Jump to content

Moto Zajednica

Ninja zx6r 636 2006god ili 2008

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4

Pre svega pozdrav svim bajkerima i ljubiteljima dvotockasa...

Imam jednu veliku dilemu i zamolio bih vas u koliko je to moguce da mi pomognete da je resim...!

 

Dakle ovako: Bio sam ponosan vlasnik HONDE 600F F4 2000. God. Sada sam trenutno u razmatranju odabira motora za predstojecu sezonu, dvoumim se izmedju Suzuki K6 750, HONDE 600RR i Kawasaki ninje zx6r 636 2006god ili 2008god. E sad navedeni motori su i naravno razlicite cene, znam, najpre ce mi presuditi novcano ogranicenje...

 

Ali zelim da mi kazete nesto vise i mozda neka vasa iskustva sa Kawom, jer po svemu sudeci uzecu tu 636.... Cuo sam razno razne price o Kawama, uglavnom lose, a meni se taj motor veoma dopada pa zelim da znam da li je i kvalitetan....

 

I jos nesto, ako mozete da mi navedete neke bitne razlike izmedju 636 2006god. i 636 2008god.

 

Unapred sam vam zahvalan, pozdrav svima......

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

moj brat je imao kawu 2008,mogu ti reci da je motocikl vrhunski,i ko ti kaze da nije taj nema blage veze,neces se prevariti 100%ako je uzmes,636 je ipak stari model,ako nije neka razlika u lovi uzimaj je odma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4

moj brat je imao kawu 2008,mogu ti reci da je motocikl vrhunski,i ko ti kaze da nije taj nema blage veze,neces se prevariti 100%ako je uzmes,636 je ipak stari model,ako nije neka razlika u lovi uzimaj je odma

 

Hvala druze na savetu, samo hteo sam da te pitam, za taj model 2008god, da li je i on 636, zapravo ZX6R 636!???

Jer koliko znam 636 je pojacana verzija sa vise konja...

 

E sad nisam siguran za taj model 2008, ali znam da model iz '05-te i '06-te ima ZX6R i ZX6R 636 koja ima vise konja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

636ccm su modeli od 2002-2006.

Poslednja evolucija sa 636 agregatom je 2005-2006, necu da zalazim u kvalitet, ali sto se voznih osobina tice, nemam nikakvih zamerki. Agregat je osetno jaci od konkurencije, a posto je i prenos nesto kraci dobijas utisak da je u rangu sa 750ccm, i zbilja povlaci zestoko.

Sasija je dobra, mada je fabricki malo lose trimovano ogibljenje, pa hoce da krene da "samara" lako, da se ispraviti podesavanjem, ali nije losa varijanta stavljanje amortizera volana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Brale svi su do 2006god 636 ccm, 2008 ti je 599 ccm. Drugar ga kupio pre mesec dana, motor je bas mali i neznam kako moze da se zalegne pod vizir :stabre: ali je zato priblizniji klasi 750. Na 2C ga terao maximalno 273 km/h to mu je kraj, kaze jedva ceka toplije vreme da vidi da li je to do hladnoce i da li moze jos, jer je malo sumnjivo R6 2000-to ide isto toliko..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Pa sumnjivo je to sto bi 636 sa svojih par konjica vise, trebalo da ide lecke brze od ostalih sestica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Brale svi su do 2006god 636 ccm, 2008 ti je 599 ccm. Drugar ga kupio pre mesec dana, motor je bas mali i neznam kako moze da se zalegne pod vizir :stabre: ali je zato priblizniji klasi 750. Na 2C ga terao maximalno 273 km/h to mu je kraj, kaze jedva ceka toplije vreme da vidi da li je to do hladnoce i da li moze jos, jer je malo sumnjivo R6 2000-to ide isto toliko..

svi cajgeri lazu,ja bi voleo kad bi to bila istina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4

636ccm su modeli od 2002-2006.

Poslednja evolucija sa 636 agregatom je 2005-2006, necu da zalazim u kvalitet, ali sto se voznih osobina tice, nemam nikakvih zamerki. Agregat je osetno jaci od konkurencije, a posto je i prenos nesto kraci dobijas utisak da je u rangu sa 750ccm, i zbilja povlaci zestoko.

Sasija je dobra, mada je fabricki malo lose trimovano ogibljenje, pa hoce da krene da "samara" lako, da se ispraviti podesavanjem, ali nije losa varijanta stavljanje amortizera volana.

 

Hvala druze.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Prnjavor BIH
  • Motocikl: Honda CBR 600 f Sport

Nema ravnog cbr 600 rr 2003.

 

Sto se tice 636-ce 2006. vozio sam je dvije godine i mogu ti reci da motor vuce i ide ko blesav.Vozio sam i kawu 600 2008,alje znatno manja po gabaritima i znatno je (da nekazem slabija),al osjeti se razlika.Moj ti je savjet 636 od 2004-2005-2006.Osjetit ces snagu na pola obrtaja kad otvori airbox,a kad pustis gas EXUP ventil ce te baciti na glavu.

Necu vise da lupam,posto sam tek od juce na forumu,pa de neb ispao pametnjakovic

Sretno sa novim motociklom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4

Nema ravnog cbr 600 rr 2003.

 

Sto se tice 636-ce 2006. vozio sam je dvije godine i mogu ti reci da motor vuce i ide ko blesav.Vozio sam i kawu 600 2008,alje znatno manja po gabaritima i znatno je (da nekazem slabija),al osjeti se razlika.Moj ti je savjet 636 od 2004-2005-2006.Osjetit ces snagu na pola obrtaja kad otvori airbox,a kad pustis gas EXUP ventil ce te baciti na glavu.

Necu vise da lupam,posto sam tek od juce na forumu,pa de neb ispao pametnjakovic

Sretno sa novim motociklom.

 

Hvala puno na prenesenom iskustvu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Prnjavor BIH
  • Motocikl: Honda CBR 600 f Sport

Dobro StefiVA nemam nista protiv Gsxr750.Naprotiv mislim da su 750-ke perfekte masine,samo mlo se bajkera odluceje za njih.

Neznam zasto.Vozio sam 750-ku od drugara malo po pisti i oduzvio sam se.Ima snage u odnosu na sestotku,al nije brutalna kao hiljadarka.(imas proztora za greske).Luda masina.

Za Yamahu bas i neznam mnogo.Jednostavno nerazmosljam o njoj.

Pozzz0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4
Zasto kawasaki? Zasto ne Gsxr 750 ili yamaha yzfr6?

 

Pa prvenstveno zbog cene, jeftiniji su.... Hocu da uzmem 636 2006god. po snazi se kolje sa 750, lepo se vozi i ima odlicne performanse...

A i dizajn samog motora je extra.... Razmisljao sam da uzmem K6, ali je skuplja dosta.... A recimo K3 ili K4 mi se nikako ne svidja....

 

Takodje i HONDA 600RR je dosta skuplja to godiste od kawe... Kada bih mogao da biram, da sam novcano spreman u full-u, uzeo bih

HONDU bez razmisljanja.... Ali JBG....

 

Sto se tice Yamahe, nekako je ne volim, isfuran mi je motor skroz..... Prvenstveno zato sto je voze nazovi bajkeri od kuce do kafica i zbog

toga je ne gotivim.... Nekako skroz me ne dotice da razmisljam o njoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Kako je glupo generalizovati Kawasaki kao motor napravljen da bi stajao u servisu, tako i Yamahu da voze samo " sabani" . Nadam se da tema nece otici u tom pravcu jer je onda treba LOCK.

Lepse je bez predrasuda!

Sve su to odlicne masine!!! Nema motora koji nije isao u servis!

Pravo pitanje je koliko para imas i sa tim zavrsavas jer sva 3 (kao sto ti rece) imaju razlicite cene.

Mislim da ovde u oglasima ima odlicna Kawa za 4000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Haha R& i Šabani, koja provala :D Sve su to generalno dobri motori zavisno u kakvom stanju nadjes isti, zato nemoj se generalizovati samo na jedan model, vec kupionaj u najboljem stanju i neces pogresiti.

 

btw, Miljanova 636 je extra motorce za male pare, daje je dosta ispod cene. Sezona je pocela, ne oklevaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4

Kako je glupo generalizovati Kawasaki kao motor napravljen da bi stajao u servisu, tako i Yamahu da voze samo " sabani" . Nadam se da tema nece otici u tom pravcu jer je onda treba LOCK.

Lepse je bez predrasuda!

Sve su to odlicne masine!!! Nema motora koji nije isao u servis!

Pravo pitanje je koliko para imas i sa tim zavrsavas jer sva 3 (kao sto ti rece) imaju razlicite cene.

Mislim da ovde u oglasima ima odlicna Kawa za 4000e.

 

Bicu spreman da dam nekih 4.500, mozda max do 5.000 da me izadje sa svim pratecim troskovima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora
Zasto kawasaki? Zasto ne Gsxr 750 ili yamaha yzfr6?

 

Pa prvenstveno zbog cene, jeftiniji su.... Hocu da uzmem 636 2006god. po snazi se kolje sa 750, lepo se vozi i ima odlicne performanse...

A i dizajn samog motora je extra.... Razmisljao sam da uzmem K6, ali je skuplja dosta.... A recimo K3 ili K4 mi se nikako ne svidja....

 

Takodje i HONDA 600RR je dosta skuplja to godiste od kawe... Kada bih mogao da biram, da sam novcano spreman u full-u, uzeo bih

HONDU bez razmisljanja.... Ali JBG....

 

Sto se tice Yamahe, nekako je ne volim, isfuran mi je motor skroz..... Prvenstveno zato sto je voze nazovi bajkeri od kuce do kafica i zbog

toga je ne gotivim.... Nekako skroz me ne dotice da razmisljam o njoj...

 

Kawa 636 ili 600ccm nema sanse da se kolje sa 750ccm Suzukija,to su sve samo prazne price i nemoj se loziti na to.Po meni je mnogo bolji izbor GSXR 750 ali kako god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4
Zasto kawasaki? Zasto ne Gsxr 750 ili yamaha yzfr6?

 

Pa prvenstveno zbog cene, jeftiniji su.... Hocu da uzmem 636 2006god. po snazi se kolje sa 750, lepo se vozi i ima odlicne performanse...

A i dizajn samog motora je extra.... Razmisljao sam da uzmem K6, ali je skuplja dosta.... A recimo K3 ili K4 mi se nikako ne svidja....

 

Takodje i HONDA 600RR je dosta skuplja to godiste od kawe... Kada bih mogao da biram, da sam novcano spreman u full-u, uzeo bih

HONDU bez razmisljanja.... Ali JBG....

 

Sto se tice Yamahe, nekako je ne volim, isfuran mi je motor skroz..... Prvenstveno zato sto je voze nazovi bajkeri od kuce do kafica i zbog

toga je ne gotivim.... Nekako skroz me ne dotice da razmisljam o njoj...

 

Kawa 636 ili 600ccm nema sanse da se kolje sa 750ccm Suzukija,to su sve samo prazne price i nemoj se loziti na to.Po meni je mnogo bolji izbor GSXR 750 ali kako god.

 

Dobar K6 se jeko tesko nalazi za 4.500e, nema ga po toj ceni.... K4, K3 kao modeli mi se ne svidjaju... Tako da za te pare imam da kupim jako dobru 636-icu...

 

Nisam je vozio, pa ne mogu da tvrdim da li se kolje sa GSXR-om 750, ali pricali ljudi koji su je vozili.... Od suzukija sam vozio Srada 750 2000g. Tako da znam od prilike performanse te kubikaze... U svakom slucaju hvala na poredjenju.... Svako iskustvo je dobro doslo....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4
Zasto kawasaki? Zasto ne Gsxr 750 ili yamaha yzfr6?

 

Pa prvenstveno zbog cene, jeftiniji su.... Hocu da uzmem 636 2006god. po snazi se kolje sa 750, lepo se vozi i ima odlicne performanse...

A i dizajn samog motora je extra.... Razmisljao sam da uzmem K6, ali je skuplja dosta.... A recimo K3 ili K4 mi se nikako ne svidja....

 

Takodje i HONDA 600RR je dosta skuplja to godiste od kawe... Kada bih mogao da biram, da sam novcano spreman u full-u, uzeo bih

HONDU bez razmisljanja.... Ali JBG....

 

Sto se tice Yamahe, nekako je ne volim, isfuran mi je motor skroz..... Prvenstveno zato sto je voze nazovi bajkeri od kuce do kafica i zbog

toga je ne gotivim.... Nekako skroz me ne dotice da razmisljam o njoj...

 

Kawa 636 ili 600ccm nema sanse da se kolje sa 750ccm Suzukija,to su sve samo prazne price i nemoj se loziti na to.Po meni je mnogo bolji izbor GSXR 750 ali kako god.

 

Dobar K6 se jeko tesko nalazi za 4.500e, nema ga po toj ceni.... K4, K3 kao modeli mi se ne svidjaju... Tako da za te pare imam da kupim jako dobru 636-icu...

 

Nisam je vozio, pa ne mogu da tvrdim da li se kolje sa GSXR-om 750, ali pricali ljudi koji su je vozili.... Od suzukija sam vozio Srada 750 2000g. Tako da znam od prilike performanse te kubikaze... U svakom slucaju hvala na poredjenju.... Svako iskustvo je dobro doslo....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora
Zasto kawasaki? Zasto ne Gsxr 750 ili yamaha yzfr6?

 

Pa prvenstveno zbog cene, jeftiniji su.... Hocu da uzmem 636 2006god. po snazi se kolje sa 750, lepo se vozi i ima odlicne performanse...

A i dizajn samog motora je extra.... Razmisljao sam da uzmem K6, ali je skuplja dosta.... A recimo K3 ili K4 mi se nikako ne svidja....

 

Takodje i HONDA 600RR je dosta skuplja to godiste od kawe... Kada bih mogao da biram, da sam novcano spreman u full-u, uzeo bih

HONDU bez razmisljanja.... Ali JBG....

 

Sto se tice Yamahe, nekako je ne volim, isfuran mi je motor skroz..... Prvenstveno zato sto je voze nazovi bajkeri od kuce do kafica i zbog

toga je ne gotivim.... Nekako skroz me ne dotice da razmisljam o njoj...

 

Kawa 636 ili 600ccm nema sanse da se kolje sa 750ccm Suzukija,to su sve samo prazne price i nemoj se loziti na to.Po meni je mnogo bolji izbor GSXR 750 ali kako god.

 

Dobar K6 se jeko tesko nalazi za 4.500e, nema ga po toj ceni.... K4, K3 kao modeli mi se ne svidjaju... Tako da za te pare imam da kupim jako dobru 636-icu...

 

Nisam je vozio, pa ne mogu da tvrdim da li se kolje sa GSXR-om 750, ali pricali ljudi koji su je vozili.... Od suzukija sam vozio Srada 750 2000g. Tako da znam od prilike performanse te kubikaze... U svakom slucaju hvala na poredjenju.... Svako iskustvo je dobro doslo....

 

Za 4500e stvarno nema da se nadje i to ti je jedina prepreka.Skupi josh malo pa uzimaj GSXR-a. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

pozdrav za Sokca i ja sam bio u slicnoj situaciji kao i ti prije sam vozijo hondu 600f2 pa sam je htjeo mijenjat i tako kroz razna zapitkivanja i citanje testova svatio sam da kawa 636 iz 2006 godine ima daleko najbolje karakteristike u odnosu na konkurenciju i naravno uzeo sam ga o 750 nisam razmisljo isto kao ni o 900 jer su mi ti motori jednostavno nesto između nepripadaju ni jenoj klasi sto se tice 636 motor je odlican krenesli od kocnica ovjesa najveci je u klasi tako da je pogodan i za vislje vozace jedina zamjerka se moze uputiti na neposjedovanje amortizera upravljaca kojeg preporucujem jer je prednji kraj cesto odvojen od asvalta i sto se tice cijene mislim da je bezrazlozno najevtinija u kasi zelim ti sretnu kupovinu :takoje: ako te nesto vise zanima pitaj :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja