Jump to content

Moto Zajednica

Nova Aprilia SportCity 200 - radan temperatura

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd, Cherry Spa

Ljudi totalni sam laik pa Vas molim za misljenje.

 

Motor povremeno dize temperaturu preko pola skale, sto je normalna radna temperatura. Naravno kad ukljuci ventilator obori ga na pola. Kako mi je skala podeljena na 6 podeoka,  nekoliko puta mi se desilo da posle nesto duze gradske voznje, kreni stani, podigne temperaturu na peti podeok.

Da li to ima veze sa tim sto je masina nova, receno mi je da prvih 500 km ne prelazim preko pola gasa, mislim da nisam, ali ni to nisam siguran jer pre neki dan sam pokusao da ga malo razvucem i shvatio sam da se rucica za gas nemoze jos puno povlaciti u odnosu na ono koliko sam ja do tada povlacio. Mada do tada nisam prelazio 80.

 

Od obaveza nemam vremena da ga oteram u servis pa molim nekog ima od iskusnijih kolega da napise koju. Andrej, Najzli i ekipa.

 

 

I ako moze neki koristan savet oko voznje skutera sto se tice same masine, sta ne treba raditi, sta mu prija sta mu ne prija i to...

 

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Murinjo,

 

Videh ovakvu temu već negde  ::) no nisam ni tamo znao šta da ti kažem. Nemoj uopšte da lupaš glavu oko tog problema, nego telefon u ruke i zovi onog od koga si kupio, insistiraj da ti daju objašnjenje. Cenim da bi oni mogli da ti pomognu. Ja nema iskustva sa skuterima, ni u tehničkom smislu a ni u vožnji. Sva moja iskustva sa skuterima se svode na iznajmljivanje na moru. :-\

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd, Cherry Spa

Ma to sam odmah uradio, ali po njima je to ok.

 

Mislim da cu ga oterati u ovlasceni srvis. Nego nemam vremena od posla.

 

Javi se Andrej!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Ja imam novog beverly-a 250 ... ista je stvar i kod mene , kreni stani ... i skoro do crvenog dodje , naravno stalno pali ventilator ... sta ja znam ne izgleda normalno ali izgleda da tako mora  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd, Cherry Spa

Cuo sam se sa jednim drugarom koji je prosle godine kupio Apriliu kao moju, njemu je temperatura zakucana na pola. Kaze da se neseca kada mu je motor palio ventilator pa cak i kada je napolju temperaura preko 30 i vise stepeni. I ako mu se desilo, nije vise od dva do tri puta za jednu kockicu preslo preko pola.

 

Nekoliko ljudi mi je reklo da proverim nivo rashladne tecnosti u hladnjaku, sto sam i u prospektu motora procitao. I majstor u servisu mi je reko "Dodji da proverimo tecnost"  ??? :-\

 

Videcemo sutra. Posle posla pravac servis.

 

A ja sam ti covek slucaj, uvek se ovakva sranja meni desavaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Tako je i meni oduvek kada su temperature ovako visoke i kada ga vozim po gradskim guzvama... mislim da ne bi trebalo da se nerviras oko toga... pa i na kolima se stalno pali ventilator pa se ne nerviras...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajd da se javim :)

 

Gledaj, to nema nikakve veze. Sipaj i vozi.

Normalno je da se kada su topliji dani ventilator pali prilikom kreni-stani voznje od semafora do semafora. Trebalo bi, medjutim, da se temperatura relativno brzo smanji kada krenes malo duze bez stajanja, recimo potegnes duz Sajma ka Adi (ako nema saobracaja).

ja se ne bih nista brinuo...

samo bih gledao da mi je suvozacko sediste sto cesce "optereceno" nekom devojcicom u besnim stiklicama ;) a jos ako je neki besni sortz ili super minic ajooooj pa kako ti ocekujes da se spusti temperatura???  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd, Cherry Spa

znaci nema zime!

 

A sto se suvozacevog sedista tice, optereceno od prvog dana. Mala voli da se vozi, ne mogu da je skinem sa motora. ::)

 

Juce joj kazem, da nismo preterali, od prvog dana maximalno opterecen motr, mozda je trebao da se malo razradi? A ona "A sta sedesava kad neko ko je tezak 140kg kupi motor?"

 

Raspitao sam se malo oko ovog problema. Bugarski kaze, pumpa sljaka verovatno je malo tesnije spakovan u fabrici trebalo bi da prestane u prvih 1000km dok sve u masini nelegne kako treba. Dodao malo tecnosti u hladnjak i teraj mile.

 

S' druge strane razgovaro sam sa jednim ponznanikom koji je ovu Aprilijicu uzeo prosle godine, takodje novu, i on kaze da za godinu dana mu se nije upalio ventilator vise od 5 puta, tipa bas kad su bile velike vrucine.

 

Pa mi neko kaze, nebi smelo otici ce karike.

 

Videcemo, nadam se da ce se srediti.

 

No dobro, daj nesto vedrije.

 

Merio sam potrosnju, i za 195km po gradu, doduse nisam silovao, i nesto malo preko 8l stalo u rezervoar. Do cepa!

 

A majsto rekao u pocetku ce malo vise da trosi dok se ne razradi. Ja sam i sa ovim odusevljen. Sipam na Molu Visnjicka ulica.

 

E jel ima neko iskustva sa Oktan powerom ili necim slicnim?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja