Jump to content

Moto Zajednica

VN900 Vulcan Classic / Classic LT / Custom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kawasaki VN900 Vulcan Classic / Classic LT / Custom

 

Kawasaki%20VN900%20Classic%202009%20-%202.jpg

 

2006-Kawasaki-Vulcan900ClassicLTa.jpg

 

Kawasaki%20VN900%20Custom%20Special%20Edition.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Godište motocikla koji ste vozili:

 

 

2008 Kawasaki VN900 Classic

 

 

Vrijeme provedeno na motociklu:

 

 

Posedujem ga od januara 2010 i presao sam 10000km

 

 

Šta mi se dopada:

 

 

Velicina motora mislim da ni jedan u klasi od 750-1100 cruser nema te dimenzije. Mala potrosnja (4l-5,5l), upravljivost motora je odlicna obzirom na tezinu i snagu koju ima veliki obrtni moment. Prenos remenom ( najvise zbog odrzavanja ), udobno i veliko sediste, polozaj vozaca odlican i naravno cena...

 

 

Šta je moglo biti bolje:

 

 

Mekana prednja viljska, mali problem ima sto mu nije zasticena masina fabricki... Za tim nema potrebe ko vozi po normalnim putevima, a kod nas je to veliki problem. Malo je nezgodno kada treba da okrenete motor pod nagibom meni ne predstavlja problem, ali sitniji ljudi bi to malo teze odadili (mogli su staviti rikverc) i dodatna oprema je preskupa makar kod nas. Zvuk standardih izduva je slab!

 

 

Moj utisak:

 

 

Odlican motor upravljiv ima snage da nosi svoju tezinu. Jako udoban ja sam prelazio i po 300-400km bez stajanja (samo po nekad ustanem u voznji cisto da ispravim ledja). Na 120km/h vec pocinju da se osecaju male vibracije. Idealna brzina od 80-120km/h, a moze da razvije i do 180km/h. VN900 mene licno je kupio svojim dimenzijama, jer koji god cruser da sam vozio ispod 1100 kubika kolena su mi strcala iznad rezervoara sa svojih 195cm. I naravno zvuk sa otovrenim auspusima je odlican!

 

 

Evo snimak mog da ne stavljam slike(izvanjavam se zbog drhtanja ruku posledica prethodne noci)

 

http://www.youtube.com/watch?v=nHSSG7l_AvA&feature=mfu_in_order&list=UL

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Nord of country
  • Motocikl: Kawa V2

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2008 -VN900Classic

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Znači četvrta godina, kupio novog.

 

3. Šta mi se dopada:

Izgled -a i u realnosti je to veliki motor. Položaj na motoru -kao po mojim merama pravljen. Remen umesto lanca. Mala potrošnja. u Prosjeku 4,5 litara. Rekord sa punim tankom (20 litara) 615 kilometara -skoro do sasvim praznog. Zašto nisam tankao prije? Vrag bi ga znao...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Uf... nemam negativnih kritika.Možda tvorničko naslon, zaštita motora i torbe. Ali to je onda več LT.

 

5. Moj utisak:

Izdusni sistem je tih. To smo več rešili. Položaj na motoru je super, mada bi sedište moglo biti udobnije. I svake godine za zadovoljstvom idem u Austriju na skup Harleya (Faaker see), pa odvozim krug sa skoro svim testnim Harleyima. Jedino Road king i Electra glide su zakon, ostali nisu komotni, kao moj Vulcan900. Tako da ga ne menjam za drugi motor.

 

Slika je sa prve oficielne vožnje ove godine. 1.1.2011. Da prvi dan Nove godine, he-he...

pic-004.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Evo i ja da kažem koju reč o pomenutom motoru ali kao suvozač.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2007 VNClasic

2. Vreme provedeno na motociklu:

Treća godina

3. Šta mi se dopada:

Pa sve,izgled,položaj sedenja(bar za mene)-udoban,mala potrošnja oko 4,5l,lako se upravlja njime....

4. Šta je moglo biti bolje:

Po meni je sve na svom mestu tako da neznam šta bi to moglo biti bolje.

5. Moj utisak:

Pa meni kao suvozaču vrlo dobar motor,ja sam veoma zadovoljna njime.Po komentarima moga vozača i on je takođe zadovoljan motorom.Od kupovine pa do danas dodali smo mu par stvarčica da ga još više ulepšamo,nov vetrobran,dva dodatna fara,kn filter i skoro smo mu zamenili i gume:Bridgestone koje mu čuče savršeno.

Evo jedne slike doduše nije novijeg datuma.Slikaću ga ponovo za neki dan pa kačim sliku.

 

flSPt_p1020430z.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2009.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Od februara do septembra 2019., presao sam sa njim jedva 200 milja ( uporedo sam imao jos 2 motora koja sam vise vozio )

 

3. Šta mi se dopada:

Motor izgleda odlicno, mnogo "skuplje" nego sto u stvari jeste, fino poteze iz svakog stepena prenosa, solidno upravljiv s obzirom na tezinu od 306 kg, udoban je kako za vozaca, tako i za suvozaca ( mesta za gabaritne vozace ima na pretek ), polozaj sedenja odlican, ja sam imao fabricki vizir pa je i zastita od vetra bila kao da se vozite u autu ( sto je stvarno zgodno po hladnijem vremenu ili kisi ), moj je bio sa "full" opremom ( Classic LT ) : dodatni farovi, bisage, sissy bar, engine guard, veliki vizir - sve OEM by Kawasaki, pa je i to dodatno menjalo izgled i "komfor".

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Agregat sa 50 KS je preslab i fali mu 6. brzina . Prednja kocnica sa jednim diskom je bukvalno neupotrebljiva, na svako kocenje i zaustavljanje moraju da se koriste obe. Fabricki auspuh je tih i zvuci ocajno. Najvise mu prijaju brzine od 70-80 MPH, preko toga je sve propraceno vibracijama. Menjac je precizan ali izuzetno bucan.

 

5. Moj utisak:

Kupio sam ga vrlo povoljno, od prvog vlasnika, sa samo 828 milja na satu. I stvarno sam planirao da se sit navozam s njim, odgovarao mi je polozaj sedenja, oprema, devojka se nije zalila na komfor, znao sam da je vrlo pouzdan, ali... Preslab motor, jednostavno nije pravljen za americke drumove gde Harley Davidson neprikosnoveno gospodari. Vozikao sam ga malo, ali mi se jednostavno nije sedalo na njega ( pogotovu sto sam u isto vreme imao i Yamahu R1, pa je to dodatno kvarilo utisak brzine :D ), na kraju sam dobio dobar deal i zamenio ga za odlican GSX-R. Za Srbiju bi to bio odlican motor, manje su razdaljine, uzi su putevi, sporiji je saobracaj, ali za Ameriku je izgleda HD jedini izbor.

 

 

unnamed4.jpg

unnamed2.jpg

unnamed3.jpg

unnamed1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja