Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Typhoon 50 1995–2000

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Piaggio Typhoon 50 1995–2000

 

93_06piaggio_typhoon.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Šta,niko nije ništa napisao o ovom skuteru!!

Onda ću ja da budem prva.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Vlasnik sam ovog skutera a on je 98godište.

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

Kod mene je već 5godina.

 

3. Šta mi se dopada:

Pa dosta stvari,malo normalnija veličina guma,brzina,startnost,udobnost,lakoća vožnje.

Nekvari se uz normalno održavanje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Ovo već nemogu neznam koliko da komentarišem-sem možda malo lepši izgled.

 

5. Moj utisak:

Fantastičan skuter!!Jeste da je on moj prvi skuter i da sam malo pristrasna ali stvarno je čudo od skutera.Probala sam par drugačijih i nijedan nije mogao vodu da mu nosi-moje mišljenje.Ja sam ga kupila sa nekih 12000km i slabo održavanog.Zamenila sam mu sve što je trebalo(klip,karike,stublina,ležaji x 2,kaiš,neki metalni disk sa zubcima(neznam baš čemu služi ali mislim da on pokreće radilicu)i nakraju dve nove Pireli SL26 gume-za kraj.Redovno mu menjam ulje-i to kupujem dosta kvalitetno.

Sada je u savršenom stanju za još bar 10tak godina.

Planirala sam da ga malo našminkam-ofarbam u neku baš žensku boju ali za sada neću.

Inače ja sam ga najbrže vozila 80km-nisam smela više a muž je stigao do 95km.

Neverovatno brz skuter-kome god da sam dala da ga proba nije mogao da poveruje da skuter

može tako da cima.

Po Grčkoj ih ima kao g....(u pozitivnom smislu).Letos sam vozila neku aprili-u 2009god i ona mi je bila smešna naspram mog skutera.

Toliko od mene. :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica
  • Motocikl: Piaggio typhoon 80

[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b] 1995 moj je model tph 80 80ccm motocikl [b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b] od prosle godine i jos ga imam [b]3. Šta mi se dopada:[/b] dugacko sediste, pokazivac goriva, sve je super

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b] predmja kocnica , ide ali i trosi. 5-5,5 na 100. Max brzina oko 90. Cajger graviran do 120. Moj ima i dodatni rezervoar ispod desne strane patosa i pumpu za gorivo. Kratki fabricki retrovizori ja stavio od libertija duze ali okrugle i lepo su se uklopili u oblik.

da prebacuje iz donjeg u gornji rezervoar [b]5. Moj utisak:[/b]super masina sve oko masine pasuje od freeja. Gume su frka Retka dimenzija i sara. ,moj nosi 120 90 10 Pirelli sl 60 enduro sara za pesak.

Ma, tec for fun ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Aj da se zapljunem i ja. Tri i po godine sam imao četiri Tajfuna iz 2000. godine koje su vozili kuriri u mojoj kurirskoj službi. Odabrao sam Piaggio jer je oprobana firma po pitanju kvaliteta. Tajfun je bio najbolji izbor modela za ovakav posao. Robustan, hitar, udoban i pouzdan. Više ne treba za kurura.

 

Sva četiri su prešla više od 45000 km kad sam ih prodao. Redovno održavanje je ključna stavka. Za to malo ulaganja Tajfun pruža opuštenu i sigurnu vožnju, do duše bez divljanja. Potrošnja je malčice veća nego što bi se očekivalo od tako malog agregata ali ako uzmemo u obzir da je Tajfun sam težak oko 80 kg, plus vozač plus neki teret, to je sasvim prihvatljivo.

 

Gume su problem ali nije nerešiv. Kad sam promenio one kockaste fabričke gume i stavio normalne putne gume, mališe su se preporodile. Svakodnevna vožnja po beogradskim ulicama im naravno dolazi glave ali bože moj, dolazi glave svemu i svačemu što se kotrlja. Za razliku od nekih fensi skutera, a da ne pominjem Kineze, Tajfun je ispao vrlo žilav borac sa rupama i šahtovima. Sve ovo govorim iz ugla nekoga ko je to drao tri i po godine svakodnevno po svakakvom vremenu.

 

Dovoljno veliko sedište na kome mogu i dvoje da sede, odlično ogibljenje, jak ram, pouzdan agregat, sve su to kvaliteti. Jeste da kilavo koči ali se čovek navikne. Potrošnja je "solidna". Ne traži ćup zlata godišnje za održavanje ali ga treba maziti i paziti i zvati Đole jer samo tako pruža maksimum. Kad saberem, odličan motoričić ako se ne traži previše i ne očekuje previše. Radno magare za trčkaranje po gradu. I ako se redovno servisira, kao što su moji bili održavani, imaćete pouzdanog partnera na putu. Ružnjikav ali brzo priraste za srce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja