Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Runner 180cc

Recommended Posts

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

e ovako :) ljudi moji :), aktivan sam clan skuteri.org vec 2 godine... i ... mojskuter foruma 1 godinu, na prvom(70.000 pregleda) a drugom(30.000 pregleda) moje teme... aj da pocnemo, ako nadjem sta je sve radjeno preko zime... i sta je bilo pre...

 

ko hoce, neka preskace sve ovo, jer ima puno, obelezeno mu je odakle da cita da mu bude lakse :) ako hoce da preskoci biografiju motora :) obelezeno je crvenim :)

 

 

sve je krenulo kada sam ga kupio kada je bio 125cc... naravno serijala, ali tada u dobrom stanju... nadalje, sam kupio TECNIGAS RS 180, znaci auspuh pravljen za masine od 125-150-180cc 2t naravno... evo slike... nemam trenutno slike na motoru, ali posluzice ova slika...

243.jpg

posle toga je dosao na red karburator sa serijskog mikunija 20.5mm na 24mm, sto je dovelo do mnogo boljeg rada motora sa ovim auspuhom...

ali sreca je kratko trajala, jer se stelovanje vrsilo preko zime, i to ispod 10 stepeni, nije nikako mogao da se usteluje karb sa otvorenim filterom i dolazi do lepljenja klipa, i to dva puta u 200metara... posle toga specijala, sve super radilo ponovo, voznja na 15 stepeni, sav srecan, i zalepi opet 1hmm.gif ubio sam se jer nisam skontao u cemu je problem, i tu mi je pomogao drug VLADA, sa skuteri.org foruma, i ispostavilo se da je u karburatoru sto sam uzeo bila premala ler dizna... i prilikom pusstanja gasa, kada ler dizna preuzima ostatak posla, dolazilo je do lepljenja.... posle sirenja dizne, motor je poceo mnogo bolje da se ponasa, i jednostavno nije mogao da se prepozna...i ta sreca isto nije dugo trajala... otisao regler.... 1jok.gif i ja uzeo polovan, namestio kada radi pa neradi... ja sta je sada, kada ono, prvi regler se sprzio zbog namotaja.... i ja nista... trazio namotaje, nisam smeo da ga vozim, i nigde da nadjem, a pritom sam skinuo masinu i cilindar i poslao na obradu... da nebi pisao esej sta je tacno sve radjeno, postavicu samo slike, pa ce se primetiti sta je cackano...

 

 

 

ALqMk_dscn1672y.jpg

 

aR6BW_dscn1689w.jpg

 

HaQGW_dscn1684z.jpg

 

w0pxE_dscn1673.jpg

 

Q4Wem_dscn1674in.jpg

 

 

nh81B_dscn1677c.jpg

 

 

yvtHW_dscn1678q.jpg

ZSTn4_dscn1679n.jpg

 

 

LQKNk_dscn1681r.jpg

FlOGk_dscn1680g.jpg

 

j3S36_dscn1682r.jpg

 

 

pfkgZ_dscn1685c.jpg

 

DEzQK_dscn1686.jpg

 

DzzAE_dscn1687fv.jpg

 

posle toga, kada sam vratio sve na motor, jednostavno sam ignorisao to sto namotaji nerade, tj sto ceo skuter nema struju i vozio se sa njim... krenuo je jos bolje da se ponasa... ali ne zadugo ( ocigledno me prati maler ) jedan dan zamoli me devojka da odemo do venca, ja reko ajde, rizikovao sam da se ne sprzi regler, ali sve ce biti uredu... i sta se desi... prilikom skidanja cilindra i provera namotaja, sve je dobro vraceno sem kod namotaja jedan sraf sto drzi zice sto idu iz namotaja i cev od vode sto ulazi sa strane u blok... i sta se desilo... krenula voznja i krenulo nesto da pisti... ja reko sve se normalno ponasa skuter, aj nastavljam, kada odjednom skontam iza sebe da je krenula da tece jako voda, ja krenuo da usporavam, i dum stisne skuter, tj zalepi, i ugasi se... naravno, pukla mi glava na cilindru... popizdeo sam, i poklopac glave se iskrivio zbog velike temperature... i na svu srecu cilindar i klip u odlicnom stanju, jednostavno nige ostecenja, ni sam neznam kako... i ja taman mislio sve ce biti uredu, nadjem samo glavu za runnera 125 i vozi micko... ali to tako nije islo 1jok.gif nigde nisam mogao da nadjem... i od tada sam otpizdeo i rekao sebi da batalim 125cc i da predjem na 180cc, e sada, tu krece prava prica :) kontaktirao sam ljude iz hrvatske sto narucuju delove iz nemacke i italije, i sve krenulo kako treba.... negde ovih dana ce mi biti da nisam runnera vozio godinu dana...

i sta onda, jer hrvati imaju dosta polovnih stvari bas za gileru runner 180, onda sam sve polovno i novo nabavljao preko njih...

 

zaboravio da dodam, pre sve ove havarije sto se izdesavalo, prilikom stelovanja jednog mestora, raspao se ceo prenos... ceo varijator, ventivar i polutke su bile izresetane, kao daje neko uzeo cekic i srafciger i udarao po njima...

evo slika varijatora...

slika0upu.jpg

i naravno nije hteo da plati stetu, i jos ja njemu pre toga dao pare sto mi je to radio, i nije ni to hteo da vrati, i ja naravno rekao sebi, KO J#BE OVE NASE LAZNE "MAESTORE" od sada sve sam radim !!!! jako sam skrenuo, jer su to vec bile velike pare spucane u motor, a sve naopako islo... a pre tog maestora, zaboravio sam da navedem da je Misika, nas poznati govnarski maestor, smem tako da se izrazim, radio mi specijalu, i naravno kada je vracao blokove, jer sam mu rekao da zameni i lezajeve, sjebao mi vodenu pumpu koja se nalazi izmedju blokova, i od tada mi je pisao, i kada god sam ga vozio, morao sam da sipam vodu....

 

e sada da vas nebi vise gnjavio sa problemima kojima su stalno bili, da pisem malo o tome da je motor prikraju, za neke dve nedelje ide prvo paljenje, i evo sta se sve uzelo nedavno, i da vise radi ko sat, ali svajcarski...

 

 

 

klip, radilca...

 

 

ONCsN_dscn2289g.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kopija poznatog auspuha PM59, ali cak sto vise bolje odradjena od originala, nosac sa dva silena umesto sa jednim, i dosta je vise ojacan, jer original ima manu da puca, a kosta 430 evra... sto nije bas toliko privlacno ako ce da puca... ovaj je placen 250 evra. i vec provereno od strane mnogih ljudi, radi kao original... ali bolje odradjen...

 

 

img3763bx.jpg

 

 

img3765yf.jpg

 

 

myljubyvy.jpg

 

 

i prerade cilindra su gotove, ali evo neke slike, koga zanima... znaci to je 180cc alu cilindar...

 

kgKi9_dscn2291r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

GHBdm_dscn2292t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ovde je pero preradjeno, i prelivni izjednaceni sa blokom....

 

a ovde je izduv diran... sa fabricke mere od 28-29mm na 34mm

 

 

 

oLOLq_dscn2300r.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

 

 

 

TyFjv_dscn2303a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

dosle VILE od VXR-a :) tip top stanje :) , to je sa gilere runner 180-200 4t, noviji modeli, uljane vile, naspram starih sto ja imam na runneru...

 

dsc000fwf.jpg

 

i novi nosac masine, tj tako zvana klackalica, naopacke sam postavio sve dok sam slikao :)

 

dsc000jyj.jpg

 

uzet je i veci karb... od 24mm... tj 28mm delorto...

 

evo cisto dve slike karburatora, tj da se vidi koliki je naspram ovog drugog :)

17.5mm, je fabricki karb uglavnom na svim piaggio 50cc masinama :)

 

evo ovako:) 17.5mm vs 28mm :)

 

dsc000omo.jpg

 

dsc000zxz.jpg

 

i sada mi jos stizu neki delovi, koji ce ici na motor, ali da vise ne ubijam, jer mogu jos da pisem, uzivajte :)

 

ako sam nesto bitno zaboravio, a ima stvari, kao sto je ovaj sat... sada se setio :) postavicu ovde... slobodno pitajte sta vas zanima, tu sam da odgovaram :) i da radim nadalje na svom skuteru SAM, bez neznalaca koliko ih ima, sto se nazivaju maestorima....

 

 

79791d1292.jpg

 

uglavnom, meri tacno po gps-u kazaljka, i odlicno je sto ima obrtaje, tako da je idealan za stelovanje prenosa, i sa desne strane, kilometraza, temperatura i gorivo :

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Da je meni neko onako udarao po variatoru tacno bi mu servis zapalio...lep skuter gagi ali mislim da ti je jeftinije i dugotrajnije resenje zvano vxr 200...:popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nikad mi nije bilo jasno sto uvek mora da se komentarise o isplativosti i dugotrajnosti tuninga. To se radi iz ljubavi, tu matematika nema veze. Pustite ljude da rade ono sto vole i mani te se mlacenja prazne slame

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Nikad mi nije bilo jasno sto uvek mora da se komentarise o isplativosti i dugotrajnosti tuninga. To se radi iz ljubavi, tu matematika nema veze. Pustite ljude da rade ono sto vole i mani te se mlacenja prazne slame

 

Opusti se druže...svako ima pravo na svoje mišljenje :takoje: uostalom gagi me poznaje čak smo se i vozali zajedno pa mi dečko neće zameriti ;)

 

Gagi daj neke slike skutera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ma opusten sam ja i ne srdim se, ali mi nije jasno. Isto tako neko postavi pitanje "da li da uzmem runnera ili SR" onda se neko pametan javi i kaze "uzmi yamahu jog" Cemu to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Nikad mi nije bilo jasno sto uvek mora da se komentarise o isplativosti i dugotrajnosti tuninga. To se radi iz ljubavi, tu matematika nema veze. Pustite ljude da rade ono sto vole i mani te se mlacenja prazne slame

 

Opusti se druže...svako ima pravo na svoje mišljenje :takoje: uostalom gagi me poznaje čak smo se i vozali zajedno pa mi dečko neće zameriti ;)

 

Gagi daj neke slike skutera :)

 

nemogu da se setim ko si :)

 

evo slika kada je zadnji put bio sklopljen :)

 

myljubkck.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

inace imam jos da pisem, ali trenutno nemogu da se setim, a ni nemama vremena... naravno, umesto ovoga varijatora je uzet polinijev varijator, koji je dosta bolji od serijskog, kada je vec otisao, sto onda ne bolje.... namotaje sam nabavio, i to 2 para namotaja...

 

druge zadnje polutke, kvacilo, i ventivar, to sam morao polovno, jer nema se para, a ovo je bilo unisteno od strane maestora....

 

vodena pumpa je promenjena, uzeti novi lezajevi i semerinzi za masinu....

 

a da vam odam, dolazi sada nov poklopac glave, termostat, termo indikator, i neki lezajevi i iglicasti, koji ce stabilizovati masinu...

 

tj ovakav je sistem, umesto dva silena u blokovima, idu 4 lezaja, dva sa jedne, dva sa druge strane, i u nove nosace masine-makaze, idu iglicasti, tj 2 i 2 sa jedne i druge strane, da nebi doslo do krivljenja masine... bice malo tvrdja voznja... ali dosta stabilnija :)1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

evo, samo ja da se javim...:P

 

masina je trenutno kod mene...na preradi, doradi itd... blokovi i cilindar su gotovi (mislim da je Gagi stavio slike)... jos mi samo ostaje da napravim distancu koja ce ici ispod cilindra, jer je u masini nova radilica sa vecim hodom...tj. 54mm hodom, a hod fabricke radilice je 52...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Mislim da ima gotov distancer da se kupi u Motobike-u u Kacu. Salju postom tako da i daljina nije problem i mislim da ne kosta nesto puno. Proveri na njihovom online shopu da se ne mucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

evo, samo ja da se javim...:P

 

masina je trenutno kod mene...na preradi, doradi itd... blokovi i cilindar su gotovi (mislim da je Gagi stavio slike)... jos mi samo ostaje da napravim distancu koja ce ici ispod cilindra, jer je u masini nova radilica sa vecim hodom...tj. 54mm hodom, a hod fabricke radilice je 52...

 

e da... skroz sam zaboravio da kazem. da radilica ima duzi hod od fabricke... tj za 2mm, tako da je to dizanje tajminga za 1mm, jer se pomera gornja mrtva tacka, i donja mrtva tacka za 1mm, tj ukupno 2mm.... sto povecava kubikazu sa postojecih 176cc, sto kazu 180cc, na 182-183cc....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

evo, samo ja da se javim...:P

 

masina je trenutno kod mene...na preradi, doradi itd... blokovi i cilindar su gotovi (mislim da je Gagi stavio slike)... jos mi samo ostaje da napravim distancu koja ce ici ispod cilindra, jer je u masini nova radilica sa vecim hodom...tj. 54mm hodom, a hod fabricke radilice je 52...

 

e da... skroz sam zaboravio da kazem. da radilica ima duzi hod od fabricke... tj za 2mm, tako da je to dizanje tajminga za 1mm, jer se pomera gornja mrtva tacka, i donja mrtva tacka za 1mm, tj ukupno 2mm.... sto povecava kubikazu sa postojecih 176cc, sto kazu 180cc, na 182-183cc....

pazi sad na ugao paljenja kad je radilica sa duzim hodom.nije vise isti ugao.Moze lako da zariba opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

evo, samo ja da se javim...:P

 

masina je trenutno kod mene...na preradi, doradi itd... blokovi i cilindar su gotovi (mislim da je Gagi stavio slike)... jos mi samo ostaje da napravim distancu koja ce ici ispod cilindra, jer je u masini nova radilica sa vecim hodom...tj. 54mm hodom, a hod fabricke radilice je 52...

 

e da... skroz sam zaboravio da kazem. da radilica ima duzi hod od fabricke... tj za 2mm, tako da je to dizanje tajminga za 1mm, jer se pomera gornja mrtva tacka, i donja mrtva tacka za 1mm, tj ukupno 2mm.... sto povecava kubikazu sa postojecih 176cc, sto kazu 180cc, na 182-183cc....

pazi sad na ugao paljenja kad je radilica sa duzim hodom.nije vise isti ugao.Moze lako da zariba opet.

nece biti nikakvih problema :) bez brige :) evo juce preuzeti zadnji delovi iz hrvatske :)

 

 

...

 

prirubnica malossi... za 28mm karb, moze da se okrece pun krug, da se namesti kako se hoce... pod 45 stepeni...

 

2011022820.jpg

201102ymy.jpg

 

nov poklopac glave, jer je onaj bivsi otisao skroz, iskrivo se, kada se motor pregrejao...

 

201102vzv.jpg

 

termostat i termo indikator novi naravno... jer su prosli otisli, tako niti sam mogao da zagrejem skuter, niti da vidim na kojoj temperaturi radi, iako je ponekad pokazivao....

201102uru.jpg

201102uiu.jpg

 

semerinzi novi za radilicu originalni piaggio....

201102cpc.jpg

 

 

i na kraju lezajevi za blok, da nebi dolazilo do krivljenje masine, tj je umesto selena u bloku...

201102gxg.jpg

i iglicasti koji idu u makaze, isto da nebi doslo do krivljenja, i da bi stabilizovalo masinu :)

201102yyy.jpg

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

cisto da nebude da vas ne volim :) da stavim jos sliku zadnjeg prenosa sto sam uzeo komplet od gilere runner 180cc.... ima tacno 18 % duzi prenos od 125cc, tj 18% duzi sekundar :)

 

dsc000pup.jpg

 

i evo slike varijatora polini :)

 

dsc000xnx.jpg

 

dsc000fef.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Izvinite sto pravim off ali moram da pitam GDE SI KUPIO PRIRUBNICU ZA KARBU ?! meni treba 34 :( ali je nigde nema :'(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

sa koliko se srafova srafi prirubnica... 2 ili 4... mozda moze neka slicna mojoj za skutere... pa da proverim, aj daj neku sliku fabricke prirubnice...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

evo slike kako stoji karb na prirubnici... izgleda dosta malo :) jer je prirubnica za 28mm, pa izgleda skroz uklopljeno, sto i jeste, sto se vidi sa slike, pa se cini manje :)

 

2011030715.jpg

 

i izunutra, ne bas odlicna slika, da se vidi :) ali je skroz lepo nalegao, bez natezanja :), i moze prirubnica da se okrece na koju hoces stranu :)

 

201103cic.jpg

 

 

inace rasklopio sam polutke, da bih ih vratio u provobitno stanje, jer neke sto sam uzeo, su zardjale, i napravile male rupice skroz gore gde naleze kais, ali nista strasno, ali se kod strugara sada mora praviti unutrasnj bocna, jer je neznam kako, treba da ide deblja, a sve ostalo je identicno, pa i sami lezajevi, koje cu prebaciti sa svojih unistenih polutki :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja