Jump to content

Moto Zajednica

Moja kolekcija MZ motocikala

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Pa kako mi MZ nije registrovan mozda bi i ja mogao malo da se igram, u krajnjem slucaju cu opet izhilznovati cilindar na standard :) ali nista pre jeseni :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Cilindar na mz je liven oko hilzne nije upresovana u cilindar i ako to budez radio obavezno upresovati na vruce i na vrhu falc da ako dodje do blokiranja da je klip nebi izvukao iz cilindra Deki spominjao si neki karburator imas li nesto0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Imam svasta,pa i taj 54 izmedju ostalog.O prodaji nisam razmisljao,redak je i tesko se nalazi,ima na e/bayu,jbg,ovako kod nas,mozda kod ovih sto se bave kojekakvim ultralakim letelicama.... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Evo nas drugar je lepo napravio upustvo za up fotki..

po meni najbolje i najlakse..

lepo je kada se fotka vidi odmah u postu, a ne kao mala i prevelika ..

kad je kliknes..a ono ogroman fuzaster se vidi.. posle pola sata..

 

http://forum.bjbiker...05#entry1078105

 

 

Svaka cast na entuzijazmu oko mzova :takoje:

 

Svojevremeno sam isto imao ideju da pravim endura od 251, ali kolega "Zverinjak" me je brzo razuverio.. on ima puno iskustva i znanja oko toga, kao i Boban choper sa Vidikovca, koji je proslih decenija vrsio silne projekte budzenja motorina..

Obojica su stari ko biblije :D ali sigurno voljni bar savetom da pomognu..

pogotovu danas kada su cene Japanaca postale pristupacnije obicnoj raji..te budzenje mz-a spada u egzotiku..

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Tvoje je da kazes cenu a ja da vidim dali mi odgovara Imaju ljudi svasta u ponudi ali treba to prodati 0takoje.gif

 

 

Kazem ti,nisam razmisljao o prodaji,imam tu neke agregate koje radim,pa kontam da ce mozda naci svoju primenu,inace ja kao sto vidis sakupljam sve i svasta,pravim kojesta za svoju dusu,slabo me zanimaju frizirane i rizicne po trajanju masine,mislim na trke,vec masina iz koje mogu da izvucem maksimalne performanse bez bojazni da ce to zaribati isl,al znam da je to zaraza samo takva,ko se navuce na taj adrenalin...uhhh.Boze zdravlja,nismo daleko,videcemo se pa cemo pricati,to je pametnije od ovoga. :takoje:

 

@Vlajko

 

Ja sam napravio enduro od MZ 250 ETZ,testirao ga,i zadovoljan sam,to nije vise klasican MZ,vec ozbiljna naprava za kojekude,sada radim na estetici,i nekim sitnicama,kada imam vremena za svoje masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

... sa sve bravicom na bubregu!

 

Blago motoru kome ovaj čovek gazduje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja jedno glupo pitanje da li je to bila neka serija ts sa etz masinom ili je to ubacen motor u ts ram od etz0stabre.gif

 

Nije bilo takve serije, Masina od ETZ-a je nakacena na ram od TS-a, a i prednja viljuska i tocak su takodje ETZ. Meni licno se vise svidja ovaj ram od ETZ-ovog ( uliva mi vise poverenja, deluje jaci ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Kolekcija je ti super TS sa etz motorom bas izgleda nabijeno a najvise geometrijom lici na 251 model

Dali mozda ims neki ostecen klip od Ceze i koja je najveca specijala ca CZ0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Kolekcija je ti super TS sa etz motorom bas izgleda nabijeno a najvise geometrijom lici na 251 model

Dali mozda ims neki ostecen klip od Ceze i koja je najveca specijala ca CZ0takoje.gif

 

Koliko se sećam fabrička mera klipa za CZ 250 enduro je 69.00mm, a najveća mera je 70.50 ili(71.00).Originalni klip teško možeš nabaviti, ali kopija nije problem.Pokušaj da potražiš kopiju na br.tel.063517204...reč je o novom klipu, stim da zazor između klipa i cilindra bude min.0,08 mm, da se izbegne zaribavanje.Što se tiče TS 250 sa ETZ mašinom, najbolja je varijanta postaviti zadnju viljušku isto od ETZ 250 koja je nešto duža od TS i 251...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Ja jedno glupo pitanje da li je to bila neka serija ts sa etz masinom ili je to ubacen motor u ts ram od etz0stabre.gif

 

Nije bilo takve serije, Masina od ETZ-a je nakacena na ram od TS-a, a i prednja viljuska i tocak su takodje ETZ. Meni licno se vise svidja ovaj ram od ETZ-ovog ( uliva mi vise poverenja, deluje jaci ) .

 

Pitanje da li je sigurniji ram od ETZ s obzirom da noseća kutija ispod rezervoara je od lima, a kod TS su 2 cevi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

...zadnju viljušku isto od ETZ 250 koja je nešto duža od TS i 251...

 

Ovu krivu Drinu nismo uspeli da ispravimo: godinama se Mihac i ja ubeđujemo po pitanju te zadnje viljuške. Ja kažem da je na 251 kraća a on da su iste, ovlaš merenjem nismo našli razliku ali je merenje ipak bilo ovlaš.

 

I tako je ostalo, ja i dalje tvrdim da je kraća a on da nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

...zadnju viljušku isto od ETZ 250 koja je nešto duža od TS i 251...

 

Ovu krivu Drinu nismo uspeli da ispravimo: godinama se Mihac i ja ubeđujemo po pitanju te zadnje viljuške. Ja kažem da je na 251 kraća a on da su iste, ovlaš merenjem nismo našli razliku ali je merenje ipak bilo ovlaš.

 

I tako je ostalo, ja i dalje tvrdim da je kraća a on da nije.

 

evo da kazem i ja na 251 je kraca viljuska.. 0takoje.gif za par cm pa je ceo 251 kraci za oko 4-5cm od 250.. 0takoje.gif

 

Uocliva je i ralika u polozaju Z. Amortizera.. 1zdravo.gif kao i u sipci koja spaja viljusku(kod 250 kockasta kod 251 cevasta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja