Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie

Cao drugari.

Razmisljam se da menjam skuter i nekako mi je prvi favorit Scarabeo, poslednji model, varijanta 250ie ili 300ie. Ne pozanjem nikog ko ga vozi, a uopste je redak i na ulicama u Bg. Skuter inace koristim 100% za gradsku voznju i nemam bas reseno cuvanje nocu( na ulici, lanac i cerada). Zanima me iskustvo nekog od vlasnika, kako se pokazao, da li je atraktivan model za lopove. Hvala i pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam u jednom momentu hteo taj skuter al me odbijao manji zadnji točak i u međuvremenu sam odustao. Šasija je skoro ista novom Beverliju a ceo skuter je kudikamo kvalitetniji od starog i verovatno novog Beva. Ima ispod sica mesta za 2 kacige što je super. Ima nešto manji anšlag al je to zato što je prednja viljuška dobro rešena. 250 je ko lutka, prava mera za grad, manja registracija i verovatno neki dl goriva. Pošto ne jurcaš, odličan bi ti bio izbor. Ja sam gledo neki jesenas pa ako te zanima javi se da te uputim ako je još na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam samo informacije iz druge ruke - kao što Đunta reče, veoma kvalitetan skuter, iako je u klasi sa Beverlijem, bolje je izrade, ima bolje vešanje. Agregati su isti.

 

Lično, još je lepši od Beverlija (i moj izbor br. 1), ali je dosta redak - naročito 250ie. Siguran sam da nećeš pogrešiti ako ga kupiš! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Mozda malo glupo zvuci ali iz razgovora sa drugovima kazu da im 300 trosi manje od 250. za ne poverovati. jedan drug je imaoo 250 pa je kupio 300 i kaze mi da je istina da 300 nesto mao manje trosi. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uopste ne zvuci glupo vec krajnje logicno. Snaga agregata mora biti skladna sa tezinom onoga sto pokrece. Snazniji motor se lakse nosi sa tim, tj. isporucuje vise snage u nizim obrtajima i nema potrebe za forsiranjem pa je i potrosnja manja. Velika je zabluda da manji/slabiji agregat trosi manje od veceg.

 

Evo primer sa mog auta:

 

Lada 2101, 1981. god. 1200cc ~64ks -potrosnja od 9 litara

Lada 2103, 1982. god. 1500cc ~75ks - Potrosnja 8.5 litara

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To što kažete jeste tačno ako se vozi na istom režimu i ili ti istim pritiskom na papučicu gasa. Ali to u praksi uglavnom nije tako već se jači i brži prevoz stiska jače pa i potroši više. Matematika je jasna, postoji specifična potrošnja goriva po konjskoj snazi na obrtajima pri kojim motor postiže maksimalnu snagu, za 4 t motore je koliko se sećam 225 gr/KS i tad nema govara o nižoj potrošnji jačeg agregata. Druga je priča ako se vozilo koristi za kretanje istom brzinom ili istim ubrzanjem, tad jači normalno radi na nižim obrtajima i ima manju potrošnju po isporučenoj konjskoj snazi. Kod ovih slabih agregata se uvek malte ne ubrzava sa punim otvaranjem gasa, teško se suzdržati, pa mislim da u praksi jači mora da troši više, naročito u gradskim uslovima gde se uvek napinje do kraja. Konkretno, agregat od 300 kubika ima nešto bolji momenat i lakše povlači iz nižih obrtaja ali to nije presudno za izbor pogotovu zbog registracionog razreda. Bilo koji, ako natrči dobar i prihvatljiv cenom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie

Djunta, da cestitam ovom prilikom na Transalp-u, da te dugo i dobro sluzi. Nisam znao da si merkao Scarabeo. Zovem te sutra da mi das taj kontakt, ako je jos uvek aktuelan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Merkao svašta, moram da proširujem znanje kroz ubrzani kurs :moto3: da ne idem u večernju školu zbog godina. Javi se, dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala puno, pa tako da čestitamo Banetu na Apriliji koju ja zamalo uzeh, a mi smo i braća po kineskom skuteru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Novi Scarabeo 200 je isto što i Keeway Outlook samo nešto jači agregat, čak i iste gume, kineske nosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie

I Peugeot je kinez 100%. Neki dan sedim u TC Zira, tu Verano motors uvek izlaze neke skutere. Stoji jedan,50ccm, nov model, mnogo lepo izgleda, al na njemu sve kao na Keeway-u, identicne gume, prekidaci za svetla, migavce , sirenu. a kosta ko 2 deklarisana kineza. Aj sad budi pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ljudi, moze li neko da mi pomogne, imam Apriliju Scarabeo 100cm3, 2005 godiste, cetvorotaktnu, treba mi kontakt brava za istu, ubi se trazeci jer je razlicita od ovih brava od 125, 250 cm3 i drugih, mozete li mi reci gde mogu da istu pronadjem, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja