Jump to content

Moto Zajednica

dali su motori od 125cc pouzdani za duzi put????

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

definisi duzi put :) nekom je i 50-100 km dugo a sa tim bajkom mozes da predjes sigurno. Moj dobar drug je tu kilometrazu prelazio bas dosta puta obicnim automatikom iz 82god. !!! e sad pitanje je udobnosti sta ja znam cega sve ne... jel vazdusara jel uljara? Jel 4t ili 2t ?

 

pazi postoje 2 lika ( koji treba da su valjda u Srbiji sada ili blizu ) koji ce obici svet na Yamahama od 125cc ! mrzime da kopam link ima u arhivi foruma pogledaj... dakle sve moze samo jke pitanje kolko udobno bezbedno i ipak putna brzina 4t 125cc je realno 70-80 km/h pa ti vidi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Jos uvek posedujem Yamahu YBR 125ccm (pogledaj oglase, na prodaju je ;D), i koristio sam je par puta za "duza" putovanja - 100-200km u jednom smeru (par puta jer sam dobio dozvolu pre 2 nedelje ;D ). Utisci-udobnost ne mogu da odredim, meni je bila ok, ali nikada nisam vozio nista drugo. Brzina kojom sam se kretao u proseku 80km/h. Kad treba moze i 90 i 100 pa i preko, ali sam gledao da je ne maltretiram. Kad vozim duze od sat vremena gledam da je ne gazim sve vreme, i ako procenim da ce dumre ja je odmorim malo na nekoj pumpi ;D E sad zasto je prodajem, pa bas zbog tih "duzih" putovanja. I onih od 200km i onih od 2000km i nadam se jednog dana onih od 20000km. Smara me da idem 80 na sat kad vidim nepregledan pravac, smara me da ne mogu da obidjem nekoga ko me koci, smara me da razmisljam da li ce motor da crkne sto ga maltreniram toliko... Ako ti nisi takav i ako te ne smara sve ovo, onda si pravi covek za moj motor i posalji mi pp da se dogovorimo jer mi se bas zuri sa kupovinom novog motora ;D Ako jesi, onda kupi neki enduro da se vozis ko covek...

 

Inace, cetvorotaktna je masina...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Ukoliko imas srce i volju dobar je apeenac

 

1983 god. brat na APN4 a ja na  Tomos E90 iz cuga smo presli 450km !

Pa zasto to nebi mogao da uradi bilo koji motor ?

Normalno vreme predjenog puta je dosta duze, kao i opterecenje na donji deo ledja itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Nikada se nisam pitao da li motor može da izdrži duža putovanja, mislim da je najslabija karika u lancu motor-put-vozač upravo ovaj poslednji. Ako si ti spreman da putuješ brzinom od 70kmh ceo dan, ne vidim razlog zašto ti to motor ne bi dozvolio.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Znaci, ako je masina 2T samo je bitno da natankujesh ulje za mesavinu, da poneses jos jednu litru rezervnu, nikad se ne zna mozda ti se put oduzi :):):), onda obavezno najmanje jednu svecicu i najpotrebniji alat i mozes ceo svet da obidjesh...

Inace akoima zaintresovanih za neke ture sa 25ccm motorima nekami se jave, ja sam raspolozen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

naravno da jeste sve dok postujes masinu i dok je vozis u optimalnom rezimu rada,a ne pod punim gasom ceo put.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

moze,  to bez ikakvih problema, ako vozac ne prestavlja problem... btw, zna li ko dokle stize onaj par sto na Yamahama YBR 125 oblazi svjet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada
  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

zdravo pozdrav svima kada kazemo putovanje na duzi put zavisi koliko 50 km 300km 500km , za duze putovanje motocikl mora biti pouzdan i priprmljen odraditi mali servis ali uvek nosis ono osnovno u gepeku i bez razmisljanja da ce se nesto pokvariti samo tako ces bezbedno putovati.osnovne stvari moras znati .

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
4 hours ago, drmilan_ said:

Druze ovo je tema iz 2007, kontam da je od tad vec obisao svet :D

Nema veze, ima nostalgičnih ljudi  :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja