Jump to content

Moto Zajednica

2 motora...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ne mogu vise da izdrzim :) Za dvadesetak dana voznje presao sam 1000km. Znam da to nije nikakvo iskustvo, ali mnogo zelim da putujem (vec sam bio na par izleta, i svaki vikend idem negde, svaki slobodan trenutak koristim da se vozim, bas sam se navuko...), a ova Yamaha i nije neko najsrecnije resenje za to (na auto-put i ne izlazim). E sad, razmisljam da li da se zaduzim i da kupim KLE 500 (rekose mnogi da je dobar za pocetnike, nov ne kosta mnogo, polovan jos manje, moze da se nadje za pristojne pare, a mislim da ce zadovoljiti moje potrebe u naredne 2-3 godine), i da zadrzim Yamahu za po gradu (registracija 4000din, trosi 3l, provuces se svuda, parkiras gde hoces), ili se vise isplati imati samo jedan motor koji trosi 6-7l po gradu (a dosta se vozim), malo je tezi za manevrisanje, ne mozes da ga ostavis bas svuda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

ko sto rece crni Gruja , Milanka je Milanka al dve su dve :)

 

ja bih sigurno izabrao 2 komada kad bi imao kintu naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ako budeš kupio KLE, da ti bude prvi od dva motora, drugi će samo da ti skuplja smolu od lipe ispod koje ga parkiraš. Što se tiče provlačenja po gradu, može to i sa KLE-om. Ja sam za prodaju manjeg, jer to povlači ne samo jevtiniju registraciju već i manje zaduživanje...

 

Komšo, pravimo garažu?

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Pa fora je sto nemam kintu, nego moram da pozajmim... Mislim za 2... Znate onu- 2 komada, 2 komada... :) A glupo mi da prodajem Yamahu, uzeo sam je pre 2 meseca... Ne znam...

 

Garazu pravimo obavezno, o tome razmisljam od kako sam uzeo motor, samo ne znam gde cemo... Aj dogovoricemo se nesto, ne ide ovako, i tebi i meni vetar prevrnuo motor, ono drvece mi pojede ciradu, a kad dodje zima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

mislim da ce KLE da zavrsi posao u gradu savim dobro + veca sigurnost zbog koncepcije.

Minus je veca potrosnja, ali mislim da je ta razlika daleko manja nego koliko bi kostalo zadrzavanje dva motora u vlasnistvu.

 

Ja moj motor od 125 kubika koristim pretezno za poso,ali posto je u najavi nesto vece ,,bacio'' sam ga na prodaju.

Znaci bio sam u istoj situaciji, a odlucio s za jedan motor (s tim da ja 125 ccm vozim 2 godine)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Ako budeš kupio KLE, da ti bude prvi od dva motora, drugi će samo da ti skuplja smolu od lipe ispod koje ga parkiraš. Što se tiče provlačenja po gradu, može to i sa KLE-om. Ja sam za prodaju manjeg, jer to povlači ne samo jevtiniju registraciju već i manje zaduživanje...

 

Komšo, pravimo garažu?

 

najzli

 

Slazem se sa najzijem ... ali ipak 2 motora su 2 ali ako ces se zaduzivati da kupis drugi, a pre par meseci si kupio jamahy...

to pada u vodu  :-\..

Odluka je tvoja ali moj savet ti je ako vec hoces KLE 500 onda prodaj jamahy !

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

KLE ti je za po gradu odlican, uostalom kao i svaki enduro tih dimenzija. Tako da se slazem sa Najzlijem da taj motor pojuris i da se ne istezes previse zadrzavajuci oba motora...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Ako su pare u pitanju pazari KLE i pevaj. Medjutim ja iz licnog iskustva mogu da ti kazem da meni moj skuter mnogo nedostaje. Znaci ja sam ipak pobornik varijante dva motora ako ikako mozes. Tj. mislim da je koncepcija motor plus skuter dobitna kombinacija. Jednostavno sta god mi da pricamo skuter je za grad mnogo praktican. Zavrsi mnogo posla, ne razmisljas preterano, vezes za prvu banderu i pevas. Meni su za motor falile pare pa sam skuter prodao. Medjutim sada skupljam pare za jedan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Za grad i za svaki dan kao prevozno sredstvo neki skuter do 50ccm ili pak automatik.. a motor je motor, motor se ne vozi svaki dan (osim onih koji to mogu), motor treba da bude uzivanje, ako ti postane prevozno sredstvo onda je uzivanje manje :)

Elem, moja preporuka ti je da uzmes drugi motor a ovaj prodas... ako se bas ne snadjes s'njime po gradu mozes da se skrpis za neki skutercic za svaki dan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

I ja mislim da je bolja varijanta da prodas Yamahu i kupis KLE. Mislim da ce ti KLE zavrsavati posao i po gradu a i van njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja