aku 6v i sve sto moze da ima neki punjac..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja