Jump to content

Moto Zajednica

Dorada skutera (da to tako nazovem)

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Dakle, po glavi mi se vrzma ideja koja mi zaokuplja misli već par dana...

 

Uskoro mi stiže Aprilia Sportcity 250 i.e. koja ispod sica ima rezervoar od 9 litara, ali i "tovarnog" prostora u koji može da stane jet kaciga i "još ponešto".

 

LM, šta meni pada na pamet? Pa jednostavno mi pada na pamet da povećam rezervoar... Jednostavno, zar ne? Kada bi ga povećao, dobio bi 9+10 (neka dobijem samo 10 litara, ja sam zadovoljan).

 

Zašto o ovome razmišljam? Jednostavno zato što mi ovaj prostor ne znači ništa ako u njega ne mogu da stavim full face kacigu (uzeću HJC ZF-9 Camove). Dodatno, dobio bi rezervoar za "poštovanje", tj. mogao bi opušteno da idem i na neki duži put bez čestog svraćanja na pumpu...

 

E, sad. Siguran sam da postoje barem dva problema. Prvi je napraviti dodatni rezervoar i spojiti ga sa primarnim fabričkim (što i ne bi trebalo da bude veliki problem. Drugi i veći problem je prikazivanje količine goriva. Ali i to ne mora da bude problem, jer bi rezervoari mogli da se spoje tako da se dodatni presipa u fabrički, pa tek onda da se koristi gorivo iz fabričkog rezervoara. Na taj način bi imao pun rezervoar sve dok se ne počne trošiti gorivo iz fabričkog i onda bi se i na tabli pokazivalo pravo stanje u rezervoaru.

 

A i pitanje "pravljenja" dodatnog rezervoara na određeni način ne mora predstavljati problem jer bi mogao možda da se iskoristi ili napravi gumeni rezervoar kao što ga imaju trkački automobili.

 

Dalje, muči me pitanja gubitka ili ne gubitka garancije na motor, kao i pitanje sigurnosti.

 

Mislim da je ideja zanimljiva i da ju je moguće realizovati, samo ja ne znam toliko detalja o svemu ovome, pa sam i postavio temu zbog toga.

 

I jedno pitanje. Obzirom da ovaj skuter nema "ćopavu" na koji način istu dodati? Ima li da se kupi (kao za bajs) ili moram i to da smislim i da napravim?

 

I još jedno pitanje? Ima li neko ideju koliko ovo "malo" čudo troši? :o

 

Pozdrav.

 

PS1: Naravno, sve ideje su dobrodošle. A kritike - molim samo obrazložene... Čisto da bi se dobilo na kvalitetu.

PS2: Hvala na razumijevanju... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

to je dobra ideje,e sad i nije problem spojiti,ali mislim da je prtljazni prostor nizi od glavnog rezervoara morao bi vod za gorivo sa njega da ide naravno ako gorivo ide na prirodan pad,ali ako ti je dodati rezervoar nizi onda ti plovak nece raditi tacno jer kada on spadne na minimum tek onda ce poceti da trosi iz dodatnog koji je jos uvek pun,za garanciju neznam mislim da bi trebao da proveris...a rezervoar nije problem napraviti,ko god vari plastiku moze ti prepraviti neki vec postojeci sud...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

to je dobra ideje,e sad i nije problem spojiti,ali mislim da je prtljazni prostor nizi od glavnog rezervoara morao bi vod za gorivo sa njega da ide naravno ako gorivo ide na prirodan pad,ali ako ti je dodati rezervoar nizi onda ti plovak nece raditi tacno jer kada on spadne na minimum tek onda ce poceti da trosi iz dodatnog koji je jos uvek pun,za garanciju neznam mislim da bi trebao da proveris...a rezervoar nije problem napraviti,ko god vari plastiku moze ti prepraviti neki vec postojeci sud...:)

 

Pa neka mu ovaj novi rezervoar sluzi kao rezerva, tj. kad nstane goriva u orginalnom neka racuna a u drugom ima jos toliko.

[move]ALI MISLIM DA NEMA POTREBE ZA OVU VRSTU PRERADE, MISLIM[/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Copavu mozes sigurno da namestis... samo da nadjes koja odgovara.

 

Sto se tice rezervoara... ja bi pre stavio neku dodatnu kanticu sa benzinom ako je toliki problem. Mnogo je posla da se doradi, a ako ga budes prodavao nekad ne verujem da ce buduci kupac to na to gledati sa simpatijama.  ;)

 

Sa punim rezervoarom bi trebalo da prelazis oko 200km po gradu i 250-300km na otvorenom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

 

 

Sa punim rezervoarom bi trebalo da prelazis oko 200km po gradu i 250-300km na otvorenom...

 

Ovo je potpuno tacno, i pored ovakve informacije, mislim da je svaka prerada nepotrebna, jer ces posle nekog vremena shvatiti da ti uvek fali mesta na motoru za poneku sitnicu..;) Ne diraj nista i samo vozi..Srecno..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Radio bi ja to samo da nisam previdio jednu sitnicu... A to je neophodnost nošenja alata i raznoraznih sitnica koje ti uvijek trebaju onda kada ih nemaš.

 

Dok dođe mašina ima da nabavim onaj sprej za gume i komplet sijalica. To barem uvijek treba da se ima...

 

Inače, odustajem (naravno) od gubitka garancije...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja