Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSXR 600 K5

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Kao sto naslov teme kaze interesuje me sve u vezi Gixera 600 K5 jer sam od pre 15-tak dana vlasnik jednog special edition primerka a to mi je prvi Suzukijev motor pa su svi saveti i misljenja dobrodosli.

post-13370-0-36626600-1298448920_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

dok cekamo da se javi neko sa iskustvom sa ovim motorom, mozes ti da nam kazes, ako si uopste stigao malo da se vozis novim motorom, razlike u odnosu na tvoj prosli motor (kawu 250r)?

mene bas interesuje jer ja planiram isti razvojni put, posle ovog mog skutera, kao i ti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Novi motor jos nisam provozao kako treba, ako ne racunam kilometar-dva prilikom kupovine, pa ti ne mogu reci neku razliku sa tog aspekta. Ja sam motore vozio od 13. godine pa do odlaska na fakultet, poceo sam sa Tomos automatikom, pa onda BT 50, pa CTX 80 kubika(ili je bio ATX ne secam se vise) a zavrsio sa javom. U tom razdoblju vozio sam i motore od 600 kubika koje sam pozajmljivao od rodbine i drugara ali ih nisam posedovao. Posle toga dosla je pauza u voznji motora od nekih 10-tak godina (u medjuvremenu zavrsio fakultet, zaposlio se, ozenio se, postao tata...) i kada sam skupio neke pare odmah sam kupio motor. Tada je pao izbor na Ninju 250 R jer volim R-ove a tada sam razmisljao da je 10 godina velika pauza da bih odmah seo na pravog R-a i hteo sam da kupim mladji motor da ne bih imao problema i popravki s njim. Da ne davim dalje nasao sam Ninju 250 R u Paracinu, otisao tamo, svideo mi se i kupio sam ga. Odlucio sam odmah da ga dovezem kuci jer je bilo lepo vreme za voznju. Na pocetku puta ja odusevljen, motor prelep, lepo reaguje na malim obrtajima, izlazim na auto-put, Ninja me lepo nosi do nekih 130 km/h a onda sve teze i teze, skupim se ja na rezervoar, pribijem uz nju kao pijavica i doguramo nekako do 155 km/h (samo da napomenem da mi je kilaza trocifrena). Ajde dobro, pomislim ja i ne treba mi veca brzina, u mom kraju ionako nema auto puteva i nije bilo lose dok ne dodjoh do Zlatibora. Idem ja uz Zlatibor i Ninja lepo vuce, bez napora me nosi uz Cajetinu nekih 110-120 km/h ali skoro svi me prestizu, ja vec tada mislim u sebi j.... motor koga svi prestizu. Vrhunac je bio kada sam stigao prazan sleper na jednom usponu i morao sam dobro zube da stegnem da bih ga pretekao (idu ovi novi sleperi kao ludi :hej: ). Vec tada sam uvideo da sam pogresio sto nisam odmah uzeo pravog R-a ali sta je tu je. Sada sam ispravio tu gresku i mislim da cu ovaj motor, s obzirom da je i on relativno mlad, dugo voziti. Ako nemas prethodna iskustva sa motorima, kao sto sam ih ja imao, moj ti je savet da uzmes Ninju 250R, jer je to za razliku od skutera pravi motor, lepo izgleda, fino povlaci na malim obrtajima, brzo dostize putnu brzinu i sto je najvaznije to je pitom motor koji mozes lako da kontrolises. Zbog svega navedenog lako se i prodaje, pogotovo sto ce po novom zakonu moci da se polaze za motore jace od 33 kw tek sa navrsene 24 godine. Ja sam moj motor prodao dva dana posle postavljanja oglasa. Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Dobra sprava! Malo mu manjka snage u odnosu na konkurenciju i to se oseti (kome bas smeta neka skrati prenos), inace masina vuce linearno od lera do blokade. Nareaktivniji Suzuki, okretan skoro kao R6, menja pravac kao musica! :)

Ogibljenje sasvim korektno za amatersku voznju, kocnice perfektne! Obozavam zvuk sa fabrickim izduvom, pogotovo preko 10000rpm kad krene da bruji iz usisa! :vlajko:

Sto se problema tice, trebalo bi da je dosta izdrzljiv, jedina greska (koju sam i ja imao) je ta da je ventil dekla previse tanka pa hoce da se iskrivi od toplote i pocne da pusta ulje. Nista sto nov dihtung (10e) i malo silikona ne mogu da saniraju...

 

A, da, i bas je lep! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

A, da, i bas je lep! :)

 

Hvala i meni se ova kombinacija boja najvise svidja a i diskovi su mu ekstra. Ma prelep je motor samo sto cu ja poludeti dok ne prodje zima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja