Jump to content

Moto Zajednica

najveca glupost do sada

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Moj drugar je pre neki dan registrovao Apn 6 2004 god na zute table, nisu ga zezali.... :Mina:

Вероватно неће ни мене пошто је 3 године млађи, али ако буду тражићу од увозника Хидрије да ми да неки доказ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Kao više decenijski vozač(svih motornih vozila) i instruktor vožnje za sve kat, bezbroj puta sam se uvjerio u nestručnost " stručnih" osoba (koji pišu zakone i koji se pitaju u saobraćaju), kako to policija voli kazati kada se osporava neki zakon ili nepravilnost na putu. Kao da je zakone pisao Bog, a ne neki "teoretski" stručnjak, koji možda nema ni položen vozački ispit. Bez prakse nema ništa.

Ponekada pratim SAT, šta priča onaj Alvirović, pa ono ne bih pas sa maslom pojeo, koliko se uliziva policiji i vlasti, pa kako objašnjava put, stvarno je smiješno, kao eno rupe, pa ova krivina je opasna, pa ovdje je klizavo, pa ima pješaka, pa naseljeno mjesto, kao da pazimo, stvarno smiješno, RTS zaslužuje boljeg, stručnijeg i mlađeg voditelja.

Ovih dana na tv je bilo dosta riječi o bezbjednosti motociklista, i na kraju se svede priča o kritkovanju bajkera, (kao bajkeri krivi) od strane "stručnjaka" do voditelja, opet smiješno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Pozdrav, nov sam na ovom forumu, ova tema oko registracije me interesovala.

Vozim Kymco Agility City 50 4T, uspeo sam da ga registrujem uz potvrdu uvoznika (da ne ide brže od 45km/h)

tu potvrdu uvoznik naplaćuje 1000 din

 

opet nije strašno, izašlo me 2300din + potvrda, ukupno 3300din

pre tri godine sam platio 8000 din, pa dve godine po 4500-5000 din

 

Moja je sestra juče registrovala njenog pežoa (Kisbee 50) bez te potvrde o ograničenju,

samo je pokazala račun od kupovine motora gde piše ograničenje brzine... Znači može i tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

da li je normalno da se polaze kategorija A1 samo zato sto apn4  u fabrickom stanju ide 48km/h a ne 45km/h kako sadasnji zakon nalaze?

mislim da nije normalno da on zbog toga prelazi u motocikle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

da li je normalno da se polaze kategorija A1 samo zato sto apn4  u fabrickom stanju ide 48km/h a ne 45km/h kako sadasnji zakon nalaze?

mislim da nije normalno da on zbog toga prelazi u motocikle

druze, lajes u vetar...koga boli ona stvar za tvoje probleme...da smo kitili bandere posle oktobarskie revoluciju tom zgadijom koja je sad na vlasti ne bi se ove stvari desavale...

 

MUP doneo propis samo za tomos motore i svi oni nesrecnici koji voze te motore mnogo godina sada moraju da se cimaju sa kategorijom...a razne zujalice od 50ccm se registruju i dalje na zute table.

ili najgrdje sto je ogranicena reg za atv/quad na 15kw...i onda gledas po gradu quadove sa automobilskim tablicama ili traktorskim i to tako prolazi...voze se ljudi za sve pare...

 

 

a onom kolegi kojem su uzali 1000 dinara za potvrdu. to da razglasis svima koje znas. vrhunac bezobrazluka uvoznika.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Biciklasa (pomoćnim) motorom

Ovde sam se večeras učlanio jer planiram da kupim Biciklu sa (pomoćnim)Motorom...

Kolio sam video iz vaših razgovora mora takvo vozilo da se registruje kao prvo,drugome zanima dali je to trajno ili godišnje kao i kolikose za tako nešto plaća?

Druga stvar kkoja mi je jako važna da li treba da posedujem neku dozvolu jer ja nemam dozvolu za bilo koje vozilo a čuo sam da ne treba baš ništa od toga osim možda registracija....

Lik moji mi prodaje tu biciklu jwe rekao da nema sedijski broj na motoru pa zato ne treba e sad ja vas pitam da li je to neka mućka,proveriću opet sa nekm ljudima u komšiliku koji vrše prenos registracije pa ću svratiti i pitati a u toku probne vožnje ću navratiti opet do njih da ga lepo pogledaju....

I treća stvar mislim da se obični stavlja motor od 30cc zar ne?što znači da može da dostigne brzinu i o 30kmh a ovde je neko napisao da je sve do 25kmh brzine ok i da ne tzreba dozvola a možda i registracija,oki za registraciju nije problem ne verujem da je to nešto mnogo ,ako je za Yuga oko 12000 din onda je za ovo možda do 1,5-2000...

Molim vas odgovorite miu što kraćem roku na mojapitanja i šta daradim jer mi se sviđa kako izgleda ta bicikla,ima rezervoar d možda 2,5l tamo gde inače i na motociklma stoji,ima skoro duplu manju stublinu i neobično veliki karburator a auspuh ide na dole,znači na asfalt ispušta otrov...jedino što su mi gume sumnive,trebalo bi dea ima i veću karoseriju,na žalost zaboravio sam kako sezove motor ai na kraju je znak plus a možda je prvo slovo d pa ako neko zna neka mi odgovori...Očekujem ujutru odgovore jer sutra idem da viddim u mahinu...Pozz za sve Bajkera od jedng Punwra  Skins Heada_(no nazzi već onog dobrog radičkog)....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U novom sadu, a verovatno i svugde u srbiji, promena prebivalista u novoj vozackoj se placa skuplje 690 din nego promena stare vozacke na novu, uz to pri zameni stare vozacke na novu dobija se gratis promena prebivalista.

Jebala ih nova vozacka kad u njoj ne mogu da promene adresu preko cipa, jer im ovako odgovara..

U vozacku su kurvinski upisali samo grad , ali ne i punu adresu, pa pretpostavljam da ne treba promena prebivalista ako se ostaje u istom gradu.

Zanima me samo sto upisuju mesto prebivalista u vozackoj kada vozacku niti priznaju kao dokument identifikacije, nego vazi iskljucivo uz lk.

Kakve ima veze koji je SUP izdao vozacku dozvolu, kad su vozacke ravnopravne u Srbiji bez obzira iz kog su grada.

Vozacka treba da predstavlja podatke o stecenom pravu upravljanja  odredjenim voznim kategorijama, kakve veze ima gde si se rodio i gde zivis.. Potrebno je samo

da ima ime prezime i maticni broj, i kategorije.

Jos malo ce i u saobracajnu da pisu adresu , da bi pri bilo kakvom neslaganju mogli da uberu neku kaznu, deraci, i idioti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Kao više decenijski vozač(svih motornih vozila) i instruktor vožnje za sve kat, bezbroj puta sam se uvjerio u nestručnost " stručnih" osoba (koji pišu zakone i koji se pitaju u saobraćaju), kako to policija voli kazati kada se osporava neki zakon ili nepravilnost na putu. Kao da je zakone pisao Bog, a ne neki "teoretski" stručnjak, koji možda nema ni položen vozački ispit. Bez prakse nema ništa.

Ponekada pratim SAT, šta priča onaj Alvirović, pa ono ne bih pas sa maslom pojeo, koliko se uliziva policiji i vlasti, pa kako objašnjava put, stvarno je smiješno, kao eno rupe, pa ova krivina je opasna, pa ovdje je klizavo, pa ima pješaka, pa naseljeno mjesto, kao da pazimo, stvarno smiješno, RTS zaslužuje boljeg, stručnijeg i mlađeg voditelja.

Ovih dana na tv je bilo dosta riječi o bezbjednosti motociklista, i na kraju se svede priča o kritkovanju bajkera, (kao bajkeri krivi) od strane "stručnjaka" do voditelja, opet smiješno.

 

Тај исти Алвировић не зна да транвај има предност на Славији, а агенти у компанијама се које баве продајом џипова (као што је наш водитељ) би било боље да објасне сељацима ДА ИПАК НЕМАЈУ СВУДА ПРВЕНСТВО ПРОЛАЗА АКО ГА КУПЕ!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

 

Kao više decenijski vozač(svih motornih vozila) i instruktor vožnje za sve kat, bezbroj puta sam se uvjerio u nestručnost " stručnih" osoba (koji pišu zakone i koji se pitaju u saobraćaju), kako to policija voli kazati kada se osporava neki zakon ili nepravilnost na putu. Kao da je zakone pisao Bog, a ne neki "teoretski" stručnjak, koji možda nema ni položen vozački ispit. Bez prakse nema ništa.

Ponekada pratim SAT, šta priča onaj Alvirović, pa ono ne bih pas sa maslom pojeo, koliko se uliziva policiji i vlasti, pa kako objašnjava put, stvarno je smiješno, kao eno rupe, pa ova krivina je opasna, pa ovdje je klizavo, pa ima pješaka, pa naseljeno mjesto, kao da pazimo, stvarno smiješno, RTS zaslužuje boljeg, stručnijeg i mlađeg voditelja.

Ovih dana na tv je bilo dosta riječi o bezbjednosti motociklista, i na kraju se svede priča o kritkovanju bajkera, (kao bajkeri krivi) od strane "stručnjaka" do voditelja, opet smiješno.

 

Тај исти Алвировић не зна да транвај има предност на Славији, а агенти у компанијама се које баве продајом џипова (као што је наш водитељ) би било боље да објасне сељацима ДА ИПАК НЕМАЈУ СВУДА ПРВЕНСТВО ПРОЛАЗА АКО ГА КУПЕ!

 

Sad u nedelju baš gledam SAT tura do mora..ala čovjek s.re za sve pare..od bezazlene situacije i krivine on napravi crnu tačku na putu..Tipa pravac je ko pista, i zaista jeste puna linija i frajer neki sa Audijem aždajom pretiče kamion..AAA PREKO PUNE, OVO JE ZA ZATVORA, PA GA ZUMIRA..ne nego će ići do Budve za njim u pm.. -.-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

:lol:   :care:

U normalnoj drzavi stave patrolu pa kazni kamion ako ne propusti kolonu koja se pravi iza njega (koliko se secam, u zakonu pise da ako ima vise od XX vozila iza, mora da stane da ih propusti). E sad, moze biti da gresim...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Da, treba da ide do Budve za njim. Upravo nam je zato situacija u saobraćaju i takva, zato što zakon svako tumači onako kako mu se sviđa.

I ti vjerovatno voziš 50 kroz "naseljeno mjesto" iako okolo imaju tri kuće na tri brda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ako vozim automobil, da. Mada nije pitanje brzine nego preticanja preko pune.

 

Ne vozim pijan, ne prolazim kroz crveno, ne pretičem preko pune. Kakva god da je situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

Ma stavili bi isprekidanu, ali nisu imali :D

Prekidac uz'o odmor. Otish'o na more covek :D
Имали вишка фарбе :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja