Jump to content

Moto Zajednica

najveca glupost do sada

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Upravo sam procitao najvecu glupost u istoriji Srbije!

Na site-u www.registracija-vozila.rs imaju pitanja i odgovori na koja odgovara AMSS.

 

izmedju ostalog ja sam pitao da li ce motocikli i traktori stariji od 15 godina morati ici 2 puta godisnje na tehnicki na sta je odgovor DA.

 

trazeci svoj odgovor naletim na sledecu temu:

 

Pitanje:

Zanima me da da li treba da zamenim registarsku tablicu i saobraćajnu dozvolu za APN 6-tici i da li će se morati raditi registracija svake godine ili će biti trajna?

 

 

Odgovor:

Ne postoji više trajna registracija. Morate da zamenite tablicu. A, moraćete i da imate najmanje A1 voza;ku dozvolu pošto APN6 ne spada više u kategoriju mopeda nego u kategoriju motocilkala.

 

Da li mozete verovati u ovu glupost?

 

Koje je sad pravilo po kom se nesto smesta u "bicikl sa pomocnim motorom" a nesto u " motocikl" ?

 

Ako je menjac u pitanju, onda su svi skuteri "bicikl sa pomocnim motorom" jer ne vidim vise da li je vazna kubikaza i max brzina vozila?

 

Ovo nije normalno za mene!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma u ovoj drzavi se ne zna ko pije ko placa, nemoj da te cudi nista. Oni donesu najgluplji moguci zakon, pa ako se niko ne buni dobro je, ako se ljudi pobune, menjaju ga.

Udruzenja kombi prevoznika se bunila, strajkovala i evo, ukidaju suludi porez na upotrebu motornog vozila za teretna vozila nosivosti ispod 3,5 tona. Neka udruzenja motorciklista se bunili za ogroman porez na upotrebu MV za velike kubikaze, oni je smanjili.

Znaci sve je moguce, samo se mora organozovati i kanstantno vrsiti pritisak na nadlezne institucije da menjaju sulude zakone.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Možeš i rolere, ... imaćeš tablicu, znaš već gde... :zvizduk:

 

1aha.gif

 

 

1lol.gif1lol.gif1lol.gif e pa mogu samo da mi pisu kaznu!!! vozio sam bajs i preko 70.. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Ima jos gluposti, jeste malo off ali da kazem ipak... Polozio sam za "C" pre par dana i sad hocu da uplatim za "E", desava se sledece: U auto skoli ne mogu da uplatim za "E" dok nemam u dozvoli ubelezeno "C", u supu mi sad prave novu vozacku gde ce da mi udare "C". A kad budem posle polozio za "E" moracu opet da vadim novu vozacku posto ne mogu da mi dopisu za "E" nego prave novu vozacku opet.... Znaci 2 puta placam novu dozvolu po ~1500din. Tj. svaka nova kategorija znaci nova vozacka (rekli mi ovi olosi iz supa)...Cista pljacka... :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Ma sve to sto kazete znam da je tako ali da li je moguce da citava jedna kategorija vozila ukinuta?

Ja ne znam ni jedno vozilo na benzin koje ide do 25 km/h fabricki!

Zna li iko takvo vozilo?

 

Neko rece da ce se Tomos Automatik registrovati trajno i dalje, ali i on je onda motocikl jer ide fabricki 45 km/h.

 

Mislim da od tih njihovih s.....nja nema nista, ako poskupe tehnicki, i dva puta godisnje, ispada samo na tehnicki oko 70 evra godisnje + sve ostalo !!!

 

Ja prvi necu registrovati ponovo a verujem da mnogi nece.

 

Kad budu uvideli glupost (kao sto su uvideli sa camcima) i vide da se broj registrovani motocikala ili vozila smanjio drasticno, nesto ce morati poduzeti.

 

Npr. APN 6 ili APN 4 koji su u 90% slucajeva stariji od 15 godina, treba da kosta 70 evra godisnje tehnicki pregledi + oko 7000-8000 prva registracija + svake sledece godine npr. 5000 dinara a ne verujem da ce manje pa jos uz to i A1 kategorija!!!!

Te cifre visestruko prelaze vrednost samog vozila, tako da ljudi, kad vidite APN na putu, dobro ga pogledajte jer su sve sanse da cemo zaboraviti kako izgleda.

Ma ne samo APN vec sve Tomose!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
aca-pn

Postavljeno Danas, 16:28 PM

 

Ma u ovoj drzavi se ne zna ko pije ko placa, nemoj da te cudi nista. Oni donesu najgluplji moguci zakon, pa ako se niko ne buni dobro je, ako se ljudi pobune, menjaju ga.

Udruzenja kombi prevoznika se bunila, strajkovala i evo, ukidaju suludi porez na upotrebu motornog vozila za teretna vozila nosivosti ispod 3,5 tona. Neka udruzenja motorciklista se bunili za ogroman porez na upotrebu MV za velike kubikaze, oni je smanjili.

Znaci sve je moguce, samo se mora organozovati i kanstantno vrsiti pritisak na nadlezne institucije da menjaju sulude zakone.

Aco nisi u pravu.

1. Kod nas se dobro zna ko pije a ko plaća.

2. Ne donose "oni" najgluplje zakone nego zakone pomoću kojih će najviše da očerupaju građane.

3. To što nešto promene ako se ko buni je najobičnija prevara i samo izgleda kao poboljšanje. Kod motocikala smanjili porez za veće kubikaže, ali povećali za manje i uveli registracije i za kategoriju "mopeda". Takođe povećana i cena osiguranja za sve.

A isto će da bude i sa kombi vozilima. Manje ti uzmu na most ali te na ćupriju oderu. Dakle ovakvim "protestima" ništa ne može da se postigne i to je klasično zamajavanje. Ovi koji predlažu ovakve zakone unapred su već "ukalkulisali" i proteste kao i navodne "popuste" koje će da učine. A mi smo naivni i smatramo da smo "pobedili". A džepovi nam sve prazniji.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Odgovore na pitanja koja su bili u prvom postu sam ja pisao. I mogu da vam kažem da su svi tačni prema ovom važećem zakonu.

 

Što se tiče Tomosa tu je stanje šareno, popriličan broj starih Tomosa su od strane proizvođača tada deklarisani kao 49 ccm i 50 km/h što ih sada svrstava u motocikle.

 

Već vidim gomilu pecaroša koji čekaju da polažu kategoriju A1 za koju se ne zna šta će se tačno polagati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Sta to konkretno znaci druze "sarena" situacija?

 

Ima li onda nekih koji spadaju u te bicikle sa motorom ili ne?

 

I da, ono "najveca glupost" se nije odnosilo na tvoj odgovor nego na zakone koji su doneseni, ali koliko vidim ti vec znas sta sam hteo reci :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Nema od nas ništa.U Novom Sadu se ljudi skupljaju već u 3 ujutru da bi registrovali vozilo.

I svi ćute,platili su harač i čekaju po zimi kao ovce da dobiju nešto što bi u normalnoj zemlji dobili za pola sata čekanja.

Neki genije je video dobru zaradu u mnogobrojnim motoricima i rešio da oplete po ledjima vozača.

Ali se malo zaje*ao.

Ogromna većina tomosa nikada neće biti registrovana jer je cena registracije nenormalna,mnogi vlasnici na papiru su umrli a to dodatno otežava prevod vozila.

Po kalkulatoru na forumu razlika u ceni registracije motora do 50 kubika i 125 kubika je oko 2000 dinara.

Siguran sa da ce svako pre kupiti motor od 125 kubika nego od 49.

Umesto da su uveli obaveznu polisu osiguranja i tehnički pregled lešinari su baš odlučili da zatru male motore.

Ako neko vozi tomosa jer nema para za bolji motor,u ovom slučaju će preći na bicikli i ćao.

Ne valja im računica ali dobro,pošto smo mi narod koji voli svašta da trpi,(priča sa početka posta) i ovo ćemo čutke,praznih novčanika čekajući u nekom redu pretrpeti.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Svaka cast Nemusu na odgovoru, slazem se u potpunosti.

Inace sredjujem jednog APN-a za sebe i skoro sam zavrsio a Hondu sam stavio u oglas zbog revolta na visinu registracije, ali sad vidim da sam pogresio i da registracija za Hondu od 650 ccm ustvari "nije" skupa ako uporedim sa APN-om i ostalim od 49ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Nece ovo biti najveca glupost koja nas je zadesila, nagledacemo se i naslusati i vecih, samo polako. Kao sto sam jednom vec napisao u nekoj temi, oni nemaju sta drugo da rade vec da sede i smisljaju kako da nam uzmu i ovo malo para iz dzepa sto nam je ostalo. Ako je uopste ostalo. A sto se tice da ce svi preci na 125ccm, nesto sumnjam da ce narod da pohrli da polaze za A kategoriju, pa jos i da kupuje nove motore. Pre ce da Tomosa parkiraju u supu, da ga puste da propada i da idu peske, nego sto ce da placaju godisnju registraciju od 50-60eura.

Imaju foru da se ovako voze do kraja godine, posle cemo videti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nece ovo biti najveca glupost koja nas je zadesila, nagledacemo se i naslusati i vecih, samo polako. Kao sto sam jednom vec napisao u nekoj temi, oni nemaju sta drugo da rade vec da sede i smisljaju kako da nam uzmu i ovo malo para iz dzepa sto nam je ostalo. Ako je uopste ostalo. A sto se tice da ce svi preci na 125ccm, nesto sumnjam da ce narod da pohrli da polaze za A kategoriju, pa jos i da kupuje nove motore. Pre ce da Tomosa parkiraju u supu, da ga puste da propada i da idu peske, nego sto ce da placaju godisnju registraciju od 50-60eura.

Imaju foru da se ovako voze do kraja godine, posle cemo videti.

 

eeeee treba i A1 kategoriju poloziti.. za tomosa.... to je ono do 125ccm.. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Te cifre visestruko prelaze vrednost samog vozila, tako da ljudi, kad vidite APN na putu, dobro ga pogledajte jer su sve sanse da cemo zaboraviti kako izgleda.

Ma ne samo APN vec sve Tomose!

 

Rjesenje je da se kupi skuplje vozilo, pa cifre nece prelaziti vrijednost.

Ovo se naravno bazira na staroj kineskoj: Bolje je biti bogat i zdrav, nego siromasan i bolestan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Tomos je svojevremeno deklarisao da APN 6 može da razvije maksimalnu brzinu od 48km/, što znači da bi po starom zakonu upao u A kategoriju, ali po novom zakonu se ne pominje maksimalna brzina pri kategorizaciji dvotočkaša:

 

АМ - Мопеди, лаки трицикли или лаки четвороцикли

 

A1 - Мотоцикли чија радна запремина мотора није већа 125 см3 и снаге мотора до 11 kW чији однос снаге мотора и масе возила није већи од 0,1 kW/kg и тешки трицикли чија снага мотора не прелази 15 kW

 

Znači, dajte da sačekamo pravilnike, pa tek onda da kukamo. Nemojte da kukamo unapred, nije zdravo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чек'... Је л' по новом ЗОБС-у постоји постоји нека ограничења у вези тога који мотоцикли могу на ауто-пут?

 

Ако не, ето идеје за вид протеста - скупи се што већа екипа са Томсићима и осталом 50-кубном боранијом који су напрасно постали мотоцикли, па се развуче колона по аутопуту, све јурећ' 35-40 на сат. Наравно, да их прати неки комби са механичерем и да се приде на наплатним рампама плаћа ситним апоенима.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Sve sto ima menjac brzina ( ne automatski menjac) spada u kategoriju motocikli, zanci APN da a Autmatik 3 i skuteri ne.

Valjda mopedi nece imati polisu, samo tehnicki !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Tomos je svojevremeno deklarisao da APN 6 može da razvije maksimalnu brzinu od 48km/, što znači da bi po starom zakonu upao u A kategoriju, ali po novom zakonu se ne pominje maksimalna brzina pri kategorizaciji dvotočkaša:

 

АМ - Мопеди, лаки трицикли или лаки четвороцикли

 

A1 - Мотоцикли чија радна запремина мотора није већа 125 см3 и снаге мотора до 11 kW чији однос снаге мотора и масе возила није већи од 0,1 kW/kg и тешки трицикли чија снага мотора не прелази 15 kW

 

Znači, dajte da sačekamo pravilnike, pa tek onda da kukamo. Nemojte da kukamo unapred, nije zdravo :lol:

Gresis.

Po starom zakonu je bicikl sa pomocnim motorom bio ako ne prelazi 50ccm i ako nema fabricki deklarisanu max brzinu vecu od 50 km/h.

Zbog toga je i svaki APN bio trajno registrovan a ni jedan na A.

 

 

Sledece pitanje je kako je moguce da se zakon primenjuje retroaktivno, donesen 2011. a vazi i za vozila koja su registrovana legalno, trajno u istoj zemlji pre 20 ili 30 godina?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Nema od nas ništa.U Novom Sadu se ljudi skupljaju već u 3 ujutru da bi registrovali vozilo.

I svi ćute,platili su harač i čekaju po zimi kao ovce da dobiju nešto što bi u normalnoj zemlji dobili za pola sata čekanja.

Neki genije je video dobru zaradu u mnogobrojnim motoricima i rešio da oplete po ledjima vozača.

Ali se malo zaje*ao.

Ogromna većina tomosa nikada neće biti registrovana jer je cena registracije nenormalna,mnogi vlasnici na papiru su umrli a to dodatno otežava prevod vozila.

Po kalkulatoru na forumu razlika u ceni registracije motora do 50 kubika i 125 kubika je oko 2000 dinara.

Siguran sa da ce svako pre kupiti motor od 125 kubika nego od 49.

Umesto da su uveli obaveznu polisu osiguranja i tehnički pregled lešinari su baš odlučili da zatru male motore.

Ako neko vozi tomosa jer nema para za bolji motor,u ovom slučaju će preći na bicikli i ćao.

Ne valja im računica ali dobro,pošto smo mi narod koji voli svašta da trpi,(priča sa početka posta) i ovo ćemo čutke,praznih novčanika čekajući u nekom redu pretrpeti.

E ako vozači tomosa i sl.mašina do 50 kubika pređu na bicikle....onda očekujmo sledeće godine obaveznu registraciju bicikala i porez na luksuz zato što ne idu peške.

Već će smisliti kako i njima da uzmu pare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

@Footoograf Toga se i bojim,pomislio sam na to ali nisam hteo da napišem jer će sigurno doći do toga.Pa da onda ja ispadnem neki glasnik nesreće :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja