Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Runner 180cc

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pazi kako vozis 'cvaju' na autoputu. Ipak je to dvotaktna masina, i ako je dugo vozis na visokim obrtajima mozes i da je sprzis. Ja sam se trudio da moju cvaju vozim oko 90-100kmh, iako moje putovanje ni priblizno nije bilo dugo kao sto ce tvoje biti :rolleyes:

 

:mobilizator:

 

Svojevremeno, kada sam kupio FXR-a, dovezao sam ga/je iz Loznice do kuce, nekih 400 km, i to u "cugu". Nikakav problem nisam imao, niti sam primetio bilo kakvu anomaliju. Tako da price kako cvaje nisu za otvoren put i duze voznje, shvatam samo kao prepricavanje necijih tudjih prepricavanja necijih prica... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Tačno tako. Nije isto voziti konstantno 110-120kmh na autoputu, i magistralni put gde nekad voziš 100kmh, nekad 50kmh ako ideš kroz naseljeno mesto. I kada se vozi auto, potrošnja na magistralnom i autoputu je različita zbog različitog opterećenja motora. A to opterećenje na autoputu je još veće kod nasvirane dvotaktne mašine.

 

Nego, nema Gagija da mi odgovori vezano za auspuh 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Pozdrav Gagi,

 

Imam jedno pitanje. Na mojoj Gileri runner 180, već neko vreme počelo da se čuje kako baš glasno radi. Znači kada duže vozim, čak i mene zaboli glava :(

 

Verovatno je problem u auspuhu, tj. u prigušivaču u samom auspuhu. Motor ide super, nema nikakvih drugih pojava, samo se mnogo dere. Ubiće me komšije. Nisam video nigde relativno bliže u Bg-u gde se može to servisirati. Ne mogu stvarno da idem negde dalje, do NS ili tako nešto, jer izbegavam da ove male skutere vozim duže po autoputu. A i trebaće mi veliki tamponi za uši.1lol.gif

 

Da ne znaš možda gde bih u BG-u mogao da odvezem skuter, ili može da se nabavi prigušivač za sam auspuh? A možda i znaš u čemu je problem pošto si postao ekspert za Cvaje 1zdravo.gif

 

Da nije mozda negde popustio na srafovima ? Dole na cilindru ili na grani izmedju cilindra i topa ? Pa zato bije zvuk ?

 

Jer ne bi smeo nikako da se cuje jako fabricki, jer je skroz prigusen izunutra, ima pregrade, tj nema sta da ode izunutra.

 

Evo slike :

 

AupuOffen.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Hvala na odgovoru, Gagi.

 

Moj auspuh je baš kao na slici. NIsam znao kako izgleda iznutra. Proveravao sam ceo auspuh, onaj sastav između aspuha i grane, i celu granu do cilindra. Ranije mi je malo puštalo na tom sastavu, i baš se oseti kako izlazi gas čak i pri najmanjoj rupi. Sada ne pušta nigde.

 

E sad, nisam proveravao sam cilindar, jer nisam znao da može i tu da pušta. U svakom slučaju, sad znam da nema šta da ode unutar auspuha. Pa ću malo bliže proveriti izduvnu granu i cilindar. 0takoje.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

I kod mene se to culo do skoro, uzeo sam klangerit, stavio izmedju spuha i grane i dosta se manje culo, a plus mi je auspuh u stanju raspada, ali ne pravi buku ni malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Gledaj u ovlascenom servisu ako je centralni. Ali ako je centralni dobar, a verovatno jeste, gledaj da te male u blokovima zamenis lezajevima. Razlika je velika, a vibracije su skoro identicne, ali stabilnost mnogo veca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nisu za autoput i konstantan gas u visokim obrtajima, put sa krivinam gde oduzimas gas,dodajes, je vec nesto drugo

 

 

Tačno tako. Nije isto voziti konstantno 110-120kmh na autoputu, i magistralni put gde nekad voziš 100kmh, nekad 50kmh ako ideš kroz naseljeno mesto. I kada se vozi auto, potrošnja na magistralnom i autoputu je različita zbog različitog opterećenja motora. A to opterećenje na autoputu je još veće kod nasvirane dvotaktne mašine.

 

Nego, nema Gagija da mi odgovori vezano za auspuh :moto3:

A ja ga jadnog vozio od Bgd-a do pozarevca auto-putem. Nekih 70-tak km. Jadnicko, nije mi ni susnuo da mu to ne odgovara, i da mu skodi... Evo ga, jos uvek prducka i dimi, a dovezao sam ga kuci 2005.godine...  :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Sta bi sa ovom temom?

Sta bi sa skutom (Gagi), prodajes li ga jos uvek?

Ima li interesenata, i kakva je situacija sa cenom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Skuter je kod druga, prodat je drugu.

 

U jos boljem stanju je nego kada je bio kod mene, jer ja nisam imao vise vremena i zivaca za jos neke sitnice.

 

Ali je sada u punoj snazi :D

 

Ako te nesto zanima pitaj :)

 

Ja sam ga na kraju prodao za 1/2 vrednosti ULOZENOG u skuter. 

 

Bukvalno je skuter poklonjen, i pola stvari sto je na njemu dodatnih.

 

Nije bilo kupaca, nisu se razumeli, plasili su sve svi bilo kakvih prepravki, i onda je to na tome ostalo...

 

 

Sto se tice slika, mogao bi, ali drug je trenutno u bolnici, imao je malo tezi pad sa veceg motora, pa nisam bas u mogucnosti ista povodom toga.

 

Videcu da li ce ga prodavati sada, jer nije nikada pomisljao, ali mozda mu sada sine, zbog para, zbog povreda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

gagi ako slucajno vidis posalju mi tvoj mail ili bilo kakav kontakt trebaju mi neki saveti a i voleo bi da se vidim sa tobom kako bi mo pomogao oko nekih stvari oko gilere jer vidim da se puno razumes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Gilera Runner 125 VX

Pozdrav svima !

 

Otvorio sam nalog na ovom forumu kako bi pitao sadasnje i bivse vlasnike Runnera FXR180 sledece pitanje: da li je pametno prodati fantasticnog i maksimalno odrzavanog Runnera VX125 i uzeti 180 koji bi ostao kod mene sto bi rekli za sva vremena ? Plan mi je da ga uzmem kao drugi skuter koji bi sluzio za povremenu voznju, kad me mine zelja za mirisom 2taktne masine, a primarni prevoz bi mi bio neki skuter od 250 tipa x max ili nesto slicno. Naravno, bio bi redovno odrzavan, servisiran itd.. Od dodatnog ulaganja bi mu uzeo samo varijator recimo Polini.. 

 

Dakle, da li menjati vx125 za fxr180 ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Vx 125 i Fxr 180 su dupe i oko. Ne moze se porediti voznja ta dva skutera nikako. Moj glas uvek ide za 180. Poslao sam ti pp po tom pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Meni Runner i sluzi da me zelja mine za zvukom i mirisom cvaje. Vozikam ga par puta godisnje, i ostaje u kuci za veoma duga vremena (da ne napisem SVA).

Poceo je i klinac da ga vozika po kraju, i jeftino je naucio da postuje ovu cvaju... :-P

Kupuj FXR-a i cuvaj, a ostalo menjaj do mile volje. Takvi se vise ne prave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja