Jump to content

Moto Zajednica

najveca glupost do sada

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Vidim ja da ovde j**e lud zbunjenog.Nema veze, sve u funkciji zamajavanja i pljačkanja naroda.Dok smo ovakvi i ne zaslužujemo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja ti napisah da može sa starom B dozvolom, a ne može sa novom. Pogledaj član 195, stav 6.

 

Mislis ovo:

 

6) B - Motorna vozila, osim vozila kategorije A, A1, A2, AM, F i M, čija najveća dozvoljena

masa nije veća od 3.500 kg i koja nemaju više od osam mesta za sedenje ne računajući sedište za

vozača,

 

To ti samo definise sta je B kategorija. A ne govori nista o tome da li dobijes automatski AM i M kad je polozis, sto je najvjerovatnije slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

To ti samo definise sta je B kategorija. A ne govori nista o tome da li dobijes automatski AM i M kad je polozis, sto je najvjerovatnije slucaj.

 

Ma jok, definiše vozačke dozvole, ispustio sam naslov te sekcije kada sam citirao, evo pogledaj :aha:

 

7. Vozačke dozvole za kategorije motornih vozila

Član 195.

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje motornim vozilima, odnosno skupovima vozila sledećih kategorija:

1) AM - Mopedi, laki tricikli ili laki četvorocikli,

2) A1 - Motocikli čija radna zapremina motora nije veća 125 sm3 i snage

motora do 11 kW čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od

0,1 kW/kg i teški tricikli čija snaga motora ne prelazi 15 kW,

3) A2 - Motocikli čija snaga motora nije veća od 35kW i čiji odnos snage

motora i mase vozila nije veći od 0,2 kW/kg,

4) A - Motocikli i teški tricikli čija snaga motora prelazi 15 kW,

5) V1 - Teški četvorocikli,

6) B - Motorna vozila, osim vozila kategorije A, A1, A2, AM, F i M, čija

najveća dozvoljena masa nije veća od 3.500kg i koja nemaju više od

osam mesta za sedenje ne računajući sedište za vozača,

 

Samo što pogrešno piše V1 umesto B1 i slično, jer su ovo očigledno prebacili sa ćirilice na latinicu, pa nisu sve prepravili kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo i na ćirilici (tu nema grešaka vezanih za pismo, skinuto sa sajta Skupštine Republike Srbije):

 

7. Возачке дозволе за категорије моторних возила

Члан 195.

Возачка дозвола издаје се за управљање моторним возилима, односно скуповима возила следећих категорија:

1) АМ - Мопеди, лаки трицикли или лаки четвороцикли,

2) A1 - Мотоцикли чија радна запремина мотора није већа 125 см3 и

снаге мотора до 11 kW чији однос снаге мотора и масе возила није

већи од 0,1 kW/kg и тешки трицикли чија снага мотора не прелази

15 kW,

3) А2 - Мотоцикли чија снага мотора није већа од 35kW и чији однос

снаге мотора и масе возила није већи од 0,2 kW/kg,

4) А - Мотоцикли и тешки трицикли чија снага мотора прелази 15 kW,

5) В1 - Тешки четвороцикли,

6) B - Моторна возила, осим возила категорије А, А1, А2, АМ, F и М, чија највећа дозвољена маса није већа од 3.500kg и која немају више од осам места за седење не рачунајући седиште за возача,

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

NIje ni cudo da se ljudi pokrve preko interneta, a uzivo uzivaju. :D

Kad kazem "definise sta je B kategorija" onda mislim na koja vozila se odnosi ta kategorija.

Znaci B kategorija su vozila koja su ovakva i onakva i nisu AM vozila (izmedju ostalih).

To "osim" npr A kategorije tu stoji jer je i motor laksi od 3500 i nema vise od 8 mjesta.

To ne znaci da neces dobiti i AM ako polozis za B, posto je uslov za AM PSP. (u svakom slucaju do sada bio)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Moram priznati da si uporan, ali i dalje ne čitaš pažljivo :nanana: Član 195 kaže i:

 

Возач возила В категорије има право да управља и лаким трициклима и

лаким четвороциклима, тешким трициклима чија снага мотора није већа од

15 kW и тешким четвороциклима, као и тешким трициклима чија снага мотора је

већа од 15 kW када напуни 21 годину.

 

Znači, ja ovde ne vidim da se pominje AM. Kompletan zakon možeš da preuzmeš ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

posto je uslov za AM PSP. (u svakom slucaju do sada bio)

 

AM kategorije do sada nije bilo, tako da PSP nije mogao da bude uslov za njeno dobijanje. Ko ima PSP moći će da ga zameni za AM (ako ima 16). Ko nema, može bez ikakvih uslova da polaže za AM (samo da ima 16 godina). Ko dobije novu B kategoriju, neće moći da vozi ništa na dva točka. Lepo pročitaj članove 195 i 196 iz kompletnog zakona (poslao sam link gore) i videćeš da je tako. Voleo bih da me demantuješ i da u tekstu pronađeš suprotno, odnosno da može i A1 da se vozi sa B, ali nažalost, nema toga :neznam:

 

 

Sta onda ima poseban prakticni ispit za mopede?

 

Mislim da trenutno niko ne zna kako će izgledati taj ispit, da li će biti praktične vožnje ili ne. Trebalo je za A da bude obuka (teorijska i praktična, slično kao za B), ali je za sada zadržano samoobučavanje, kao i ranije, samo što traje nedelju dana više i toliko više i košta, naravno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovaj zakon kao da je moja baba pisala.

 

"Возач возила категорије А2 може да управља возилом категорије А1.

Возач возила категорије А, може да управља возилом категорије А1, А2

и АМ,..."

 

Znaci Ako imas A onda smijes moped, a ako imas A2 (do 35kw) ili A1 onda ne smijes.

 

Ja mislim da je ovdje prikazana cista aljkavost i nebuloza. Isto tako su "zaboravili" da upisu AM i pod B.

Bas me zanima sta bi ti rekli da odes sa vozackom sa B i A2 kategorijom i pitas gdje da polozis za prdavca. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

To što ne piše u zakonu teško da se može uzeti zdravo za gotovo. Eto, recimo, sa novom B više ne može da se vozi ni traktor:

 

Трактором и радном машином може управљати само возач који има возачку дозволу за возила категорије F

 

A jedino motokultivator može da se vozi ako imaš bilo koju drugu dozvolu:

 

Мотокултиватором може управљати возач који има возачку дозволу за управљање возилом било које категорије

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@GhostMile

 

Imam dobru vest za tebe, a i za ostale, naravno :lol:

 

Zvao sam čoveka koji bi trebalo da se razume u to i rekao mi je da se sa novom B kategorijom može voziti moped, naravno i sa A1 i A2. Znači, ipak nije tako suludo kao što piše u onoj verziji zakona sa sajta Skupštine Srbije. Kaže da on ima dopunjeno verziju gde to piše i da odem da mi iskopira ako mi treba. E sada zašto je na sajtovima tako važnih institucija pogrešna informacija, to je druga stvar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Ljudi pa kako vise niste shvatili...pa sve ove zakone pise baba sera u nadleznim ministarstvima posto su gospoda zauzeta ucescem u jagnjecim brigadama....ko sa vise od par grama mozga moze napisati ovakve budalastine i svu onu glupost sa cirilicnim slovima "prevedenim" na latinicu,valjda je i njima makar malo smesno posto je svima nama jako zalosno <_< sve to sta nam rade.... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sačekaj do kraja ove godine, a do tada ga možeš voziti bez problema. Od 1. januara 2011. moraš da uradiš tehnički da bi ga registrovao, a onda ćeš saznati u koju kategoriju će ga svrstati. Ili zovi uvoznika i pitaj ih, to se njih direktno tiče i morali bi da imaju takvu informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600
1) AM - Mopedi, laki tricikli ili laki četvorocikli,

2) A1 - Motocikli čija radna zapremina motora nije veća 125 cm3 i snage

motora do 11 kW čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od

0,1 kW/kg i teški tricikli čija snaga motora ne prelazi 15 kW,

3) A2 - Motocikli čija snaga motora nije veća od 35kW i čiji odnos snage

motora i mase vozila nije veći od 0,2 kW/kg,

4) A - Motocikli i teški tricikli čija snaga motora prelazi 15 kW

 

Jel moze neko da mi nabroji shta sve spada pod AM ? Tomos Automatic i skuteri ?

 

I koja je starosna granica za polaganje ?

 

AM = 14

A1 = 16

A2 = 18 ( sa prethodnim iskustovom od 2 godine na A1 kategoriji ) A koja je granica ako pre nije vozeno nishta shto spada u A1 kategoriju ?

A = 20 ( sa prethodnim iskustovom od 2 godine na A2 kategoriji ) A ako pre nije vozeno ni A1 ni A2 onda od 24 godine ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Има ли неко најновнију и најтачнију информацију, да ли је за вожњу Томос АПН6 потребна А1 или може на АМ категорију?? Прошло је дуго од последњег поста на овој теми па да видимо да ли се шта променило.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Na tehničkim pregledima ima zvanično uputatvo da se žute table na APN motorima moraju zameniti belima,tj treba A1 vozačka dozvola,zato što je tomos deklarisao da idu 48km na sat,a za žute table nesme ići brže od 45 po fabričkim podacima.Moj ponanik je prošlog meseca zbog toga odjavio APN i parkirao ga u šupu do daljneg!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Размишљам да ли да идем у илегалу (да га возим само по селу) или да га одјавим. Ако си у контакту питај познаника колико га је коштала одјава па јави.

 

3 км брже, и због тога А1. Која спрдња од државе. цц..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Zavisi koje je godiste APN. Stariji su imali maksimaknu brzinu 48 kmh i oni idu na A1 kategoriju a noviji APNi to je APN6 i kasnije idu na AM jer je njihova brzina 45 kmh

 

Moja zena ima samo B kategoriju i u njoj ima AM,B1 ,B, BE,F, M. :takoje:

 

Ne gleda se u zakonu sta smes da vozis nego u Vozackoj dozvoli.... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Размишљам да ли да идем у илегалу (да га возим само по селу) или да га одјавим. Ако си у контакту питај познаника колико га је коштала одјава па јави.

 

3 км брже, и због тога А1. Која спрдња од државе. цц..

Pa ako imas A kategoriju, sve je jedno, registracija je skoro iste cene a ako nemas A onda ilegalac u selu !!! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Zavisi koje je godiste APN. Stariji su imali maksimaknu brzinu 48 kmh i oni idu na A1 kategoriju a noviji APNi to je APN6 i kasnije idu na AM jer je njihova brzina 45 kmh

 

Moja zena ima samo B kategoriju i u njoj ima AM,B1 ,B, BE,F, M. :takoje:

 

Ne gleda se u zakonu sta smes da vozis nego u Vozackoj dozvoli.... :lol:

Од којег годишта се сматра да је нови АПН? Истина гледао сам сајт Мототрејда и пише 45 кмх. Мој АПН је 2007. Да ли то спада под нове или старе верзије?

 

Имам Б категорију,АМ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja sam najgluplji od svih glupaka.Registrovo sam motoped valda te 2009 nov na trajno-male bele tablice i u novembru preregistrovo na zute jer do 31 decembra su vazile bele a ja nisam hteo na prolece da me uhvate panduri dok idem na ttehnicki da vozim neregistrovano.Par meseci kasnije oni to ukinu i sad bi jos uvek bio na malim belim tablicama za mopede a ovih par godina me ta zajebancija kostala 200 eura i svake godine nove pare. i to samo zato sto sam hteo da postujem propise.,a ako slucajno budem hteo da vozi, neregistrovqvan odma ce me nafatati.U novom sadu znam gomilu ljujudi kojio dok su biliregistrovani po 10 godina ih niko ne zaustavlja, a kad nisu prvee godine ih uhvate.Verovatno murija imea neku pretragu po izgledu motora koje zaustavlja u odnosu naroj neregistrovanih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Ja juce registrovah sinov Aerox ali uz cimanje.Nisam mogao bez potvrde uvoznika da ne ide brze od 45 na sat.A vec su na njemu zute table od prosle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja