Jump to content

Moto Zajednica

Okvir za nove tablice

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Zna li neko gde mogu da se nabave okviri za nove tablice?

 

Ne zanima me sta pise na okviru samo da moze tablica da se turi! Prevrnuo sam sve, cak i kupio nesto priblizno, ali ne mere. Ako nastavi ovako, naravicu sam!!!

 

Ako iko zna neka javi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

vrtim telefone i uspeo sam da nadjem firmu GUMATIC u NS. Kazu da treba danas da dobiju okvire za nove moto tablice.

 

Navraticu do njih sutra pa javljam sta ima i kakvo je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Drug mi drzi auto-servis i redovno porucuje velike kolicine tablica za automobile...

 

Informacija iz prve ruke je da jos nije napravljen alat za iste...tj.sigurno nece biti jos 10-15dana... Naravno pricamo o St.Pazovi...

 

Ako ima nekjo drugaciju informaciju rado bih voleo da je podeli sa nama...

 

Imam nove tablice i novu saobracajnu,pa samo jos da nestane ove beline.... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Covek nasao ram,jos odavno:

 

 

Ja sam danas registrovao Taliu, i usput video kako izgledaju

nove tablice za motore i skutere:

tJFPV_dsc065801024x768horz.jpg

U AMSS su mi rekli da će za Tomos automatike biti trajna registracija,

jer se vodi kao bicikla sa motorom, a za motore sa brzinama i skutere

da će biti svake godine ??? što meni odgovara jer imam dva automatika :)

A u supu nisu sigurni u tu varijantu, ali još nemaju instrukcije,

pa ona riba na šalteru reče da će biti za sve isto,

što me opet ne bi čudilo, znajući kakvi su to vampiri :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

malo ćemo latinicu, мало ћемо сад ћирилицу, pa malko i englesku alfabetu cisto da ispostuju sve :zdravo: Tablice su fino odradjene nego USRAŠE ih ovom školovanom azbukom, pitam se što smo išli u školu učili da čitamo a ovi stručnjaci uvale tako nešto što će da gleda ceo svet!

 

 

 

 

Da su pustili osnovce da naprave bolje bi ispalo!

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Zna li neko gde mogu da se nabave okviri za nove tablice?

 

Ne zanima me sta pise na okviru samo da moze tablica da se turi! Prevrnuo sam sve, cak i kupio nesto priblizno, ali ne mere. Ako nastavi ovako, naravicu sam!!!

 

Ako iko zna neka javi!

 

Nemoj ram, samo silikon i dva crna knipinga kroz slova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Okviri kupljeni!!!

 

Gumatic u NS-u... na Temerinskom putu na oko 300-400 metara posle CUBI-ja kada se ide prema centru. Klasicna plastikanerska prodavnica auto-kozmetike, radkapni i slicno.

 

Inace okviri su odlicni!!! Tablice savrseno pasuju, sve je veoma cvrsto. Imaju dve verijante "karbon"i "niklovane". Prvi su 300din a drugi 400din. Ja sam u petak kupio svih preostalih 4 komada, pa mozda da proverite da li su dobili novu kolicinu.

 

http://www.gumatic.com/

 

Inace proizvodjac je neka firma iz NIS-a, pa mozda uz malo guglanja mozete doci i do njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Stići će za koji dan svuda redom. U Plattneru su mi rekli da ih očekuju i da će moći da se dobiju besplatno kao reklama. Kod njih i tako čekam da stigne aluminijumski nosač, pa ću tada uzeti i ram. U ponedeljak u 7:30 idem u PU Požarevac po broj (čekaju se brojevi), pa ću na registraciju oko 12. marta (tada stižem na red). Do moto skupa u Umagu sve mora da bude spremno :moto3:

 

Da li će biti BJB okvira uskoro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Kod Alvirovica je gostovao neki nacelnik uprave za izdavanje tablica ako sam dobro razumeo i na pitanje da li smeju da se buse i srafe tablice, rekao je da MOGU. Tako da ja necu da stavljam u ram jer mi to nije sigurno, narocito plasticni. Busilica, dva srafa i vozim mirno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

tablicu u okvir bez reklame pa šarafi kroz tablicu i okvir pravo na motor :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Kao sto napisah gore, covek koji je zaduzen za sprovodjenje novog zakona o tablicama rece da smeju da se buse, to tablici niti menja oblik, niti formu. Samo je bitno da brojevi i slova kojima se identifikuje vozilo ostanu citljivi. A to da ce da se busenje kvalifikuje kao krivicno delo, mislim da nema veze sa zdravom pamecu. Verujem da si ti tako cuo i da je bilo price o tome, ali bi onda mogli 90 procenata prekrsaja da prekvalifikuju u krivicna dela, sto kazem nema veze sa mozgom.

 

Ja cu da rizikujem i da izbusim moju a vi kako hocete. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

I na pasoše su pri viziranju heftali sve i svašta, pa to nije bilo krivično delo, tako da verujem da ni ovo neće biti ako sve ostane čitljivo. Treba sačekati šta će konačno reći MUP, mislim da to još uvek niko ne zna pouzdano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pharmaceutical Industry, 19 postova

Ubuseni sraf na tablici moze da deluje kao tacka ili kao prepravljena slovno brojna oznaka pa recimo na video snimku ili fotografiji vozila moze da se spekulise o detaljima i tacnosti podataka sa tablice i iz tog razloga je u zemljama evropske unije to zabranjeno a isti taj zakon ce se primenjivati i kod nas tako da ne savetujem busenje tablica pogotovo vozacima koji idu u inostranstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

U NS , na tehnickom pregledu , dobija se na poklon , po izboru : niklovani ili karbonski ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Obisao danas ceo grad i nigde nema ni za skutere, ni za motore. Svi su kao nesto narucili i treba da im stigne, prave se kalupi, trte, mrte. Nema ni na buvljaku. Jedino mesto u gradu gde kao imaju nesto sto lici na okvir, nasao sam u jednoj prodavnici i to kaze lik da mora da secem tablicu da bi uklopio. Ono parce plastike ne vredi 30din kako stoji sa sve ona tri holsrafa i jos napisali ime svoje firme. Sta misle, da im platim i jos da ih reklamiram? Pitam posto, kaze 150din???? :stabre:

I dalje sam bez okvira a kad sam video ovaj plasticni nesto sam se i razocarao u njih. Vise bih voleo da nadjem metalni, aluminijumski, kakav vec ima, nego da rizikujem da izgubim tablicu sa ovom plastikom. Ako se iduce nedelje ne snadjem za okvir, ne gine mu busenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Okvira za tablice NEMA nigde u BGD-u!!!!

 

Zvao sam na gomilu mesta i niko nema,a razlog je da još uvek nije napravljen alat.

Zvao direktno proizvođača i oni mi rekli...

Ja sam otvorio stari ram...isekao iznutra žabice...i uz pomoć tečne plastike i silikona postavio tablicu...

 

Ima da drži dok ne stigne novi ram...

 

Toliko...NE trudite se ...NEMA!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja