Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Daytona 675

Recommended Posts

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Pa Cale sta da kazem nego da cu da sednem na motor pre tebe :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto ce da proizvedu samo tako malu seriju?

 

Nisam bas upucen u prodaju Triumph-a ali mi se cini kao mala cifra u svakom slucaju a motor mi deluje kao da ce imati dobru prodju

 

E da povale Caletu za tekst naravno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Stvarno! Mozda Nikola zna' date=' zasto samo 4000 ove godine?[/quote']

 

U eskluzivnom intervjuju sa Brunom Tagliaferri(Triumphov Marketing menagerv za Severnu Ameriku) je izjavio za Torque magazin;

 

Za 2006 godinu cemo proizvesti samo 4000 Daytona 675.Ako se pitate zasto odgovor je jednostavan i glasi ovako.Necemo da dozvolimo da nam modeli gube cenu kao japanski zbog masivne proizvodnje.Zato smo se odlucili na samo 4000 komada za 2006.Od tih 4000 za Veliku Britaniju je namenjeno 1000 komada i 3000 za ostatak sveta.

 

Eto Cale tako da polovne nece biti nista puno jeftinije.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Al nije mi jasno. Kako im se onda isplati da motor bude jeftiniji od Yamahe, a da se proizvede tako malo komada. Nesto je tu meni mutno.

 

P.S.-super tekst,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Mrse muda! Ako je po ceni u rangu sa R6 sta se onda prave pametni...

 

Yamaha je velika riba za Triumph iako Triumph postoji vise od 100 godina.Ako se razumete u planove velikih i malih kompanije i profite tih kompanija onda ce vam biti jasno.AQ i sto bih napravili 50.000 modela daytone 675 pa da gubr po 1000-2000 dolara godisnje kao japanci :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
Al nije mi jasno. Kako im se onda isplati da motor bude jeftiniji od Yamahe' date=' a da se proizvede tako malo komada. Nesto je tu meni mutno.

P.S.-super tekst,[/quote']

 

Pa na primer ne koriste aluminijum za ram, koji je znatno skuplji od celicnih cevi (jeste da su Raynolds cevi, ali opet je jeftinije). Osim samog materijala, sama tehnologija izrade je znatno jeftinija. Sad da u sali dodam, da su ustedili i na jednom klipu, karikama, klipnjaci i kracoj radilici, te kracoj bregastoj i jos 4 ventila, ali to je i stvarna usteda. Tako su na radilici ustedeli tezinu koja je otisla na celicni ram umesto aluminijuma.

Sto se malog broja tice, mozda je mera opreza, a osim toga Triumph drzi nesto i do tradicije. Danas sam bio kod dilera. Prvobitno su trebali da dobiju samo 4 (malo za grad koji sa okolinom ima milion stanovnika). Zato su se juce izborili za jos 2, a jednu od njih vec prodali. Nema motora za demo voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

U ekonomiju se ne razumem preterano ali nije tesko zakljuciti da svako preduzece tezi povecanju obima proizvodnje pogotovo ako zna da moze da proda vise proizvoda. Verovatno bi za vecu proizvodnju morali da uloze malo vise para da osavremene proizvodnju a nisu bas voljni da rizikuju. U svakom slucaju onaj deo price da nece da prave vise da im motori ne bi gubili na ceni mi zvuci kao proseravanje.

 

AQ i sto bih napravili 50.000 modela daytone 675 pa da gube po 1000-2000 dolara godisnje kao japanci

 

Ovo su neke cudne brojke. Ako si hteo da kazes da gube 1000-2000 $ po motoru u to nikako ne verujem a ne verujem da su uopste u gubicima tj jesu ovi sto bacaju brdo para na motoGP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
U ekonomiju se ne razumem preterano ali nije tesko zakljuciti da svako preduzece tezi povecanju obima proizvodnje pogotovo ako zna da moze da proda vise proizvoda. Verovatno bi za vecu proizvodnju morali da uloze malo vise para da osavremene proizvodnju a nisu bas voljni da rizikuju. U svakom slucaju onaj deo price da nece da prave vise da im motori ne bi gubili na ceni mi zvuci kao proseravanje.

 

AQ i sto bih napravili 50.000 modela daytone 675 pa da gube po 1000-2000 dolara godisnje kao japanci

 

Ovo su neke cudne brojke. Ako si hteo da kazes da gube 1000-2000 $ po motoru u to nikako ne verujem a ne verujem da su uopste u gubicima tj jesu ovi sto bacaju brdo para na motoGP.

 

Ako nisi znao Triumphova fabrika je izgorila potpuno 2002 .I sada su najsavremenija fabrika ili proizvodjac motora na svetu sto se tehnike tice.Ali Japanci imaju oko 20 godina ispod pojasa ne samo nad Triumphom nego svim proizvodjacima motora iz Evrope.

 

A to sto sam rekao da gube $1000-$2000 dolara je za polovne motore.Npr R6 kad je kupis posle sat vremena vredi 500 dolara manje(makar ovde u severnoj americi i ne zaboravi da je severna amerika svakom proizvodjacu bio iz evrope ili azije veliko trziste).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

ma nemojte mi samo reci da triumph kad ga kupis vredi vise nego sto si ga platio novog :D svaka cast i triumphu i apriliji i ducatiju i njihovoj tradiciji, ali Japanci su stvarno tata-mate sto se proizvodnje motora tice. I morate se sloziti da proizvode najbolje motore na SVETU :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ne nisma to rekao nego sam rekao da ne gube vrednost kao japanski motori.A to bas zbog masovne proizvodnje.....................izgleda da o ovome mozemo da pricamo danima i necemo daleko da doguramo.......ja postujem svacije misljenja ali ponjavise svoje i kad znam da sam u pravu... :D :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
ma nemojte mi samo reci da triumph kad ga kupis vredi vise nego sto si ga platio novog :D svaka cast i triumphu i apriliji i ducatiju i njihovoj tradiciji' date=' ali Japanci su stvarno tata-mate sto se proizvodnje motora tice. I morate se sloziti da proizvode najbolje motore na SVETU :P[/quote']

Pokusaj da definises najbolji motor na svetu. Ja na to gledam ovako. Odes na aukciju i vidis sta su prave vrednosti, a prava vrednoste je ona koju je neko spreman da plati za odredjeni proizvod. Ovo je uopsteno, ne pricam samo o motorima. Tako mozes naci recimo auto koji je proizveden u 1 primerku kao prototip, ali niko neda vise od $50 000 za njega. S druge strane ces naci nesto sto je proizvedeno u 1000 primeraka, a sada se za svaki moze dobiti $200 000. Treci primer su vozila kao Ferrari Enzo, koji je kostao nov $650 000, a mogao si odmah da dobijes za njega $ milion, sto ces bez problema dobiti i danas. E te stvari se ne proizvode u Japanu, pa me nebi zacudilo da kupac jedne Daytone 675 plati ovde $11999, a proda je za vece pare mesec dana kasnije. To se nece desiti iz prostog razloga sto je za profit preprodavca, razlika u ceni zanemarljiva, tako da ce sve prodate Daytone zavrsiti u rukama ljudi koji zaista zele, a ne onih koji hoce da profitiraju, sto kod Enza nije bio slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ha ha hoces da kazes da Triumph nece da proizvodi vise motora i da zaradi vise zato da njihovi polovni motori ne bi gubili na ceni? Lako je Ferrariju da misli o svom imidzu i da ne proizvodi velike serije kada je zarada po jednom prodatom vozilu ogromna a i da nemaju zaradu nije bitno sluze Fiat-u kao reklama...

 

P.S. Nije ovo neka rasprava samo bi voleo da mi Caca koji zna vise razjasni malo stvari tacnije onu Triumph-ovu izjavu posto mi je totalno nelogicna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Nije ovo neka rasprava samo bi voleo da mi Caca koji zna vise razjasni malo stvari tacnije onu Triumph-ovu izjavu posto mi je totalno nelogicna

 

Tih 4000 komada je samo za 2006,a ne za ukupan broj proizvedenih Daytona 675.Broj za 2007 nisam siguran jer je jos daleko ovog momenta.I profit je veci kad prodas jednog triumpha nego japanski motor u istoj klasi.Mogu reci npr. kad prodas kao zastupnik Speed Triple 1050 u odnosu na bilo koji japanski motor u klasi.Tj. kad prodas recimo Yamahu(ovo znam jer mi je prijatelj zastupnik Yamahe)zaradis oko 600 dolara,a na Speed Triplu minimum 1000 dolara.E to ti je razlika izmadju evropskih motora i japanskih.A da ne pricam i Dukatiju i BMW-u koliki je njihov profit.A isto tako nemaju masovnu proizvodnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ja sam samo objasnio sta je MOJE vidjenje prave vrednosti s kojim se niko na svetu ne mora sloziti. Po istoj toj logici dolazi i kvalitet, jer kvalitet robe ce biti placen cenom koju zasluzuje. To je vrlo slicno, ali ne isto onoj izreci-ako ne znas sta je dobro, kupi ono sto je skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Cale dodjem ja na sajama motora u Vankuveru i vidi sta pise:

 

Qeqxb_dscn2346a8qn.th.jpg

 

ali normalno to se nije odnoslilo na mene 8)

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Evo jos jedna informacija koja ce svima vama biti suluda ili mozda nece koja glasi ovako.

 

Sve Daytone 675 za 2006 godinu ce biti dostavljenje dilerima sa zakljucanim kompjuterima(ECU - Engine electronic control unit),a i ostali modeli koju imaju ECU ce biti zakljucani u veoma skoroj buducnosti.I kao takvi ce se dostavljati dilerima.Da bi se otkljucali mora da se koristi Triumphov Diagnostic Tool.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja