Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Runner 180cc

Recommended Posts

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Danas sam rucao gileru runner 180 :) njama sto je lepa i dobra, crvene boje :) ali sta ce, kada ide slabije :)

uglavnom, dao mi je filter :) taj sa 180-kom, Ilija se zove :) puno mu hvala :) sada mogu jos bolje da ga dostelujem :) i sutra stavljam drugi prenos, malo da ga dostelujem za skup, jer nema pun gas, jebem ga ludog :) uglavnom treba mi malossi bela centralna, ona pravi problem, sto je nemam, jer ovu serijsku centralnu motor brzo sabije, pa ide na punom gasu u vece obrtaje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Danas inace vozeno na moto skup :) i potrosnja malo velika, verovatno ce nesto uskoro otici... pri brzini od 120(sto motor nije ni osetio, niti se cuo uopste)-130km/h(tu se vec cuo da radi na malo vecim obrtajima ), isao sam i malo vise... sa dvoje na motoru, sto znaci 140kg, potrosnja na 100 km ispala 4.8 litara....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

U vezi prednje viljuske - nabavi USD od Runnera FXR-SP 180, i problem resen.

140km/h maximale je normalno za obicnu i dobru 180-ticu (serijsku).

Potrosnja "normalne" 180-tice je 4-5lit/100km. Normalne voznje 4lit, a przenja do 5lit.

Svaka cast za uprnost!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

U vezi prednje viljuske - nabavi USD od Runnera FXR-SP 180, i problem resen.

140km/h maximale je normalno za obicnu i dobru 180-ticu (serijsku).

Potrosnja "normalne" 180-tice je 4-5lit/100km. Normalne voznje 4lit, a przenja do 5lit.

Svaka cast za uprnost!!!

 

imam usd vile kuci, ali su sada ove od vxr-a, namestio sam ih. sada rade kako trebaju :) dosta su bolje ove ne USD, jer su uljane full, a usd nisu...

serijska 180-ka, koliko sam ja cuo, kod puno ljudi, trose min 5 litara, pa iznad... imam ovde u kamenici jednog sa zdravim sp-om, i 5 litara mu potrosnja :)

max brzina mu je 135km/h... meni je 150km/h, i to je sasvim dovoljno, jer ovaj auspuh sto je na njemu, je pravljen da radi na niskim obrtajima, a ne na visokim, sto znaci da runner, ima papreno ubrzanje 1moto3.gif

 

sto i nekada nije bas dobro :) jer koci dosta lose, naspram, kako sada ubrzava... ranije mu nije smetalo, kako koci, ali sada se brze i vise zaleti, pa moze biti malo problem :)

 

procito si gore, brzina od 120-130km/h je bila ceo put sa nama dvoje, sto je ukupna tezina od 140kg, i to je presao bez ikakvih problema, vozio sam par trenutaka 140km/h, ali nema potrebe forsirati toliko motor, kada je dvoje ljudi na njemu, i na kraju sam se bas iznenadio za potrosnju, sa obzirom na brzinu kojom sam isao sa nama dvoma, i sa svim prepravkama sto su na motoru, i sto je karb od 28mm, a ne od 20.5mm, kao na fabrickom, i skroz otvoren filter, a ne kutija kao na fabrickom :) pitam se kolika bi bila potrosnja da sam bio sam, ili jos bolje, da sam ga manje drzao na gasu :) tako da za putovanja, moze ladno na auto put sa dvoje, 120km/h, tu se i necuje da radi, nije opterecen, i pici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ako je tako, kao shto pishesh, onda ja znam "jedan bash gloop (fabrichki) FXR", koji ide 140km/h, i troshi kao shto sam ti ranije napisao... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ako je tako, kao shto pishesh, onda ja znam "jedan bash gloop (fabrichki) FXR", koji ide 140km/h, i troshi kao shto sam ti ranije napisao... :jee:

Time bolje ako manje trosi :-) i ako tako ide :-) ma milina od motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

sto se tice filmeka, danas je trebao, otisao sam sa drugom, ja i on na runneru 180, on na svom crvenom, da nedodje do zabune, i zive duse nije bilo na miseluku(tamo se pola sveta okuplja), valjda im bilo ladno, tako da niko nije mogao da nas snima, da se vidi kako runner ide naspram malo tunned 180-ke (fabricke). jako je lepo kolje, bas sam uzeo njegov skuter, a on moj i napravili jedan krug veliki na miseluku, i kada smo se vratili na pravac, ja se sagnuo, i pun gas, kada on proleti pored mene, bukvalno, ja drzeci pun gas na njegovom runneru, koji stvarno lepo ide... ali brate, ovo moje nije normalno, pogotovo njega kada sam video na mom kada je proleteo, jos covek tezi od mene 20kg.... stvarno za nepoverovati...

uvece sam vec napisao da mnogo bolje radi, jer je malo tesko nastelovati ovaj karb, tako da je uvece prava smrt za voziti, konstantno je prednji kotac u visu, i to bez problema, ako se nepazi do 80km/h... skontas kasnije kada pustis gas, kada se vrati na asfalt, kako je neprijatan osecaj, taman ga toliko digne, da mislis da nije digao, i onda ga na 80km/h, samo vrati, i skenjas se debelo :) stvarno sam prezadovoljan, a drug ilija, nemoze da veruje da istu masinu imamo, a da tako moze da ide, ostao je u cudjenju i sreci :)

uglavnom, sada je kais od 21mm na njemu, i danas na blagoj uzbrdici, sam se sagnuo, da vidim dali ce ici bolje motor, kada je on odjednom zakucao preko 150km/h.... i to sve sa 21mm kaisom, strasno... nema kraja snage, a ovo auspuh za niske obrtaje :) prezadovoljan sam, iako me zezaju te sitnice kao sto je nosac auspuha, koji sam danas improvizao, jer nisam uspeo da nadjem u radnji sta mi je bilo potrebno (kasno sam trazio, sve se zatvorilo), tako da jedva cekam da stavim kais od 22mm, sto je fabricka sirina, i da vidim, dokle ovaj moze da ide, dali ce zakucati 160km/h .... ili mozda vise ? odlican izbor mi je bio, sto sam uzeo prenos, koji je duzi za 8% od serijske 180-ke, jer zbog toga ima vecu krajnu, iako radeci na malim obrtajima, a bas zbog svoje snage na dobar dan izvuce....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Danas sam ostvario svoj novi rekord, i neverujem da cu moci ispod njega da idem :) jer zamalo da sam se par puta ubio, jer je jako duvao vetar, tako da postoji ipak mogucnost i brze :), ali tesko.... 25km, od novog sada (detelinara, gde ja zivim) do petrovca, trebalo mi je 12 minuta :) milina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve je to lepo, ali (biću sada onaj dosadni ćalac) - čuvaj glavu i pazi se. Max brzina, ubrzanje, sve su to samo brojke. Nemoj bespotrebno da rizikuješ, da ne bi sutra o tebi čitali u novinama. :jok: Nadam se da imaš kompletnu opremu kada eksperimentišeš sa brzinom? Full kaciga, jakna i pantalone sa protektorima, rukavice?

 

Ajd, srećno sa probijanjem brzine zvuka, i neću više da smaram :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Sve je to lepo, ali (biću sada onaj dosadni ćalac) - čuvaj glavu i pazi se. Max brzina, ubrzanje, sve su to samo brojke. Nemoj bespotrebno da rizikuješ, da ne bi sutra o tebi čitali u novinama. :jok: Nadam se da imaš kompletnu opremu kada eksperimentišeš sa brzinom? Full kaciga, jakna i pantalone sa protektorima, rukavice?

 

Ajd, srećno sa probijanjem brzine zvuka, i neću više da smaram :lol:

 

bas, sam danas o tome razmisljao... kada razmislis, ovo su 12 cola tockovi, ova brzina je prevelika za tako male tockove.... mala rupa na putu, ili malo jace da dune vetar, da te iznenadi i ti si proslost... skuter ima samo 120-130kg, i samo te pokosi dole kod tockica, i gotov si... jedino na autoputu mu mogu otvoriti gas, ili na miseluku, jer su bolji putevi, pa je "manji" rizik".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

ma brate meni na x9 sa 250 + kg + ja sa 100kg i 14 '' tockovima mnogo smeta vetar ,a nzm kako je tebi

 

moja ukupna masa sa motorom je 200kg, manje od same tezine tvog skutera.... i ti moji manji tockovi... nekontam kako tebi moze biti nezgodno ? 14 tockovi su bas veliki, a ovi 12 su bas mali, i dosta je laksi motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Piaggio X9 250cc (i stariji i Evolution model) su oko 170kg (bez vozača i prtljaga), što nije strašno za maxi-skuter. Problem kod bočnih udara vetra može da bude velika površina bočnog profila, ali težište mu je dosta nisko pa se to izniveliše... Ja do sada nisam imao problema sa bočnim vetrom, mogu da zamislim problem samo uz veoma jak udar vetra pri većoj brzini npr. na autoputu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Piaggio X9 250cc (i stariji i Evolution model) su oko 170kg (bez vozača i prtljaga), što nije strašno za maxi-skuter. Problem kod bočnih udara vetra može da bude velika površina bočnog profila, ali težište mu je dosta nisko pa se to izniveliše... Ja do sada nisam imao problema sa bočnim vetrom, mogu da zamislim problem samo uz veoma jak udar vetra pri većoj brzini npr. na autoputu.

 

e kod mene je bas visoko teziste, pa kada udara vetar, imas osecaj kao da neko pokusava da ti pokosi tockove, bas dole tuce, i vuce te u stranu, naginje... nezgodno bas, pri jacem vetru..... nebi pozeleo nikome, da tako nesto oseti u zivotu, jer posle takvih voznji, sa takvim situacijama, i tako malim tockovima, kada sednes na veci motor, mislis da mozes sve :), da niko nezna da vozi, sem tebe, jer je ogromna razlika, koliko se lakse vozi motor sa vecim tockovima, od ovoga maloga... mislis da mozes da poletis... ali bukvalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ma brate meni na x9 sa 250 + kg + ja sa 100kg i 14 '' tockovima mnogo smeta vetar ,a nzm kako je tebi

 

moja ukupna masa sa motorom je 200kg, manje od same tezine tvog skutera.... i ti moji manji tockovi... nekontam kako tebi moze biti nezgodno ? 14 tockovi su bas veliki, a ovi 12 su bas mali, i dosta je laksi motor...

 

kada duva jak bocni vetar veoma nezgodan osecaj veruj mi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

ma brate meni na x9 sa 250 + kg + ja sa 100kg i 14 '' tockovima mnogo smeta vetar ,a nzm kako je tebi

 

moja ukupna masa sa motorom je 200kg, manje od same tezine tvog skutera.... i ti moji manji tockovi... nekontam kako tebi moze biti nezgodno ? 14 tockovi su bas veliki, a ovi 12 su bas mali, i dosta je laksi motor...

 

kada duva jak bocni vetar veoma nezgodan osecaj veruj mi ...

 

znam, znam :) na svakom motoru je... cak sto vise, ume biti i u laksim kolima problem :) trenutno sam zadovoljan skroz, sa krajnom i ubrzanjem. krajna brzina je 155km/h :) sto je ok za skuter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Sa obzirom da nema nikakvih potencijalnih kupaca, nastavljam da radim na gileri, uzima se drugi karb, 28mm, ali PWK treba da stigne, sto bi trebalo da se oseti jos veca razlika u svemu, i u krajnoj brzini, i u ubrzanju i svemu :) da onda uzmem da cepam neke ninje 600ccm, videcemo :)1zvizduk.gif uglavnom, ako sada ide bolje od 650ccm endure, onda se bas pitam, kako ce ici, sa nekim jos jacim motorom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

meni je za nijansu brzi x9 500 -.-' nekih 20-25 kmh

 

najveca ironija, je to, sto se motor, radi za ubrzanje, iz ovoga motora se moze krajna brzina izvuci oko 180km/h, sa ovim mojim setupom, samo sa drugim auspuhom, a sa obzirom, da sam ja isao na ubrzanje, meni je krajna tu oko 160km/h... ali ubrzanje stravicno jako, sto je i bio plan, jer gde cu da izvlacim brzinu preko toga, na ovako malim tockovima, da se ubijem negde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

pokusaj njih da promenis misim da bi moglo to da se izvede

 

nazad je dobos... tako da nebi mogao, plus nema mesta :( a napred nema svrhe, ako neces nazad... do 160km/h mu mozes oprostiti sa ovim tockicima, iako je i to prevelika brzina za ovako male tockove. najbitnije je ubrzanje, sto opet moze biti problem, jer skuter do 80km/h bez problema dize na zadnji, pa to isto moze biti nezgodno na malim tockovima... ma odlicno je za voziti, ako volis rizlik i adrenalin, jer bukvalno dok ubrzava skuter, zbog malih tockova skace ko lud, i samim tim se jos vise uzivis, da ne roknes :) ma milina :) makar meni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja